Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636424#p636424:3qjgo61e je napisao(la):
Bobo » Pet Jul 05, 2019 12:55 pm[/url]":3qjgo61e]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636405#p636405:3qjgo61e je napisao(la):
unedfined » Pet Jul 05, 2019 12:11 pm[/url]":3qjgo61e]Komšije, može razjašnjenej?

Kreditni sam kupac, upravo sam potpisao ugovor sa WTC kdo notara i to je otišlo u katastar. Katastar treba da obavesti mene i banku.

Koja je onda sada dalja procedura? To plaćanje za katastar koje spominjete, to je zasebno od ovoga što sam upravo platio kod notara za overu i da bi oni poslali taj zahtev?

Komsija, ako ti rata za kredit dospeva prvog u mesecu, vidi da sredstva kredita preneses investitoru poslednjeg dana prethodnog meseca, kako ne bi imao dodatni trosak interkalarne kamate.

Info za one koji su uzeli fiksnu kamatu u Intesi: ne naplacuju interkalarnu kamatu u tom slucaju. Rate dospevaju na dan pustanja kredita, ne prvog u mesecu. Znaci kada bi vam pustili kredit 16.7.2019, prva rata bi vam bila 16.8.2019 (za avgust). Tako da ako zelite da stelujete datum, radite to zbog dospevanja rate. Naravno najbolje da proverite ovo svojim agentom, jer ocigleno ne rade sve ekspositure 100% isto (meni su ocekivano naplatili devizni transfer 16000 din, tj. 135 e).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636434#p636434:3nzxi9kl je napisao(la):
Adriano » Pet Jul 05, 2019 12:18 pm[/url]":3nzxi9kl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636424#p636424:3nzxi9kl je napisao(la):
Bobo » Pet Jul 05, 2019 12:55 pm[/url]":3nzxi9kl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636405#p636405:3nzxi9kl je napisao(la):
unedfined » Pet Jul 05, 2019 12:11 pm[/url]":3nzxi9kl]Komšije, može razjašnjenej?

Kreditni sam kupac, upravo sam potpisao ugovor sa WTC kdo notara i to je otišlo u katastar. Katastar treba da obavesti mene i banku.

Koja je onda sada dalja procedura? To plaćanje za katastar koje spominjete, to je zasebno od ovoga što sam upravo platio kod notara za overu i da bi oni poslali taj zahtev?

Komsija, ako ti rata za kredit dospeva prvog u mesecu, vidi da sredstva kredita preneses investitoru poslednjeg dana prethodnog meseca, kako ne bi imao dodatni trosak interkalarne kamate.

Info za one koji su uzeli fiksnu kamatu u Intesi: ne naplacuju interkalarnu kamatu u tom slucaju. Rate dospevaju na dan pustanja kredita, ne prvog u mesecu. Znaci kada bi vam pustili kredit 16.7.2019, prva rata bi vam bila 16.8.2019 (za avgust). Tako da ako zelite da stelujete datum, radite to zbog dospevanja rate. Naravno najbolje da proverite ovo svojim agentom, jer ocigleno ne rade sve ekspositure 100% isto (meni su ocekivano naplatili devizni transfer 16000 din, tj. 135 e).

Meni su rekli da će biti 10.000 umesto maksimalnih 16.000 ne znam ni ja zbog čega.
 
Adriano":3tkortuu je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636424#p636424 je napisao(la):
Bobo » Pet Jul 05, 2019 12:55 pm[/url]":3tkortuu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636405#p636405 je napisao(la):
unedfined » Pet Jul 05, 2019 12:11 pm[/url]":3tkortuu]Komšije, može razjašnjenej?

Kreditni sam kupac, upravo sam potpisao ugovor sa WTC kdo notara i to je otišlo u katastar. Katastar treba da obavesti mene i banku.

Koja je onda sada dalja procedura? To plaćanje za katastar koje spominjete, to je zasebno od ovoga što sam upravo platio kod notara za overu i da bi oni poslali taj zahtev?

