Šta je novo?

Happy TV kompleks (Tvornička Zemun "Obuća Beograd")

mekbejn

Advanced
Učlanjen(a)
13.07.2010.
Poruke
4.349
Pohvaljen
1.491
Lokacija
44.835749,20.411082
Pošto se provlači ovaj objekat kroz više tema, želeo bih da sve informacije objedinimo na jednom mestu.
Idemo prvo malo uvoda.
Kako je Invej kupio "Obuću Beograd":
Agencija za privatizaciju Srbije ponudiće na prodaju, po početnoj ceni od sedam miliona evra, nepokretnu imovinu Industrije obuće Beograd" u restrukturiranju, na licitaciji koja će biti organizovana 24. septembra, a zainteresovani su pozvani da se prijave do 16. septembra.
Kako je objavljeno na zvaničnom sajtu Agencije (www.priv.rs), predmet prodaje će biti proizvodne hale površine 2.756 metara kvadratnih, proizvodna hala, perionica i magacin površine 2.865 metara kvadratnih, upravna zgrada površine 582 metra kvadratna i ložionica-magacin površine 1.330 metara kvadratnih.
Takođe, prodaju se i trafo stanica površine 80 metara kvadratnih, hala, proizvodna radionica, magacin obrtaja, toalet i garderoba površine 2.759 metara kvadratnih, prvi sprat proizvodnje i drugi sprat mehaničari - prizemlje proizvodnje, potom prizemlje, magacin, prvi i drugi sprat, toalet i garderoba u drugom objektu, ukupne površine od oko 1.833 metra kvadratna.
Na prodaju je i objekat u kome se nalaze kuhinja, restoran prizemlje, kuhinja i restoran, prvi i drugi sprat uprava i treći sprat modelari površine od oko 2.447 metara kvadratnih, a zajedno sa pravom korišćenja gradskog građevinskog zemljišta u ukupnoj površini od 21.859 kvadratnih metara.
Kako je precizirano u javnom pozivu za učešće na toj licitaciji, pre podnošenja prijave za učešće, učesnik je obavezan da uplati depozit u iznosu od 700.000 evra ili obezbedi prvoklasnu bankarsku garanciju na isti iznos.
pa onda:
Industriju obuće "Beograd" u restruktuiranju kupila je kompanija "Invej" iz Beograda za 7,4 miliona dinara, koliko je iznosila početna cena.
Ovde se već javlja jedna nelogičnost, pošto ako je depozit bio 700 000 evra, kako je kupio za 7.4 miliona dinara (cirka 70 'iljada evra)? Jedna od ove dve inormacije je pogrešna, iskreno se nadam ova druga.

Na nekoliko mesta sam našao da se reality show "Parovi" snima u vili Laneta Gotuvića, međutim pre neko veče sam prolazeći pored nekadašnje zgrade "Obuće Beograd" definitivno dobio potvrdu da se unutar ovih zidova snima ovaj show. A to se može pričitati i ovde:

http://www.parovi.net/Vesti/Obozavaoci-na-zidovima-Parova.html

E sad ide c/p mog teksta sa druge teme:
Išao sam jutros da pitam šta se gradi. Ispred nema nikakve table, investitora i sl. Ceo plac je ograđen onom nekom crvenom mrežom.
Sa strane ALeksandra Dubčeka, celom dužinom je podignut betonski zid.
Sa strane Miloša Bandića je jednim delom betonski id, a jednim delom nekakav crni zid viskok nekih 7-8 metara.

E sad jedna pikanterija:
pitao sam radnike koji dižu skele unutar zida šta se tu pravi, i jedan od njih je rekao da se pravi nešto kao avantura park i da će tu biti snimano neko takmičenje, kao reality show. Ako su lagali mene...
I onda još jedan link koji to potvrđuje:
http://www.svet.rs/clanak/peconi/pe...ijaliti-programima-uskoro-maldivi-na-happy-tv

Dakle, sad je stvar jasna: Peconi / Invej / Happy TV na mestu nekadašnje fabrike obuće gradi centar u kome će snimati reality show. Da ne ulazim u politiku, ovde ću (pošto živim u tom kraju) postavljati slike i pisati o napretku izgradnje.

