Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641357#p641357:2e5he5hy je napisao(la):
Filipini » Pon Jul 22, 2019 7:46 pm[/url]":2e5he5hy]Komsije, da li neko zna sta se desava sa NKOSK preko EFG banke? Koliko se to ceka? Siguran sam da nas ima koji uzimamo kredit preko njih.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Meni danas, nekih 2 nedelje nakon ugovora i placenog katastra stigao sms od NKOSK-a

NKOSK je verifikovala upis hipoteke i sve je spremno za isplatu kredita. Tacan datum realizacije ugovarate sa bankom.
 
Ninaa":19niptrf je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641357#p641357 je napisao(la):
Filipini » Pon Jul 22, 2019 7:46 pm[/url]":19niptrf]Komsije, da li neko zna sta se desava sa NKOSK preko EFG banke? Koliko se to ceka? Siguran sam da nas ima koji uzimamo kredit preko njih.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Meni danas, nekih 2 nedelje nakon ugovora i placenog katastra stigao sms od NKOSK-a

NKOSK je verifikovala upis hipoteke i sve je spremno za isplatu kredita. Tacan datum realizacije ugovarate sa bankom.

Super, hvala. Cestitam


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni takodje nisu odgovorili u vezi pitanja za rasvetu i rampu. A ovo sto je Dzoni napisao, da li je realno? Ako je sve vec ogradjeno i izgleda kao kavez, zasto je ulaz u parkic slobodan? Ima li tag uredjaja na kapiji uopste?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641406#p641406:3itih0zg je napisao(la):
zemun-ac » Pon Jul 22, 2019 9:30 pm[/url]":3itih0zg]Meni takodje nisu odgovorili u vezi pitanja za rasvetu i rampu. A ovo sto je Dzoni napisao, da li je realno? Ako je sve vec ogradjeno i izgleda kao kavez, zasto je ulaz u parkic slobodan? Ima li tag uredjaja na kapiji uopste?

Nema taga na kapiji. Otvorena je.
 
Kada sam bio u obilasku, video sam da parkic ima jednu kapijicu ali cini mi se da je prolaz slobodan sa druge strane. Da li su mozda u medjuvremenu ugradili kapiju i u tom delu ili ce ostati da moze da ulazi ko hoce? Ne znam koliko je to sigurno i za stanove sa bastom i za sprave u parkicu posto je obezbedjenje samo sminka po meni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641436#p641436:1bpferxj je napisao(la):
zemun-ac » Pon Jul 22, 2019 11:03 pm[/url]":1bpferxj]Kada sam bio u obilasku, video sam da parkic ima jednu kapijicu ali cini mi se da je prolaz slobodan sa druge strane. Da li su mozda u medjuvremenu ugradili kapiju i u tom delu ili ce ostati da moze da ulazi ko hoce? Ne znam koliko je to sigurno i za stanove sa bastom i za sprave u parkicu posto je obezbedjenje samo sminka po meni.

Tako je, postoje samo jedna vrata sa strane L6 a sa strane L2 i ulaza u garažu ih nema. Otvoreno je i ne deluje kao da će se nešto raditi po tom pitanju...
 
Da ne zaboravimo da je čuvar tu pozicioniran. Kao i video nadzor (dvorište vrtića, garaža, svaki ulaz)
 
Pa zar treba sve da bude pod kljucem pa i dvoriste za igru,a obezbedjenje je tu naravno ako dodje do krupnih problema a ne da legitimise mesto prebivalista za decu i pojedince. Oko svih blokovima zgrada koje ja znam ne postoje ograde i svako moze slobodno da dodje ako hoce,pa ljudi smo.
 
Jedino logicno mesto gde se moze postaviti ograda sa strane L2 je ovde cini mi se.