Komsija, ako ti rata za kredit dospeva prvog u mesecu, vidi da sredstva kredita preneses investitoru poslednjeg dana prethodnog meseca, kako ne bi imao dodatni trosak interkalarne kamate.

Info za one koji su uzeli fiksnu kamatu u Intesi: ne naplacuju interkalarnu kamatu u tom slucaju. Rate dospevaju na dan pustanja kredita, ne prvog u mesecu. Znaci kada bi vam pustili kredit 16.7.2019, prva rata bi vam bila 16.8.2019 (za avgust). Tako da ako zelite da stelujete datum, radite to zbog dospevanja rate. Naravno najbolje da proverite ovo svojim agentom, jer ocigleno ne rade sve ekspositure 100% isto (meni su ocekivano naplatili devizni transfer 16000 din, tj. 135 e).
Kakav transfer novca vam je naplacen u intesi? To se ne placa ako je kredit podignut u intesi, ja to nisam platio. Placa se samo kursna razlika.

Pozdrav...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636441#p636441:30nkd1qa je napisao(la):
Dule.BGD » Pet Jul 05, 2019 12:52 pm[/url]":30nkd1qa]
Adriano":30nkd1qa je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636424#p636424 je napisao(la):
Bobo » Pet Jul 05, 2019 12:55 pm[/url]":30nkd1qa]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636405#p636405 je napisao(la):
unedfined » Pet Jul 05, 2019 12:11 pm[/url]":30nkd1qa]Komšije, može razjašnjenej?

Kreditni sam kupac, upravo sam potpisao ugovor sa WTC kdo notara i to je otišlo u katastar. Katastar treba da obavesti mene i banku.

Koja je onda sada dalja procedura? To plaćanje za katastar koje spominjete, to je zasebno od ovoga što sam upravo platio kod notara za overu i da bi oni poslali taj zahtev?

Komsija, ako ti rata za kredit dospeva prvog u mesecu, vidi da sredstva kredita preneses investitoru poslednjeg dana prethodnog meseca, kako ne bi imao dodatni trosak interkalarne kamate.

Info za one koji su uzeli fiksnu kamatu u Intesi: ne naplacuju interkalarnu kamatu u tom slucaju. Rate dospevaju na dan pustanja kredita, ne prvog u mesecu. Znaci kada bi vam pustili kredit 16.7.2019, prva rata bi vam bila 16.8.2019 (za avgust). Tako da ako zelite da stelujete datum, radite to zbog dospevanja rate. Naravno najbolje da proverite ovo svojim agentom, jer ocigleno ne rade sve ekspositure 100% isto (meni su ocekivano naplatili devizni transfer 16000 din, tj. 135 e).
Kakav transfer novca vam je naplacen u intesi? To se ne placa ako je kredit podignut u intesi, ja to nisam platio. Placa se samo kursna razlika.

Pozdrav...

Nakon puštanja kredita imamo sledeće troškove:

0,5% trošak obrade kredita
oko 170 EUR kursne razlike
10.000 RSD transfer novca na račun investitora u EFG banku

Da li si i to to imao ili ne?

Izgleda da svi imamo različita iskustva. :D
 
Johnny84":2p69521x je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636441#p636441 je napisao(la):
Dule.BGD » Pet Jul 05, 2019 12:52 pm[/url]":2p69521x]
Adriano":2p69521x je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636424#p636424 je napisao(la):
Bobo » Pet Jul 05, 2019 12:55 pm[/url]":2p69521x]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636405#p636405 je napisao(la):
unedfined » Pet Jul 05, 2019 12:11 pm[/url]":2p69521x]Komšije, može razjašnjenej?

Kreditni sam kupac, upravo sam potpisao ugovor sa WTC kdo notara i to je otišlo u katastar. Katastar treba da obavesti mene i banku.

Koja je onda sada dalja procedura? To plaćanje za katastar koje spominjete, to je zasebno od ovoga što sam upravo platio kod notara za overu i da bi oni poslali taj zahtev?

