Šta je novo?

Glavna ulica (Zemun)

U bg je to jedno vreme bila praksa ali je cimanje za bg put jer mora zaljevati sastave ploca katranom održavati pa su odustali počeli da stavljau asfalt inace beton u pozeskoj se raspada ne pada im na pamet da izvrše sanaciju
 
Аутобуска стајалишта се бетонирају да би била квалитетнија, јер сви знамо колико лако и брзо пропадне асфалт на аутобуским стајалиштима, поготово кад то стајалиште користи 10 линија јавног превоза. У Новом Саду то је пракса већ 20 година. Поставља се питање што се то не ради и у БГ.
U Bg ni izbetonirana stajališta ne zaostaju za asfaltiranim.
 
Barem neće biti kolotraga ni bara sve dok ne pukne na nekom mestu pa krene lančana reakcija, pa putnici do tada neće biti isprskani posle svake kiše ili padavina. :D
 
U Bg ni izbetonirana stajališta ne zaostaju za asfaltiranim.
Не бих се сложио ако причамо о станицама у Булевару Зорана Ђинђића и Булевару уметности. Једино ако мислиш на стајалишта где су трамвајске баштице.
 
Ne mislim samo na Požešku. Video sam i na nekoliko mesta gde ne prolaze tramvaji.
 
Nema sanse da celu Glavnu otvore do 15og decembra. Jedino ako bi bio prisutan dovoljan broj radnika a ne njih desetak od kojih petorica stoje i gledaju
Зашто то мислиш. Ја мислим да за месец дана може да се раскопа цела улица, замене цеви поново закопа и солидно среди све заједно са тротоарима, само кад се хоће. Е сад питање је да ли се заиста хоће, или су и даље скривени мотиви зашто је за ове радове планирано сулудих 300 дана и даље јаче од ових изборних мотива.

Искрено, ако заврше ово до 15. децембра мени ће то пре свега представљати само признање да су без оправданог разлога одлучили да малтретирају земунце 300 дана.
 
Зашто то мислиш. Ја мислим да за месец дана може да се раскопа цела улица, замене цеви поново закопа и солидно среди све заједно са тротоарима, само кад се хоће. Е сад питање је да ли се заиста хоће, или су и даље скривени мотиви зашто је за ове радове планирано сулудих 300 дана и даље јаче од ових изборних мотива.

Искрено, ако заврше ово до 15. децембра мени ће то пре свега представљати само признање да су без оправданог разлога одлучили да малтретирају земунце 300 дана.
Normalno da se slazem da moze da se uradi i za mesec dana ako se hoce. Ali oni salje 5 radnika pa zato 300 dana rok
 
Verovatnoća za to teži nuli. Rade istim, sporim, tempom kao i do sad...
 
A što bi i radili brže kad im je rok februar, pusti izbore? :) :) I bolje da ne rade brže da ne isfušere...
 
Pa da, Zemun im je siguran glas. Vođa ne mora ni da se slika da bilo šta otvara.

Ako nekada odem iz ove naše Zemlje Čuda, pa me pukne nostalgija, samo ću da se setim 300 dana Glavne ulice, odma će da me prođe.
Nisam siguran. Doduše, Zemun je velika opština, ali svakog vikenda kada idem na pijacu bukvalno svaki put kada prelazim raskopanu ulicu neko psuje radove što tako dugo traju.
 
Nisam siguran. Doduše, Zemun je velika opština, ali svakog vikenda kada idem na pijacu bukvalno svaki put kada prelazim raskopanu ulicu neko psuje radove što tako dugo traju.
Gledao sam rezultate po izbornim mestima na prošlim izborima. Stari centar Zemuna, Pregrevica, Kalvarija... Opozicija pokidala. Save kovačević i tamo dalje zavisi od mesta gde je ko vodio ali uglavnom opozicija ali sitno. Od Altine pa nadalje prema Kninu 90% za SNS. Krajišnici će glasati za radikale do raspada NATO i oslobođenja Krajne.
 
Gledao sam rezultate po izbornim mestima na prošlim izborima. Stari centar Zemuna, Pregrevica, Kalvarija... Opozicija pokidala. Save kovačević i tamo dalje zavisi od mesta gde je ko vodio ali uglavnom opozicija ali sitno. Od Altine pa nadalje prema Kninu 90% za SNS. Krajišnici će glasati za radikale do raspada NATO i oslobođenja Krajne.
Sad ce opet patriJote da te proglase raycisstom. :D
 
markobg wrote: ,, A što bi i radili brže kad im je rok februar, pusti izbore? :) :) I bolje da ne rade brže da ne isfušere... ,,

Ccccc....
Fušeraj se speciializira
Lako je uraditi samo
posao kako treba, al uraditi sa višestrukim
,,štipanjem,, a da liči kako treba , to mogu samo specijalci 💪
 
Sad ce opet patriJote da te proglase raycisstom. :D
Autošovinista! Nema ćirilicu na telefonu da napišem u izvornom obliku.

Dobro, Crnotravci i Kuršumličani nisu izbeglice, ne sanjaju nikakve pobede i povratke. I opet su i oni podjednako suludo i iracionalno verni i lojalni SPS+SRS.

Ali njih ne spominjemo jer ne glasaju u Beogradu niti u Zemunu.
 
Sad da je pameti ako ima mogucnosti da se iz pravca muhara ka gradu naprave dve trake tako da nema zagusenja na semaforu. ko ide pravo za centar da ima svoju traku a druga bi bila za levo ka karamatinoj i ujedno i za pravo. Pokusao sam nesto na slici da nacrtam. Rusenjem razdelnog ostrva na kome je bio semafor za desno iz pravca glavne ka karamatinoj dobija se prostor za nivelaciju trake za pravo ka cara dusana kako bi u suprotnom smeru bile dve ka gradu.
20231126_143400.jpg
 
Vrh