Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Pogledajte u A bloku. Na istu foru su uradili te terase. Izdigli iz ravnih, a vlasnici su zasadili zelenilo da imaju privatnost. Lepo izgleda. Meni se vise svidjalo sa stepenicama.
 
Ne vidi se toliko na slikama, svaka bašta ima prostor sa zemljom unutra i prema komšijama za sadnju zelenila

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=612368#p612368:2h6zihge je napisao(la):
Dule.BGD » Pet Mar 29, 2019 1:07 pm[/url]":2h6zihge]
Johnny84":2h6zihge je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=612361#p612361 je napisao(la):
Dule.BGD » Pet Mar 29, 2019 12:43 pm[/url]":2h6zihge]
Jelena28":2h6zihge je napisao(la):
Jel neko iz lamele 1 pozvan na potpisivanje ugovora?
Mene jos niko nije zvao, a evo nam već aprila...
Zavrsen je unutrasnji premer pa mozemo uskoro ocekivati mail i pozivanje.

Pozdrav...

Da li to znači da je gotov premer i za lamele 5 i 6?
Info od ponedljka koji imam je da se i dalje čeka elaborat za 5,6 i 1.
Ovo su mi rekli za lamelu 1.

Pozdrav...

Hvala na odgovoru komšo.
 
Buduce komsije,

Moguce da je oko ovoga vec bilo price, ali voleo bih jos jednom da se konsultujem. Iz banke mi je receno da ukoliko objekat nije dobio tehnicki prijem (a jos uvek nije, ocekuje se uskoro) da NKOSK premije se uvecava za 0.5%.

Da li ima smisla cekati tehnicki prijem (koji sa sobom povlaci uknjizbu objekta - ako ja to dobro razumem) ili nema smisla?

Nije mala razlika 0.5% te premije koja mozda da se izbegne ako je objekat dobio upotrebnu dozvolu (ako je uknjizen- ako su to uopste isti pojmovi i jedno uslovljava drugo).
Ako ljudi koji imaju iskustva da su vec platili i zavrsili posao sa proceniteljima, da kazu svoja iskustva.
 
tetreb":1dubr1hg je napisao(la):
Buduce komsije,

Moguce da je oko ovoga vec bilo price, ali voleo bih jos jednom da se konsultujem. Iz banke mi je receno da ukoliko objekat nije dobio tehnicki prijem (a jos uvek nije, ocekuje se uskoro) da NKOSK premije se uvecava za 0.5%.

Da li ima smisla cekati tehnicki prijem (koji sa sobom povlaci uknjizbu objekta - ako ja to dobro razumem) ili nema smisla?

Nije mala razlika 0.5% te premije koja mozda da se izbegne ako je objekat dobio upotrebnu dozvolu (ako je uknjizen- ako su to uopste isti pojmovi i jedno uslovljava drugo).
Ako ljudi koji imaju iskustva da su vec platili i zavrsili posao sa proceniteljima, da kazu svoja iskustva.

Nije mala razlika, slazem se, ali proverite u banci proceduru u vezi zalozne izjave ako je objekat u izgradnji (dok se ne uknjizi) i kada je objekat izgradjen... tu mogu nastati komplikacije izmedju vas i banke


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
unedfined":2adgxxij je napisao(la):
Mislim da je tako rečeno još odavno. Na renderima je parkić otvoren, ali sa obzirom da je to ipak park vrtića, potpuno je jasno da radi bezbednosti dece on mora biti ograđen. A ako je jedini ulaz i izlaz u taj parkić iz vrtića, naravno da stanari neće imati direktan pristup.

Da pojasnim, nisam siguran da li će uopšte postojati deo dvorište koji nije privatna bašta stana ili deo dvorišta vrtića. Za vrtić, i da će deo dvorišta biti njegov smo svi znali od starta. Pretpostavljam da će postojati staza između ograda bašti stanova i ograde dvorišta vrtića i to je to.

Okreni obrni imaću zelenilo i uređen prostor pod prozorom, a ako mi treba park... pa spustiću se na kej, zato se i doseljavam ovde.

