Šta je novo?

Hilton Hotel [Hotel | 34 000 m²]

Pobedilo sva ocekivanja. Stub je k'o bombona.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504838#p504838:yfhlaz1e je napisao(la):
direktor » 01 Jan 2018 04:39 pm[/url]":yfhlaz1e]Sve super osim te rampe cemu ona uopste tu
Gde je rampa? Inače meni Hilton liči na TC Ziru.
 
Projekat je stvarno sjajan, po svim aspektima. Sve osim te polukružne rampe, koja će, da apsurd bude veći, najviše i da smeta običnim prolaznicima koji u hotel nikad neće ni ući. A i vizuelno kopa oči.
 
Umesto dva kralja.... eto nam gotovog Hiltona :kk:

Uredno sačekah završetak .... meni kao pešaku koj samo prolazi pored zgrade
prijatnije bi mi bilo da nema te završne agresivne ,,oštice,, iznad lepog stuba

(verovatno nije po školskom moljcu al meni bi više ovalno ,,leglo,, )

kako bi se uspostavila nekim delom komunikacija (stari i novi stil oblika) sa susednom zgradom koja je tačno preko puta koja umesto suprostavljene ovakve oštice ima ovalni ugao zgrade

nekom je OK i ovako , al da se zna , nekom ta staklena ,,oštirica,, ovako izražajno suprostavljena izaziva i jezu ....

otpilike moglo je i vako malko zaobljeno

:sesir:
 
vucko":2t190bfp je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504838#p504838 je napisao(la):
direktor » 01 Jan 2018 04:39 pm[/url]":2t190bfp]Sve super osim te rampe cemu ona uopste tu
Gde je rampa? Inače meni Hilton liči na TC Ziru.

Bravo Vucko! O ovome sam ja razmisljao danas kad sam se vracao kuci. Stakleni paneli su slicni i na Ziri postoje ovakvi stubovi. Razlika je sto Zira i dalje deluje kao nezavrsena.

Inace dorektor misli na ovu kruznu rampu sa desne strane od stuba napravljene od kamenih kockica.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da ta rampa od kockica je odvratna cemu to uopste
 
A šta će tu biti u ovom delu zgrade Kralja Milana, možda neki lokal?
20171230_130702.jpg
 
Саша Бг;144346931 je napisao(la):
Хотел "Хилтон" данас - раде се паркинг и тротоар у ул. Краља Милутина:

20180105_145942.jpg

20180105_145929.jpg


Рампа је за украс, на њеном крају су - степенице:
20180105_150048.jpg

20180105_150016.jpg

20180105_145849.jpg


Тротоар уз х. "Хилтон" у ул. Краља Милана - помешане нове и старе плоче, уз то лоше су сложене (в. први ред новог дела):
20180105_150121.jpg


Зар нису могли да направе нов поклопац ... и купе још десетак нових плоча?:
20180105_150144.jpg


Још један поклопац:
20180105_150253.jpg


Нису се прославили с овим тротоаром ... чак је и горе него испред ТЦ "Рајићева" (у Краља Петра и Узун-Мирковој) где су ставили асфалт ... Да ли их ограничавају прописи, штеде (!?!), шта је посреди?:

20180105_150310.jpg

.........................................

Будући кафић у приземљу х. "Хилтон", у ул. Краља Милана:
20180105_150215_2.jpg

20180105_150224.jpg
SašaBG sa SSC
 
Užas od trotoara, to pod hitno da menjaju.
 
Lepo kažem, neka lupe granit na tom delu trotoara, toliko su namučili ljude gradilištom d abi bio red da nam nešto poklone.
 
Sve je to lose slozen i lose okrenut behaton
Plus u bocnoj ulici stavljaju ivicnjak koji neide uopste tu umjesto granitnog bijeli za nbg
A mogli su sa gradom da nesto dogovore oko trotara sramota
 
Sramota kako su isfuserisali trotar ispred hiltona bag**
 
Kad grad ne vodi racuna ko i šta radi , a investitora ne interesuje jer ne snosi nikakve sankcije dok s druge strane zuri da sto pre zavrsi hotel jer za svaki prekoraceni dan treba da plati 10000€ Hiltonu.
 
kako nasi ljudi uvek padnu na kraju i na sitnicama. trotoar i rampa sramota za hotel i za samu ulicu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508794#p508794:1ee83cd2 je napisao(la):
direktor » 15 Jan 2018 10:58 pm[/url]":1ee83cd2]Rasko bi mu trotoar dab pred otvaranje bag**

Покушао сам и са `google translate` али нису препознали дијалект, једино ово `ба***` стално имаш на крају реченице, па претпостављам да је нешто као тачка, стоп, енде, одјављујем се... Тако да ништа нисам укапирао шта кажеш у поруци, а рекао бих да је нешто важно.
Постоји архаизам `ба***` са значењем ст***, али не верујем да би користио такав банализам тек тако... :wink:
 
Покушаћу да преведем:
"Раскопао бих му тротоар дан пред отварање. ба***!"
 
У бре диша је овде институција, има и симултаног преводиоца!! :p
И чак има опцију да даје по три плуса одједном, а ја ко` обичан смртник само једном?! :cry:
Нека смо се ми ипак разумели, али ово мало мало па викање -ст***, ст***... мало је дегутантно за академски ниво комуникације... :?
 
Mene zanima da li je neko vodio računa o bezbednosti ovog objekta? Tj. da li planiraju da postave neke cvršte stubove koji bi štitili ulaz i pilon (koji je pretpostavljam noseći) ovog objekta. Nažalost, ne treba zaboraviti u kakvim vremenima živimo, a imam utisak da nijedan objekat u Beogradu nije toliko osetljiv kao ovaj kada gledam slike ulaza i ulice.
 
Vrh