Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Johnny koja su ti očekivanja od kombinovane mašine? Mi smo pre godinu dana uzeli Candy, bila je nešto oko 500 eur, i za sada ne razmišljamo da je menjamo. Pranje radi savršeno, a sušenje je solidno u smislu da ne može sve da osuši savršeno, već nakon sušenja još malo prostremo na sušač. Ne znam da li uopšte ove skuplje mogu potpuno da isuše.. Elem, mi to sušenje povremeno koristimo kad nam je neophodno, ali ako vi planirate svako pranje da sušite u mašini, onda vam možda treba neka jača

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652894#p652894:1lcxkge6 je napisao(la):
Johnny84 » Ned Avg 25, 2019 9:17 pm[/url]":1lcxkge6]Pozdrav svima,

Pitanje za komšije koje imaju dvoiposobne stanove...

Da li je neko od Vas uspeo da “uglavi” dve mašine u kupatilo i na koju foru? (mašinu za pranje i posebno mašinu za sušenje veša).

Gledao sam malo pre 2u1 i sve su mi onako bezveze... one dobre koštaju i do 1000 EUR.

Prosto ne mogu da verujem da ni u toaletu a ni u kupatilu koja zajedno imaju 7 m2 nema mesta.

Dajte neku ideju ako je imate ili ako je neko možda “budžio bojler” na drugi zid.

Hvala unapred,

Komsija, to ja planiram, s tim sto moras uzeti horizontalni bojler, ovaj postojeci mora vani.

Dolazi mi majstor da pogleda to iduce nedelje pa javim.
 
I u moj ulaz stigla čestitka od gradske čistoće, pisao sam Merinu i agent mi je rekao da će razjasniti sa WTC i javiti ishod.
fb81d234523b8b8b2803e75bae242eac.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=653889#p653889:22004uyi je napisao(la):
DzoniL » Uto Avg 27, 2019 6:35 pm[/url]":22004uyi]I u moj ulaz stigla čestitka od gradske čistoće, pisao sam Merinu i agent mi je rekao da će razjasniti sa WTC i javiti ishod.
fb81d234523b8b8b2803e75bae242eac.jpg
Datirano na 21.08. Koja je ovo lamela? Nisam video da je kačeno u L2.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652968#p652968:unvhr16u je napisao(la):
Monarh » Ned Avg 25, 2019 11:48 am[/url]":unvhr16u]Johnny koja su ti očekivanja od kombinovane mašine? Mi smo pre godinu dana uzeli Candy, bila je nešto oko 500 eur, i za sada ne razmišljamo da je menjamo. Pranje radi savršeno, a sušenje je solidno u smislu da ne može sve da osuši savršeno, već nakon sušenja još malo prostremo na sušač. Ne znam da li uopšte ove skuplje mogu potpuno da isuše.. Elem, mi to sušenje povremeno koristimo kad nam je neophodno, ali ako vi planirate svako pranje da sušite u mašini, onda vam možda treba neka jača

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

@Monarh Komšo, nikako da odgovorim... planiramo da sušimo svaki put kad peremo manje više i mislim da ćemo ići na varijantu izmeštanja/zamene bojlera kao što @Bobo ima ideju. Sutra ujutro dolazi majstor da vidi da li je izvodljivo to što smo zamislili pa se javljam... u toj opciji ovaj bojler ide napolje i kupuje se novi horizontalni i dobija se prostor za dve mašine jedna na drugu.

Javljam koliko su troškovi te zezancije kad budem znao sutra.
 
Mi ćemo ostati pri ovoj kombinovanoj, ali mi je to rešenje sa bojlerom interesantno jer oslobađa prostor iznad mašine za neki štek za hemiju, možda peškire..javni kakvu procenu napravi.
 
DzoniL":iuzi3jcl je napisao(la):
I u moj ulaz stigla čestitka od gradske čistoće, pisao sam Merinu i agent mi je rekao da će razjasniti sa WTC i javiti ishod.
Odgovor investitora:

"Mi ćemo prijaviti sve na Infostan. To je čovek iz Čistoće ostavio, koji nije razumeo naš dogovor kako treba. Ono što je obaveza stanara je da formiraju skuštinu stanara do 01.09. Sve ostalo je na nama."

