Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Pocele su primopredaje, a ne useljenja ali u svakom slucaju vodite racuna da pregladate stan detaljno, svi nedostaci se uredno beleze, uglavnom su to neke sitnice, probajte klimu, roletne, slavine, prekidace, proverite koliko je sve detaljno ocisceno od krecenja, ja sam zadovoljan kako je sve ispalo i poredeci iskustva drugih pri primopredaji skupljih stanova, ovde vecih problema nema. Dobijate 3 kljuca pd svog stana, dva tokena i 2 kljuca za ulaz, kao i dva kljuca za sanduce. Jos tokena mozete dokupiti i kostaju 200din/kom.

Pozdrav...
 
Ninaa":c5nezmru je napisao(la):
@Mazailunja ne bi ste bas smeli da kacite fotografije na kojima se vide tablice tudjih automobila, ugrozavate neciju privatnost.
Jeste, pogresih, ali sam se obradovala sto je zazivelo! Volela bih da je moja tablica! Lepo je videti svetla u stanovima!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639373#p639373:39b7qbwp je napisao(la):
Dule.BGD » Pon Jul 15, 2019 8:47 pm[/url]":39b7qbwp]Pocele su primopredaje, a ne useljenja ali u svakom slucaju vodite racuna da pregladate stan detaljno, svi nedostaci se uredno beleze, uglavnom su to neke sitnice, probajte klimu, roletne, slavine, prekidace, proverite koliko je sve detaljno ocisceno od krecenja, ja sam zadovoljan kako je sve ispalo i poredeci iskustva drugih pri primopredaji skupljih stanova, ovde vecih problema nema. Dobijate 3 kljuca pd svog stana, dva tokena i 2 kljuca za ulaz, kao i dva kljuca za sanduce. Jos tokena mozete dokupiti i kostaju 200din/kom.

Pozdrav...

Pa nek je sa srećom :)
Pitanje - da li se dobija poseban token za garažu?
 
Monarh":ngmp0ugj je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639373#p639373 je napisao(la):
Dule.BGD » Pon Jul 15, 2019 8:47 pm[/url]":ngmp0ugj]Pocele su primopredaje, a ne useljenja ali u svakom slucaju vodite racuna da pregladate stan detaljno, svi nedostaci se uredno beleze, uglavnom su to neke sitnice, probajte klimu, roletne, slavine, prekidace, proverite koliko je sve detaljno ocisceno od krecenja, ja sam zadovoljan kako je sve ispalo i poredeci iskustva drugih pri primopredaji skupljih stanova, ovde vecih problema nema. Dobijate 3 kljuca pd svog stana, dva tokena i 2 kljuca za ulaz, kao i dva kljuca za sanduce. Jos tokena mozete dokupiti i kostaju 200din/kom.

Pozdrav...

Pa nek je sa srećom :)
Pitanje - da li se dobija poseban token za garažu?
Jedna kartica za garazu, verovatno i to moze da se uradi u vise primeraka. Sto se tice one ulice kod koloseuma stavice se negde rampa ali nema nista od prodaje parking mesta i sl. To je javna saobracajnica ali grad trenutno nije zainteresovan da je sredi zato je ispala onako kako jeste. Verovatno jednog dana kada se ispune uslovi da se spoji sa cara dusana otvorice se za saobracaj i urediti kao i ove dve nove ulice, iscrtace se trake, dobiti trotoar i sl.

Pozdrav...
 
Da li je realno da je ostave u ovom stanju? Lamele koje gledaju na Koloseum imaju najviše stanova i stvarno nema smisla da druga strana bude sređena o ova ostane ovako nakaradna i ružna... užas. Sve su nas zeznuli opasno ako je tako... Tri Nove zida isti investitor pa evo za sve zainteresovane budale neka se provozaju do Dobanovačke pa neka vide kako je ispalo ovo ruglo sa zapadne strane..
 
Kartica za garažu? Prijatelj koji živi u Sun city kompleksu otvara rampu preko čitača za tablice. Pisali smo na forumu o tome.
 
Što se tiče strane do Kolosuma, najgore je to, što je kod prodaje stanova pa do kraja, prećutano da je naše samo do ivičnjaka trotoara. Imam utisak da će s te strane jako brzo nići neko gradilište. Mislim da je prilaz do Koloseuma i restorana, takodje uzurpiran.
 