Za početak bih samo izrazio nadu da će na neki način posle snimanja ovaj objekat biti otvoren za javnost.

Toliko za sada, postavljam slike pa se javljam.
 
A sada evo i malo slika:

fotografija0087.jpg


fotografija0088y.jpg


fotografija0089.jpg


fotografija0090.jpg


fotografija0091.jpg


fotografija0092.jpg


fotografija0093.jpg


fotografija0094i.jpg
 
У сваком случају, јасно је да од повезивања Михајла Пупина са Вртларском неће бити ништа. :notok:
 
Ma sve je to bezveze. Meni se rodila odlicna ideja. Trebalo bi podici veliku kupolu iznad Srbije, to bi bio najveci reality show na svetu. A bi se namlatili para. Ubedjen sam da bi ga i marsovci s paznjom pratili.
Slicno onoj cuvenoj ( mislim ) Cercilovoj izjavi " kada bi podigli ogromnu satru iznad Jugoslavije. Bio bi to najveci cirkus na svetu ".
 
kole":obp0nf5k je napisao(la):
Slicno onoj cuvenoj ( mislim ) Cercilovoj izjavi " kada bi podigli ogromnu satru iznad Jugoslavije. Bio bi to najveci cirkus na svetu ".
Ако је од њега, онда је екстремно лицемерна, јер је он све и замесио. :rant:
 
a taman sam pomislio da opada ljudima interesovanje za rijalitije zbog prezasicenja, posle lavine Farma-Dvor-Veliki Brat a i Parovi :bash:
 
kole":2z6y89dl je napisao(la):
Ma sve je to bezveze. Meni se rodila odlicna ideja. Trebalo bi podici veliku kupolu iznad Srbije, to bi bio najveci reality show na svetu. A bi se namlatili para. Ubedjen sam da bi ga i marsovci s paznjom pratili.
нешто као Труманов шоу :)
 
Moguće je i dalje povezati Vrtlarsku sa Bulevarom Pupina, jednostavno tako što će se taj novoizgradjeni hangar srušiti, zašto bi to što se sada zida bila svetinja? Zbog velike vrednosti objekta ili svetski priznate arhitekture? Ili da poštujemo logiku "Eto, izgradilo se, pa šteta da se ruši..." ili najjače kao priča "ljudi od toga žive..." pa jeftine hangare i ćepenak lokale tretiramo kao neopisivo bogatstvo, i gušimo razvoj mnogo vrednijeg gradskog prostora u okruženju. Da se jednom okanemo logike "zbog kokoške domaćinu crkao vo"

Ja recimo očekujem da će se za 20 do 30 godina dobar deo današnjih diskonta i tržnih centara od montažnih elemenata rušiti zbog nove gradnje, samo kad potražnja bude dovoljno jaka. Pa recimo današnji Novi Merkator na Novom Beogradu postaje objekat koji ima iznad trgovinskog centra dve poslovne kule a ispod tri etaže sa garažama, samo je pitanje potražnje i isplativosti reizgradnje. ili tržni centar "kod Kineza" od pleha i stiropora postaje poslovno stambeni blok sa gradnjom od po 14 spratova i naravno u parteru i prvom spratu opet lokali ali kvalitetno izidani.

Slično bih rekao za prestarele industrijske hale koje nije isplativo popravljati, već ruši i zidaj novo na istoj parceli.
 
Лепо је то што причаш и сви бисмо то желели, али узми само пример стакленца и биће ти јасно зашто од тога нема ништа. Ипак, заслужио си +1 за оптимизам.
 
JohnnyLee":2tvd36u4 je napisao(la):
kole":2tvd36u4 je napisao(la):
Ma sve je to bezveze. Meni se rodila odlicna ideja. Trebalo bi podici veliku kupolu iznad Srbije, to bi bio najveci reality show na svetu. A bi se namlatili para. Ubedjen sam da bi ga i marsovci s paznjom pratili.
нешто као Труманов шоу :)
E bas tako. Samo da mu smislimo neki originalniji naziv.
 
