Šta je novo?

Gradski mobilijar i urbana oprema

Pa nije baš tako...nažost neke firme čak i plaćaju te firmarine ..ali većija ih je postavljena nelegalno. I meni to baš ide na živce..u svetu su ti znakovi standardizovani u okviru postojećih saobraćajnih putokaza...ovde postavlja ko gde šta stigne. Imao sam 100 prijava minimum samo na table i banere na auto putu kroz Beograd, pardin Moto putu...koristeći nekadašnji Beokom i nikada ništa nije uraðeno. Pa dovoljno je samo da pogledam Knez Mihailovu...gomila svetlećih reklama za menjačnice, fast foodove butike itd...

Dakle, kod nas ne postoji služba koja bi išla putevima ili ulicama i uklanjala te nelegalne postavke?

Sve se svodi na pojedinačne prijave ili krađu metala i tako se rešava problem koji je sveprisutan u celoj državi?
 
Naravno da postoji takva služba. Zove ze Komunalna Policija / Milicija / Beli

Takođe postoje i opštinske komunalne inspekcije.

Na papiru smo mi normalna zemlja, ali u praksi totalno nismo.

Sve se svodi na nas koji radimo tuđi posao i prijavljujemo probleme. Pa nas čak i tada j**u, pa recimo ako prijaviš da duž cele ulice Mihaila Pupina postoje neispravne Halo govornice, oni insistiraju da im kažeš svaku lokaciju pojedinačno.

I tada i odrade posao (kad tad).

Ako si baš zaludan, slikaj svaku takvu reklamu i pošalji im adrese svake, a možeš i da ih ti malo je*******uckaš, pa im pošalješ GPS koordinate, ili link iz Google Maps umesto adrese.
 
Znam da bi to bilo ispravno uraditi ali mi se to čini Sizifovim poslom.

Mislim, viđam reklamne table za državna preduzeća koja ne postoje već 20 godina, pa ih niko nije uklonio.

Treba insistirati na sistemskom rešenju, ovako je besmisleno.
 
Nema sistemskog rešenja. To su ljudi koji samo sede i primaju platu. Inicijativa NULA - klasični uhlje*******i u javnim preduzećima.
 
Potez od Pupinovog mosta do uključenja za autoput je preplavljen takvim nelegalnim reklamama.

Tu treba da prođu jedan dan i sve poskidaju.

Mada, taj deo je crna rupa u gradu jer postoje divlje deponije uz put već godinama na istom mestu.
Screenshot 2024-07-24 at 14.10.33.png
Screenshot 2024-07-24 at 14.10.46.png
Screenshot 2024-07-24 at 14.11.09.png
 
@montezuma
Kako god se zvali ti koji su nadležni, što kaže @astrodule, dok ne uzmeš i sam ne prijaviš, nema ništa od toga. Ovde se jedino sistemski gaji nenadležnost. Ali ako si uporan, i ako se zainatiš, neke stvari možeš i da rešiš. Ja sam tako i po nekoliko puta prijavljivao istu stvar, sve dok ne odrade kako treba. Dok sam imao i situacije da neke stvari odrade iz prve.

Baš nedavno sam bio prijavio tri stabla u mom naselju, gde su se dobrani delovi istih odvalili nakon nevremena. Samo sam jedno drvo fotografisao, kada je krenulo ponovo nevreme i nisam bio u mogućnosti da fotografišem dalje. Pošaljem im fotografije onog jednog drveta i napomenem za druga dva. Sutradan vidim da su samo odradili ono za šta sam im poslao fotografije. Ne budem lenj, nego uzmem i fotografišem i druge dve lokacije i ponovo prijavim. Dan nakon ponovljene prijave u uklonili i preostala dva.

Jednom drugom prilikom sam im čak i mapu sa problematičnim stablima i onima koja nisu odradili do kraja, napravio, i poslao. Naravno, priložio sam i fotografije svakog stabla ponaosob. Veći deo toga su odradili relativno brzo, a ostatak nešto kasnije.

Što se tiče saobraćajnih znakova i sl. tabli, tu sam imao raznorazna iskustva. Od toga da posao odrade odmah, pa do toga da je potrebno po nekoliko puta ponavljati, što zbog neodrađivanja posla uopšte, što zbog neodrađivanja kako treba.​
 
Vrh