Ova druga kapija sa strane L6 bi trebalo da dobije tag, ali se gubi smisao ako moze da se ulazi sa strane L2 :)
50c4bcfbbe36275fdf8e0b8d0ccbaa05.jpg


Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Assad84":amikxmnc je napisao(la):
Pa zar treba sve da bude pod kljucem pa i dvoriste za igru,a obezbedjenje je tu naravno ako dodje do krupnih problema a ne da legitimise mesto prebivalista za decu i pojedince. Oko svih blokovima zgrada koje ja znam ne postoje ograde i svako moze slobodno da dodje ako hoce,pa ljudi smo.

Izgleda da treba, nazalost. Na primer, ako obezbedjenje boli uvo sto velika deca (srednjoskolci) divljaju po inventaru parka, onda jedino preostaje da se zakljuca. A ako oni rade svoj posao onda nema potrebe naravno. Da budem jasniji, ni malo nisam pristalica ovih kaveza kao u nasem kompleksu ali ako ne postoji drugo resenje sta da radimo... Ovo je park za malu decu i tako bi trebalo da ostane.
 
Ako "obezbeđenje boli uvo" onda se raskida ugovor sa firmom koja vrši obezbeđenje i nalazi se nova.
 
Ovo je odgovor od Merina koji i dalje ne odgovara na nas mejl sa nekim logicnim objasnjenjem zato strana kod koloseuma ne izgleda kao i ostale dve .

"Ispod su odgovori koje sam dobila od Investitora:

Prema generalnom planu, koji je usvojen za našu lokaciju, saobraćajnice izgledaju kao što su prikazane u renderu. Direkcija za gradjevinsko zemljište je u kompleksu GORNJI GRAD otkupila dve saobraćajnice i to su saobraćajnice NOVA 1 i NOVA 4. Sada te saobraćajnice pripadaju javnoj svojini. Saobraćajnica NOVA 2 nije za sada otkupljena od države, ali je WTC -investitor, o svom trošku, kako bi omogućio stanarima u lamelama 3 i 4 nesmetan pristup prilikom useljenja, uradio i nju. Iz kog razloga NOVA 2 nije za sada otkupljena nije nam poznato.

Kada bude i ona otkupljena izgledaće identično kao i NOVA 1 i NOVA 4."
 
Ok, onda investitor treba da obezbedi normalan pristup kompleksu sa te strane. Nocu se nista ne vidi, moramo da ih pritisnemo da postave svetiljke u nasoj parceli ako nemaju dozvolu da rade u toj nicijoj uluci, npr. uz ogradu. Mi svetlo mora da imamo, a kako to nas ne zanima.
 
zemun-ac":amp6508s je napisao(la):
Ok, onda investitor treba da obezbedi normalan pristup kompleksu sa te strane. Nocu se nista ne vidi, moramo da ih pritisnemo da postave svetiljke u nasoj parceli ako nemaju dozvolu da rade u toj nicijoj uluci, npr. uz ogradu. Mi svetlo mora da imamo, a kako to nas ne zanima.

Bas tako.
 
Da li je neko isao da prijavljuje stan u infostan i elektrodistribuciju?
Ja sam danas isla u infostan, kod njih zgrada u planu jos ne postoji. Ima li neko iskustvo sa prijavom stana u sve ove institucije?
U elektrodistribuciju u Zemunu sam cekalo danas preko 2 h, pa sam odustala.
 
Ponovicu jos jednom... Ako nije otkupio grad znaci da je u vlasnistvu investitora a kako nam je investitor predstavio na renderu tako je trebao i da uradi.
Ne treba mi da budemo srecni sto je uradio ulicu jer se to i podrazumevalo. Uostalom sa te strane postoji ulaz i izlaz u zgradu. Kako su to mislili da ostavite bez osvetljenja?

Ako se vec radila ulica zasto se nije uradila kao na renderu?

Mozda treba da se zalimo gradu ili preko advokata?
Ima li neko bolji predlog...
Mislim da je suludo cekati ko zna koliko godina da se otvori ulica prema Cara Dusana.