A "to" se dakle gradi tu. :rant:

Živim odmah pored, tačnije preživljavam otkad su počeli sa ovim narodnim veseljima, trešte narodnjaci po celu noć :bash: . Do skora niko nije znao da se tu uopšte snima ta nesrećna emisija, tek je skoro drug video na netu.

Površina koja pripada Obući Beograd je ogromna i ja sam se taman obradovao da Peconi nije mogao da kupi sve i da sada grad gradi nešto svrsishodno, pogotovo zato što će na tom mestu (jednog lepog dana) biti početna stranica metroa.
 
mekbejn":2sojxm78 je napisao(la):
Što se spajanja sa Vrtlarskom tiče, postoji još jedna mogućnost, koja ne obuhvata rušenje:

http://img850.imageshack.us/img850/6251/predlog.png
Слабо би се шта тиме добило. И даље би остало сужење на улазу у Земун, а затим скретање лево ка Светној. Једини бенефит би био што би се улазило право у Вртларску.

А да се руши, морало би. За улаз из А. Дубчека сигурно, а мислим и у наставку Цветне.
 
Kad se gleda iz Cvetne, kao da je tu nekad zaista planirana ulica, iz Vrtlarske ide pravo, i onda odjednom kapija. Tu je zaledjina Vatrogasnog doma, škole, i izlazi na parking Obuće. U kombinaciji sa makar-kakvim proširenjem A. Dubčeka (makar na 3 trake, kao što je neko predložio) Cvetna može da bude i jednosmerna u smeru ka levo, i malo bi se smanjile gužve.
Kako bilo, ovo je sve ŠBBKBB i mislim da od toga, na žalost, nema ništa.
 
Često prolazim tuda kada se vozikam, iz vrtlarske desno pa levo i tu pored metro-a ka nbg i ne znam nazive ulica, ali čini mi se da dosta ljudi koristi baš tu alternativu kako bi izbegli raskrsnicu kod ekonomske. Svejedno, sa ovim projektom im želim sve najgore!
 
mekbejn":3ho75lpd je napisao(la):
Što se spajanja sa Vrtlarskom tiče, postoji još jedna mogućnost, koja ne obuhvata rušenje:
Мекбејн, плусииић за идеју за пробијање Цветне улице на Александра Дубчека, али исто мислим да од тога неће бити ништа.

Неће дати Инвеј, јер би у том случају „отишао“ њихов (Инвеј) шљунковити паркинг, иако је привременог карактера. Ту они желе да праве још неку зграду па то наравно чувају за себе. Инвеј је хтео да исели и оне куће, које су до улице, а које их (Инвеј) онако чудно опкољава, а тако је одувек било. Власници су тражили брдо пара (и треба), а Пецони не би баш да завуче руку дубоко у свој џеп. За сад остаје како јесте.
 
stf":evfhj8lb je napisao(la):
vucko":evfhj8lb je napisao(la):
и моје....
Hvala, znači mi :D

Pokušali smo da ih noću gađamo grumenjem zemlje jer smo skontali da je jedan deo krova otvoren, ali nažalost nismo skontali koji pa smo bacali u prazno.

Jeste, zvuči divljački, ali živci mi već polako štupaju u štrajk.
 
EricNBGD":fdzkeyzc je napisao(la):
stf":fdzkeyzc je napisao(la):
vucko":fdzkeyzc je napisao(la):
и моје....
Hvala, znači mi :D

Pokušali smo da ih noću gađamo grumenjem zemlje jer smo skontali da je jedan deo krova otvoren, ali nažalost nismo skontali koji pa smo bacali u prazno.

Jeste, zvuči divljački, ali živci mi već polako štupaju u štrajk.
Свим тим лезилебовићима треба један друштвено користан рад.
 
