Šta je novo?

Hoteli Beograda

@Kralj
Kada u roku od par minuta pises vise postova, koristi dugme EDIT pa mozes da dodas sta god hoces :)

Hotel East je interesantan i jedno je od kultnih mesta u Hamburgu - uvek prepuno! Jedino sto je lokacija malo diskutabilna (Reeperbahn), ali dobro :)
 
Mislim da nije to taj hotel na ZVencu, bilo bi mi logičnije da bude sa suprotne strane, gde je ulaz u podzemni prolaz, ugao Narodnog fronta i Prizrenske. Ali, avaj, logika u Srbiji.. Nikad se ne zna. Postoji i u Brankovoj odmah tu jedan plac koji je ograđen već duže vreme, bio je neki parking, pa su ga sad ogradili... :/
 
Hvala Nenade . Nisam znao ovo sa "edit" . To sto je hotel na Reeperbahn i nije vise neki problem----ja barem mislim !?

Ali jos nemam odgovore ili info za hotel Metropol
 
@Nenad

Da to je taj

@Kralj

Na Metropolu nista ne izgleda drugacije nego pre 6 meseci. Zapravo zgrada izgleda avetinjski pusto. TMozda rade nesto unutra, ali nemam pojma, verujem da je i tako da bi se neka aktivnost videla i spolja.
 
^^Jel bi mogao da skljocnes jedan foto, da vidimo kako to izgleda (Z. Venac)? Thanx! :)
 
OK, mislim da sam ja malo uneo zabune. Koliko sam shvatio Homer Jaya, hotel neće biti na tom mestu (iako je ono meni logičnije i lepše) već sa druge strane, na prvoj fotografiji koju je postovao Nenad. Svakodnevno prolazim tuda, i u principu se ništa nije promenilo od te fotografije..

off: Zanimljivo je da su proširili ovo ostrvce ovde, odnosno više se iz Narodnog fronta ne može skrenuti na Brankov most..
 
Jutros kada sam se vracao s Povetarca bio sam poprilicno pijan, pa je moguce da su me cula varala, ali cini da je na ovoj zgradi na kojoj se reklamira Hyundai centar gotova fasada. Mozda neko trezniji moze da potvrdi :D

Za hotel na Zelenjaku sam siguran, buduci da mi najbolji ortak radi u hotelu "Srbija" na recepciji. Mada hotel deluje jos nezavrseno i salje je "umotan u najlon", ae videcu da slikam kada budem prolazio tuda.
 
Jedno off-pitanje 'Ambassadoru' :

Da li Ti veruješ u svoj potpis? ... tako izgleda Beograd?
 
@ Homer Jay: Vrlo je moguće je da se nisi istripovao, ali ja sad ne mogu precizno da se setim...

off odgovor Draganu:
Do pre dve godine nisam, ali na žalost, svakim danom sve više verujem, kada shvatam koliko se stvari ponavljaju i ne rade. Naročito mislim da će posle Bogdanovićeve smrti mnoge stvari u gradu krenuti strmoglavo nizbrdo, jer su već za Bogdanovića išle, ali ih je on koliko toliko držao pod kontrolom. Ne mislim nužno da je tako u svim oblastima, npr. u kulturi se zaista dosta uradilo, pre svega zahvaljujući Gorici Mojović, međutim, i tu su mnoge stvari kriminalno loše urađene (npr. obnova Poz. na Terazijama, jedino što je stvarno fantastično urađeno je ona zavesa; ili to da se posle dva meseca pojavila rđa na Jug. dramskom). Takođe gradski prevoz, prevashodno autobuski je višestruko unapređen (doduše, ne vrediti autobus niša u katastrofalnoj gužvi).
Pravljeni su kompromisi tamo gde im mesto nije (npr. Bio-decor), i daju se nerealni rokovi završetka gradnji, koji služe čisto političkom samopropagiranju. Priče da ćemo se kojih sve već godina voziti Belamom, da je trebalo već da počne da se gradi most, UMP su samo jedan deo takve politike, i u tom kontekstu se apsolutno slažem sa Samardžićem da su "himere političke degeneracije". Počinjem da mislim da se najveće pare u izgradnji upravo kradu na izradi projekata, koji se rade po tri miliona puta, i nikako da se sprovedu u delo.

