Šta je novo?

Gasifikacija u Beogradu

dragan

Professional
Učlanjen(a)
09.12.2006.
Poruke
12.329
Pohvaljen
5.367
Lokacija
Fruška gora

Inicijativa nadležnih o potpunoj gasifikaciji Beograda u budućnosti


 
Poslednja izmena:
Ista priča kao sa Zvezdarom, samo što kod mene hoće da gasifikuju moju ulicu a imamo toplovodnu instalaciju kao i drugi delovi Zvezdare. Više otom-potom kada stignem da se bavim tim kreativnim ugovorima sa podizvođačkim firmama koje su zanimljive. Kladim se da će ista podizvođačka firma biti i na NBG kao na Zvezdari.
 
Искрено мислим да је ово само навлачење пара фирмама које полажу цеви.
У Реснику је провучена инсталација пре 10 година и још није пуштена у рад. Вероватно треба неке гасне станице да граде што им је прескупо или нема довољно гаса..
 
Nema dovoljno zainteresovanih niko neće da se priključi
 
Кад није субвенционисана уградња гасних котлова и грејних тела по кућама.
 
И њу треба субвенционисати за грађанство ако тежимо екологији.
 
Koje su prednosti i mane potpune gasifikacije BG? Prvo što mi pada na pamet je to što Srbija uvozi gas i biće skuplje za sve.
 
Предност - мање аерозагађење, из угла потрошача лакше ложење.
Мана - цена, али ту треба политика да се бори.
 
Mane ne postoje, mi smo našu kuću gasifikovali čim je gas prošao kroz ulicu pre milion godina, Banovo brdo je u pitanju i nikad nismo zažalili. Bukvalno je sve na klik, a pre toga se ćale patio svake godine sa glupim drvima i ugljem. A što se tiče cene, mojima je povoljnije da greju 60m2 na gas nego meni 40m2 centralnog grejanja. Ceo komšiluk je gasifikovan, možda jedna ili dve kuće u ulici još uvek lože ali to su neki starci koji su tako navikli.
 
Treba forsirati OIE a gasifikacija, jeste sad jeftin al ko zna kako će da bude do kraja ove sezone da ne govorimo o nekim budućim...
 
Треба субвенционисати топлотне пумпе као и коришћење геотермалних извора.
 
И њу треба субвенционисати за грађанство ако тежимо екологији.
Na subvencionisanje bilo čega ozbiljnijeg zaboravite, obzirom da je na naplatu došlo ono delenje novčane pomoći građanstvu za vreme korone. Školske knjige u Beogradu i jeftiniji gradski prevoz je otprilike to što ćemo videti.​
 
Онда нек укину опорезивања за опрему потребну за уградњу таквих видова грејања, као и за соларне панеле.
 
Evo, danas potpisaše ugovor sa Srbijagasom i DM Investom za gasifikaciju dela Novog Beograda ...
 
Јавни увид у Нацрт ПДР за гасификацију делова општине Раковица

Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове Градске управе града Београда, у складу са закључком Kомисије за планове Скупштине града Београда која је, на седници одржаној 21.9.2023. године, утврдила Нацрт плана детаљне регулације за гасификацију делова општине Раковица, Градска општина Раковица, са Извештајем о стратешкој процени утицаја предметног плана на животну средину и на основу члана 50. Закона о планирању и изградњи („Службени гласник РС”, бр. 72/09, 81/09, 64/10, 24/11, 121/12, 42/13, 50/13, 98/13, 132/14, 145/14, 83/18, 31/19, 37/19, 09/20, 52/21, 62/23)

Oглашава

ЈАВНИ УВИД У НАЦРТ ПЛАНА ДЕТАЉНЕ РЕГУЛАЦИЈЕ ЗА ГАСИФИКАЦИЈУ ДЕЛОВА ОПШТИНЕ РАКОВИЦА, ГРАДСКА ОПШТИНА РАКОВИЦА,
са Извештајем о стратешкој процени утицаја предметног плана на животну средину



1
. ЈАВНИ УВИД обавиће се од 30. oктобра до 28. новембра 2023. године, сваког радног дана од 9 до 18 часова, у згради Градске управе града Београда, 27. марта бр. 43-45 (сала у сутерену).
2. ЈАВНА СЕДНИЦА Комисије за планове Скупштине града Београда, одржаће се у згради ЈУП «Урбанистички завод Београд», Булевар деспота Стефана бр 56, 14. децембра 2023. године у 13 часова. У току јавне седнице, сва присутна физичка и правна лица која су поднела примедбе у вези са Нацртом плана у писаном облику, могу образложити примедбе пред Комисијом за планове Скупштине града Београда.
3. Информације о предложеним решењима даваће представник обрађивача, уторком и четвртком од 12 до 18 часова, у згради Градске управе града Београда, 27. марта бр. 43-45 (у сутерену).
4. Заинтересована лица могу, током јавног увида, своје примедбе на планирана решења, у писаном облику, да доставе Секретаријату за урбанизам и грађевинске послове, преко писарнице у Краљице Марије бр. 1, закључно са 28. новембром 2023. године.
5
. У току јавног увида, Нацрт плана биће изложен и на сајту Града Београда www.beograd.rs, у рубрици „Градски огласи”.

dokumentacija: https://urbzavbg.sharepoint.com/:f:...RFqR-1R58Lu5YBKQRX1WZ30Q384Zu8HNI8hw?e=ajrQnv

 
Mane ne postoje, mi smo našu kuću gasifikovali čim je gas prošao kroz ulicu pre milion godina, Banovo brdo je u pitanju i nikad nismo zažalili. Bukvalno je sve na klik, a pre toga se ćale patio svake godine sa glupim drvima i ugljem. A što se tiče cene, mojima je povoljnije da greju 60m2 na gas nego meni 40m2 centralnog grejanja. Ceo komšiluk je gasifikovan, možda jedna ili dve kuće u ulici još uvek lože ali to su neki starci koji su tako navikli.
Није фер поредити са дрвима и угљем.
Мени је у дворишту она главна шахта топловода за цео комшилук, али због неке чудне бирократије би ме прикључак коштао око 6к и пуно времена па смо уместо тога узели котао на пелет и много је боље него дрва, исто само клик, мада мора да се убацује у гаражу једном годишње и једном у неколико дана да се ставе џакови у котао. Али ја бих радије да се грејем на топлану него овако, цена је више предвидљива него остали видови грејања.
 
Ti pričaš iz sadašnje perspektive, ja sam pisala iz iskustva kad smo mi uzimali pre 20ak godina, tad je to bila jedina opcija i kako nas je služilo do sad. Evo u oktobru moji nisu pustili grejanje ni jednom, a mene ne greju a plaćam. Dal je pelet bolji iskreno nemam predstave ali ja se ne bih mlatila sa nabavkom, kotlom ni u jednoj varijanti ako imam drugu opciju. Sad ako je značajno jeftinije razumem. U kući pored grejanja imamo i protočni bojler na gas, uvek tople vode.
 
Vrh