Šta je novo?

Gradske fontane i javne česme

20240406_174932.jpg

Zacrni li je okolina raspad
 
Ova prva česma je na Dorćolu pored Dunava. Nema vode, ovo malo što se vidi da je prsnulo je sve...

A ova druga je ispred crkve Sv. Marka, slabiji je mlaz...

20240430_044631.jpg
20240430_070642.jpg
 
Da li ima još nekome da je gadno da pije sa česmi po gradu?
Meni da, pogotovu kad sam video kako vlasnica psa daje psu da pije sa česme, i naravno pas liže tu česmu
 
Seti se da se voda hloriše i biće ti malo lakše...
 
Meni jedino nije gadno na Delijskoj česmi u Knezu, tamo su mlaznice unutra, u bronzanom ukrasu, tako da ne može niko da ih oliže. A gadno mi je jer sam gledao isto, kučići, ali čak i odrasli, a naročito deca stave celu česmu u usta...
 
Na ovim novim verujem da je ovaj dodatak gore da bi to donekle sprečio... teško je sam pipak odakle voda teče staviti u usta pa i liznuti... ali možeš lako da ga pljuneš...

Tu se onda vraćamo na priču da u kuhinji restorana može svašta da se dogodi, tako da, najbolje je ne opterećivati se.
 
tako je ne opterećčujem se, ali u tom restoranu sam 100 siguran da kučići ne piju iz čaše koju dobijem. Takodje beskućnici sa svojim slinama sigurno ne piju iz čaša u restoranima. :) Zamislite neki beskućnik tokom noći dodje da se okupa tu, umije. Sve njegove infekcije padnu tu na tu česmu, i onda dodješ ti i popiješ sve to...
 
ali u tom restoranu sam 100 siguran da kučići ne piju iz čaše koju dobijem

🙂

Sve njegove infekcije padnu tu na tu česmu

🙂

Kad pogledaš sam otvor voda koja odatle izlazi jakim mlazom i nema kontakt sa okolnim spoljnim materijalima, a takođe je i hlorisana. Tekuća je pa sve vreme ispira mlaznicu... Tako da i dalje mislim da su to više psihološke kočnice a da je realan rizik od zaraze mali. Iako ne i nepostojeći, imaš stotinu većih razloga za brigu o kojima se ne opterećuješ u toku dana, jer o njima ništa i ne znaš.

Da sam na tvom mestu gledao bih da jačam imunitet a manje bih se opterećivao.
 
Vrh