Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Meni su rekli da useljavaju po oko 10 stanova dnevno. Nisam imao nikakve vece zamerke na primopredaji, samo kozmeticke sitnice tipa moleraj, silikon, poneka ogrebotina i slicno. Struja i voda su naravno ukljuceni, ocitavaju se brojila za struju. Sijalice su vec stavljene, ponesite punjac ili tako nesto da proverite uticnice.
Dobijaju se 2 kartice za ulazak u garazu, ali ne mozete uci sa 2 auta (mora prva kartica da se ocita na izlazu da bi druga otvorila ulaz). Karticu mozete drzati negde ispod vetrobranskog stakla i samo otvara (nesto kao sto funkcionise TAG uredjaj na autoputu). Klackalice su takodje pustene u rad.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640390#p640390:2h08ms8v je napisao(la):
jeremija » Pet Jul 19, 2019 10:01 am[/url]":2h08ms8v]Dzonii srecnoo :))

Hvaalaaa, idemoo! :D
 
I ja u Societeu vrlo brzo sve.. još sam se naoružao strpljenjem, međutim sa sve praznicima onih dana, neočekivano brzo se završilo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640377#p640377:1347e76w je napisao(la):
Dule.BGD » Pet Jul 19, 2019 10:12 am[/url]":1347e76w]Ovo vam je aktuleni spisak dokumentacije za povracaj pdv.a i kupce prvog stana. Sve drugo sto ste videli na gomili drugih sajtova batalite, preopsirno je ili prekratko i samo zbunjuje, ovo je papir iz poreske uprave nbgd.
file.php
Stavka 10. fotokopija kartice dinarskog računa.
Da li i jedna banka više daje ove kartončiće, ne znam da li očekuju sliku debitne kartice ili nešto treće?
 
Dule.BGD":20o6r5b4 je napisao(la):
Ovo vam je aktuleni spisak dokumentacije za povracaj pdv.a i kupce prvog stana. Sve drugo sto ste videli na gomili drugih sajtova batalite, preopsirno je ili prekratko i samo zbunjuje, ovo je papir iz poreske uprave nbgd.
Hvala puno na ovim informacijama! Posto na n. Beogradu postoje dve filijale poreske uprave mozda znate u koju od te dve otici?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kada saznam nesto konkretno, javicu. Po onome sto sam cuo od ljudi koji rade u poreskoj zahtev se predaje u filijali gde je investitor ima registrovanu firmu, to je u ovom slucaju nbgd. Malo mi ovo malo suludo deluje, ali ajde.

@dekius svejedno ces na jednom od zahteva ispisati i broj tekuceg gde ce se vrsiti uplata, ali im je ovo valjda dodatni dokaz da se uplacuje osobi koja podnosi zahtev, a ne nekome trecem. Taj plastikaner sa brojem tekuceg racunara svakako mogu da ti izdaju u bilo kojoj filijali ako vec nemas.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640377#p640377:1tgieew6 je napisao(la):
Dule.BGD » Pet Jul 19, 2019 10:12 am[/url]":1tgieew6]Ovo vam je aktuleni spisak dokumentacije za povracaj pdv.a i kupce prvog stana. Sve drugo sto ste videli na gomili drugih sajtova batalite, preopsirno je ili prekratko i samo zbunjuje, ovo je papir iz poreske uprave nbgd.
file.php
Mnogo hvala, komšija! :D
Pitanje, da li prvo treba prijaviti prebivalište na novoj adresi (koliko vidim dovoljan je kupoprodajni ugovor za tako nešto, ne treba vlasnički list na koji ćemo se načekati) pa onda ići u Ljermontovu da se dobije uverenje o prebivalištu, ili uverenje može i sa trenutnom adresom?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640454#p640454:24tb5mgu je napisao(la):
DzoniL » Pet Jul 19, 2019 2:56 pm[/url]":24tb5mgu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640377#p640377:24tb5mgu je napisao(la):
Dule.BGD » Pet Jul 19, 2019 10:12 am[/url]":24tb5mgu]Ovo vam je aktuleni spisak dokumentacije za povracaj pdv.a i kupce prvog stana. Sve drugo sto ste videli na gomili drugih sajtova batalite, preopsirno je ili prekratko i samo zbunjuje, ovo je papir iz poreske uprave nbgd.
file.php
Mnogo hvala, komšija! :D
Pitanje, da li prvo treba prijaviti prebivalište na novoj adresi (koliko vidim dovoljan je kupoprodajni ugovor za tako nešto, ne treba vlasnički list na koji ćemo se načekati) pa onda ići u Ljermontovu da se dobije uverenje o prebivalištu, ili uverenje može i sa trenutnom adresom?

To u ljermontovoj je uverenje o kretanju prebivalista, njih zanima gde si sve bio prijavljen i ako si menjao opstine, ziveo u razlicitim gradovima moguce da ce ti traziti o loklanih poreskih uprava u svim tim gradovima da li si bio zaduzen za porez na imovinu, kad to sve lepo nije umrezeno na nivou srbije :) Tako da gde si trenutno prijavljen, mislim da nije vazno u celom procesu.
 