Činjenica da su zakoni na nivou Republike doneti tek sada, govori o velikoj nespremnosti da se uhvati u koštac sa velikim gradskim problemima, odnosno potrebi za air-bag-om, kojim se gradska vlast uvek može izvlačiti na republičku, za svaki svoj promašaj. A republičkoj vlasti to ni u kom slučaju ne šteti politički, jer su na republičkim izborima neke druge teme (never-ending Kosovo, never-ending privatizacija, never-ending auto-putevi).

Da je arthitektura novoizgrađenih zgrada trećerazredna, te da u datim slučajevima arh. Bobić ne reaguje, odnosno kad i reaguje (u slučaju Centrotextilove zgrade) reaguje promovišući palanačku arhitekturu, govori u prilog toga da ne posotji jasna vizija Beogada (kao, što u ostalom ne postoji ni Srbije). U tom kontekstu, ali ne arhitekture, već u kontekstu novca i finansiranja, preporučujem ti da pročitaš tekst Zagorke Golubović: http://www.beobuild.net/discussion/viewtopic.php?pid=10573#p10573. Nedostatak, čak kratkoročne, vizije se najbolje oslikava u tome, da postoje problemi sa parkiranjem na Novom Beogradu (?!?!!?) gde su postojali apsolutno svi uslovi, da se pravilnom gradskom regulativom obezebedi dovoljan broj parking mesta-garaži u novoizgrađenim objektima. To što se idalje nastavlja besomučna nadogradnja zgrada u centru, da se svuda grade "male stambene zgrade" od po 20tak stanova sa parkinzima za dvoje kola nepobitno govore u prilog tome da u Beogradu vlada urbani haos i jasan nedostatku vizije Beograda.

A ekologija? O njoj je suvišno pričati.

Da bi se jasnije shvatio kontekst Samardžićeve rečenice, navešću čitav pasus, kao i link na čitav tekst.
Nikola Samardžić":36n12ob0 je napisao(la):
Prava slika predsedničke kampanje su naši prljavi, zapušteni gradovi, uključujući prestonicu koja kolabira u svakom pojedinačnom sektoru i kao urbana celina, kojima već deceniju, pojedinim opštinama i duže, upravljaju demokrate svih prelaznih oblika. Podlokan i nadzidan, Beograd je pod takvom upravom, lišen svoje imovine, zakonodavstva, policije i jasnog liderstva, prepušten urbanoj i ekološkoj kataklizmi, dok ga razaraju korupcija, oskudica u infrastrukturi i investicijama i saobraćajni nered. Metro, mostovi, tuneli, danas su samo himere političke degeneracije. Kao dodatni teret, nad prestonicom su se nadvile, ponovo, krupne reči i prazna obećanja visoke politike. I prividna obaveza, da se budućnost otvara izborom najmanje loših, umesto najboljih, koji kao da ne smeju da postoje.
http://www.danas.co.yu/20071225/dijalog1.html#4

Ako želiš još detaljnije i potrobnije objašnjenje, možemo otvoriti temu u Relaxu. :)
 
Ovo je moje 'detaljnije i potrobnije objašnjenje u vezi mog pitanja :

Zavisi kako gledaš na događaje u životu - da li je čaša polupuna ili poluprazna.
Za mene je uvek polupuna i pokušavam da je dopunim.

Drugima je poluprazna i svakim danom sve praznija.
Vide samo negativne strane i leleču nad njima.

Meni je Beograd dobar i lep, a može da bude još bolji i lepši.
A da bi to i bio potreban je i novac za sve planove i projekte.
 
