Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Malo slika i od mene,neke su viđene a neke i nisu:

Kuća na putu

Put se pravi gde nema kuća

Prirodni rezervat

Indija,Pakistan

Kombinacija rezervat-Indija

Ova slika bi mogla da ponese naziv -preduzetništvo ili mala privreda

Ovde se kao nešto radi

A ovo bi bio kanal na kraju grada

E sad ono zbog čega smo se i okupili,shvatam vašu želju i nadu da će se ovo brzo završiti ali kao što su već pisali drugari @MaRkOs i @Bezaninac (izvinjavam se ako sam pogrešio pošto ne pratim baš najpomnije) ovo neće skoro

Iza ovog grma se krije zec,razlog zašto ovo nije ni blizu kraja i zašto se ne započinje ništa oko kružnog toka

Neka od ovih kuća je i dalje u sporu,koliko se sećam (neka me isprave bolje upućeni) treba da se ruše kuće sa brojevima 2,4,6 i 8 Vinogradske ulice

Četvorka..

Sa pripadajućim dvorištem

I dvojka

Sa dvorištem koje koristi i neki servis

Uzgred,slikao sam i rupe na početku surčinske ulice odmah posle kružnog toka koje su skoro zakrpljene posle nekoliko godina a što po nekoj logici ukazuje da ove zime, bar do proleća tu neće biti nekih radova.Na žalost jedna slika je mutna a druga mi je netragom nestala u lavirintu digitalne tehnologije te ako mi ne verujete na reč voljan sam da ovih dana ponovim slikanje.

Kako je dobro povezana Srbija, neverovatno. Na putu do Čačka putnici mogu proći tranzitom kroz Islamabad i Kinshasu.
 
Poslednja izmena:
Kako je dobro povezana Srbija, neverovatno. Na putu do Čačka putnici mogu proći tranzitom kroz Islamabad i Kinshasu.

Izvini, ali šta fali Islamabadu?

1667495215635.png
 
Видим и неке силне бандере и стубну трафостаницу на траси пута код кружног тока. Надам се да раде на измештању тога јер ако нису кренули, неће скоро...
 
Citajuci poslednje komentare kao da postoji zal sto nisu brze porusili sve objekte kako bi se ovaj projekat sto pre zavrsio, odnosno da su ovi objektinkocnicari opsteg drustvenog napretka. Kao da su ljudi koji u tim kucama zive, neki i generacijama, krivi sto su se nasli na ruti koju je neki sluzbenik CIPa po direktivi nacrtao. Pa stavite se u cipele tih ljudi. Jel lako skuciti se. Gde ce naci slicnu lokacijj za pare koje im drzava odredi. Zamislite sebe gde vi prodajete nesto po ceni koju kupac odredjuje. Da li biste se borili za sebe ili bi rekli, neka. Vazno je sto pre zavrsiti put.
Pustite da se sve to koliko toliko odradi u skladu sa procedurama i zakonom, pa koliko god trebalo. Sto bi se ovaj slucaj razlikovao od bilo kog drugog slucaja. Ili sto bi drzava bila privilegovanija od bilo kog pojedinca. Ovako cemo jasnije videti u kakvoj drzavi zivimo i kakvo nam je sudstvo, zakoni, njihova primena.... Pa vojvodjanska je uoravo zbog toga prosirivana iz dva dela sa razmakom od par godina.
Ili treba opet neka Hercegovacka da se organizuje, a mi cemo zazmuriti jer nam odgovara da mozda brze stignemo od surcina do kruznog toka.
 
Pa ja nisam stekao takav utisak. Sumnjam da ljudi ovde žele pošto-poto da se što pre završi, samo prate dešavanja i nadaju se da će što pre biti gotovo. Naravno, država je trebala na vreme da krene sa otkupom, ali im je izgleda bio plan da vrše pritisak na ovaj način.
 
Naravno da postoji žal što nisu brže porušili sve objekte ali ni ja nisam primetio da je stav, bilo kog člana koji je komentarisao ovu temu u poslednje vreme, da je krivica na ljudima koji još nisu uspeli da postignu dogovor.
 
