Šta je novo?

GTC "Ada Mall"

А Макси на трећем спрату па они нису нормални...

Послато са ST26i уз помоћ Тапатока
 
Maksi je tamo gdje treba na ulazu sa banovog brda
 
https://www.krik.rs/sta-spaja-sinisu-ma ... r-ada-mol/

Pre dva dana svečano je otvoren još jedan šoping centar u Beogradu – „Ada Mol“ preko puta Ade Ciganlije. Otvaranje nije prošlo bez ministra finansija Siniše Malog, političara iz vrha vlasti poznatog po mnoštvu koruptivnih poslova u koje je uključen. A šta je sve zajedničko Siniši Malom i ovom tržnom centru?
 
Данас после подне:



Улаз из Високе улице:







Ово је у самом улазу, пре него што се прође кроз врата - вода је од прокишњавања:



С ове стране је прилично прљаво и неуредно, за разлику од стране према Ади:



Ниво на који се уђе из Високе улице је прехрамбени, највише је људи на њему, и излази на лепу терасу према Радничкој улици. Ниво изнад овог - за биоскоп и са знатно мањом терасом - још је затворен:



Паштровићева улица, улаз и излаз из гараже ТЦ:





 
Део терасе према Паштровићевој улици:







Прелаз на део терасе према Радничкој улици:

















 


















Врата (десно) су према пролазу за пасарелу која још није изграђена:



 
Градске власти још не увиђају чињеницу да, исто као што постоје шпицеви у радне дане када грађани иду и враћају се с посла, постоје ништа мање и у нерадне дане, само у друго време, када грађани иду по граду у трговину, изласке, шетњу и другим послом. Суботом, на пример, знатно је мање возила јавног градског саобраћаја, а број грађана је у својим колима и оних који чекају градски превоз у одређеним шпицевима готово исти као у радним данима.



















 
sve više zaposlenih radi vikendom, sama šoping zona ima stotine radnika koji i danas moraju da rade, inače trebalo bi zabraniti rad nedeljom.
 
Ovde je trebalo napraviti podzemne pešačke prolaze, čak i sa pasarelom neće se ukinuti pešački prelazi, a ova tačka je i bezbednosno jedna od najgorih, sada još više jer će broj pešaka tu samo da se drastično poveća. Neverovatno je da je za toliko godina izgrađeno 0 podzemnih prolaza, oni su ih pre više od 30 godina gradili kad nije bilo ni približno ovakvog sobraćajnog haosa a ovi danas se prave ludi, čak ni ne održavaju postojeće.
 
Evo npr juče, a slično je svakog lepog vikenda je haos zbog Ade tu (juče i pre par nedelja iskusio).

Kolone kreću već na Novom mostu sa NBG, a verujem da je već od Sajma gužva takođe.

Međutim, i u povratku sa Ade oko 18h je bila gužva, ali nju nisu pravila vozila sa Ade jer je Stari obrenovački put bio prazan. Plus spomenuta rupčaga duž cele širine pred semafor kod tržnog centra.

Imamo Lidl i tržni centar tu i haos je nemoguće rešiti. Jedno od rešenja je izbaciti potpuno pešake iz jednačine pomoću podzemnih prelaza i pasarela.
 
Bio sinoć, ova tursko-poljska kombinacija koja je zauzela bar 70% prodajnog prostora mi ne odgovara...

Unutra je sve nekako skučeno, bez obzira na veliku kvadraturu prostora. Ima prodavnica koje su klaustrofobične i vrlo male. Visinska razlika prizemlja i dela gde je Maxi je impresivna, ali TC unutra nekako izgleda nabijeno. Glavni utisak unutrašnjosti su prljave i jednolične podne pločice lošeg kvaliteta. Ulaz iz Visoke je kriminalan, neosvetljen i nosi ogroman hazard za pešake vezano za skretanje vozila iz Kirovljeve. Ima puno nedovršenih stvari.

Po ko zna koji put se pokazalo da najpre treba rešiti okolnu infrastrukturu, pa onda raditi objekat. Delta City je klasičan primer kako treba raditi.

Sumirano, jedino što vredi je treći sprat i ogroman food/restaurant court, zajedno sa terasom. Ocena za celokupan utisak: 3/10. Sa pasarelom, kružnim tokom Visoka/Paštrovićeva i novim nadvožnjakom bi se poeo utisak na 5/10, ne više od toga.
 
Ja sam bio danas da izvidim, mislim da je definitivno najbolje organizovan unutra, veoma prostran i svetao, bilo je prepuno i opet se ne sudarate sa ljudima kao po Ušću, a i prodavnice su lepo raspoređene. Terasa i sprat sa hranom su isto odlični, tj. terasa je bez premca među Bg tc-ima, vrh mesto da se iskulira nakon šetnje po Adi. Nema Zara npr, verovatno još neki brendovi, ali generalno meni je dosta dobar utisak ostavio.

