Šta je novo?

Generalštab

Проблем је у томе што нестручни политичари војсци све одређују..

Када је имовина у питању, не постоји више војна имовина, тако да војска као само корисник не добија довољна средства из државног буџета ни за основне потребе, а камоли за обнову ГШ и МО или Дома Ваздухопловства.
 
Док је војска руководила својом имовином све је било у реду, када је то почела политика.. Знамо шта се десило са том имовином.
 
20161229_111305.jpg


20161229_111310.jpg
 
GeneralŠTAB, sa akcentom na ŠTAB, mesto odakle se donose nekakve odluke. Šta će nam to u centru grada u XXI veku? Da bude veća kolateralna šteta ako nas opet nekad neko bude bombardovao :roll:

Lično mi se dopada sama arhitektura te zgrade, i voleo bih da nešto od toga i ostane. Relja, svaka čast za ideju! :)
 
То је штаб само у миру, у случају рата се све команде и штабови измештају на истурена командна места. Ова зграда је више била прилагођена административној функцији министарства/секретаријата наордне одбране.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426154#p426154:bcmwh13o je napisao(la):
relja » 03 Јан 2017 03:00 pm[/url]":bcmwh13o]
Али ово ми је дало другу идеју - Генералштаб како нова зграда за Музеј Николе Тесле.

Сјајна идеја. Теслином музеју ионако треба пристојнији и репрезентативнији простор.
 
Dobro, eto a meni je lepa.
Sto je dokaz da o ukusima ne treba raspravljati

Elem, meni se recimo svidja razudjenost objekta, razlicita spratnost, kontinuitet kamene fasade, a opet izbegavanje monotonije je postignuto razlicitim vrstama kamene obloge fasade.

A sad ti @beki pojasni svoje "vidjenje"


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
I ako mu je ovo rugoba biće vrlo interesantno čuti šta mu je BW Residences.
 
Ja bih ukinuo ministarstvo i načinio jedno telo VS. Neko prosto i efikasno uređenje. ne razumem ulogu ministra kada je glavni komadant predsednik, a ministar nije ni vojno lice niti šta. Verujem da bi nam onda za komandu trebalo manje prostora. A možda ostatak nekom birou za inženjere.
 
Ustavno pravo kakav biro za koje inzinjere cega komandu cega da link ka pravnim pogledima ne radi
 
Директоре, брате, десет минута ми треба да растумачим један ред који си написао. И док сам прву половину некако дешифровао, код друге ("cega da link ka pravnim pogledima ne radi") сам морао да слегнем раменима и предам се.

Сконцентриши се, присети шта си хтео да напишеш, па то уради још једном. Реч по реч, слово по слово, знак интерпункције по знак интерпункције, без журбе.

Не сумњам ја да је теби јасно шта желиш да кажеш, али то мораш урадити по правилима која су и другима јасна. Правник си и свестан си колико је форма важна и колико њено непоштовање може да измени суштину онога што се напише. Знам да можда мислиш да је то тривијално, али брате стави се у наш положај. Мени су реченице посао, па се мучим да схватим двадесетак твојих речи, други ће само да их прескочи. А знам да си упућенији и знаш више од већине нас на овом форуму.
 
Стоји, треба да обрати пажњу на правопис, али је овде у праву. Зна се како функционише систем одбране у свим цивилизованим земљама.
Проблем код нас је у томе што је под плаштом "реформи" велики број стручних официра из МО прерано пензионисан или отпуштен, а на њихово место доведени партијски кадрови који благе везе са послом немају и који су начинили огромне штете и неправде, али да не идем сада у оф..

Такође, линк који је његов претходник поставио, тачно је, не ради.

У сваком случају, те зграде су пројектоване за ГШ и МО и логично би било да се реконструишу и врате тим институцијама и не треба сада измишљати топлу воду.
 
Ма и ја сам, Вожде, још пре неку годину (кад је Шутановац најављивао градњу новог Генералштаба на Бањици) писао да је то глупост и да само треба обновити зграду постојећег. Ових неколико интервенција на чишћењу и у стабилизацији конструкције говоре да то и није немогућа мисија, већ сасвим остварив подухват који, сигруан сам, не би коштао више од зидања новог комплекса. А сачували бисмо једно вредно здање.

Али није проблем у идеји, већ у њеној презентацији. Ти си укапирао, али ја - ни уз све муке - нисам схватио да му се други део поруке односи на Горштаков потпис у коме позива да се посети његов блог. Значи, ово:

"Ustavno pravo kakav biro za koje inzinjere cega komandu cega da link ka pravnim pogledima ne radi"

...отприлике значи ово:

"Уставно право. Какав биро? За које инжењере? Чега? Команду чега? Да, линк ка Правним погледима не ради." :dil:

Значи, џаба што се слажемо, кад ми треба читав дан да схватим поједине његове поруке. :sesir:
 
Kakav objekat ima vojska na Banjici kad hoce tamo da premeste Ministarstvo odbrane?
 
Ма то су била лупетања Шутановца. На Бањици се налази више наменских војних објеката.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=428981#p428981:cla18uqb je napisao(la):
Вожд » 20 Jan 2017 05:26 pm[/url]":cla18uqb]Ма то су била лупетања Шутановца. На Бањици се налази више наменских војних објеката.

Kojih?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=428983#p428983:3mmy7giq je napisao(la):
Вожд » 20 Jan 2017 06:05 pm[/url]":3mmy7giq]Војна тајна. :D
Jes vojna tajna pored google eartha :mrgreen:
 
Букет белих рада као награда за твоју супергенијалност..
 
Vrh