I sada pitanje, da li iko ima ikakve informacije o formiranju skupštine stanara? Ko treba da pokrene inicijativu? Nešto mi se čini da nam ističe vreme
 
Da li se formira jedna skupstina za sve lamele ili svaka lamela posebno?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654642#p654642:23gwgfba je napisao(la):
Gogiša » Čet Avg 29, 2019 4:33 pm[/url]":23gwgfba]Da li se formira jedna skupstina za sve lamele ili svaka lamela posebno?

MIslim da to mora za svaku lamelu posebno. Sta mislite generalno o opciji da se to prepusti nekoj firmi? Ako se uzme u obzir profil stanara, mislim da ce tesko biti da se neko mladji prihvati tog posla.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654644#p654644:29ddbg3l je napisao(la):
Dule.BGD » Čet Avg 29, 2019 4:35 pm[/url]":29ddbg3l]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654642#p654642:29ddbg3l je napisao(la):
Gogiša » Čet Avg 29, 2019 4:33 pm[/url]":29ddbg3l]Da li se formira jedna skupstina za sve lamele ili svaka lamela posebno?

MIslim da to mora za svaku lamelu posebno. Sta mislite generalno o opciji da se to prepusti nekoj firmi? Ako se uzme u obzir profil stanara, mislim da ce tesko biti da se neko mladji prihvati tog posla.
To je najrealnije, budući da većina stanova još nije zaista useljena teško ćemo se sakupiti da odlučujemo o bilo čemu.
 
Kakva bre skupština stanara... pa 70% kupaca su kreditni kupci koji čekaju povraćaj PDV-a koji se odužio tj. skoro probio rok... neće naselje biti useljeno sigurno pre početka oktobra najranije, ja mislim da je to sasvim realno.

Npr. mi smo predali zahtev 31.07. i još uvek čekamo... rešenje je urađeno ali sada čeka 3 potpisa jer je ekipa verovatno na odmoru...

Tek kada se svi uselimo ili bar većina onda možemo pričati na tu temu i na temu “Nikine ulice” i da vidimo šta nam je činiti jer kako stvari stoje dobili smo mrak i free parking za kafandžije...

Stanari A bloka su se skupili/udružili i poslali dopis investitoru preko advokata jer su nakon 3 godine skapirali da ih je investitor zavrnuo za neku trafo stanicu bez koje nisu mogli da dobiju upotrebnu dozvolu. Posle toga se investitor predpostavljam “češao”. Tako da moramo i mi da probamo tu metodu... pa da barem budemo na čistom jer će tada WTC morati da se izjasni šta je zapravo razlog zbog kog smo mi takođe zavrnuti i čija je zapravo parcela na kojoj se nalazi ulica jer od priče rekla kazala nema ništa jer je primopredaja skoro gotova (ostalo je još 30-ak stanova).

Dakle, nedostaje:

1. Ulična rasveta (ovo je po meni najvažnije).
2. Uređen parking za stanare a ne za goste pečenjare
3. Drvored (takođe najvažnije odmah pored ulične rasvete).

Zidić koji sedi čikica zida sam već više od mesec dana je zbog njih a ne zbog nas, tako da ne treba nasedati na priču rasvete, žardinjera i ostalih i sličnih gluposti jer nam to svima vređa inteliganciju.

Dajte neki predlog ako imate koga ovo naravno zanima.
 
“To je covek iz cistoce ostavio, koji nije razumeo nas dogovor kako treba”..

Bice da su i oni na odmorima pa na mailove odgovara kafe kuvarica.
 
+1. Mislim da je najrealnije da se svi sastanemo i razmotrimo opciju angazovanja advokata da resi pomenute propuste u Nikinoj ulici.