Prilazi i okruženje definitivno trebaju da se srede, kao što sam rekao pasarela će samo delimično rešiti problem, definitivno su potrebni podzemni prolazi.
 
E narode upravo prođoh kroz Ada Mall na brzinu. Nisam se dugo zadržavao, svratio samo u Maxi pa nastavio pešaka kući. Drug isto prošao sa njegovim ortakom pre nego što smo se našli i reče mi da 4. sprat nije ni otvoren, da je prljavo, te da je bolje da odem za koji dan dok malo to ne dovedu u red, u fazonu otvoreno navrat-nanos.

Iskreno onako u žurbi nisam toliko zagledao pod i pločice. Opšti utisak onako na brzinu je da možda izgleda skučeno zbog velikog broja nivoa sa isprepletanim eskalatorima koji su doduše solidne širine (što je plus). Isti su pogodni isključivo za kruženje po prodavnicama - ne i za "fokusiranu kupovinu" kada želite da odete tačno do određenog lokala lupam 2-3 nivoa iznad/ispod. Postoji čak 10 liftova što je svakako posledica visine objekta, međutim izgleda su samo severne dve grupe (4 lifta) javne (uz Paštrovićevu). Eskalatori su ustvari ugušili atrijum zbog čega isti iz određenih uglova deluje usko, to se odmah da primetiti. Stoje ti nad glavom, ali bukvalno.

Presek trećeg sprata sa članka "Otvoreni radovi na Ada Mall-u":

Ada%20Mall%20presek05.jpg


Zatvoren je pristup vertikalnim komunikacijama za nezaposlene (čitaj posetiocima) sa južne strane objekta (u gornjem delu priložene slike). Na svakim vratima zalepljeno odštampano "zabranjen pristup nezaposlenima".

Takođe ne primetih panoe sa planom evakuacionih puteva, nema tabli sa međunarodnim oznakama za stepeništa i liftove kao i za servisne delove objekta gde je zabranjen pristup posetiocima/nezaposlenima. Izgleda da su samo stigli da nalepe na vrata. Strašno.

Home Mini ima više nivoa što se može videti po eskalatorima za tu vertikalu. On je na slici prikazan krem bojom. Maxi je preko puta označen narandžastom. Oba se nalaze kod istočnog ulaza iz Visoke (iz pravca B.Brda).

Tek mi predstoji veća kupovina pa ću onda izdvojiti više vremena za detalje. Sad nisam stigao ni na terasu da odem. Veliki broj ljudi se spušta s brda pešaka Visokom te koriste ulaz na trećem spratu.

Sve u svemu ovako deluje kao da je muljano sa inspekcijom i da je objekat otvoren u fazi izgradnje (nije gotov, probijen rok). Dole blokovi u garaži, nije omalterisano.

Nadam se da će sve standarde ispuniti. Objekat se po svojoj formi drastično razlikuje od svega što smo navikli zbog toga što prati morfologiju terena. Nenapadna ali prijatna fasada oživljena živim zidovima. Arhitektura je napredna za takav tip objekta na ovim prostorima, međutim mane su ako izuzmem gore pomenutu zavrzlamu sa eskalatorima uglavnom organizacione prirode prilikom otvaranja što će nadam se ubrzo otkloniti.
 
Ma ovde ladno ide pešačka pasarela direktno sa Ade.. to samo slep ne vidi. Pre ili kasnije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625176#p625176:34uxov55 je napisao(la):
Pasarela » 26 May 2019 06:22 pm[/url]":34uxov55]Ma ovde ladno ide pešačka pasarela direktno sa Ade.. to samo slep ne vidi. Pre ili kasnije.

Trebalo je direktno da vodi na prvu terasu da bi se izbegao tobogan sistem gore-dole.

Problem iste prirode ne postoji samo u Radničkoj već i u Visokoj. Pešaci koče saobraćaj na samoj krivini kod Crkve. Sve se gomilaju kola do Zrmanjske i vikendom. Kao da nije izgrađen Most preko Ade. Sad je gužba i van špica a grad ni vijadukt novi nije izgradio. To je trebalo pre otvaranja mola sve da bude gotovo.

Upravo pričao sa drugim ortakom, svratio i on u Ada Mall ali smo se mimoišli. On bio oko podne i reče da je jeo na 4. spratu samo što nekoliko restorana nije radilo. To znači da izgleda nije bilo odmah sve otvoreno u 10 kad je prvi drug došao. Cene su kao u Ušću i Delti. Postoje i Libanska kuhinja Byblos Express kao i Indijska Diwali. Poput Delte tu je i Asia Food Kineska hrana.

