Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

unedfined":302vcs1m je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642453#p642453 je napisao(la):
Gogiša » Čet Jul 25, 2019 4:38 pm[/url]":302vcs1m]
darkot":302vcs1m je napisao(la):
Kome se isplati iznajmljivati za 350€? Ovaj stan je skoro 110000 €.
Sa druge strane, zašto bi neko dao 500e za stan u GG kada može da dobije West i Ablok za taj novac?
Slažem se, nema logike ni jedno ni drugo.
Ali važnije je da su našli logiku oni koji iznajmljuju/unajmljuju.
 
dekius":2gh8poe2 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642147#p642147 je napisao(la):
persida » Sre Jul 24, 2019 11:06 pm[/url]":2gh8poe2]
cipiripi":2gh8poe2 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642077#p642077 je napisao(la):
Adriano » Sre Jul 24, 2019 6:25 pm[/url]":2gh8poe2]Danas sam odradio pa da vas spasim nedoumica: za prijavu poreza na imovinu idete u zgradu opstine Zemun, salteri 6,7 (uprava za javne prihode), nemojte da idete u zgradu poreske uprave u Zemunu. Predajete popunjen PPI-2 obrazac(http://www.beograd.rs/images/data/3cf7b ... 001297.pdf) - predajte 2 obrasca ako imate i stan i parking mesto. Uz to predajete i fotokopiju kupoprodajnog ugovora (https://lpa.beograd.gov.rs/lpa/download ... TACIJE.pdf).

Resenje ce poslati na kucnu adresu, pa se placanje poreza vrsi na osnovu tog resenja. Kao sto je vec pisano, potrebno je promeniti adresu prebivalista pre ovog koraka da bi se dobilo umanjenje od 50% (ovo se brzo zavrsava u MUP Zemun). Kolega je za stan na Zvezdari napravio gresku da promeni adresu prebivalista nakon prijave za porez na imovinu, i nisu hteli da mu daju umanjenje za ovu godinu.

Kao prvo hvala na informacijama! Da li ste u zgradi opstine Zemun radili povracaj poreza ili ste samo prijavljivali stan da ste poreski obveznik?
Ne, dokumentaciju za povrat pdv predajete u poreskoj upravi na nbgd filijala na Tosinom bunaru.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Da li ste već predali za povrat PDV? Po novoj Org. šemi stoji da su poslovi povraćaja na adresi u Mihajla Pupina 167 za filijalu NBG:
Пореско рачуноводство - повраћаји, прекњижавања јавних прихода и издавање пореских уверења
Нови Београд
Булевар Михајла Пупина 167, Београд
Mada stoji i :
Од 01. јула 2019. године на адреси Тошин бунар 159, Београд наставиће да ради писарница Пореске управе, преко које порески обвезници могу да поднесу захтеве из надлежности Пореске управе.
I gde je ovo def. ja sutra nosim papire da predam, jel neko vec predao?

Pozdrav...
 
Mislim da je komšinica Persida predala (citirani post), ja sam tek danas pustio kredit.
 
dekius":3ntozvni je napisao(la):
Mislim da je komšinica Persida predala (citirani post), ja sam tek danas pustio kredit.
Onda idem na tosin bunar pa kako ispadne. Inace zvali su vec za sanaciju reklamacija iz primopredaje tako da svaka cast, brzi su.

Pozdrav...
 
Dule.BGD":3ovnpi95 je napisao(la):
dekius":3ovnpi95 je napisao(la):
Mislim da je komšinica Persida predala (citirani post), ja sam tek danas pustio kredit.
Onda idem na tosin bunar pa kako ispadne. Inace zvali su vec za sanaciju reklamacija iz primopredaje tako da svaka cast, brzi su.

Pozdrav...
Nisam predala, ali sam bila tamo da se raspitam sta je potrebno i receno mi je da mogu tu da predam.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
persida":1u3il4nd je napisao(la):
Dule.BGD":1u3il4nd je napisao(la):
dekius":1u3il4nd je napisao(la):
Mislim da je komšinica Persida predala (citirani post), ja sam tek danas pustio kredit.
Onda idem na tosin bunar pa kako ispadne. Inace zvali su vec za sanaciju reklamacija iz primopredaje tako da svaka cast, brzi su.

