Šta je novo?

Gradska galerija

Za sada nema plana da se trole ukinu kroz Vasinu. Plan je da iz Vasine ne idu ka Studentskom trgu već da skreću u Dobračinu (ili Dositejevu) dole ka Dorćolu i Dunavskoj ulici gde će biti nova okretnica. Beograd već sad treba da ima tačan i precizan plan gde će biti pešačka zona. Podignuta je podzemna garaza ispod skupštine grada a istovremeno se govori o pešačkoj zoni do Slavije?! Pa kako će kola ići do skupe garaze (jedine podzemne u Beogradu).
 
дакле, од трећег маја 2007-ме је ова тема неактивна... шта се у међувремену дешавало са галеријом, зна ли неко?
 
Sa galerijom se desavalo isto to sto se desavalo i na ovom postu od treceg maja 2007.
 
Nazalost galerija je politicki stopiran projekat papirioloski doveden gotovo do samog pocetka gradnje tj prvo rusenja
 
Ja sam najvise jezan sto se za one katastrofalne nadogradnje niko ne poziva na odgovornost.
 
Ево неких одговора Ђорђа Бобића из интервјуа који је у августу објављен у Блицу а који сам већ пренео http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=30976#p30976

Za čim žalite?
Žalim jedino što nije prošao plan za Trg Republike sa gradskom galerijom na njemu. Plan je završen, projekat gradske galerije je završen, i sve je bilo spremno za skupštinu, kad je iz meni nepoznatih razloga, povučen iz procedure i zaustavljeno njegovo usvajanje. Razlozi su politički, ali mi ni dan danas nisu jasni.

Ruglo ostaje
Čir na licu Beograda, ružno nadzidana zgrada na Trgu Republike za bisokopa „Balkan“, i dalje stoji?
- Ni prethodna gradska vlast nije uspela da to ruglo sruši, a nismo ni mi. Vodi se beskonačan sudski spor i bojim se da je i sud odustao. Ta ružna nadogradnja ostaće kao opomena Beograđanima šta može da se desi u neuređenim vremenima. I kad se „Staklenac“ poruši i sagradi gradska galerija, to ruglo će, nažalost, ostati - kaže Bobić.
 
He he, aj da je samo Trg Republike u pitanju. Ovde se i dalje sve vrti oko politike i zbog toga se sve katastrofalno sporo menja. Sta su sve najavljivali u proteklih 9 godina...sad bi ziveli u malom Parizu!! Realno, dosta su krivi i novinari, napumpaju necije zelje i mastanja zarad ekskluziviteta i tiraza novina i sl. i nista se nedesava, niko vise o tome i neprica, a "trgova republike" u ovom gradu ima koliko hoces!
 
Vrh