Šta je novo?

GTC "Ada Mall"

NIsam ranije prošao "požarnim" stepenicama ovog TC; ali ono je takva sramota da je to nedopustivo za svaku kompaniju koja drži do sebe.
Prvo što ljudi koriste te stepenice koliko vidim masovno, iz razloga što (bar juče) jedan lift radi sa te strane.
Drugo što je sam prostor ižvrljan grafitima kao da je u najmanju ruku deo BIGZa pre renoviranja
Treće, voda i dalje teče na sve strane...

Neverovatno
 
Jako zanimljiv snimak - prazna pasarela, a taman u tom trenutku dole na pešačkom reka ljudi 🤦
Srbi se pored promaje izgleda plaše i stepenica.
 
Loše projektovano rešenje pristupa tu dosta igra, sva tri trenutna pristupa stepenicama su trebala da se urade kao rampe umesto stepenica. Da i ne pričam da ove ka Adi idu u pogrešnom pravcu, a i ove kod tc su traljavo pozicionirane iza ćoška od ulaza u tc. Ka Adi i bus stajalištu ima prostora dovoljno i mogu da budu i prave rampe, dok kod Ade su mogle kružne da se spuštaju tačno ispred ulaza (onaj trotoar ispred ima dovoljnu širinu), pa bi tako direktno ljude vodio i usmeravao ka pasareli, iz pravca Ade i izlaza iz tc.
 
Pozicjonurano u skladu sa budućim izgledom kad se zamjeni privremena rampa ka bb sve ce drugacije izgledati i trebalo bi da pešački budu ukinuti mada to mogu vec sad da urade...nego ovo sad konačno može u završene projekte
 
20231128_182211.jpg
 
Pre nekoliko dana sam bio u TC u momentu kada se upalio pozarni alarm (neki klinci ga aktivirali očigledno). Uglavnom, situacija je bila takva da je prvo to zvonilo minut i niko ništa, svi redovno svojim poslom. Onda je se čuo neki prigušeni razglas koji bukvalno niko nije mogao da razume jedno 1-2 minuta i tek posle otprilike 4.5 minuta je krenulo glasno da gruva sa razglasa da se svi upute ka izlazima i tada ljudi i jesu.

Problem, koji je verujem u svim TC ovog tip, je što se masa ljudi uputila onda ka garaži, ne izlazu (uključujem tu i sebe), a tamo je onda bila situacija da stoje zaglavljene desetine vozila koja su verovatno jedno pola sata napuštala sam TC koji ionako ima vrlo ograničenu propusnu moć ka izlazu zbog dugačkih tunela. Ja sam se okrenuo i izašao ispred, naravno ništa nije bilo i za 15 min su sve ponovo otvorili, ali mora nekako da se ograniči pristup garaži u slučaju požara i da se ljudi zaista upute napolje pošto ne znam šta bi se desilo sa onima na minus 2,3 u slučaju stvarne nesreće. Dim ok ide na gore, ali nisam siguran da je baš sigurno i ispod ako iznad bukti.

Usput za ove slučajeve je dobar onaj njihov požarni hodnik pošto je velikog kapaciteta, mada i dalje deluje kao da nije deo modernog TC.
 
Taj požarni hodnik,lići na neku napuštenu SFRJ firmu.
 
Bio sam u WC-u pre nekoliko dana i izgleda skoro kao oni užasni javni WC-i u podzemnim prolazima ispod Terazija i na Zelenom vencu. Ne znam kako ih nije sramota da dozvole da se WC tako ruinira.
 
Vrh