Šta je novo?

Gradski prevoz u svetu

Pa i u toj Švajcarskoj imaš sporadično reklama po vozilima, bar koliko ja znam. Nisu potpuno zabranjene, al jesu regulisane šta gde i kako može da se lepi. Nisam za radikalne mere, pogotovo kod, činjenica, trivajalnih stvari, ako se već trebaju rešavati one mnogo složenije. Znači mogle su se zabraniti preko prozora, i regulisati gde mogu da se lepe, a povući ih iz samih vozila, jer opet moram da ponovim da one suštinski nisu zabranjene. Na kraju bilo je vozila, poput Katica na primer, gde su reklame čak bile i poželjne. Lepo je što kao hoće da uvedu red, al to se apsolutno radilo po sistemu skidaj to, jer ja tako kažem da treba. Daćemo im ekrane od 40 inča unutar vozila, pa da može još i više reklama da se prikazuje. Znaš i sam koliko je gorućih problema u javnom prevozu ovog našeg grada, a oni se dohvatili reklama, jer to je i njima samima najveća reklama. A za to da i po samom gradu kače razne reklame u povelikoj količini, svakako da mogu da se složim sa tobom. Malo šta je kod nas regulisano, a da se pritom i to regulisano poštuje u potpunosti. Ja sam samo za to da se mnogo više bavimo suštinom, i da probleme rešavamo od onih većih ka manjim, a ne obrnuto. Do većih nikad i nećemo stići kako se stvari odvijaju već godinama.
 
Hteo sam da kažem da je ukupna količina reklama u Švajcarskim mestima manja nego ukupna količina u Beogradu.

Displeji unutra jesu bezveze, evo danas sam se vozio u Solarisu koji ih ima. Ali mislim da veliki broj često ne radi, tako mu to dođe kao olakšavajuća okolnost.

Možda za jedno 5 godina budem spreman za kompromisno rešenje u vidu nalepnica-reklama na vozilima između poda i prozora. Ali za sad mi ne nedostaju nimalo. Osećaj je kao kada se instalira adblocker i uvidi koliko je zapravo zagađenja i maltretiranja čovek ranije trpeo. A i adblockeri i skidanje reklama sa vozila JGPa imaju isti koren i uzrok - preterivanje i bahatost oglašivača.
 
Ukidanje spoljašnjih reklama je bio samo još jedan potez Doktora Šapića kako da ogorča i učini nesiplatljivim posao nepoželjnim privatnim prevoznicima, a pre svega tu GSP-u, onda je uveo nerealnu cenu karata, pa uveo Strelizaciju prevoza.

Ništa nije slučajno i sve je poznato, na kraju jednog jutra vozila GSP-a neće ni izaći na ulicama, jer neće biti više love, a sa njima još par prevoznika i onda ćemo svi kukati kako je došlo do toga, a sve je počelo sa tim tupavim reklamama.
 
Pa neka nauče da ne preteruju sa reklamama pa im se možda i odobri da ih vrate.

Ne mogu da verujem da zapravo ima ljudi kojima nedostaju reklame i folije na autobusima... Čudno neko vreme.
 
Da, ali ne treba ni da je ne bude.

U ovoj državi mora sve očigledno crno-belo ili ništa, te smo imali preterivanje sa reklamama (to preko prozora) ili da nemamo ništa, balans nula bodova.
meni su reklame OK ali onako kako je rešeno u Londonu gde za to ima jasno definisan prostor odnosno "baner" i to je to. Reklame preko celog vozila su mi no go.

1711828503893.jpeg


Problem gsp a je to što jako loše rade limariju i bojanje pa su reklame to uspešno prikrivale. Ovako goli deluju veoma otrcano pošto se vidi svaka neravnina.
 
овај лик је супер. најјаче је када је ишао на најдуже железничко путовање на свету, од Лисабона до Сајгона
 
Vrh