Naravno da bi bilo lepše da je dvorište dovoljno veliko da imamo mesta za privatne bašte stanova, parkić vrtića, i park za sve stanare... ali evo CBRS je tako navukao ljude u Voždove Kapije pa šta im rade sa dvorištem, i izgledom celog kompleksa. Ko hoće pravi kondominijum neka ide u Wellport.
Mi zivimo u Vozdovim kapijama I privatni park, zelene povrsine I igralista koje su unutar kondominijuma pod obezbedjenjem I uredni I odrzavani koristimo sa zadovoljstvom svi stanari od baka I deka do mama I tata I beba I dece I ljubimaca...

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613325#p613325:2uji361z je napisao(la):
tetreb » Uto Apr 02, 2019 12:21 pm[/url]":2uji361z]Buduce komsije,

Moguce da je oko ovoga vec bilo price, ali voleo bih jos jednom da se konsultujem. Iz banke mi je receno da ukoliko objekat nije dobio tehnicki prijem (a jos uvek nije, ocekuje se uskoro) da NKOSK premije se uvecava za 0.5%.

Da li ima smisla cekati tehnicki prijem (koji sa sobom povlaci uknjizbu objekta - ako ja to dobro razumem) ili nema smisla?

Nije mala razlika 0.5% te premije koja mozda da se izbegne ako je objekat dobio upotrebnu dozvolu (ako je uknjizen- ako su to uopste isti pojmovi i jedno uslovljava drugo).
Ako ljudi koji imaju iskustva da su vec platili i zavrsili posao sa proceniteljima, da kazu svoja iskustva.

U ugovoru sa Merinom pise da moraš da isplatiš kompletnu sumu 15 dana nakon tehničkog prijema i overe ugovora. Moraš njih da pitaš da li će te čekati jer ne možeš da realizuješ kredit za 15 dana...
 
Procenitelj mi traži vlasnički list, to se dobija u katastru jel da? :(

Vi koji ste odradili procenitelja već, kako ste to regulisali?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613383#p613383:vt8yq0u8 je napisao(la):
Doroti » Uto Apr 02, 2019 2:37 pm[/url]":vt8yq0u8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613325#p613325:vt8yq0u8 je napisao(la):
tetreb » Uto Apr 02, 2019 12:21 pm[/url]":vt8yq0u8]Buduce komsije,

Moguce da je oko ovoga vec bilo price, ali voleo bih jos jednom da se konsultujem. Iz banke mi je receno da ukoliko objekat nije dobio tehnicki prijem (a jos uvek nije, ocekuje se uskoro) da NKOSK premije se uvecava za 0.5%.

Da li ima smisla cekati tehnicki prijem (koji sa sobom povlaci uknjizbu objekta - ako ja to dobro razumem) ili nema smisla?

Nije mala razlika 0.5% te premije koja mozda da se izbegne ako je objekat dobio upotrebnu dozvolu (ako je uknjizen- ako su to uopste isti pojmovi i jedno uslovljava drugo).
Ako ljudi koji imaju iskustva da su vec platili i zavrsili posao sa proceniteljima, da kazu svoja iskustva.

U ugovoru sa Merinom pise da moraš da isplatiš kompletnu sumu 15 dana nakon tehničkog prijema i overe ugovora. Moraš njih da pitaš da li će te čekati jer ne možeš da realizuješ kredit za 15 dana...
"Po odobrenju stambenog kredita se pristupa i njegovoj overi kod javnog beležnika i to najkasnije u roku od 45 dana od dana njegovog potpisivanja.

Isplata kupoprodajne cene se vrši u roku od 15 dana od dana overe ugovora kod javnog beležnika, a nakon upisa hipoteke u korist vaše banke na predmetnoj nepokretnosti."
Prethodno je deo mejla iz Merina kojim su obavešteni kreditni kupci o 80% završenosti objekta.
Gde ste videli to za 15 dana nakon tehničkog prijema? Da li je to u ugovoru koji tek treba potpisati?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613388#p613388:2bchpx1w je napisao(la):
unedfined » Uto Apr 02, 2019 3:00 pm[/url]":2bchpx1w]Procenitelj mi traži vlasnički list, to se dobija u katastru jel da? :(

Vi koji ste odradili procenitelja već, kako ste to regulisali?
Može i dokument iz Merina, meni je procenitelj prihvatio taj Izvod iz januara. Danas sam upravo pokupio papire od procenitelja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613389#p613389:1zim2dux je napisao(la):
dekius » Uto Apr 02, 2019 3:01 pm[/url]":1zim2dux]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613383#p613383:1zim2dux je napisao(la):
Doroti » Uto Apr 02, 2019 2:37 pm[/url]":1zim2dux]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613325#p613325:1zim2dux je napisao(la):
tetreb » Uto Apr 02, 2019 12:21 pm[/url]":1zim2dux]Buduce komsije,

Moguce da je oko ovoga vec bilo price, ali voleo bih jos jednom da se konsultujem. Iz banke mi je receno da ukoliko objekat nije dobio tehnicki prijem (a jos uvek nije, ocekuje se uskoro) da NKOSK premije se uvecava za 0.5%.