Njemu se mol kao mol sviđa, samo kaže da je zaista "poluotvoren". Pristup Cinestar bioskopu zabranjen. Zbrzali su baš, jedino me ono zabrinjava sa sprinklerima, alarmima i tablama.
 
Zbrzali su definitivno, vidi se da neke stvari nisu završene, na 2-3 mesta su kablovi koje su samo privremeno zalepili za pod, nisu skinuli ni celofan kod jednih pokretnih stepenica (mali detalj ali ružan), staklene ograde i betonske baštice po terasama nisu očišćenje, 2-3 radnje nisu otvorene, kao restoran i bioskop na vrhu. Pitaj boga kakvo je stanje sa protivpožarnim sistemima, u svakom slučaju ništa nije naučeno iz slučaja sa tc u Novom Sadu. Ovakvo otvaranje pre kompletnog završetka svih radova i slučaj sa nepoštovanjem ljudi kojima su oštetili objekte u okolini od miniranja dovoljno govore da imaju dobru zaleđinu, a videli smo i da je Mali usko povezan sa investitorom pa eto odgovora zašto im se gleda kroz prste.
 
Pozajmljujem sliku od Saše:
Nije mi jasno kako nikome ne smeta ova "polovično" urađena fasada, koja po svemu teško da će ikada biti dovršena. Pa zašto na nekim mestima fale da kažem letvice??? Užasno bode oči, kapiram da na poslednjem spratu ide bilbord, ali ovo ostalo?
 
И ја прозујао јутрос са девојком... Без премца, најлепши тржњак у граду, терасе, поглед, доста светла. Избор радњи очајан, уосталом као и у свим тржним центрима по Београду, пољско-турске крпетине, што рече неко. По тренутном стању, има бар још 15 дана посла да се све заврши, тако да ми није јасно ово превремено отварање. Као да би био смак света да се отворило када све буде готово, да сија.
Паштровићева, на целом потезу од кружног тока на Хиподрому до Радниичке изгледа катаклизмично, као и Висока. Ако то не ураде, биће лудница од гужве.
Све у свему, тржњак ми се свиђа, па ако морам већ да изгубим 2 сата у куповини, радије бих овде него по оним стерилним Делти и Ушћу.
 
^
Pa izbor radnji je prilagodjen standardu. 90% ljudi radi za 200-800 eura. Sta vredi da otvore Louis Vuitton i Burberry u Beogradu? Svojevremeno je bio Burberry na terazijama i otisli su posle godinu dve. Ja racunam ko je bogat moze da svrati u Pariz/Rim/London kad hoce u kupovinu.
Ako ste mislili na druge radnje napisite koje treba da budu?
 
Јуче, у недељу, низ Високу и Паштровићеву поред Тржног центра:



Излаз из гараже Тржног центра:







Улаз у гаражу:



Улаз у гаражу из супротног смера:







Паркирање на тротоару:

 
Stigao sam u BG pre 2 dana i otisao do Ade jer mi sestra radi tamo, da je vidim i prozujim na brzinu.
Najlepsi trzni centar, i ogroman prostor. Prljavo je i ne mogu da shvatim da nisu uspeli da ga ociste, bas se vidi da nije odradjeno nigde na hodnicima ciscenje pred otvaranje, pogotovo na spratu gde je food court.

Inace, znam za par radnji da razvaljuju pazare, moguce da je zbog otvaranja, ali def ce ovo postati glavni trzni centar pored Usca, mislim da ce Delta da ugasi.
 
Generalno svima su slični utisci, jeste dosta lep unutra i ima pogled sa terasa koji neće imati nijedan TC u gradu. Ono sa nefugovanim pločicama nije ni meni jasno, ali očigledno nešto što može da se odradi kasnije, a bila im frka da otvore.

Ipak da će da ugasi Deltu teško, Delta je vrhunski pozicionirana na NBG usred vrlo platežno sposobne populacije, tako da će lepo da radi samo na njima. Dobar primer je novi Mercator,koji sasvim lepo radi i pored velike konkurencije na NBG. Usput i Delta je lepa sa puno prirodnog svetla, nasuprot Ušću gde zbog same spratnosti ovo nije slučaj.

Ovo će taman da relaksira vikend gužve po sličnim projektima. Još da se otvore BNV i MPC na Zvezdari i nema potrebe za dalje.
 
Koliko je još vremena potrebno da se sve završi, počisti po vašoj proceni? Spolja izgleda jako lepo, posebno terase.
 
Vrh