Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Da li ovo majstori preslazu ivicnjake koji nisu u pravcu, nakon sto zasecaju asfalt? Ako je tako, pozdravljam! :)
 
Bas ce biti zakrecenje na kruznom toku kad puste,sad se stvaraju guzve.
Магистрала Нови Београд - Сурчин Финиш Радова, данас 29. март 2023. 8-59 screenshot.png
 
Će ih Drobnjakov priručnik obrazuje👌
Oo, gde si obrazovani Fjerenic aka Morgan Chase, jel jos Morgan Chase treba finansira autoput Požega-Kotroman 😅 To ti je kad si obrazovan pa ne pričaš koješta 👌

Sad si ti mene kao zeznuo, a zapravo zaista Morgan Chase finansira moravski koridor... Recnik u ruke, umesto da te ovde 10 ljudi na forumu ubedjuju da je u ponoc mrak.
 
Да ли је неко заинтересован да у суботу идемо групно један круг до Сурчина и назад? Полазак у 10, мало трубимо, возимо заједно, испробамо нове километре и вратимо се. Ја ћу ићи сигурно.
 
Ako nastavimo sa “daj šta daš” filozofijom mi ćemo postepeno sve dublje propadati pošto ćemo se zadovoljavati sve lošijim standardima.

Zato mislim da je sasvim legitimno očekivati da se za uložene pare dobije ono što mora da se dobije.
 
Kapiram da si ovde od skoro i drago mi je kada vidim da se stalno umnožava broj ljudi koji se pojavljuju na raznim temama ovog foruma.
Naravno da je važno da se ljudi raduju i da budu veseli i svako od nas nalazi neki razlog u životu da bude srećan i veseo i hvala Bogu na tome i daće Bog da bude mnogo razloga za slavlja i veselja svakome od nas...
Ali... ovo je građevinski forum i većina, bar ja želim da mislim da je tako, nas je ovde da bi ispratila građevinske radove i nadam se da su komentari da li je nešto urađeno dobro i kvalitetno u tom, građevinskom, smislu a političarenje bi trebalo da se svede na što manji nivo, bar se ja trudim da bude tako iako imam neko svoje mišljenje i na tu temu ali to ne treba da bude tema razgovora na ovom mestu.
Nadam se da se svi slažemo oko toga.
Hvala svima, ali baš svima koji konstruktivno doprinose funkcionisanju ovog našeg sastajališta.
...
 
Nisam prolazio 5 dana, vidim da su na spustanju kod granda popravili par rupa koje sam pominjao i koje su usporavale saobracaj. Eto mozda neko ko odlucuje i cita sta se pise ovde.
Sto se tiče postavljenih znakova, ovaj niz surduk izgleda kao slon u staklarskoj radnji
 
Jel cinizam ako neko pita koliko je koštalo ovo veselje i zašto još bar godinu dana neće biti završeno, a verovatno i duže?
 
...
p.s. Nemojte da krenete biciklistickom stazu kroz Vojvovjansku jer velila je sansa da cete se zakucati u ogroman znak za kruzni tok koji su strucnjaci pre dva dana namestili po sred bici staze. Bilo je tesko pre toga odmeriti koji je znak za to mesto najprikladniji. Pritom su se veoma poteudili da stave i adekvatne putokaze. Tako da znak pokazuje da iz pravca Vojvodjanske na levo u kruznom toku je put za Sava Centar ni manje ni vise. A uz to i za autobusku stanicu.

Što se tiče adekvatnih putokaza, meni recimo fali putokaz baš za Bežaniju. Na dan otvaranja dolazim iz Čačka i hoću kući... vozim se svojim kolima, spuštam se na novu deonicu... Ne treba mi ni bus stanica ni železnička, ponajmanje mi trebaju Sava Centar ili Studentski Grad, koji su svi dobili putokaze, ali ne znam gde je Bežanija. Gledam u putokaze, ne vidim. Eto. Moraću i ja izgleda da otvorim prodavnicu pljeskavica da ne umrem od gladi.
300600-9ca3de42833b7da8b841d9b03d2cbf15.png
 
Dan ipo pre ministra da obiđem ovo gradilište još ovaj put.Otvaranje i centralna proslava su zakazani za subotu u 10;ooh tako sam čuo iz neproverenih izvora pa da vidimo šta je još preostalo
Znači,nije cinizam niti zla namera ali mislim da je idiotski što su ovo stajalište pomerili za celih 15m pošto će veći deo saobraćaja ići ka JG.E sad kad ovde stane BUS biće super zezanje
Ovde fali samo još završni sloj asfalta na trotoaru i nešto na ostrvu između skretanja desno i glavnog pravca

Fali i bandera

Slika u sunce ali vidi se dokle je stiglo nasipanje zemlje

Središnji deo prelaz za pešake,e sad pešački je možda mogao malo dalje od kružnog toka jer kada se budu propuštali pešaci praviće se zastoj u kružnom pošto je uzak(ali to je samo moje mišljenje)

Puno radnika koji rade užurbano,ovde je središnji deo gotov ostale su još linije ka kružnom toku i jedno pranje sutra uveče

Evo dokle je stigao završni slij asfalta na trotoaru

Moje omiljeno mesto "loža" u kojoj su po tradiciji i danas bili kibiceri iz komšiluka