Pozdrav...
Nisam predala, ali sam bila tamo da se raspitam sta je potrebno i receno mi je da mogu tu da predam.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Naravno rekla sam ko je investitor i upoznati su u vezi toga. Licno razgovarala sa zenom kod koje se papiri nose na proveru.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Na ulasku u dvorište ispred L2 ulaza naknadno izvučena instalacija.. Da li se ipak priprema ograda na tag?
6bdc7915b5e36aeeee028bfdb3fcbffe.jpg


Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642537#p642537:1ytl5h2s je napisao(la):
Monarh » Čet Jul 25, 2019 11:04 pm[/url]":1ytl5h2s]Na ulasku u dvorište ispred L2 ulaza naknadno izvučena instalacija.. Da li se ipak priprema ograda na tag?
6bdc7915b5e36aeeee028bfdb3fcbffe.jpg


Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Deluje kao da se sprema... :kk:
 
Da li je neko predao papire u MUP za promenu prebivalista?

Sta nam tacno treba od dokumentacije?
 
Ako ti je cipovana licna karta:
1) uplatnica 320din koju tamo u MUP Zemun imaju spremnu na licu mesta AMSS salter
2) Licna karta
3) Obrazac koji uzimas na zadnjem salteru u prizemlju (spremi JMBG oca i majke)
4) zapisnik o primopredaji
5) original kupoprodajnog ugovora na uvid

Ja sam zavrsio za 30ak minuta sve, tako da sam o istom trosku otisao i da prijavim porez na imovinu u opstini.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
VAŽNA INFORMACIJA za sve komšije koji su se uputili u filijalu PU na Tošinom bunaru...

Supruga je sada bila i rečeno joj je da se to od sada predaje u pisarnici u opštini Novi Beograd na I spratu - odeljenje za imovinu.
Tamo se sve završava a ne ovde tako da nemojte gubiti vreme već pravac opština Novi Beograd, Bulevar Mihajla Pupina 167.
 
Johnny84":1kx19mt5 je napisao(la):
VAŽNA INFORMACIJA za sve komšije koji su se uputili u filijalu PU na Tošinom bunaru...

Supruga je sada bila i rečeno joj je da se to od sada predaje u pisarnici u opštini Novi Beograd na I spratu - odeljenje za imovinu.
Tamo se sve završava a ne ovde tako da nemojte gubiti vreme već pravac opština Novi Beograd, Bulevar Mihajla Pupina 167.
to neka zezancija? Ja sam jutros bio oko 9 kao sto sam rekao i predao zahtev uredno kao sto je persida rekla. Popnete se na prvi sprat, soba 115, zena pregleda dokumentaciju i sidjete dole na salter 15 i predate zahtev.

Pozdrav...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642581#p642581:81abc8ll je napisao(la):
Dule.BGD » Pet Jul 26, 2019 8:52 am[/url]":81abc8ll]
Johnny84":81abc8ll je napisao(la):
VAŽNA INFORMACIJA za sve komšije koji su se uputili u filijalu PU na Tošinom bunaru...

Supruga je sada bila i rečeno joj je da se to od sada predaje u pisarnici u opštini Novi Beograd na I spratu - odeljenje za imovinu.
Tamo se sve završava a ne ovde tako da nemojte gubiti vreme već pravac opština Novi Beograd, Bulevar Mihajla Pupina 167.
to neka zezancija? Ja sam jutros bio oko 9 kao sto sam rekao i predao zahtev uredno kao sto je persida rekla. Popnete se na prvi sprat, soba 115, zena pregleda dokumentaciju i sidjete dole na salter 15 i predate zahtev.

Pozdrav...

Jok, najozbiljnije... :bash:

A tamo kažu to ste trebali da obavite u filijali na Tošinom bunaru... istoj onoj iz koje upućuju na opštinu... užasno. :shock:
Uglavnom završeno je sve, to je to. U ponedeljak predajemo, ostale su još samo Ljermontova i banka i to ćemo sutra (rade i subotom).
 
Johnny84":3i1m630q je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642581#p642581 je napisao(la):
Dule.BGD » Pet Jul 26, 2019 8:52 am[/url]":3i1m630q]
Johnny84":3i1m630q je napisao(la):
VAŽNA INFORMACIJA za sve komšije koji su se uputili u filijalu PU na Tošinom bunaru...