Mi smo im pisali juce da su izveli parterno resenje koje nije u skaldu sa resenjem prema kom su prodavali stanove. Dobili smo odgovor da je to predvidjeno da nekad u nekom trenutku pripadne gradu ( sto je diskutabilno kada ce se desiti jer kao sto je neko gore napisao, grad trenutno nema interese za ovu ulicu), takodje je navedeno da deo te parcele na kojoj je novoformirana ulica pripada i Coloseumu i da se oni bune. Meni je tesko da poverujem da su oni uspeli da asfaltiraju nesto sto ne pripada njima, tako da ne znam bas koliko ova prica pije vodu. Jos je i napisano da je ta ulica siroka 11m i da nema dovoljno mesta i za trotoar i za parking i za zelenilo pa su oni naravno od zelenila odustali. Poslali smo im skice na kojima se jasno vidi da se sve to sto je nabrojano vrlo lako uklapa u 11m, samo ako neko hoce da nas ispostuje i da to izvede onako kako su i planirali - a svakako su i prema tom resenju i prodavali stanove.
Sa obzirom na to da je ovo jako veliko odstupanje od stanja koje je prezentovano i prema kom su i kupljeni stanovi i potpisivani Ugovori mislim da ne bi bilo lose da se organizujemo i potpisemo neku peticiju gde cemo traziti da izvedeno stanje odgovara onom koje je i projektovano. Sve ostale strane su izvedene prema projektu a za nasu kao da nije bilo para. Ne bi trebalo da im dozvolimo da im ovo prodje.
 
Ja se slažem sa tobom i podržavam tvoj predlog. Čisto da se zna, ne planira se ništa između nas i Koloseuma prema rečima vlasnika... možda neki kao bedem mali ali bez ograde što je užasno. Inače porušeni zid je njegov i deluje mi iz priče kao da ni njega nisu ispoštovali... da ulazim sada ovde u sitna crevca šta mi je čovek rekao pre neki dan... drveće im je navodno bilo skupo kao... tako da ostaje ovako kako je sada pa mislim da treba da se udružumo svi koji gledamo na tu stranu a ima nas mnogo, mnogo više nego sa druge strane.

Dakle, nema zelenila, parkinga, a nema ni zida/ograde između. Sve što smo dobili je parče travice, žbunić na svakom ulazu i tipsku ogradu iz Uradi Sam koja se kupuje na metar... za koju se ispostavilo da nam je sada od velikog značaja kad vidimo kako je sve ispalo. Bolje da je imamo nego da je nemamo. Ružna je i u to smi se svi složili, ne uklapa se u sam izgled zgrade ali zamislite samo da je nema sada u ovom stanju...

Ja lično ne verujem u priču da grad Beograd ''trenutno nema interesovanja'' jer mi je to smešno...a za drugu stranu je imao.
Obe i ona iza pripadaju gradu... samo za ovu od jednom nema interesovanja... a sve postoje u detaljnom regulacionom planu za ovaj deo Zemuna.
Meni ovo deluje kao neki spor između investitrora i komšije pored pa se sada prelomilo na našim leđima. Mislim da se na kraju nisu dogovorili jer je verovatno svašta traženo... tako to ide uvek. I na kraju smo dobili preko noći ulicu bez ičega... čak ni bandere ljudi nemamo. Videli ste da je vrlo mali deo zidića 5-10 cm do ulice na ulazu ostao i da su preko njega asfaltirali... to mi deluje kao ma sa'ćeš ti da vidiš samo izlivaj asfalt preko toga...
 
Ako je ograda skupa, takodje i drvece, zasto nisu postavili zivu ogradu i da makar malo razbiju ovo sivilo? Niko ne trazi da se Koloseum ukloni, niti sakrije ne znam cime. Samo zelimo malo zelenila kako bi ulepsali taj deo kompleksa. Mogli su da sruse tudji zid a ne mogu da dodaju 3 drveta ili malo zive ograde...kako da ne! Najlakse je nabiti asfalt od ivice do ivice i projekat je uspesno zavrsen.
 
Mozda neka online peticija da se pokrene? To je najlaksi pristup, nego da se to usmeno radi..
 
Iskreno, ne zanima me kome je skupo drvece, nikome od nas nije pao sa neba novac kojim su kupljeni stanovi tako da sto se mene tice oni svoj deo posla moraju da zavrse kako je planirano ili cemo mi aktivirati i advokata ukoliko bude potrebno. Jer po zakonu mi ovde imamo puno pravo da se bunimo.
 