Da li ima smisla cekati tehnicki prijem (koji sa sobom povlaci uknjizbu objekta - ako ja to dobro razumem) ili nema smisla?

Nije mala razlika 0.5% te premije koja mozda da se izbegne ako je objekat dobio upotrebnu dozvolu (ako je uknjizen- ako su to uopste isti pojmovi i jedno uslovljava drugo).
Ako ljudi koji imaju iskustva da su vec platili i zavrsili posao sa proceniteljima, da kazu svoja iskustva.

U ugovoru sa Merinom pise da moraš da isplatiš kompletnu sumu 15 dana nakon tehničkog prijema i overe ugovora. Moraš njih da pitaš da li će te čekati jer ne možeš da realizuješ kredit za 15 dana...
"Po odobrenju stambenog kredita se pristupa i njegovoj overi kod javnog beležnika i to najkasnije u roku od 45 dana od dana njegovog potpisivanja.

Isplata kupoprodajne cene se vrši u roku od 15 dana od dana overe ugovora kod javnog beležnika, a nakon upisa hipoteke u korist vaše banke na predmetnoj nepokretnosti."
Prethodno je deo mejla iz Merina kojim su obavešteni kreditni kupci o 80% završenosti objekta.
Gde ste videli to za 15 dana nakon tehničkog prijema? Da li je to u ugovoru koji tek treba potpisati?

45 dana od potpisivanja ugovora (što je dosta nas već i odradilo) t.j. 15 dana nakon overe ugovora (ugovor se overava odmah nakon teh.prijema). Merin pare očekuje kraj aprila/početak maja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613391#p613391:3vq2o8nb je napisao(la):
Doroti » Uto Apr 02, 2019 3:10 pm[/url]":3vq2o8nb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613389#p613389:3vq2o8nb je napisao(la):
dekius » Uto Apr 02, 2019 3:01 pm[/url]":3vq2o8nb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613383#p613383:3vq2o8nb je napisao(la):
Doroti » Uto Apr 02, 2019 2:37 pm[/url]":3vq2o8nb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613325#p613325:3vq2o8nb je napisao(la):
tetreb » Uto Apr 02, 2019 12:21 pm[/url]":3vq2o8nb]Buduce komsije,

Moguce da je oko ovoga vec bilo price, ali voleo bih jos jednom da se konsultujem. Iz banke mi je receno da ukoliko objekat nije dobio tehnicki prijem (a jos uvek nije, ocekuje se uskoro) da NKOSK premije se uvecava za 0.5%.

Da li ima smisla cekati tehnicki prijem (koji sa sobom povlaci uknjizbu objekta - ako ja to dobro razumem) ili nema smisla?

Nije mala razlika 0.5% te premije koja mozda da se izbegne ako je objekat dobio upotrebnu dozvolu (ako je uknjizen- ako su to uopste isti pojmovi i jedno uslovljava drugo).
Ako ljudi koji imaju iskustva da su vec platili i zavrsili posao sa proceniteljima, da kazu svoja iskustva.

U ugovoru sa Merinom pise da moraš da isplatiš kompletnu sumu 15 dana nakon tehničkog prijema i overe ugovora. Moraš njih da pitaš da li će te čekati jer ne možeš da realizuješ kredit za 15 dana...
"Po odobrenju stambenog kredita se pristupa i njegovoj overi kod javnog beležnika i to najkasnije u roku od 45 dana od dana njegovog potpisivanja.

Isplata kupoprodajne cene se vrši u roku od 15 dana od dana overe ugovora kod javnog beležnika, a nakon upisa hipoteke u korist vaše banke na predmetnoj nepokretnosti."
Prethodno je deo mejla iz Merina kojim su obavešteni kreditni kupci o 80% završenosti objekta.
Gde ste videli to za 15 dana nakon tehničkog prijema? Da li je to u ugovoru koji tek treba potpisati?

