Šta je novo?

Generalštab

Netačno za hotele to što kažeš i nije u liniji sa onim što piše u tesktu koji si linkovao.

Nedostaju upravo i luksuzni objekti sa 5 zvezdica, jer je jedini hotel tog tipa Hyatt Regency, koji je prilično dotrajao. Nedostaju i hoteli masovnog turizma, ali to ne znači da će Trump da sagradi hostel.

Znači i jedni i drugi imaju tržište i Toma Mona i Donald Trump, ali i hostel u Brankovoj.

PS: Linkovao si tekst iz 2018. i uhvatio se za ono što tebi odgovara u njemu, a lepo tamo piše da nedostaju svi kapaciteti.
 
Što manje hostela, to bolje.

A ja ću u ovom slučaju ipak da se držim onoga što je više puta pisano i pričano u medijima, da nedostaju najviše hoteli sa 1 i 2 zvezdice. Onih sa 4 ima previše.

Mada u svakom slučaju nije mesto hotelu bilo koje kategorije preko puta Vlade i Ministarstva spoljnih poslova. Ali nije više ni bitno jer svi znamo da neće pobediti razum i propisi nego kapital i pohlepa.
 
Što manje hostela, to bolje.

A nedostaju najviše hoteli sa 1 i 2 zvezdice. Onih sa 4 ima previše, o tome je više puta pisano i pričano u javnosti.

Mada u svakom slučaju nije mesto hotelu preko puta Vlade i Ministarstva spoljnih poslova. Ali nije više ni bitno jer svi znamo da neće pobediti razum i propisi nego kapital i pohlepa.

Možda, ali Trump ne gradi taj sa 1 ili 2 zvezdice i to generalno ne postoji kao ozbiljna investicija. Ekspanzija kapaciteta sa 4 zvezdice se dešavala u vreme otvaranja zemlje, nakon 1999. zbog potreba poslovnih ljudi.

Beogradu nisu potrebni kapaciteti sa 1 ili 2 zvezdice. Dakle ne hoteli za migrante, već franžise za tzv. youth-turizam, a to su npr. Canopy by Hilton, Hilton Garden Inn i sl. Većina svetskih lanaca ima takve hotele u ponudi koji su okrenuti mlađim turistima koji idu na City Break i sl.
 
Ако већ треба да праве нешто лукс, мега гига, фенси, 5 ☆ , ено им поље код ЕХПО комплекса, ено им Макиш код прве станице метроа, нек праве тамо.
 
Migranti nemaju veze sa hotelima, oni odsedaju u hoStelima i drugim divljim smeštajima.

Više puta je pričano u javnosti da Beograd ima problem da recimo ljudi koji dođu iz unutrašnjosti na neke lekarske preglede i intervencije, nemaju gde da prenoće dok čekaju svoj termin, ili termin onih koje su doveli. Isto nedostaje smeštaja za ekskurzije, za kongrese, za one koji idu na neke događaje, prosto za obične ljude kojima ne treba ništa fensi već samo kratki boravak u ok uslovima. Prilično je jadno da grad koji se i inače busa da je centar regiona, ima tako malo do nimalo da ponudi ljudima koji bi samo da prenoće par noći u pristojnom krevetu. A ima dosta potrebe za time, jer pola Srbije dolazi u Beograd radi obavljanja poslovnih, zdravstvenih, pravnih i drugih aktivnosti.

Ali svakako nije bitno u ovom kontekstu jer je jasno da Kušner i Tramp sigurno ne posluju sa takvom sitnom boranijom, tako da će se verovatno nastaviti priča i pregovori vezani isključivo za neku megalomaniju od 5 zvezdica. Kojoj će sobe verovatno stajati prazne veći deo godine a koristiti se samo kongresne sale i restorani.

P.S.
Neko bi sad rekao da kad neki grad želi više hotela sa 4 i 5 zvezdica, da bi se očekivalo da i sam grad i uslovi u njemu teže ka tome da budu za ocenu 4 ili 5. A umesto toga Beograd služi kao najveća favela Balkana. Al ajde, nek ide život... Uradićemo kao što radimo i sve drugo prethodnih 100 godina - dovešćemo i izgradićemo, pa ćemo tek onda da planiramo, regulišemo i sređujemo.
 
Poslednja izmena:
Jedino je bitno da privatni kapital u bilo kom obliku, preuzme brigu o zgradi pod strogim nadzorom održavanja. Pristojno održavanje tog zdanja je preskupo za nas.
Čak i od same transparente rente mogu se mnoge stvari u Bgdu opraviti.
 
Ако већ треба да праве нешто лукс, мега гига, фенси, 5 ☆ , ено им поље код ЕХПО комплекса, ено им Макиш код прве станице метроа, нек праве тамо.

Tamo neće Trump.
 
Meni ove kule odaju utisak neke američke arhitekture i to u nekoj neo retro izvedbi njujorkških oblakodera iz 30ih. Vuče malo na art deco ta monulentalnost i ti kaskadni spratovi.
 