Nalazim smisao u ovome što je Johnny84 napisao.
Razmišljam, ako parking mesta ne bi bila iscrtana do Koloseuma, nego uz trotoar, bliže zgradi, i da se tom prilikom svaka dva mesta razdvoje jednim drvetom, a strana do Koloseuma ostane kao saobraćajna traka... Mislim to kao kompromis rešenje ukoliko postoji neki spor sa Koloseumom čije je dokle..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639492#p639492:3b8swb9w je napisao(la):
Monarh » Uto Jul 16, 2019 8:56 am[/url]":3b8swb9w]Nalazim smisao u ovome što je Johnny84 napisao.
Razmišljam, ako parking mesta ne bi bila iscrtana do Koloseuma, nego uz trotoar, bliže zgradi, i da se tom prilikom svaka dva mesta razdvoje jednim drvetom, a strana do Koloseuma ostane kao saobraćajna traka... Mislim to kao kompromis rešenje ukoliko postoji neki spor sa Koloseumom čije je dokle..
Na regulacionom planu deluje da su parking mesta obostrano postavljena (11m dozvoljava dovoljno prostora za tako nešto), a mislim da bi i komšijama sa te strane odgovarala stabla bliže zgradi. Slobodno neka me isprave ako grešim :).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639492#p639492:mtnboobs je napisao(la):
Monarh » Uto Jul 16, 2019 7:56 am[/url]":mtnboobs]Nalazim smisao u ovome što je Johnny84 napisao.
Razmišljam, ako parking mesta ne bi bila iscrtana do Koloseuma, nego uz trotoar, bliže zgradi, i da se tom prilikom svaka dva mesta razdvoje jednim drvetom, a strana do Koloseuma ostane kao saobraćajna traka... Mislim to kao kompromis rešenje ukoliko postoji neki spor sa Koloseumom čije je dokle..

Slažem se, taj scenario je i meni u glavi... to ima logike. i dobili bi sigurno nekih 10-ak stabala lipe duž cele ulice. Ako se stavi rampa na ulazu i mesta se rentiraju onda ni ne treba da postoje dve kolovozne trake. Uđeš parkiraš i ćao.
Sa druge strane su lepo mogli da naprave taj neki mali bedem i da na njega izliju ogradu isto ovu iz Uradi Sam i super bi sve to izgledalo na kraju ali džaba... možemo samo da maštamo... :(

Mislim da je kasno nažalost sada za sve jer je asfalt izliven. Šta će biti sa banderama? Zna li neko?
 
I ja mislim da je Johnny84 najverovatnije u pravu da se zbog njihovih nesuglasica sve slomilo po nama. Ali to ne znaci da treba da se pomirimo sa tim. Da li hocete da napravim tu online peticiju ili ce neko drugi to da uradi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639499#p639499:8gujbovh je napisao(la):
LukaM » Uto Jul 16, 2019 9:25 am[/url]":8gujbovh]I ja mislim da je Johnny84 najverovatnije u pravu da se zbog njihovih nesuglasica sve slomilo po nama. Ali to ne znaci da treba da se pomirimo sa tim. Da li hocete da napravim tu online peticiju ili ce neko drugi to da uradi?


Napravi, od neceg mora da se krene.
Da su bili transparentni od pocetka cena kvadrata sigurno ne bi bila jednaka kao za ostale pozicije stanova.
Ja licno sam odustala od stana u Radoja Dakica pre kaparisanja stana ovde jer je bio orjentisan tako da gleda na slican prizor sa barakicama + skupljac kartona a zgrada je bila kvalitetna i prelepa, sto meni kad pogledam kroz prozor ne bi previse znacilo..
 
Ja takodje ne bi kupio stan da sam znao da ce ovako biti. Jos pricam kako nisu ispali stekare i kako su ostavili dosta prostora oko kompleksa i nisu nabili zgrade tik uz ivicu placa. Medjutim L3 i 4 su napravili bas na samoj ivici i normalno da nema mesta za drvece. Ali iskreno to me ne zanima. Ako mogu da naprave parking, mogu i neko zelenilo uz to.

LukaM, okaci link kad napravis peticiju.
 
Drveće ne rešava problem zaklanjanja ovih baraka. Drveće bi moralo da raste nekoliko godina, da bi zaklonilo fasadu ovih baraka, a o krovu i da ne govorim. Ovo sam već pisao. Ovo drvo koje su zasadili kod ulaza u garažu je prenisko da bi zaklonilo sve to. Zamislite kasnu jesen i zimu kada lišća nema.
 
Kada ce se organizovati skupstina stanara? Ne mozemo ovako preko interneta nesto mnogo da uradimo. Nema drveca i nema lampiona?