Supruga je sada bila i rečeno joj je da se to od sada predaje u pisarnici u opštini Novi Beograd na I spratu - odeljenje za imovinu.
Tamo se sve završava a ne ovde tako da nemojte gubiti vreme već pravac opština Novi Beograd, Bulevar Mihajla Pupina 167.
to neka zezancija? Ja sam jutros bio oko 9 kao sto sam rekao i predao zahtev uredno kao sto je persida rekla. Popnete se na prvi sprat, soba 115, zena pregleda dokumentaciju i sidjete dole na salter 15 i predate zahtev.

Pozdrav...

Jok, najozbiljnije... :bash:

A tamo kažu to ste trebali da obavite u filijali na Tošinom bunaru... istoj onoj iz koje upućuju na opštinu... užasno. :shock:
Uglavnom završeno je sve, to je to. U ponedeljak predajemo, ostale su još samo Ljermontova i banka i to ćemo sutra (rade i subotom).
Ma komso treba si ti to umesto zene, ona je tamo previse pitala, a svi znamo koliko su upuceni na salterima

U svakom slučaju trava lepo raste u dvorištu.

Majstori su obavili posle 7 dana od primopredaje sve popravke tako da svaka cast na brzini ali morate naravno biti u stanu kada vas Boban iz odrzavanja pozove.
cbc38661b35f0d872a625635a2f513b3.jpg


Pozdrav...
 
dekius":2xbvvvbe je napisao(la):
Nadam se da ne zovu 15 minuta pre nego što se pojave?
Javi se Boban dan ranije i najavi radove i vreme. Za sada nemam zamerki, videcemo kako ce generalno ici prica sa odzavanjem.

Pozdrav...
 
Stavlja se ograda izmedju L1 i L2. Kod ulaska u garazu. I montira se ograda za kontejnere kod ulaza u Koloseum ulicu. Onde gde je na pocetku bilo betonirano sa leve strane
 
Moram da pohvalim Bobana tj ekipu za održavanje, pri primopredaji ključeva smo između ostalog zamolili za rezervnu pločicu za kuhinju jer nešto planiramo da korigujemo, pa ako zatreba i par komada nas je čekalo ispred vrata već sledeći put kad smo došli do stana.
 
Drage moje komsije dzabe nam sve kad kulture nema. Zalimo se na investitora ili goste koji idu u Niku. Upravo sam prosao ispred zgrade i ulaza sa te strane naselja i video 5-6 automobila koji su parkirani na trotoaru tik uz ogradu. Meni je to strasno, a toliko ima prostora da trotoar uvek moze da bude slobodan. Nisam hteo da slikam i kacim sliku jer su to sve komsije. Ako treba neko da nas uci tim stvarima i dan crta onda sve u... :notok: Inace su postavili ogradu na prvom ulazu do Arome, koja meni jos uvek nije jasna, kako ce neko da nam udje u zgradu ako nema interfona a bude zakljucana!? Da me zivkaju svaki put na tel da im otvaram??
 
SSS":3n4ib9mn je napisao(la):
Drage moje komsije dzabe nam sve kad kulture nema. Zalimo se na investitora ili goste koji idu u Niku. Upravo sam prosao ispred zgrade i ulaza sa te strane naselja i video 5-6 automobila koji su parkirani na trotoaru tik uz ogradu. Meni je to strasno, a toliko ima prostora da trotoar uvek moze da bude slobodan. Nisam hteo da slikam i kacim sliku jer su to sve komsije. Ako treba neko da nas uci tim stvarima i dan crta onda sve u... :notok: Inace su postavili ogradu na prvom ulazu do Arome, koja meni jos uvek nije jasna, kako ce neko da nam udje u zgradu ako nema interfona a bude zakljucana!? Da me zivkaju svaki put na tel da im otvaram??
Sto se ovog prvog tiče, stvarno nevidjen bezobrazluk koji se spreciti mora. A sto se kapije tice, mozda je predvidjeno da se samo nocu zakljucava, neznam...




Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ograđen ulaz u dvorište.
3ad76ab7c97f8071060cc40e328df6fd.jpg


Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Vrh