Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

U Ljermontovoj mozete da ponesete Lk od supruznika, za dete ne treba nista...da se ne setate kao mi :bash:
Za stavku 6. Povrat pdv
 
Na ćošku L5 kao da se Bekaton već nakrivio/nalegao na stranu... nešto tu nije odrađeno kako treba... :shock:
Ko je od komšija iz L5 prolazio stazicom zna o čemu pričam...

Inače, čisto da znate nakon primopredaje MERIN nema više ništa sa nama, već nas za sve reklamacije upućuju na ESON - Bobana. Vala baš lepo.
 
Merin nikada nije imao ništa sa nama, u svim papirima je samo WTC. Lako je biti asset manager kada ne managuješ ništa...

A što se ploča tiče. Radili su nešto juče sa unutrašnje strane lamele 4 na sred parka, skidali ploče... biće da su komplet s****.

Ispašće da je jedino iole kvalitetno u zgradi ZOPov beton, ako i to... :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645529#p645529:3vwq8nr0 je napisao(la):
unedfined » Ned Avg 04, 2019 11:49 pm[/url]":3vwq8nr0]Merin nikada nije imao ništa sa nama, u svim papirima je samo WTC. Lako je biti asset manager kada ne managuješ ništa...

A što se ploča tiče. Radili su nešto juče sa unutrašnje strane lamele 4 na sred parka, skidali ploče... biće da su komplet s****.

Ispašće da je jedino iole kvalitetno u zgradi ZOPov beton, ako i to... :(

Nije Bekaton sranje nego ih postavljaju neznalci i sranje majstori...

Isti takvi majstori su zeznuli roletne, okrnjili pločice, ormarić, odlomili parče daske na prozoru i još gomilu stvari koje sada rešavamo kroz reklamacije...

Nažalost nema više dobrih majstora, svi su pobegli na "bauštele" sa HR i HU pasošima za veće pare.
 
Pitanje vezano za povracaj PDVa. Posto imamo dva original ugovora, da li je pametno dati jedan od tih prilikom podnosenja zahteva ili je bolje overenu kopiju? Pitam zato sto overa kosta oko 9000, tj. tako su meni rekli. Hvala!
 
Ja sam danas dala original.
Ostaje nam taj jedan koji svakako uvek mozemo da kopiramo ako zatreba.
 
zemun-ac":b6gi1t5q je napisao(la):
Pitanje vezano za povracaj PDVa. Posto imamo dva original ugovora, da li je pametno dati jedan od tih prilikom podnosenja zahteva ili je bolje overenu kopiju? Pitam zato sto overa kosta oko 9000, tj. tako su meni rekli. Hvala!
Isto ti je ako overis kopiju šta ti ostaje na kraju. Poenta je sto si mogao prilikom same overe naruciti dodatne kopije za male pare, kasnije se uvek plaća više.

Pozdrav...
 
Pitanje za povracaj pdv. Da li ste od banke dobili potvrdu za ovu transakciju od 90 posto vrednosti ili i za onaj avans od 10 posto? Valjda bi trebalo za obe, pdv se vraca na celu sumu, ilu gresim?
 
Andjelka777":10wmvm28 je napisao(la):
Pitanje za povracaj pdv. Da li ste od banke dobili potvrdu za ovu transakciju od 90 posto vrednosti ili i za onaj avans od 10 posto? Valjda bi trebalo za obe, pdv se vraca na celu sumu, ilu gresim?


Kako sam ja shvatio, treba za obe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tako je. U uputstvu iz poreske koje je ovde neko okačio prilično jasno piše da su potvrde potrebne iz svih banaka koje su vršile devizne uplate delova kupoprodajne cene: kapare, ostatka učešća i kredita. Ako je jedna banka vršila više uplata, dovoljna je jedna potvrda koja ih objedinjuje, ali mogu i dve različite - kao u slučaju većeg dela nas kreditnih kupaca koji smo kaparu i ostatak učešća uplaćivali iz Eurobanke, pretpostavljam da je i drugima kao i meni Eurobanka u oba navrata izdavala potvrdu o uplati. Meni su dakle u poreskoj bez problema prihvatili tri potvrde: dve iz Eurobanke i jednu iz Intese kod koje sam uzeo kredit.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645618#p645618:tdquxsnt je napisao(la):
Johnny84 » Pon Avg 05, 2019 4:07 pm[/url]":tdquxsnt]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645529#p645529:tdquxsnt je napisao(la):
unedfined » Ned Avg 04, 2019 11:49 pm[/url]":tdquxsnt]Isti takvi majstori su zeznuli roletne, okrnjili pločice, ormarić, odlomili parče daske na prozoru i još gomilu stvari koje sada rešavamo kroz reklamacije...

