Šta je novo?

Glavna ulica (Zemun)

Screenshot_20231126_223826_com.instagram.android.jpg
 
Sad da je pameti ako ima mogucnosti da se iz pravca muhara ka gradu naprave dve trake tako da nema zagusenja na semaforu. ko ide pravo za centar da ima svoju traku a druga bi bila za levo ka karamatinoj i ujedno i za pravo. Pokusao sam nesto na slici da nacrtam. Rusenjem razdelnog ostrva na kome je bio semafor za desno iz pravca glavne ka karamatinoj dobija se prostor za nivelaciju trake za pravo ka cara dusana kako bi u suprotnom smeru bile dve ka gradu.
Pogledajte prilog 181737
Моје искуство говор да гужва у смеру ка граду најчешће настаје код пешачког где Господска излази на Главну. Ако се тај чеп не среди ни 5 трака на раскрсника са Караматином неће помоћи. Постојале су и ситуације када сама раскрсница генерише гужву, поготово у доба дана када је супротан смер оптерећен па возила тешко срећу лево због саобраћаја из супротног смера, још кад се деси да неко доставно возило блокира десну траку или препун аутобус који дуго стоји на стајалишту. Међутим саобраћај се најспорије кретао када гужва креће од поменутог пешачког.
 
Danas sam prosao....nema napretka od prosle nedelje potez od pinokija do gospodske
 
Tu je ostao zavrsni sloj, mislim da to cekaju da odrade na kraju sa ostalim.
Za 12 dana ovo ako bas pritisnu i verovatno ofušare može.
 
Realno je da se završni sloj i iscrtavanje mogu uraditi za 1 smenu, sad za trotoare i ostale pripremne radove nisam siguran. S obzirom na prognoze za Beograd, moguće je da će svim silama pokušati da završe do izbora.
 
Imamo već jedan deo popločan i asfaltiran, koji može ponovo da se otvori, ali sa dodatnim metrima asfaltiranog kolovoza, jer ako mogu da svečano otvaraju ulice bez sređenog trotoara i da radove u tim ulicama proglašavaju završenim, što ne bi mogli i za Glavnu.​
 
Privodi se kraju konačno, bar mi deluje da se kraj radova nazire. I vidim da konačno ima malo više radnika, sto posto će isforsirati pre izbora da završe, ne znam da li i noću rade.
 
Gledao sam malo detaljnije detalja, tj. uklapanje i uopšte nisam zadovoljan. Ali hajde da sačekamo otvaranje i pranje,možda će se to vremenom iznivelisati.

Moja zamerka (koja nije vezana samo za ovaj projekat) je u završnoj obradi kocki. To su one kocke koje imaju malo oštrije izlomljenu površinu. To se oseća i pod zimskim cipelama, a o letnjoj obući da ne pričam.
 
Gledao sam malo detaljnije detalja, tj. uklapanje i uopšte nisam zadovoljan. Ali hajde da sačekamo otvaranje i pranje,možda će se to vremenom iznivelisati.

Moja zamerka (koja nije vezana samo za ovaj projekat) je u završnoj obradi kocki. To su one kocke koje imaju malo oštrije izlomljenu površinu. To se oseća i pod zimskim cipelama, a o letnjoj obući da ne pričam.
to su one kocke koje su dosta jeftinije kao te sto si naveo, ali su placene isto.
 
Poslednjih par dana su rade kao pobesneli,negde se provukla priča da hoće da završe ulicu do izbora,koliko god to suludo zvučalo,
Mašine ne mogu da rade jedne od drugih koliko su ih dovukli,kažu da rade i noću.To ne znam jer sam u komšiluku preko dana.
Uz krajnje napore ulicu možda i stignu da asfaltiraju,jutros sam video da su na početak doneli asfaltere,ali trotora ne može biti gotov pre februara ni na koji način.
 
Poslednjih par dana su rade kao pobesneli,negde se provukla priča da hoće da završe ulicu do izbora,koliko god to suludo zvučalo,
Mašine ne mogu da rade jedne od drugih koliko su ih dovukli,kažu da rade i noću.To ne znam jer sam u komšiluku preko dana.
Uz krajnje napore ulicu možda i stignu da asfaltiraju,jutros sam video da su na početak doneli asfaltere,ali trotora ne može biti gotov pre februara ni na koji način.
Па тротоар им је специјалност. Тротоар може да чека пар месеци...
 
Da danas sam bio, napredovali su za nedelju dana solidno. Uradjen je asfalt otprilike do Poste, uglavnom sredjene kockice na trotoaru ali ima jos rupa i praznina. Ima deo gde nije ni zapocet trotoar kad se priblizava Gospodskoj, i dalje sljunak
 
Vrh