U Eurobanci bez sat vremena čekanja ništa ne može, moje iskreno divljenje svima koji su uzeli kredit kod njih.
 
Popričao sam sa radnikom, zidarom kod Nike, definitivno u onom delu na kraju ulice prave novu baštu, sa sve igralištem za decu koje će biti iza njihovog objekta (bašta će biti ka novoj ulici). Dobra okolnost je što će srediti ceo taj deo njihove fasade, i verovatno postaviti neko svoje zelenilo. E sad koliko zelenila to nije bilo jasno, ali ne očekujem drveće više nešto da se ograde malo i zaštite. Ali suština je da time što čovek investira u taj deo objekta znači da ne očekuje da će ga iko uskoro pomerati odatle.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640469#p640469:1b71qqm7 je napisao(la):
Monarh » Pet Jul 19, 2019 4:31 pm[/url]":1b71qqm7]Zaboravih da kažem da stavlja ogradu.
Žičanu :D ?
 
Što je najsmešnije, pokazao mi na našu, ne bi me začudilo :laugh:
 
Da li ste dobili email za prijavu u EDB? Na čiji teret ide dug za rezervno snabdevanje?
 
Koji je to dug? Ja sam dobio mail, ali ne kontam to oko duga.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Monarh":2ly18254 je napisao(la):
Koji je to dug? Ja sam dobio mail, ali ne kontam to oko duga.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


To je njihov dug, nas krece od dana kada se evidentiramo kao korisnici brojila...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je neko od vas dobio obavestenje na mail u vezi brisovne dozvole i da li je razumeo o cemu se tu radi? Ja nista ne razumem.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ako sam dobro razumeo..
Eurobanka ima hipoteku nad celim zemljištem i objektom. Pri kupovini stana, trebalo bi da se brisovnicom skine hipoteka sa stana tj garaže, tj da se upiše nova hipoteka od banke ako je kreditna kupovina.
Kako hipoteka Eurobanke nije upisana zasebno za svaku stan tj parking mesto, ne može se ni obrisati samo sa jednog stana, nego kad se bude brisača obrisače se sa celog zemljišta i objekta (svih stanova).
Za kreditne kupce će se nakon toga upisati hipoteka banke kod koje imaju kredit..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640541#p640541:3w1xwcbd je napisao(la):
Monarh » Pet Jul 19, 2019 8:56 pm[/url]":3w1xwcbd]Ako sam dobro razumeo..
Eurobanka ima hipoteku nad celim zemljištem i objektom. Pri kupovini stana, trebalo bi da se brisovnicom skine hipoteka sa stana tj garaže, tj da se upiše nova hipoteka od banke ako je kreditna kupovina.
Kako hipoteka Eurobanke nije upisana zasebno za svaku stan tj parking mesto, ne može se ni obrisati samo sa jednog stana, nego kad se bude brisača obrisače se sa celog zemljišta i objekta (svih stanova).
Za kreditne kupce će se nakon toga upisati hipoteka banke kod koje imaju kredit..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Ili da svako od nas licno podnese zahtev katastru za brisanje Eurobank hipoteke sa konkretnog stana/parking mesta.
 
Izvinjavam se ako je vec neko pisao o ovome, nisam ispratio bas sve na forumu u poslednje vreme. Evo sta vam treba za prebacivanje racuna za struju na svoje ime:

- Fotokopija kupoprodajnog ugovora (svaka strana kopirana, ukljucujuci i poledjinu zapecacenu)
- Original ugovora na uvid
- Kopija licne karte

Da napomenem samo da su mi rekli da neki kupci stanova u nasem naselju mogu da prebace racun na sebe, dok neki ne mogu jos uvek. Kao neki je problem na strani investitora, nisam bas shvatio kakav problem. Ja sam imao srecu da sam bio medju onim koji mogu, pa sam zavrsio to relativno brzo na salteru u Elektrodistribuciji Zemun na Keju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaci da Eurobanka zbog dugova investitora prema njoj jos nije izbrisala hipoteku na celu zgradu a samim tim i na nase stanove. Da li se treba zabrinuti zbog ovog? To takodje znaci i odstupanje od ugovora koji je potpisan.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nadam se da sam nesto pogrešno protumacila.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640535#p640535:2figkeil je napisao(la):
persida » Pet Jul 19, 2019 8:26 pm[/url]":2figkeil]Da li je neko od vas dobio obavestenje na mail u vezi brisovne dozvole i da li je razumeo o cemu se tu radi? Ja nista ne razumem.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Ja isto nisam nista razumela. Isla sam do banke,nesto mi smrsila i ona,pa na kraju rece da ce me zvati kad bude imala vise info ali zato je tu Monarh :kk: :kk: :kk:
 
Vrh