Komsija, ako ti rata za kredit dospeva prvog u mesecu, vidi da sredstva kredita preneses investitoru poslednjeg dana prethodnog meseca, kako ne bi imao dodatni trosak interkalarne kamate.

Info za one koji su uzeli fiksnu kamatu u Intesi: ne naplacuju interkalarnu kamatu u tom slucaju. Rate dospevaju na dan pustanja kredita, ne prvog u mesecu. Znaci kada bi vam pustili kredit 16.7.2019, prva rata bi vam bila 16.8.2019 (za avgust). Tako da ako zelite da stelujete datum, radite to zbog dospevanja rate. Naravno najbolje da proverite ovo svojim agentom, jer ocigleno ne rade sve ekspositure 100% isto (meni su ocekivano naplatili devizni transfer 16000 din, tj. 135 e).
Kakav transfer novca vam je naplacen u intesi? To se ne placa ako je kredit podignut u intesi, ja to nisam platio. Placa se samo kursna razlika.

Pozdrav...

Nakon puštanja kredita imamo sledeće troškove:

0,5% trošak obrade kredita
oko 170 EUR kursne razlike
10.000 RSD transfer novca na račun investitora u EFG banku

Da li si i to to imao ili ne?

Izgleda da svi imamo različita iskustva. :D
Ja nisam imao trosak swift transfera, "migrator" je bio vrlo jasan vezano za tu stavku da je ukinuta pre koji mesec i ako je kredit podignut u intesi, ne placa se taj trosak. Možeš i na pp, ne moramo da spamujemo ovde vezano za kojekakve spec. troskove.

Pozdrav...
 
Meni su naplatili 16000 din za devizni (swift) transfer u Eurobank na racun investitora. Pritom smo cekali da neko "odozgo" iz banke javi koliko to iznosi. Zato me je i iznenadilo kada je neko napisao da mu nisu naplatili taj transfer. Ja sam dogovorio kredit pod starim uslovima (sa NKOSK), nisam imao trosak obrade kredita, ali su mi mozda zato naplatili ovaj transfer.
Kursnu razliku mi je ispala oko 0.3 din po pustenom evru.
 
Lipe cekaju da budu posadjene! Ulica kraj vrtica zavrsena ... drvored lipa zasadjen uz trotoar uz ogradu ka kucama....asfalt obelezen...trava uz zgrade i ispred Arome posadjena...jos ove lipe da se posade uz vrtic...Strana uz Coloseum ne mrda...samo tucanik nanesen...rupa do rupe...valjda ce od nedelje i to srediti. Ispred Arome posadjeni jorgovani!
119834f52cc265fb8525ef12bb6d2938.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Dodajem još da je juče čikica šisao travu koja je posađena u četvrtak... lepo je odradio, sve pod konac... :gobb: Svaka čast.
 
Johnny84":3a6x4mec je napisao(la):
Dodajem još da je juče čikica šisao travu koja je posađena u četvrtak... lepo je odradio, sve pod konac... :gobb: Svaka čast.
Nadam se da ce sledeceg juna zamirisati i nase lipe na Balkanu!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Pozdrav komsije,

Imam potrebu da vas obavestim da strana koja gleda na Koloseum nece imati ni jedno zasadjeno drvo. Ovo je informacija direktno od investitora.
Tucanik je postavljen od nase stazice sve do zida i staze restorana.

Poziv za sve komsije ciji su stanovi orjentisani na tu stranu da zahtevamo da se zasadi drvece.
Za lepsi i zdraviji boravak u nasim stanovi mislim da je neophodno.
Smatram da nije u redu da zarad parking mesta ne dobijemo drvece.
Cela ulica je vlasnistvo investitora i iskljucivo od njega zavisi izgled cele ulice.
 
Fatma":267s2gxm je napisao(la):
Pozdrav komsije,

Imam potrebu da vas obavestim da strana koja gleda na Koloseum nece imati ni jedno zasadjeno drvo. Ovo je informacija direktno od investitora.
Tucanik je postavljen od nase stazice sve do zida i staze restorana.