Nažalost nema više dobrih majstora, svi su pobegli na "bauštele" sa HR i HU pasošima za veće pare.

Ako pričamo o investitoru ili Merinu, vidi se da su pazili na detalje i kompleks izgleda lepo. Zemun ovakav kompleks do sada nije imao.
Što se tiče završnih radova, majstori se nisu pokazali. Sve su to sitne greške koje se moraju ispraviti.

Komšija mi je rekao da Boban iz Eson property radi svoj posao korektno i da se trudi da reši postojeće reklamacije.
 
Za kolegu koji svakoga ovde proziva da je sve sr....nje itd itd.
Nije BeKaton vec BeHaton kocka.
 
Onda sam ja pomešao, na lameli 4 su skidali fundermaks fasadu iz nekih razloga.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Jel neko mozda provalio da li i gde postoji centralni ventil za svu vodu u stanu? Ja ga ne nadjoh, ili ga bar nisam prepoznao.

Pozdrav...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645720#p645720:dgffr2v1 je napisao(la):
unedfined » Pon Avg 05, 2019 9:49 pm[/url]":dgffr2v1]Onda sam ja pomešao, na lameli 4 su skidali fundermaks fasadu iz nekih razloga.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Nije bitno ko je i sta pogresio. I nisam uopste stvarno mislio na tebe kada sam ostavio komentar.
Ali bi se slozio sa kolegom Wladom da Zemun nije imao ovakav kompleks, a pak sa druge strane uglavnom gledam na forumu hronicno negativne komentare, a malo toga lepog da se kaze. Jednostavno sam dobio utisak da se pojedinci ovde utrkuju koliko ce negativno da komentarisu.
Sticajem okolnosti sam d.i.g. i stojim iza toga da je kompleks uradjen fenomenalno. Naravno sada ce biti dusebriznika da komentarisu Merinov ili WTC covek itd itd, ali ne obazirem se na te komentare. Jednostavno me je struka obavezala da ostavim komentar. A sitnice za popravak u gradjevinarstvu su normalna pojava.
Hvala svima
 
Naravno da mnogi ovde mrače iz smešnih i samo njima znanih razloga i sam sam pisao da je veći deo stvari više nego korektno odrađen. Međutim, nedovršena cela jedna strana i donje klackalice na visini ispod 165cm su dva propusta koja dovode u pitanje kvalitet celog kompleksa. Realno, zbog toga ovaj kompleks ne može da dobije prelaznu ocenu i sam investitor od mene neće nikada dobiti preporuku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644438#p644438:e8v3ps93 je napisao(la):
Johnny84 » Čet Avg 01, 2019 2:07 pm[/url]":e8v3ps93]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644424#p644424:e8v3ps93 je napisao(la):
Adriano » Čet Avg 01, 2019 12:48 pm[/url]":e8v3ps93]@Johnny84 Zvao sam ja SBB (duduse nekog Dusana, izgleda da ima vise agenata i da svaki dan lepe i skidaju te plakate). Za EON Duo pakete mi je rekao da je 6 meseci po 1 dinar, 8 meseci je za EON (Trio). Za nas (optika) su brzine interneta duplo vece nego sto pise na website-u i za Duo i za Trio. Ja sam se odlucio za EON Light Duo (3099 din/mes, 100 Mbps). Treba da dodju da instaliraju u roku od 3 dana i tada se potpisuje i ugovor (nema odlaska u poslovnicu).

Hvala puno komšo, ovo je super vest. :gobb: Nisam imao pojma da se brzina interneta u našem slučaju duplira. :D
Ja se još uvek lomim koji ću... treba sve staviti lepo na papir, digitron u ruke i malo matematike. :)

Za one koji se lome da li ce SBB ili MTS: odbio sam da potpisem ugovor sa SBB jer su doneli ogromni crni ruter koji je nemoguce smestiti u kutiju iznad vrata. Opcija je bila ili da probiju bocni zid kutije ili da stave ruter direktno na zid (gde bi se i kablovi videli). Obe opcije su mi bile estetski neprihvatljive. MTS bi trebalo da ima minijaturni ruter koji bi trebalo da stane u kutiju. Ukoliko zagledate malo bolje u kutiju videcete da vec postoji neki uredjaj sa oznakom MTS, tako da su oni deo posla vec odradili (ali fali da se ubaci i ruter). Videcemo kako ce se dalje prica odvijati, ali ja sam se prebacio na MTS.
 