I ove baste su upitne kod Koloseuma... sigurna sam da nije u njihovom vlasnistvu, presli su pet metara placa... Vidim prostor za komunalce, inspekciju samo treba da budemo slozni i istrajni u zahtevima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641558#p641558:3i73zpls je napisao(la):
LukaM » Uto Jul 23, 2019 10:25 am[/url]":3i73zpls]Ovo je odgovor od Merina koji i dalje ne odgovara na nas mejl sa nekim logicnim objasnjenjem zato strana kod koloseuma ne izgleda kao i ostale dve .

"Ispod su odgovori koje sam dobila od Investitora:

Prema generalnom planu, koji je usvojen za našu lokaciju, saobraćajnice izgledaju kao što su prikazane u renderu. Direkcija za gradjevinsko zemljište je u kompleksu GORNJI GRAD otkupila dve saobraćajnice i to su saobraćajnice NOVA 1 i NOVA 4. Sada te saobraćajnice pripadaju javnoj svojini. Saobraćajnica NOVA 2 nije za sada otkupljena od države, ali je WTC -investitor, o svom trošku, kako bi omogućio stanarima u lamelama 3 i 4 nesmetan pristup prilikom useljenja, uradio i nju. Iz kog razloga NOVA 2 nije za sada otkupljena nije nam poznato.

Kada bude i ona otkupljena izgledaće identično kao i NOVA 1 i NOVA 4."

Aha važi a mi treba da im budemo zahvalni zbog toga. Nije, nego je kombinicija bratije i burazengije u pitanju kao i sve ostalo u ovoj državi.
Kako su mislili da ulaze komšije iz L3 i L4 u svoje ulaze da je ostao tucanik? Kako da unesu stvari? Preko šljunka i peska verovatno...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641357#p641357:21steoin je napisao(la):
Filipini » Pon Jul 22, 2019 7:46 pm[/url]":21steoin]Komsije, da li neko zna sta se desava sa NKOSK preko EFG banke? Koliko se to ceka? Siguran sam da nas ima koji uzimamo kredit preko njih.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Rece mi danas iz banke da su 5 predmeta obradjena,da sporo ide... strasno. 16 predmeta je u Bulevaru umetnosti,a 2 u Piramidi... ne znam koliko jos po gradu, tj koliko ukupno ima nas preko EFG, ali bas oduzise sa tim..
 
cipiripi":1o5dyjyt je napisao(la):
Da li je neko isao da prijavljuje stan u infostan i elektrodistribuciju?
Ja sam danas isla u infostan, kod njih zgrada u planu jos ne postoji. Ima li neko iskustvo sa prijavom stana u sve ove institucije?
U elektrodistribuciju u Zemunu sam cekalo danas preko 2 h, pa sam odustala.
Infostan ce da investitor prijavi umesto nas, takav je info iz merina. EDB sam malopre zavrsio i tu sam ubedljivo najduze cekao od svih drugoh papira za pdv i sve ostalo.

Pozdrav...
 
jeremija":1uuvhxlx je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641357#p641357 je napisao(la):
Filipini » Pon Jul 22, 2019 7:46 pm[/url]":1uuvhxlx]Komsije, da li neko zna sta se desava sa NKOSK preko EFG banke? Koliko se to ceka? Siguran sam da nas ima koji uzimamo kredit preko njih.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Rece mi danas iz banke da su 5 predmeta obradjena,da sporo ide... strasno. 16 predmeta je u Bulevaru umetnosti,a 2 u Piramidi... ne znam koliko jos po gradu, tj koliko ukupno ima nas preko EFG, ali bas oduzise sa tim..
Ta banka je urnebesna, izdali su saopstenje da nisu u stanju da izdaju brisovnice u predviđenom roku iz ugovora jer je sezona odmora i da je to neka silna procedura koju ocigledno samo njima ide tako sporo.

Pozdrav...
 
