Šta je novo?

Generalštab

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385014#p385014:5fy4fqzw je napisao(la):
Дошљак » Pon Maj 09, 2016 2:32 pm[/url]":5fy4fqzw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=384997#p384997:5fy4fqzw je napisao(la):
Zderic2222 » Пон Мај 09, 2016 11:29 am[/url]":5fy4fqzw]Kakav generalstab takva I vojska,ocu reci nikakva.

Стање у војсци је огледало наше државе, као и стање у здравству, просвети, државној управи, железници...

zaboravio si ono kljucno 'stanje puteva "
 
Rekonstrukcija zavrsena, samo jos da se poster razvuce....
An0UIio.jpg
 
Cekaj, sta je zavrseno, sto trolujes?
Svesni smo da je moralo ovo da se uradi, tako da sad cekamo da vidimo sta ce biti dalje. Dobro je da se nesto desava, samo jos da vidimo u kom smeru ide i da li ce pronaci finansije za nastavak obnove.
 
Posrusiti levi deo Generalstapa i otvoriti taj deo za kombinovani park-plato za razne sadrzaje vezanih za Vojsku Srbije :D
 
У праву је човек. Пројекат скривања трагова бомбардовања је завршен.
 
Malo preterujes sada. Koliko se secam ti si takodje bio za rekonstrukciju objekta. Slozices se da se nestabilan deo morao ukloniti.
Ono sto je problematicno je sto ne znamo koji su sledeci koraci, pa mnogi nagadjaju ono najcrnje. Medjutim iz priloga postavljenog u nekim od prethodnih postova se vidi da ce se sigurno rekonstruisati, ali ne i koja ce biti namena.
 
O kakvom skrivanju tragova pricas kada nam zgrade preko 15godina stoje polu srusene u sred grada. Nadam se da se zalzes za obnovu a da bi se to uradilo potrebno je ukloniti srusene delove.
 
У недостатку било каквог пристојног споменика жртвама бомбардовања генералштаб је из нехата постао управо то и туристичка атракција приде па су практично сви туристи, посебно они са запада, по доласку у Београд имали прилике да слушају о томе како су њихове тирјанске владе бомбардовале једну европску престоницу и стару европску државу и народ. Уз то,Срби традиционално кратког памћења и посебно Београђани су имали тај неизбежан подсетник на оно што су нам радили. Но, након рушења десног анекса/портала рушевина је изгубила на својој упечатљивости па и монументалности.

Ето, то је била та минимална сатисфакција, нама србочетничким ултранационалистима.

А они који сумњају у намере жвалавог нато коњушара нека само изгуглају хронологију лажи и обмана око Генералштаба, ко су му саветници и какве споразуме и с ким их је потписао. Ако му ни тад не буде јасно, онда нека се радује овом стању које ће бити и те како трајно.
 
ako je stanje nacije takvo da im je u zaborav pala zrtva male milice rakic i druge dece... putnika u vozu... pacijenata u bolnici... izbeglica kod podujeva... nislija na pijaci...

I sve to zaboravili, nego rusevina da nas podseca?
Delijo, takvu naciju onda ne treba ni podsecati, niti takva nacija zasluzuje opstanak.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ja sam Deliji odgovorio posto je pomenuo kako kaze "Projekat skrivanja tragova bombardovanja" kao da je rusenje najostecenijih delova radjeno iskjucivo sa tom namerom.

Bilo bi dobro da kaze kako misli da je moguce rekonstruisati objekat ako se prvo ne sruse najosteceniji delovi objekta, bez obzira da li ce izgradnja krenuti odmah sto sasvim izvesno nece ili kada se nadju sredstva sto se nadam da hoce.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385259#p385259:1nxnw5ts je napisao(la):
Igor » 10 May 2016 05:46 pm[/url]":1nxnw5ts]Ja sam Deliji odgovorio posto je pomenuo kako kaze "Projekat skrivanja tragova bombardovanja" kao da je rusenje najostecenijih delova radjeno iskjucivo sa tom namerom.

Bilo bi dobro da kaze kako misli da je moguce rekonstruisati objekat ako se prvo ne sruse najosteceniji delovi objekta, bez obzira da li ce izgradnja krenuti odmah sto sasvim izvesno nece ili kada se nadju sredstva sto se nadam da hoce.
Не знам шта ти није јасно? Ово је сада завршен пројекат. Прекриће га патриотском цирадом и то је то. Никакве реконструкције до даљнег неће бити.
 
al imaš ti neki dokument da to potvrdiš ili samo gataš (kao po običaju)?
 
Нема шта да гатам. Квислиншки официри и иста таква власт је већ најавила да је ово све за шта имамо пара. (што је само по себи доказ злонамерности јер чему онда рушење?) Ви ботови и ови који вам повлађују можете да се правите блесави или наивни али перфидност целог подухвата је очигледна и од реконструкције нема ништа.

