Šta je novo?

GTC "Ada Mall"

Prema ovom tekstu, oni bi sve ovo trebali da sruse za 10 dana i postave kamen temeljac? Ne verujem da će to ići tako brzo, nigde nisam ni pročitao da su izabrali izvođača radova...
 
Samo nek se radi. Valja srediti taj kraj koji trenutno ne izgleda najbolje.
 
Urke, da li su počeli sa rušenjem u međuvremenu? Pošto si ti jedini koji je okačio neku sliku. :D
 
Ni ja jutros nisam video da su počeli rušenje, juče su završavali ogradu gore prekoputa crkve do Graditelj inženjeringa!
 
To je dobra vest, siguran sam da ce uskoro krenuti :)
 
У спроведеном поступку донето је решење да за предметни пројекат није потребна израда студије о процени утицаја на животну средину, узимајући у обзир расположиву документацију и податке о локацији, намени и карактеристикама пројекта, при чему је оцењено да се, уз примену важећих техничких нормативa и стандарда прописаних за ову врсту објеката, као и мера заштите животне средине које су утврђене донетим решењем – не очекују значајни негативни утицаји пројекта на чиниоце животне средине.

http://www.beograd.rs/cir/gradski-oglas ... nts-doo_2/
 
Video sam pre neki dan kad su podneli zahtev za to, mislim da je bio 16 decembar, a rok je bio 26, samo dva dana im je trebalo da to odrade, žuri im se :D
 
Tu je mogla da se ubaci jedna traka puta u podvožnjak i da se izbegne semafor u Paštrovićevu. Visinska razlika odgovara i bilo bi bezbednije jer ne zaustavlja kolonu koja ide nizbrdo od crkve.
 
Hvala, hvala bas sam mislio da cu uloviti neke radova steta.. Cekamo sa nestrpljenjem ! :D
 
Kako se sad niko ne buni kad ruše ove zgrade?
 
A reci zasto bi se bunio legalno kupljeno zgrade nisu pod zastitom ima dozvolu i projekat zarusenje ajdreci zasto bi trebao neko da se buni
 
Jedva čekam da ulete na plac komatsu i hitachi da naprave rusvaj.....baš sam uzbudjen
 
Takođe, valjda nećemo još dugo čekati na početak rušenja :D
 
Ali Diso, kad Komatsu iskopa rupu za temelje - ona mirise. Eh kako pada beton kad ga Hitachi rusi - elegantno. To nasi ex 14 Okt I Radoje Dakic nikad ne bi mogli, zato smo kako bi ih unistili spustili carine na uvoz japanskih, americkih (tj iz njihovih sklapaonica u EU) I evropskih na 0%. Doduse Kinezima jos drzimo carinu 10% jer ko ce patriotski da zastiti prodaju Zapadnih proizvoda u Srbiji I sacuva nase trziste samo za njih ako ne mi sami ;)
 
Pa jel stremimo EU ili Kini? :D

Šalu na stranu makar moje iskustvo je da delove iz evrope možeš ranije nabaviti dok su ranije puno problema imali recimo naši traktoristi sa belorusima jer delovi i ne stižu tako brzo.
 
:kk: Ti si Vucko bas lepo usao u problematiku traktora u emisijama, svaka cast. Inace industrija gradjevinskih masina je I izrasla iz industrije poljoprivredne mehanizacije. Prvi americki CAT-ovi buldozeri su bili poljoprivredne masine, tj traktori na gusenicama kojima je jedan izvodjac LeTourneau 1920ih dodao napred dasku I nazad ripere I tako je nasto buldozer. Hidraulicne bagere u danasnjem obliku pocinju da prave 1951 francuski Poclain I 1954 bager koji se okrece 360 stepeni nemacki Demag. Utovaricvac je prvo traktor, a 1944-e mu americki Payloader stavlja motor nazad I dobija obrise danasnjeg izgleda. Kombinirku isto od traktora, prvi prave britanski 1953-e Joseph Cyril Bamford (JCB) I americki Case. Komatsu I Hitachi nisu uneli nista novo isto kao ni posle Korejanci I Kinezi. Doduse Japanci su danas lideri u hidraulicnim komponentama (imaju odlicne hidropumpe, hidromotore I ventile) I bagerima. Cesto drugi proizvodjaci bagera kupuju Kawasaki ili KYB hidraulicne komponente. A to mozemo I mi I posle samo sastavljamo :)
Nemoj me pogresno shvatiti ne branim nikoga sa strane, ni istocne ni zapadne, samo nas I nase interese.
 
Teško je to očekivati sada, pre verujem da će to biti posle Božića.
 
Vrh