Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Adriano,
Neznam sta ulazis u raspravu ako si vec rekao da necete parkirati na trotoaru, a ja cu svakako sici da objasnim gde je parking svakom ko se parkira na trotoaru,a jos nesto mi smo kupili legalne stanove i to po debeloj ceni, i nemam nameru da se provlacim izmedju automobila da bi usao u zgradu.
 
Zakon o bezbednosti saobraćaja kaže da je zabranjeno parkirati na trotoaru:

Član 66:
Vozač ne sme da zaustavi ili parkira vozilo:
13) na trotoaru, osim ako je to dozvoljeno (regulisano) saobraćajnom signalizacijom, i ako na trotoaru, kada je vozilo parkirano, ostane slobodan prolaz za pešake najmanje širine 1,60 metara, koji ne sme biti uz ivicu kolovoza,


Pozdrav.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=643176#p643176:1hj7a4xx je napisao(la):
gosha.bg » Ned Jul 28, 2019 6:23 pm[/url]":1hj7a4xx]Zakon o bezbednosti saobraćaja kaže da je zabranjeno parkirati na trotoaru:

Član 66:
Vozač ne sme da zaustavi ili parkira vozilo:
13) na trotoaru, osim ako je to dozvoljeno (regulisano) saobraćajnom signalizacijom, i ako na trotoaru, kada je vozilo parkirano, ostane slobodan prolaz za pešake najmanje širine 1,60 metara, koji ne sme biti uz ivicu kolovoza,


Pozdrav.


Dzaba ti ovo komso, nema zakona za deo ulice koja trenutno nije zvanicna ulica. Sta je regulisano zakonom odnosi se na zakonom regulisane saobracajnice. Ovo je parce zemlje koje ceka bolje dana. U medjuvremenu treba se preko skupstine stanara organizovati za neku vrstu fizickih blokada na trotoaru da ne bi jedni drugima objasnjavali gde je mesto za parkiranje.
 
Hvala komsija (crvena Honda) na razumevanju, nadam se da ce i ostali slediti vas primer, u suprotnom ako sa kolicima ne budem mogao da prodjem dizem brisace kao opomenu, a sledeci put ce da radi kljuc. Pa da vidimo onda kako cemo. Nazalost sto smo dosli u ovu situaciju da se vec raspravljamo mi kao komsije, umesto da se sto pre ujedinimo i resimo problem sa nezvanim gostima. :sesir:
 
Meni su ove kugle odlicne: efikasne i dekorativne!
09440e99b527cef9a59b460378fb3800.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
O Merine ti koji krišom čitaš naš forum, angažuj ovog finog čoveka koli leži na asfaltu i sadi kugle, ili bilo kog sličnog da to dobro delo učini i za našu Nikinu ulicu.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Jel’ realno da je danas neko parkirao auto ispod nadstrešnice za kontejnere? Ali stvarno da li je realno? :lol:

Sad mi je krivo što se nisam vratio da slikam... :notok:
 
Možda je očekivao grad

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Johnny84":3dpykkr1 je napisao(la):
Jel’ realno da je danas neko parkirao auto ispod nadstrešnice za kontejnere? Ali stvarno da li je realno? :lol:

Sad mi je krivo što se nisam vratio da slikam... :notok:

Što bi rekli, izvneverovao sam danas kad sam video i isto mi krivo sto nisam slikao. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=643263#p643263:8i4r9t68 je napisao(la):
Monarh » Ned Jul 28, 2019 10:51 pm[/url]":8i4r9t68]Možda je očekivao grad

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

:lol:
 
Dule.BGD":9wixttqx je napisao(la):
to neka zezancija? Ja sam jutros bio oko 9 kao sto sam rekao i predao zahtev uredno kao sto je persida rekla. Popnete se na prvi sprat, soba 115, zena pregleda dokumentaciju i sidjete dole na salter 15 i predate zahtev.

Pozdrav...
I ja upravo predao zahtev na pisarnici na Tošinom bunaru, pre toga na spratu u sobi 115 jako ljubazna i fina teta (ovo treba pohvaliti kad je reč o državnim službama jer je raritet) sve isproveravala, isparafirala, pozaokruživala i isheftala i samo me poslala dole da predam.
 
Možda je glupo pitanje, ali kada ste kopirali ugovor jeste kopirali samo kupoprodajni ugovor ili i onaj nastavak Klauzula o potvrđivanju isprave (Solemnizaciona klauzula)?
 
Bravo komšo, hvala za info. :kk:
Reci mi da li znaš možda do koliko sati radi pisarnica? Planiramo danas da predamo zahtev... :gobb:

Hvala unapered,
 
@Monarh: Ja kopirao ceo ugovor zajedno sa zabeležbom notara. Ali to sam radio kad sam predavao za rešenje o porezu i za prenos električnog brojila jer njima treba samo kopija. U poreskoj traže original ugovora ili kopiju overenu kod notara, a cena overe je 270 dinara po stranici kod Nevene Životić koja nam je solemnizovala ugovor (inače je 360), tako da sam predao original jer mi svakako ostaje još jedan pa ću njega kopirati ako nekad baš zatreba.

@Johnny84: Iskreno ne znam (nisam video) pa ne bih da dajem neproverene informacije, ali ne vidim zašto ne bi radila bar do 15h...
 
Nema na čemu. Zvuči još gluplje, ali kao što neko već reče, kopirajte i poslednju stranu (gde se vidi žig), teta u EDBu je proveravala dal je to tu.
 
DzoniL":6mxx13cw je napisao(la):
Nema na čemu. Zvuči još gluplje, ali kao što neko već reče, kopirajte i poslednju stranu (gde se vidi žig), teta u EDBu je proveravala dal je to tu.
Da da, mora sve (bez one specifikacije), zakonski sve to cini ugovor


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Užurbani radovi na pripremi Arome za otvaranje. Rafovi unutra skoro posloženi...
77b9c7f9f54d66f83cbebf624a5a2b31.jpg
fc95a04171fa48f97756b1c8bf090c33.jpg
 
Da li ce poplocati trotoar ili bar staviti asfalt preko ove betonske kosuljice?
 
Pozdrav, o ovim oštećenjima na igralištu sam pričao... Ne znam za održavanje niti imam njihov broj telefona.
 
Milanmst":3lwmizz1 je napisao(la):
Pozdrav, o ovim oštećenjima na igralištu sam pričao... Ne znam za održavanje niti imam njihov broj telefona.
Ako vam je neko drugi bio na primopredaji dobio je kontakt spomenutog Bobana, on je zaduzen za sve reklamacije od trenutka primopredaje. Poslacu vam broj na PM.

Pozdrav...
 
Mislim da gubimo prostor na trotoaru sa tim kuglama, staviti neki znak ili napisati NE PARKIRAJ NA TROTOARU, prosto ne verujem da su ljudi toliko bahati.
 
Ovo deluje da se raspada na spoju gde je zavareno, samo je treblo to da bude okrenuto gore... :(
 
Iskreno mislim da natpisi ne vrede nista. Ljudi ce parkirati gde god stignu, takvo bahato ponasanje vlada kod nas na zalost. Parkinga nigde nema dovoljno, pravo stanje ce se videti ovde tek kada se svi usele i proradi vrtic i market. Nize niz Dobanovacku vidim da je kolovozna traka zauzeta parkiranim vozilima, sto moze i ovde da se desi ispred Arome.
 
Vrh