Šta je novo?

Gradski mobilijar i urbana oprema

_20210321_003058.JPG
 
Po NBG su počeli da postavljaju one stubiće čačkalice sa grbom Grada. Trenutno ih viđam na nadvožnacima iznad auto-puta na trotoaru.

Nekako mi se ne uklapaju, no nije na meni da odlučujem o tome.
 
Нит' смрде, нит' миришу. Не могу да одлучим да ли ми се допадају.
 
Мислим да по књизи мобилијара НБГ није за такве стубиће.
 
Upravo i ja tako mislim. Ne poštuju ni ono što su sami doneli.

Pre par godina su po NBG počeli da postavljaju masivne tamno sive stubiće i oni mi se više uklapaju u NBG.
 
Да, дебљи, правилно ваљкасти стубићи, попут старих црно-жутих, само сиви са рефлектујућом траком. У бранковој су нпр. поставили ове стилозоване, искошене са грбом, а и ту више одговарају ваљкасти. Треба уклапати стубиће са субовима расвете. Искошени иду ок уз расвету као дуж Немањине или Краља Милана.
 
На страни 15 су мапе зона са бојама, а на самим страницама где је мобилијар су горе поред слова боје зона. На страни 49 су стандардни стубићи, где су горе плава (зона Нови Београд), розе ("средња" зона) и сива боја (периферна зона).
 
Пре него што изаберу канделабре за вртове из 19. века, као што је Топчидерски врт, требало би да одвоје бар мало времена и погледају како изгледају канделабри у дворским и другим вртовима из тог доба у европским градовима или изван њих. Јесте да је то ситница коју већина неће ни приметити, али Топчидерски врт са околином је велика пејсажно - архитектонска и историјска вредност, о којој би требало да брине мањина која зна нешто више од те већине, па и о таквим наизглед небитним стварима какав је примерени изглед вртног мобилијара.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=841400#p841400:3fjof1bp je napisao(la):
Дошљак » Today, 19:10[/url]":3fjof1bp]На страни 15 су мапе зона са бојама, а на самим страницама где је мобилијар су горе поред слова боје зона. На страни 49 су стандардни стубићи, где су горе плава (зона Нови Београд), розе ("средња" зона) и сива боја (периферна зона).
Super, nisam ukapirao za boje na samoj strani. Definitivno, zakošeni sa grbićem idu samo u centar (zelena zona). Sad ću da ih smaram da ih uklone.

Hvala
 
Нема на чему :) Изгледа те закошене стубиће са грбом ради неко ко је у дилу чим их свуда стављају.
 
Po Novom Beogradu počeli da postavljaju ove reciklažne kante. Skoro svuda ih stavljaju ukoso.

Još se nisam navikao pa mi je čudno.

Ipak, mislim da mi je u stvari čudno što stavljaju te fensi kante, a okolina se raspada, kao na primer kod pijace.

nove kante nbg.jpg
 
Reciklažne kante a sve se prazni u jednu kesu provereno...:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve ide u jednu kesu, ali onda se sortira.

Ne ide ta kesa u Vinču na deponiju, već u reciklažni centar gde se ručno odvaja.
 
Ok...ako je tako koja je poenta kante gde se odvaja otpad objasni mi...?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Podizanje svesti o reciklaži.

Naravno da im nije u interesu da većina ljudi zna da sve ide u istu kesu. Naravno da mislim da je već trebalo da imamo bolji sistem za reciklažu.

Ali na početku, teško je očekivati da će svako da baci u odredjenu kantu ono što treba da završi u toj kanti.
 
_20210906_161833.JPG

Булевар Кнеза Александра Карађорђевића.
 
Vrh