Jedan detalj završnih radova

Linije su sa vibratorom

Smer ka Surčinu,sve gotovo

Ostalo je samo ovo fino odvajanje žita od kukolja ručnom metodom,brat kinez odvaja kamenčiće iz zemlje

Ovde braća kinezi zalivaju zazor između ivičnjaka na trotoaru

Novi repetitor

E da,nisam slikao svuda ali na više mesta fale poklopci na šahtovima koji se nalaze van kolovoza,verovatno će to odjednom

Ovde nisu uglavili ni ovaj betonski venac (nadam se da se tako zove) oko poklopca,čini mi se da je neko pogrešno izmerio

Ekipa za farbanje

Još jedan pogled na kružni tok tu je najveća aktivnost

Ovde se dodaje asfalt u zazore koji su nastali zbog preslaganja ivičnjaka

Sve u svemu uvek neki problemi
 
Mnogo hejtera a realno i ovo je uspeh za nasu drzavu. Ovoliko hejta moze za neku uredjenu drzavu a ne nasu gde se nesto radi tek da se uradi i da se ukrade posle na popravkama a ne da traje dugo. Sustina je da ce znaciti,kvalitet dzaba da se komentarise,nema ga zadnjih 30god a jos manje u narednih 30. Daj sta das... Najbitnije je da ne bude kolapsa i guzve,sve ostalo je manje bitni i nesto na sta smo navikli. U svakom slucaju bolje nego ici preko gazele i autokomande u spicu ka Nisu. Hvala svima na slikama i video izvestajima,veoma znaci. Pozdrav

U ovoj državi je "uspešan" svaki projekat koji se završi.
Neki konkretni parametri: izvedeno rešenje, postavljeni i probijeni rokovi, cena, kvalitet radova... se ne uzimaju u obzir.

Ovo je bukvalno "daj šta daš" momenat, i da se moliš Bogu da će odmah da nastave sa povezivanje sa JG, T6 itd....

Odmah da kažem, ne obraćam se lično dvojici citiranih kolega, već iznetom mišljenju, karakteristično prikazanom u ta dva posta...

Bez ljutnje, ali ima ljudi koji se sa ovom filozofijom ne slažu. Pristajanje na "daj šta daš" filozofiju je alibi za lopove (i nesposobne) i vodi jedino u dalje urušavanje svih standarda koji *imamo pravo* da očekujemo za svoje pare.

Zaista nije fer da to krstite kao hejt, a nije ni lepo, ni kolegijalno. Imate pravo na ružičaste naočare (još jednom, ne obraćam se lično dvojici citiranih kolega), to niko ne spori, ali i drugi imaju pravo da ne pristaju na tako nepodnošljivo urušavanje svih, apsolutno svih standarda. Odgovornost u javnom prostoru mora da postoji, samo to vodi u uređeno društvo i žao mi je ako se to kosi sa nečijom "realnošću društva u kojem živimo".

Naravno, stranački aktivnisti su u nekom svom filmu i imaju popust na zamerke, to je ok i u rok današnje Srbije.
 
Poslednja izmena:
Evo meni nije, objasni mi. Meni se vise cini da je dosla jedna druga grupa (beginnera) da od ovog strucnog i bez cenzure foruma naprave pink i happy, verovatno po zadatku. Ovde je uvek postojala konstruktivna kritika, dobri predlozi i prave informacije, a u poslednje vreme upravo ti podaci i informacije ne mogu da dodju do izrazaja od ovih drugih koji sve hvale po svaku cenu. To ljudi koji su preko 10 godina na forumu i koji su ovde jer upravo beze od zatrovanog medijskog prostora i ne podnose i na neki nacin brane.

Bravo, ustvari ti si mnogo lepše od mene sročio, ono što sam hteo reći.
 
Bez ljutnje, ali ima ljudi koji se sa ovom filozofijom ne slažu. Pristajanje na "daj šta daš" filozofiju je alibi za lopove (i nesposobne) i vodi jedino u dalje urušavanje svih standarda koji *imamo pravo* da očekujemo za svoje pare.

Zaista nije fer da to krstite kao hejt, a nije ni lepo, ni kolegijalno. Imate pravo na ružičaste naočare (sada se ne obraćam lično dvojici citiranih kolega), to niko ne spori, ali kao što vi imate pravo na svoj stav i neko drugi ima pravo da ne pristaje na tako nepodnošljivo urušavanje svih, apsolutno svih standarda. Odgovornost u javnom prostoru mora da postoji, samo to vodi u uređeno društvo i žao mi je ako se to kosi sa nečijom "realnošću društva u kojem živimo".

Naravno, stranački aktivnisti su u nekom svom filmu i imaju popust na zamerke, to je ok i u rok današnje Srbije.

Hajde malo bolje ponovo pročitaj šta sam tačno napisao, reč po reč.
 
Hajde malo bolje ponovo pročitaj šta sam tačno napisao, reč po reč.

Jasno je meni šta ti misliš, ne polemišem sa tim. Polemišem sa ovom plimom "cancel kulture" na srpski način (diskvalifikuj one koji smetaju propagandi kao hejtere, tajkune, ovakve onakve, mizantrope jednom rečju:)). Bezvezno je to i kada dolazi sa vrha piramide, a kada dolazi kao talas odozdo... još je bezveznije :D . U tom smislu tvoj post je uzet kao šlagvort, a bez njegove ironije, dinar za dinar. :)
 
Vrh