Kako mi se cini, ovo je od starta bio dogovor sa vlasnicima susedne parcele i naravno Aromom koja rentira lokal. Kontejneri su postavljeni na sami ulaz, naravno zbog marketa, ulica je napravljena takodje da bi market dovozio robu i da bi ovi iz Nike imali gde da parkiraju. Mi smo tu najmanje bitni, tj. nebitni. Pa kako je nas investitor mogao da srusi zid koji je u tudjem vlasnistvu osim ako nemaju dil. Svima je jasno zasto je zid srusen i ko tu ima interese (uskoro otvaraju i novu bastu), a ovi iz Merina prodaju neke fore kao da smo porasli na pomorandzi.
 
Johnny84":1msme2vc je napisao(la):
Kakva bre skupština stanara... pa 70% kupaca su kreditni kupci koji čekaju povraćaj PDV-a koji se odužio tj. skoro probio rok... neće naselje biti useljeno sigurno pre početka oktobra najranije, ja mislim da je to sasvim realno.

Npr. mi smo predali zahtev 31.07. i još uvek čekamo... rešenje je urađeno ali sada čeka 3 potpisa jer je ekipa verovatno na odmoru...

Tek kada se svi uselimo ili bar većina onda možemo pričati na tu temu i na temu “Nikine ulice” i da vidimo šta nam je činiti jer kako stvari stoje dobili smo mrak i free parking za kafandžije...

Stanari A bloka su se skupili/udružili i poslali dopis investitoru preko advokata jer su nakon 3 godine skapirali da ih je investitor zavrnuo za neku trafo stanicu bez koje nisu mogli da dobiju upotrebnu dozvolu. Posle toga se investitor predpostavljam “češao”. Tako da moramo i mi da probamo tu metodu... pa da barem budemo na čistom jer će tada WTC morati da se izjasni šta je zapravo razlog zbog kog smo mi takođe zavrnuti i čija je zapravo parcela na kojoj se nalazi ulica jer od priče rekla kazala nema ništa jer je primopredaja skoro gotova (ostalo je još 30-ak stanova).

Dakle, nedostaje:

1. Ulična rasveta (ovo je po meni najvažnije).
2. Uređen parking za stanare a ne za goste pečenjare
3. Drvored (takođe najvažnije odmah pored ulične rasvete).

Zidić koji sedi čikica zida sam već više od mesec dana je zbog njih a ne zbog nas, tako da ne treba nasedati na priču rasvete, žardinjera i ostalih i sličnih gluposti jer nam to svima vređa inteliganciju.

Dajte neki predlog ako imate koga ovo naravno zanima.


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
zemun-ac":1llx33ld je napisao(la):
+1. Mislim da je najrealnije da se svi sastanemo i razmotrimo opciju angazovanja advokata da resi pomenute propuste u Nikinoj ulici.

Kako mi se cini, ovo je od starta bio dogovor sa vlasnicima susedne parcele i naravno Aromom koja rentira lokal. Kontejneri su postavljeni na sami ulaz, naravno zbog marketa, ulica je napravljena takodje da bi market dovozio robu i da bi ovi iz Nike imali gde da parkiraju. Mi smo tu najmanje bitni, tj. nebitni. Pa kako je nas investitor mogao da srusi zid koji je u tudjem vlasnistvu osim ako nemaju dil. Svima je jasno zasto je zid srusen i ko tu ima interese (uskoro otvaraju i novu bastu), a ovi iz Merina prodaju neke fore kao da smo porasli na pomorandzi.


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
I ja sam na primopredaji slušao priču - budite sretni što smo asfaltirali, trebalo je da po blatu gazite do ulaza
 
Drage komsije, pisao sam vec na temu zidica i zelenila i dilu koji imaju investitor i vlasnik Koloseum strane.
Znalo se to jos kad je ulica bila sljunak.