Tamo neće Trump.
Баш ти рекао да неће? А да му понуде код Панчевца нпр. или на НБГ?
Meni ove kule odaju utisak neke američke arhitekture i to u nekoj neo retro izvedbi njujorkških oblakodera iz 30ih. Vuče malo na art deco ta monulentalnost i ti kaskadni spratovi.
Подсећају, саме за себе би биле ок на НБГ у околини железничке и будуће БАС. Овде је накарадно да буду.
 
Баш ти рекао да неће? А да му понуде код Панчевца нпр. или на НБГ?

Подсећају, саме за себе би биле ок на НБГ у околини железничке и будуће БАС. Овде је накарадно да буду.

Pitaj ga pa javi, za sada je zet na Twitteru napisao da gradi tu gde je bio Generalštab. Možeš tamo da mu predožiš i obrazložiš svoju ideju.
 
Мислиш да се зет баш залепио или су му нудили Дачић, Весић и Вучић?
 
Немам твитер. Супер ако хоће, наше је да не будемо јефтини и да га културно одбијемо као што је одбијен нпр. НОВАК Ђоковић.
 
Немам твитер. Супер ако хоће, наше је да не будемо јефтини и да га културно одбијемо као што је одбијен нпр. НОВАК Ђоковић.

Sada me podsećaš na Tomu: hteli smo, ali nemamo telefonski izlaz.

Sve lepo znaš: šta treba i kako, ali na kraju - "nemam Twitter".

Mnogo se vi "patriote" busate, ali kada treba nešto da se uradi - nema telefonskog izlaza :)
 
Баш ти рекао да неће? А да му понуде код Панчевца нпр. или на НБГ?

Подсећају, саме за себе би биле ок на НБГ у околини железничке и будуће БАС. Овде је накарадно да буду.
Mislim da taj old school NY vibe vise prilici centru grada nego da bude na NBG. Ovi prozori me podsecaju na prozore na Beogradjanki.
 
Meni je najjače kako AV od prozapadnih simpatizera opozicije napravi anti-USA ekipu.

Pre 10-15 godina na pomen ovakvog investitora većina bi rekli "ma to neće nikad u Srbiji", a sada se većina plaši što Srbija privlači ovakve investitore.

Da ne pričam o tome da je narativ do skoro bio "u Srbiju ni jedan normalan zapadni investitor na ulazi, već investiraju samo Arapi/Kinezi/Rusi da bi oprali svoje pare ili pare za bratiju", bila je čak i teza da se Burger King nije otvorio jer postoje politički rizici, i sad kada imamo priliku da uleti ozbilian USA (dakle zapadni) investitor, sad ponovo nešto fali.

Najbolje je biti iskren i prema sebi i prema drugima i reći: ne želim nikakve nove projekte, nove investicije bilo da su sa zapada ili sa istoka, sve dok je AV i SNS na vlasti. A ne ovako kao sada po sistemu "to mislim, al neću to da kažem na taj način već izokola".

Mesec dana nisam dolazio na forum i glava mi je bila mirna, dođem na forumu da vidim šta ima novo, pogledam ovaj projekat i ponovo sve isto, ista naracija, ista priča, samo sada je problem što je investitor sa zapada, a tobož da je Kinez ili Rus ne bi bio problem - da kako da ne.
 
Upravo to, od ekipe koja je bila protiv Amerike, EU, LGBT za relativno male pare napravio najvatrenije pristalice 🤣 Maestralno
Mesec dana nisam dolazio na forum i glava mi je bila mirna, dođem na forumu da vidim šta ima novo, pogledam ovaj projekat i ponovo sve isto, ista naracija, ista priča, samo sada je problem što je investitor sa zapada, a tobož da je Kinez ili Rus ne bi bio problem - da kako da ne.
Bio bi problem ko god da je, sve dok je u pitanju poklanjanje
 
Upravo to, od ekipe koja je bila protiv Amerike, EU, LGBT za relativno male pare napravio najvatrenije pristalice 🤣 Maestralno
Pa zar to nije dobra vest? Pristalice prozapadne opozicije su do skoro bile uplašene da nas aktuelna vlast uz podršku desničara vraća u 90te, pretvara u rusku guberniju i vodi u nove sukobe, a sada vidimo da se dešava suprotno.

Zar to u biti nije bila želja i pristalica prozapadne opozicije? Ovim projektom su de facto i de jure otklonjeni svi strahovi pristalica prozapadne opozicije, i oni sada mogu mnogo lakše disati bez svakodnevne brige da će nas akttuelna vlast vratiti u 90te.
 
Zapravo ovu "zaveru" sa Generalštabom je medijima "razotkrio" Čuta, ekolog.
 
Каже Гренел, светска класа. Значи четири солитерчине естетике застакљених кантица за играње беба, дуж Кнеза Милоша, у позадини касарне 7. пука и будућег музеја града.
Светски нема шта.

Pogledajte prilog 192672
Danas je postao trend da se ložiš na staklo.
 
Uporediti Generalštab sa Studenicom je odraz teške gluposti.
 
Vrh