Slažem se, ali čaša nije ni polu puna ni polu prazna, ona je do 1/3 puna, stalno u nju se sipa, dosta, mnogo više se obećava, ali najveći problem je što je čaša bušna, ima velike rupe kroz koje sve ističe... :/
 
Ambassador":hgg7vx7s je napisao(la):
.. nije ni polu puna ni polu prazna, ona je do 1/3 puna,...
...ali najveći problem je što je čaša bušna, ima velike rupe kroz koje sve ističe...
Želim ti da u Novoj i svim sledećim godinama, vidiš samo polupunu čašu.

Da izmeniš svoj stav prema Životu ..... lakše ćeš ga preživeti sa više Optimizma.
 
:)
Hvala, ali, svi, ama baš svi, mi tvrde da imam previše optimizma.. Čak se mnogi usuđuju da mi kažu da sam bolesno optimističan... :D
 
Hotel "Excelsior" na aukciji u februaru
21. 12. 2007.
Hotel "Excelsior" biće ponuđen kupcima na aukciji 22. februara, po početnoj ceni od 141,9 miliona dinara, objavila je Agencija za privatizaciju. Ovaj hotel nalazi se na izuzetno atraktivnoj lokaciji u Ulici kneza Miloša 5, u blizini Narodne Skupstine.
Izvor: eKapija
Link: ekapija.co.yu
 
Чини ми се да и у овом случају постоје стари власници, видећемо како ће, и да ли ће ова продаја проћи.
 
Koliko sam čuo, ova nova zgrada u Vojislava Ilića (kod pumpe Avia, preko puta Sinđelića) je zapravo hotel:





Sorry za kvalitet slika, slikano je mobilnim...
 
Mogu reci da je u pitanju sasvim pristojan objekat na osnovu slika koje si postavio. Cak sta vise moze se reci da mi se svidja naravno ne nesto mnogo ali da je za pocetak dobar odabir materijala. Ono sto mi se takodje svidja su ove maske za klima uredjaje na fasadi
 
Igore !!!! Ja se nadam da se samo gadno salis kad kazes da ti se ova zgrada svida a pogotovo !!!!!!!.........one MASKE za klima uredaje. Nova zgrada...a klima uredaji na fasadama !!!! Nova zgrada treba da ima centralni klima uredaj !!!! Ovi klima uredaji treba da budu STROGO zabranjeni !
 
Covek koji stavi Che-ovu sliku kako pusi tubas 6 , sto se mene tice, moze da napise sta hoce.
 
^^ hehe ovo moze da bude dvosmisleno ali je simpaticno u svakom slucaju

U proslom postu sam rekao da je objekat pristojan za nase uslove a pogotovo da su materijali korektni i da nema staklurije bez potrebe doduse dodali su opet onu nadstresnicu koja je cesta u poslednje vreme.

Za klime si upravu sto se tice centralnih sistema ali to je siguran sam posledica ustede u materijalu i projektovanju. Maska je u svakom slucaju iznudjeno resenje i sigurno je bolje nego da klima stoji vidljiva spolja
 
Objekat je sasvim pristojan i u poredjenju sa onm sto se gradi na Balkanu uopste ne izgleda lose! Klime takodje nisu problem ako se lepo uklope u fasadu kao sto ovde jesu (koliko mogu da vidim na slikama).
 
KOMPANIJA 'DELTA' PREUZELA HOTEL 'PARK'
16.1.2008 14:44 BEOGRAD - Kompanija ''Delta'' u decembru prošle godine primopredajom je preuzela hotel ''Park'', koji posluje u sastavu hotelsko-ugostiteljskog preduzeća ''Stari grad'', potvrđeno je Tanjugu u tom hotelu.
Bivši akcionar hotelsko-ugostiteljskog preduzeća ''Stari grad'', Milonja Lekić izjavio je Tanjugu da je, prema njegovim saznanjima, do preuzimanja došlo odmah posle 13. decembra 2007. godine kada je urađen popis i doveden novi direktor preduzeća.
Izvor: Tanjug
Link: tanjug.co.yu
 
Vrh