Naravno da je neophodno da angazujemo advokata jer ovo ne vodi nicemu. Jedina dobra stvar je sto nisu bucni ali skoro sam pisao i o zidicu koji se radi vise od mesec dana... I koje je to zelenilo koje ce stati na 20cm sirinu zida.
Sve sto rade, rade da bi njima bilo ok.
Uskoro ce i investitor da stavi rampu pa ce da se naplacuje parking sto meni nikako nije u redu, to je trebao biti parking zgrade pogotovo sto su nas presli za klackalicu.
Za mene postoji vise stvari koje su upitne a nisam bio upoznat sa njima.
-strana koloseum
-zelenilo i rasveta
-parking
-dvoriste koje je ogradjeno
 
Ne slazem se da nisu bucni, u stanu nam bruji zbog Nikine ventilacije kao u elektrani, cuje se muzika iz Saca, gosti i njihova prica...... A sta ce tek biti ako proradi novoizgradjena basta. O parkiranju da ne pricam, to je haos....ako ovako ostane bice jos gore. Investitor je naplatio od svih nas istu cenu kvadrata..... zasto je onda ostavio nas deo u haosu???!

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Za advokata se slazem, inace smo zapecatili sudbinu.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Sve ovo sto navodite na strani od kuglane ima smisla, ali morate da razumete da se skupstina stanara mora oformiti da se bi se moglo formalno pravno delovati ispred stambene zajednicom po bilo kom pitanju. Tada mozemo da pricamo da li naplata parkinga legalna, da teramo pravdu sa investitorom i td.
Ajde malo da skupimo iskustva iz blize i dalje okoline sa firmama koje se bave pruzanjem ove usluge, jer imajte u vidu da ovde postoji mnogo otvorenih pitanja gde je neophodno angazovanje ovlascenog upravnika po mnogim pitanjima. Ocekivanje ce tu biti velika, a pitanje koliko cemo naci adekvatnu osobu. A svima znamo kakvi sve to likovi rade i na sta se to svodi.
 
Ono što se takođe mora proveriti kod advokata je legalnost prebacivanja sve odgovornosti na Eson Security/Property. Oni nisu i ne mogu biti "pravni naslednik" WTC doo a to je jedina mogućnost iz ugovora da se odgovornost prebaci na drugu firmu, a i sam WTC doo je i dalje aktivno privredno društvo.

Jedno je reći "evo vam ova firma, oni će raditi održavanje", drugo je prebaciti na njih svu odgovornost za reklmalacije i završetak kompleksa.

Na primer, šta se dešava sa ogradom i parkom, da li će brave na njima ikada biti aktivirane?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654884#p654884:37p7r8dn je napisao(la):
unedfined » Pet Avg 30, 2019 10:51 am[/url]":37p7r8dn]Ono što se takođe mora proveriti kod advokata je legalnost prebacivanja sve odgovornosti na Eson Security/Property. Oni nisu i ne mogu biti "pravni naslednik" WTC doo a to je jedina mogućnost iz ugovora da se odgovornost prebaci na drugu firmu, a i sam WTC doo je i dalje aktivno privredno društvo.

Jedno je reći "evo vam ova firma, oni će raditi održavanje", drugo je prebaciti na njih svu odgovornost za reklmalacije i završetak kompleksa.

Na primer, šta se dešava sa ogradom i parkom, da li će brave na njima ikada biti aktivirane?

Sve je ovo do formiranja stambene zajednice i zavrsetka primopredaje stanova. Posle toga moramo imati predstavnika kako bi se uopste sklopio ugovor o daljem odrzavanju. Zato pokusajte svi ponovo da razumete koliko je vazno da imamo predstavnika stambene zajednice i da se prvo tim bavimo.
 
Znaci, mogu da naprave rampu i parking koji se naplacuje a zelenilo i rasvetu ne mogu. Ok! Ajde mi lepo da oformimo skupstinu stanara, nadjemo upravnika i odrzimo jedan sastanak. Ako budemo imali srece i upravnik bude normalan, mislim da mozemo brzo krenuti u konsultacije sa advokatom. Ja ne znam kako se ostali osecaju, ali ja mislim da smo prevareni.
 
Vrh