45 dana od potpisivanja ugovora (što je dosta nas već i odradilo) t.j. 15 dana nakon overe ugovora (ugovor se overava odmah nakon teh.prijema). Merin pare očekuje kraj aprila/početak maja.
Hm, ako se katastar ne prizove pameti (obe strane su tu mutne kao Dunav - tek posle Zemuna :) ) ovo može biti vrlo problematično.
 
Meni je procenitelj sve zavrsio, nista od papira nisam trebala da pribavljam, tacnije nisam ni kontaktirala sa osobom, sve je islo preko banke koja mi je samo prosledila fakturu.
 
Komsije, jedna stvar koja utice na sve kreditne kupce: prema predugovoru moramo kupoprodajnu cenu isplatiti u evrima, ne u dinarima. Nama banka odobrava dinare. Investitoru valjda takodje trebaju dinari da izmiruje svoje obaveze.

Je li neko mozda pokusao da prica o ovome sa prodavcem? Bez potrebe cemo platiti kursnu razliku.

Hvala.
 
Bobo":1mvdsja6 je napisao(la):
Komsije, jedna stvar koja utice na sve kreditne kupce: prema predugovoru moramo kupoprodajnu cenu isplatiti u evrima, ne u dinarima. Nama banka odobrava dinare. Investitoru valjda takodje trebaju dinari da izmiruje svoje obaveze.

Je li neko mozda pokusao da prica o ovome sa prodavcem? Bez potrebe cemo platiti kursnu razliku.

Hvala.
Ovo je vec potvrdjeno da investitor prima samo devizne uplate i da sa bankom ispregovarate sto bolji kurs prilikom transfera. To jedino ostaje kao opcija.

Pozdrav...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613439#p613439:32ur78qs je napisao(la):
Dule.BGD » Uto Apr 02, 2019 6:03 pm[/url]":32ur78qs]
Bobo":32ur78qs je napisao(la):
Komsije, jedna stvar koja utice na sve kreditne kupce: prema predugovoru moramo kupoprodajnu cenu isplatiti u evrima, ne u dinarima. Nama banka odobrava dinare. Investitoru valjda takodje trebaju dinari da izmiruje svoje obaveze.

Je li neko mozda pokusao da prica o ovome sa prodavcem? Bez potrebe cemo platiti kursnu razliku.

Hvala.
Ovo je vec potvrdjeno da investitor prima samo devizne uplate i da sa bankom ispregovarate sto bolji kurs prilikom transfera. To jedino ostaje kao opcija.

Pozdrav...

Hvala Dule.
 
Ima li kakvih novih informacija oko tehnickog prijema?


I jos jedno pitanje... Koliko bi ste izdavali jednoiposoban stan na ovoj lokaciji? Donja/ gornja granica. Hvala!
 
cipiripi":2xqhezsh je napisao(la):
Ima li kakvih novih informacija oko tehnickog prijema?


I jos jedno pitanje... Koliko bi ste izdavali jednoiposoban stan na ovoj lokaciji? Donja/ gornja granica. Hvala!

350 prazan, 400 namesten


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema šanse. Voleo bih ja lično da bude tako, da mi pokrije kredit ali nema šanse. Pogledajte cenu stanova za izdavanje po blokovima oko Hotela Jugoslavije. Jeste starogradnja ali je daleko bolja lokacija i bolje povezanija.
 
Skinuli su ogradu
Pogledajte prilog 1
Evo za one koje zanima visina prizemlja, uporedite sa ljudima koji prolaze ispod.
Ja mislim da je to to sto se tice nivoa, da se nece ici jos neki sloj betona ili sta god :|
Visina prizemlja je skroz ok po meni
 
Ju vidi ga zidic od stare fabrike :) valjda nece ostati...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Komšije, da li neko Vas takođe primećuje da je nivo lođe i prozora u prizemlju malo asimetričan, tj. nije u istoj ravni?

Da li to tako treba da bude ili je to “propust”? Svakako razlikuje se od rendera na kom je sve u istoj ravni... malo mi je to onako bezveze i malo ružnjikavo. Primetio sam to odavno ali sam mislio da će se to iznivelosati u kasnijoj fazi ali sada vidim da je izgleda to to... :(
 
Vrh