Poziv za sve komsije ciji su stanovi orjentisani na tu stranu da zahtevamo da se zasadi drvece.
Za lepsi i zdraviji boravak u nasim stanovi mislim da je neophodno.
Smatram da nije u redu da zarad parking mesta ne dobijemo drvece.
Cela ulica je vlasnistvo investitora i iskljucivo od njega zavisi izgled cele ulice.
Podrzavamo i mi koji ne gledamo na tu stranu..I ako se pravi parking moze se posaditi drvece i visoka ziva ograda na mestu zida. Ovako ce sve biti celavo i ruzno!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Podržavam. To što je parking ne znači da mora da bude golo. Pogledajte sve parkinge po blokovima koji su postali šume.
 
Kakav je to način da samo jedna strana nema zelenilo i nasta ce to da lici???? Kakve to veze ima sto je parking, pa nije svinjac???? Ionako uzeše pola dvorista i to pretrpesmo a sad im tesko da zasade zelenilo.... Neverovatno.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
persida":26hv7rvc je napisao(la):
Kakav je to način da samo jedna strana nema zelenilo i nasta ce to da lici???? Kakve to veze ima sto je parking, pa nije svinjac???? Ionako uzeše pola dvorista i to pretrpesmo a sad im tesko da zasade zelenilo.... Neverovatno.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Drage Komsije sa Foruma, a i oni koje mozemo animirati a da nisu na forumu. Ako se sada ne izvrsi pritisak na investitora i Merin, bice to golo za uvek. Jer kada se asfaltora ne moze se postaviti podzemno zalivanje kao sto je sa strane vrtica, a bez toga ce sve da se osusi. Betoncina nikom dobro nije donela!!!! Pa svi vole da se parkiraju gde je malo hlada!!!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ne razumem zasto sada na kraju prave problem zbog par lipa. To drvece ce dobro doci kao zastita od sunca a i malo ce sakriti onu staru zgradu. Jos ako tamo uskoro krenu da ruse i grade novi kompleks, koliko toliko ce nas zastititi od prasine. Lamele 3,4 i 5 ce takodje placati odrzavanje kompleksa tako da mozemo imati nesto normalno sa te strane, ne samo parking i magacin. Ja cu cimati Merin ovih dana da vidimo da li mogu da nam izadju u susret.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
zemun-ac":24h9j29i je napisao(la):
Ne razumem zasto sada na kraju prave problem zbog par lipa. To drvece ce dobro doci kao zastita od sunca a i malo ce sakriti onu staru zgradu. Jos ako tamo uskoro krenu da ruse i grade novi kompleks, koliko toliko ce nas zastititi od prasine. Lamele 3,4 i 5 ce takodje placati odrzavanje kompleksa tako da mozemo imati nesto normalno sa te strane, ne samo parking i magacin. Ja cu cimati Merin ovih dana da vidimo da li mogu da nam izadju u susret.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mislim da treba SVI DA ZOVEMO MERIN!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Zelenilo je definitivno potrebno na svim mogucim pozicijama i za to ne sme da ima izuzetka. Potpuno se slazem da treba da izvrsimo pritisak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bojim se da ne bude prekasno ako ne odreagujemo brzo... Kada sam u cetvrtak bila u obilasku stana vec je ceo tucanik bio navucen. Sigurna sam da ce svima reci da xe postaviti neke saksije sa zelenilom ali to ne moze da zameni drvo... Zato zaista mislim da treba da sa svih strana stave drvece kao sto su uradili sa ostale dve.
 
Ne izgleda dobro nikako. Mada, zbog širine te strane mislim da je realnije da se može izvući visoka zelena ograda (npr. tuje 2+ metra visine).
Lipe bi svakako bile idealne i zbog celine kompleksa a i zbog hlada.
 
Ovakav pogled imaju svi stanari lamela 3,4,5 koje gledaju na Koloseum a placamo svi odrzavanje celog kompleksa. Ovo je mnogo, mnogo ruzno, nemam reci. Lipe bi bile najbolje resenje.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Vrh