Ninna u nasem slucaju, lamela 4 je bila bolji izbor nego npr lamela 5 i 6, jer je visina nase terase daleko vec nego visina njihove terase. Stan je u prizemlju. Zadovoljna sam sa gradnjom, pozicijom. Najmanje potencijalnih problema imale su lamele 3,4, osim ovog betona sto se na kraju dogodio. Znala sam na koju stranu je stan orjentisan i da ce biti coloseum, ali nisam ocekivala da nece biti ni jednog drveta da osvezi taj beton.
Ovde nije samo estetski problem, nego ekoloski. Zamislite kad se leti upali taj beton a nigde drveta?
 
Wlada, to je tacno ali dosta bi doprinelo izgledu. Mi i ne zamisljamo da sakrijemo zgradu pored. Samo zelimo neko drvo ili zivu ogradu kako bi ublazili prizor koji ne znam da li se nekome dopada. Kasnije, dosta bi sprecilo da se podize prasina i valjda je lepse da osetimo miria lisca na prolece nego miris asfalta :) P.S mislim na lisce lipe

Ne znam zasto stanari iz drugih lamela ne zele da nas podrze. Opet je ovo nas kompleks i svima je u interesu da lepo izgleda. Inace, mi placamo punu cenu odrzavanja kao i svi ostali a imamo samo goli asfalt.
 
zemun-ac":17e3um6f je napisao(la):
Wlada, to je tacno ali dosta bi doprinelo izgledu. Mi i ne zamisljamo da sakrijemo zgradu pored. Samo zelimo neko drvo ili zivu ogradu kako bi ublazili prizor koji ne znam da li se nekome dopada. Kasnije, dosta bi sprecilo da se podize prasina i valjda je lepse da osetimo miria lisca na prolece nego miris asfalta :) P.S mislim na lisce lipe

Ne znam zasto stanari iz drugih lamela ne zele da nas podrze. Opet je ovo nas kompleks i svima je u interesu da lepo izgleda. Inace, mi placamo punu cenu odrzavanja kao i svi ostali a imamo samo goli asfalt.
Ja dajem punu podršku, smatram da imate puno pravo da se bunite što je ispalo ovako traljavo, potpisaću svaku peticiju i kao što rekoh prilikom primopredaje reći ću da je strana kod Koloseuma jedna od stvari kojom nisam zadovoljan kako je urađena. To što meni stan gleda ka dvorištu ne znači da ne želim da ceo kompleks bude lepo sređen. Nadam se da je od mene dosta.
 
Kada sam pre nekih mesec-dva na gradilištu čuo od ranika da za tu stranu ni ne postoji idejno rešenje niti se zna šta će se sa njom raditi... bio sam zgrožen. Mislio sam da je lupetaju...

Cela zapadna strana je ozbiljno ugrožena... a to je 35+ stanova min ako ne i više... lamele 3, 4 i zapadnim delom 5 koje gledaju na Koloseum.
Pogled sa I, II i III sprata je mnogo gori nego pogled iz preizemlja... jer se od gore vide i krovovi... prizor je stvarno užasan.

@Fatma je neki dan okačila slike sa I sprata, zamislite kako je tek iznad nje. :bash:
 
Hvala najlepse na solidarnosti DzoniL i ostale komsije :) Zajednickim snagama smo se izborili za dosta stvari tokom izgradnje ovog projekta, jos ovo da se sredi i bice odlicno. Ako ostalim stanarima nije problem, zamolio bih da pomenu stranu kod Koloseuma prilikom primopredaje.

Mislim da nas zahtev nije vid izivljavanja i preterivanja, samo ocekujemo ono sto su nam obecali prilikom prodaje. Razumem da agenti Merina nisu krivi ali sigurno malo mogu uticati na investitora da nam izadje u susret. Pa zar je za projekat od >10 miliona problem izdvojiti jos par storina evra za zivu ogradu ili neku lipu :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639536#p639536:vswf511z je napisao(la):
zemun-ac » Uto Jul 16, 2019 10:02 am[/url]":vswf511z]Hvala najlepse na solidarnosti DzoniL i ostale komsije :) Zajednickim snagama smo se izborili za dosta stvari tokom izgradnje ovog projekta, jos ovo da se sredi i bice odlicno. Ako ostalim stanarima nije problem, zamolio bih da pomenu stranu kod Koloseuma prilikom primopredaje.

Mislim da nas zahtev nije vid izivljavanja i preterivanja, samo ocekujemo ono sto su nam obecali prilikom prodaje. Razumem da agenti Merina nisu krivi ali sigurno malo mogu uticati na investitora da nam izadje u susret. Pa zar je za projekat od >10 miliona problem izdvojiti jos par storina evra za zivu ogradu ili neku lipu :)

Bio je 10 milki na početku, sada je procenjen na 15+... :violina:
 
Vrh