EricNBGD":2jlr32om je napisao(la):
stf":2jlr32om je napisao(la):
vucko":2jlr32om je napisao(la):
и моје....
Hvala, znači mi :D

Pokušali smo da ih noću gađamo grumenjem zemlje jer smo skontali da je jedan deo krova otvoren, ali nažalost nismo skontali koji pa smo bacali u prazno.

Jeste, zvuči divljački, ali živci mi već polako štupaju u štrajk.
Придружујем се саучешћима, а Ериче не иде то гађање са грумењима земље !
Да би се остварио ефекат напада на непријатеља који ствара буку и проблеме, треба да их гађате трулим јајима и трулим воћем и поврћем, па онда да се мало попишките у неке кесе и бацате их као мале бомбице, а може и по која петарда. Преко дана само добро запамтите где је тај део отвореног крова и онда ноћу гађате према том месту-циљу, а ту мету замислите као "криминалце из Нато-а". Мало војне стратегије примените. Срећно !
 
Гага":2p3m1s83 je napisao(la):
[па онда да се мало попишките у неке кесе и бацате их као мале бомбице!
...још ако неко има дијареју.....говнима на говна бре.;)
 
Što bi rekli hemičari, slično se u sličnom rastvara..
 
Kokos":2k2p38vz je napisao(la):
Često prolazim tuda kada se vozikam, iz vrtlarske desno pa levo i tu pored metro-a ka nbg i ne znam nazive ulica, ali čini mi se da dosta ljudi koristi baš tu alternativu kako bi izbegli raskrsnicu kod ekonomske. Svejedno, sa ovim projektom im želim sve najgore!
To je ulica Miloša Bandića. Ona je jednosmerna i ide u smeru od Zemuna (Ulica Radoja Dakića) ka NBG (ka Aleksandra Dubčeka odnosno Metro obući). Mada ima dosta divljaka koji tu piče suprotan smer, da bi izbegli gužvu. Možda bi trebalo razmisliti da ova ulica više ne bude jednosmerna.

Гага":2k2p38vz je napisao(la):
mekbejn":2k2p38vz je napisao(la):
Što se spajanja sa Vrtlarskom tiče, postoji još jedna mogućnost, koja ne obuhvata rušenje:
Мекбејн, плусииић за идеју за пробијање Цветне улице на Александра Дубчека, али исто мислим да од тога неће бити ништа.

Неће дати Инвеј, јер би у том случају „отишао“ њихов (Инвеј) шљунковити паркинг, иако је привременог карактера. Ту они желе да праве још неку зграду па то наравно чувају за себе. Инвеј је хтео да исели и оне куће, које су до улице, а које их (Инвеј) онако чудно опкољава, а тако је одувек било. Власници су тражили брдо пара (и треба), а Пецони не би баш да завуче руку дубоко у свој џеп. За сад остаје како јесте.
Na žalost, verovatno si u pravu. Mada, da vlast baš hoće, mogao bi da se napravi tu neki džentlmenski dogovor po principu "ruka ruku mije".

A što se tiče bilo kakve inicijative da se učesnicima rijalitija oteža prisustvo, tu sam!
 
mekbejn":xeqxa4y3 je napisao(la):
Kokos":xeqxa4y3 je napisao(la):
Često prolazim tuda kada se vozikam, iz vrtlarske desno pa levo i tu pored metro-a ka nbg i ne znam nazive ulica, ali čini mi se da dosta ljudi koristi baš tu alternativu kako bi izbegli raskrsnicu kod ekonomske. Svejedno, sa ovim projektom im želim sve najgore!
To je ulica Miloša Bandića. Ona je jednosmerna i ide u smeru od Zemuna (Ulica Radoja Dakića) ka NBG (ka Aleksandra Dubčeka odnosno Metro obući). Mada ima dosta divljaka koji tu piče suprotan smer, da bi izbegli gužvu. Možda bi trebalo razmisliti da ova ulica više ne bude jednosmerna.
Тешко. Сувише је узана.
 
Vrh