Adriano":1sopdf8o je napisao(la):
Za one koji se lome da li ce SBB ili MTS: odbio sam da potpisem ugovor sa SBB jer su doneli ogromni crni ruter koji je nemoguce smestiti u kutiju iznad vrata. Opcija je bila ili da probiju bocni zid kutije ili da stave ruter direktno na zid (gde bi se i kablovi videli). Obe opcije su mi bile estetski neprihvatljive. MTS bi trebalo da ima minijaturni ruter koji bi trebalo da stane u kutiju. Ukoliko zagledate malo bolje u kutiju videcete da vec postoji neki uredjaj sa oznakom MTS, tako da su oni deo posla vec odradili (ali fali da se ubaci i ruter). Videcemo kako ce se dalje prica odvijati, ali ja sam se prebacio na MTS.

I ja sam odbio SBB zato sto tvrde da ne postoji mogucnost da mi daju dinamicku (znaci ne staticku, nego dinamicku) javnu IP adresu. Verujem da to nije istina, ali jednostavno vec skoro 3 nedelje se ganjam sa njima i dobijam genericke odgovore od ljudi koji nemaju pojma o cemu se radi i sta moze, a sta ne moze. Uopste ne vidim nikakvu zelju sa njihove strane da me pridobiju kao korisnika, osim sto nam lepe plakate po ulazima i pretrpavaju sanducice flajerima.
SBB me razocatao skroz.
Sa druge strane Mts me prijatno iznenadio, komunikacija se odvijala dosta brze i mogao sam da dodjem do sluzbe koja je zaduzena za korisnike, da se dogovaram sa njima. Obecali su mi da cu dobiti besplatno dinamicku javnu IP adresu, ako podnesem zahtev nakon potpisavanja ugovora. E sad to moze da bude navlakusa, ali ja cu da probam, posto SBB necu sigurno, a trece opcije nemamo za sad.
Inace i SBB i mts su doveli optiku do svakog stana, s tim sto SBB ima samo smotan opticki kabl u kutiji kod nas, a mts je stavio i ZOK (zavrsna opticka kutija). To je ona kutijica na kojoj pise “mts”.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645717#p645717:1k48bsxk je napisao(la):
Gagi74 » Pon Avg 05, 2019 9:43 am[/url]":1k48bsxk]Za kolegu koji svakoga ovde proziva da je sve sr....nje itd itd.
Nije BeKaton vec BeHaton kocka.

Jutro komšo,

Hvala na ispravci. U pravu si, ispravno je Behaton a ne Bekaton.

Jel' se ovaj komentar za prozivanje na mene odnosi?

Pozdrav,
 
Ne želim da uplićem politiku na temu gde joj mesto nije, ali za mene izbor SBB/MTS ne postoji jer svako ko misli svojom glavom i želi da ostane razuman u ovoj državi zna da ima samo jednu opciju, ma koliko SBB zaista bio neprofesionalan što i ja imam prilike da iskusim ovih dana zbog kašnjenja sa priključenjem na mrežu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645801#p645801:dpbmitue je napisao(la):
DzoniL » Uto Avg 06, 2019 6:17 am[/url]":dpbmitue]Ne želim da uplićem politiku na temu gde joj mesto nije, ali za mene izbor SBB/MTS ne postoji jer svako ko misli svojom glavom i želi da ostane razuman u ovoj državi zna da ima samo jednu opciju, ma koliko SBB zaista bio neprofesionalan što i ja imam prilike da iskusim ovih dana zbog kašnjenja sa priključenjem na mrežu.
Amin.

U vezi primopredaje, kako proveriti instalacije za kuhinju kada te iste kuhinje nema? Na poverenje?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645743#p645743:hyr6aynt je napisao(la):
BBB » Pon Avg 05, 2019 11:15 pm[/url]":hyr6aynt]Naravno da mnogi ovde mrače iz smešnih i samo njima znanih razloga i sam sam pisao da je veći deo stvari više nego korektno odrađen. Međutim, nedovršena cela jedna strana i donje klackalice na visini ispod 165cm su dva propusta koja dovode u pitanje kvalitet celog kompleksa. Realno, zbog toga ovaj kompleks ne može da dobije prelaznu ocenu i sam investitor od mene neće nikada dobiti preporuku.
Po mom misljenju nepostojanje rampi za kolica na ulazima su takodje veliki propust u rangu sa gore pomenuta dva.
 
unedfined":2dhod57x je napisao(la):
U vezi primopredaje, kako proveriti instalacije za kuhinju kada te iste kuhinje nema? Na poverenje?
Verujem da to pripada stvarima koje mogu da se prijave naknadno ako prilikom priključenja uređaja postoji problem. Na primopredaji je najbitnije prijaviti sva fizička oštećenja i estetske nedostatke.
 
Slažem se za rampe. :sesir:
Vezano za izbor SBB/MTS e to je već pitanje higijene, mogu da mi donesu ruter od 1m3, naravno da dilema ne postoji.
 
Vrh