Zamislite sebe gde vi prodajete nesto po ceni koju kupac odredjuje.
Pritom, kupac je rekao da ćete mu prodati svoju nekretninu za cca 700 - cca 1000 eur po kvm. Pa ako Vi ipak mislite da vas je malo potcenio, jer se nekretnine na približnim lokacijama prodaju za 100-200 % skuplje, onda će kupac da Vam uskrati i elektro- i vodosnabdevanje, pa ćete biti i potcenjeni i ucenjeni. Pritisak je blaga reč. TEROR.
 
I zbog cega sve to. Da bi se jedan Cuckovic ili Sapic, svojevremeno Toma Mona, a sada Vesic hvalili i svakodnevno obilazili radove kao eto sve ce brzo da se zavrsi. Da su hteli brzinu, a pomalo da su koristili razum ovaj put bi bio prirodan nastavak jutija gagarina. Tamo niti ima sta legalno da se rusi, niti bi iko morao na silu da se iz svojih generacijskih domova iseljava, niti ista. Ali eto, moze im se. Iskrivudali su ovu traku kako im se htelo. Da izbegnu neke ergele, verovatno prodje blizu pojedinih placeva, ko zna. Pritom su jos odustali od inicijalnog plana da jedan krak ide do JG.
Naravno da postoji žal što nisu brže porušili sve objekte al
A zasto je to naravno. Jel ste vi svesni sta to znaci za pojedine porodice. Jel postoji kod vas zal sto su odustali od najavljenog kraka ka JG, koji bi bio mnogo brze zavrsen i zbog koga bi bio srusem samo jedan nelegalno postavljen restoran. Jel neko vise postavlja to pitanje na ovom forumu i kuka zbog toga. Ne samo kad ce se vise srusiti ove kuce i isterati ljudi iz njih.
Pritom, kupac je rekao da ćete mu prodati svoju nekretninu za cca 700 - cca 1000 eur po kvm. Pa ako Vi ipak mislite da vas je malo potcenio, jer se nekretnine na približnim lokacijama prodaju za 100-200 % skuplje, onda će kupac da Vam uskrati i elektro- i vodosnabdevanje, pa ćete biti i potcenjeni i ucenjeni. Pritisak je blaga reč. TEROR.
A to sto se radi tim ljudima je kriminal. Bez ikakve empatije ljudi ovde. Samo slike i pitanja sta je sruseno. Njima se nudi neka crkavica, od koje ce moci da kuoe neki stan u blokovima, a ljudi na 50ak metara odatle ce zbog naprasne izmene PDRa i dozboljene gradnje zgrada zgrnuti milione evra. Pritome ni oni nece imati izbor da li zele da ostanu na svom ognjistu nego ce kad tad morati da ga prodaju, jer ce im zgrada od 6 spratova biti do ivice placa.
Ali neka, zaigrace mecka i ispred svacijih vrata. Kad tad cemo se naci na putu suludim planovima raznoraznih bahatih mocnika.
 
Poslednja izmena:
Svi mi koji imamo žal što se objekti nisu ranije srušili, ne radimo to iz zlobe prema porodicama koje su tu živele. Njima želim da izvuku tržišnu vrednost onog što su tu imali, a to nekada nije ni tako jednostavno odrediti. Nekada i obični ljudi znaju da budu isuviše pohlepni, a često se događaja dati "obični" ljudi izgrade objekte na zemljištu u javnoj svojini (ne tvrdim da je to ovde slučaj, ali nije nemoguće), pa traže naknadu za nešto što su bespravno izgradili. Ima tu mnogo varijabli, i ne treba generalizovati stvari.

Žal je u tome što su država i proces eksproprijacije zakazali i brutalno usporili sve što su mogli. Ako ne mogu da postignu cenu dogovorom u eksproprijaciji, zna se da iza toga ide sud i vanparnični postupak gde se preko veštaka utvrđuje vrednost. Sve to jako sporo traje, ali uz ok upravljanje postupkom, mogu da se izvuku realne pare.
 
Vrh