Mali savet kada se odlučite prijaviti porez na imovinu uradite pre toga prijavljivanje na adresu stana, nova licna i sve ostalo, bice vam resenje jeftinije 50%. Ovo nema veze sa zahtevom za pdv.

Pozdrav...
 
Dule.BGD":31xl3wpo je napisao(la):
Mali savet kada se odlučite prijaviti porez na imovinu uradite pre toga prijavljivanje na adresu stana, nova licna i sve ostalo, bice vam resenje jeftinije 50%. Ovo nema veze sa zahtevom za pdv.

Pozdrav...
Ja sam jutros otišao u Sekretarijat za javne prihode i tražili su mi da prijavim porez na imovinu da bih mogao da dobijem uverenje da nemam dugovanja koje mi treba za zahtev za povraćaj PDV-a. Malo mi je ovo bilo čudno, jel imao još neko ovakvu situaciju?
 
DzoniL":232e4r5b je napisao(la):
Dule.BGD":232e4r5b je napisao(la):
Mali savet kada se odlučite prijaviti porez na imovinu uradite pre toga prijavljivanje na adresu stana, nova licna i sve ostalo, bice vam resenje jeftinije 50%. Ovo nema veze sa zahtevom za pdv.

Pozdrav...
Ja sam jutros otišao u Sekretarijat za javne prihode i tražili su mi da prijavim porez na imovinu da bih mogao da dobijem uverenje da nemam dugovanja koje mi treba za zahtev za povraćaj PDV-a. Malo mi je ovo bilo čudno, jel imao još neko ovakvu situaciju?
Ja sam jutros bio u paliluli za uverenje da nisam poreski obveznik za imovinu i niko mi to nije trazio ni uslovljavao. Kada trazite ovo uverenje obavezno trazite za ceo grad beograd ako ste menjali adrese stanovanja u razlicitim opstinama.

Pozdrav...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641614#p641614:2eh1vdsf je napisao(la):
Dule.BGD » Uto Jul 23, 2019 1:47 pm[/url]":2eh1vdsf]
cipiripi":2eh1vdsf je napisao(la):
Da li je neko isao da prijavljuje stan u infostan i elektrodistribuciju?
Ja sam danas isla u infostan, kod njih zgrada u planu jos ne postoji. Ima li neko iskustvo sa prijavom stana u sve ove institucije?
U elektrodistribuciju u Zemunu sam cekalo danas preko 2 h, pa sam odustala.
Infostan ce da investitor prijavi umesto nas, takav je info iz merina. EDB sam malopre zavrsio i tu sam ubedljivo najduze cekao od svih drugoh papira za pdv i sve ostalo.

Pozdrav...

Hvala puno na odgovoru. Sta sve treba da prijavimo jos? Koliko je komplikovano raditi povracaj poreza?
 
cipiripi":9d1qa0n0 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641614#p641614 je napisao(la):
Dule.BGD » Uto Jul 23, 2019 1:47 pm[/url]":9d1qa0n0]
cipiripi":9d1qa0n0 je napisao(la):
Da li je neko isao da prijavljuje stan u infostan i elektrodistribuciju?
Ja sam danas isla u infostan, kod njih zgrada u planu jos ne postoji. Ima li neko iskustvo sa prijavom stana u sve ove institucije?
U elektrodistribuciju u Zemunu sam cekalo danas preko 2 h, pa sam odustala.
Infostan ce da investitor prijavi umesto nas, takav je info iz merina. EDB sam malopre zavrsio i tu sam ubedljivo najduze cekao od svih drugoh papira za pdv i sve ostalo.

Pozdrav...

Hvala puno na odgovoru. Sta sve treba da prijavimo jos? Koliko je komplikovano raditi povracaj poreza?
Pa nije, odvojite jedan dan da obidjete sve sa spiska, uzmete izvode i uverenja na koje se ne placa taksa za ovu namenu i to je to. Vecinu stvari ce te dobiti odmah, nesto se ceka pa morate kasnije preuzeti.

Pozdrav...
 
Vrh