Сигуран сам да ова власт за свог мандата један онај црвени камен неће вратити на Генералштаб.
 
Videćemo, vreme će pokazati da li si u pravu. Ja ti kažem da grešiš. Pošto me stalno nazivaš botom, ja tebe od sada zovem Gejlija
 
Nebojte se nama ce u srcima ostati proslost, i nemojte misliti da cemo zaboraviti.Zasto tu ne naprave neki park ili nesto tako? Bolje park nego da tu bude neki luksuzan hotel kojih ima na svakom cosku.
 
У том блоку ако треба да се прави парк, боље да буде од портала зграде у Ресавској до Кнеза Милоша поред зграде старог генералштаба где је сада паркинг, па да добијемо спој парка Мањеж и Финансијског парка, с тим што би онда требало да се уради пешачки прелаз са семафором између зграда старог генералштаба и министарства привреде.

Што се тиче санације зграде, чини ми се да је тежи и скупљи посао чишћење оштећених спратова него изливање нових плоча и стубова који су сада уклоњени.
 
Delija jasno mi je da polazis od ne tako nerealne osnove da nista vise nece uskoro biti uradjeno ali sled dogadjaja ka buducoj rekonstrukciji mora biti ovakav pre ili kasnije. Bitno je da je zgrada pod zastitom a koliko su u klipu koji je nedavno postavljen pomenuli, sacuvace i fasadne elemente koliko je moguce radi ponovne ugradnje.
Kljucno je da se ne odstupi od originalnog resenja i da se vrati ulaz koji je prousen a na kome se sada nalazi zelena povrsina.
 
Mene samo zanima, gde su ti fasadni elementi, svojim ocima sam video da su ih izgrickali i odneli onako polomljene. Govorim o delu koji su prvo poceli da ruse, ne o ovom sredisnjem delu. Da nece mozda nove da donesu??!! Do sada su u medijima naglasili da ce sruseni deo cekati bolje dane , a ostatak rekonstruisati, i kad ti bolji dani dodju sigurno nece praviti generalstab, nego nesto sto je mnogo potrebnije gradu, pa i drzavi. Stoga, prestanimo da se*emo, ko ima slike neka ih kaci i sta bude neka bude, ali po pitanju rekonstrukcije cele zgrade, ja sam licno pesimista. Pozdrav!
 
Bilo Bi super kada bi ostavili samo levi kaskadni deo na toj zgradi , dok desni deo da sruse , ulazni potral da ostave kao ulazni portal u spomen park Zrtava Nato agresije i da se materijali koji su korisceni na fasadi iskoriste za poplocavanje i spomenik.
file.php


ovako izgleda spomen obelezje u Njujorku gde su porusene kule bliznakinje

1416565764_10003801_380329285468824_4264461172851713521_o.jpg
 
da se porusi zgrada da bi se postavio spomenik njenom rusenju?
 
Ne. Nego samo da se zavrsi ono sto je nato vec zapoceo...
Uopste nije losa ideja..spomenik zrtvama NATO agresije u centru grada. Kul :)
Samo sa ovakvim politicarima i njihovim pro-nato stavovima(koje nikako ne razumem) dobro he ako se I stari spomenici ne poruse..
 
Рушити цео ГШ зарад парка је ван памети. Обе зграде могу да се обнове и врате старој или да добију нову намену. За споменике има места испред обе зграде, али некоме је прво пало на памет да је Ушће савршено место за такав споменик, а онда је некоме пало на памет да је и Савски трг савршено место за такав споменик. А задржавање зграда у четвртсрушеном стању као вид спомденика је ван сваке памети.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385407#p385407:3898lzi6 je napisao(la):
bl3y4 » 11 Maj 2016 09:30 am[/url]":3898lzi6]Ne. Nego samo da se zavrsi ono sto je nato vec zapoceo...
Uopste nije losa ideja..spomenik zrtvama NATO agresije u centru grada. Kul :)
Samo sa ovakvim politicarima i njihovim pro-nato stavovima(koje nikako ne razumem) dobro he ako se I stari spomenici ne poruse..

Ispasce da bi bilo bolje da ih je nato bombardovao do temelja, kako bi sad nasi imali manje da ruse :roll:
Nista ovde nije kul, nazalost.
Mislim da ovo nije najbolje mesto za spomenik zrtvama. Generalstab je bio centralni vojni objekat, a spomenik zrtvama bi morao biti van bilo kakvog vojnog konteksta, kako domaceg, tako i stranog. To je mesto gde je potekla njihova tuzna sudbina i ne smeju biti za nju zakovani.
 
Vrh