Šta je novo?

Garaže beogradskog JGP-a

20240321_072455.jpg

Suncaju se man zutaci japanski
 
Kada linije 46 i 55 skreću iz Južnog bulevara u poprečnu ulicu koja vodi do Gospodara Vučića, prolazi pored škole. Tu sam danas u dvorištu škole video da je parkirano nekoliko školskih autobusa GSP - a. Da li im je to jedna od garaža za čekanje vremena da prevezu decu ili je jedna od regularnih garaža?​
 
Мислим да је ту специјална школа, а да ГСП развози само ученике са посебним потребама.
 
Ne razvoze samo učenike sa posebnim potrebama. Linija 613 ima trasu koju ima, i koja ako se pažljivije pogleda, pokriva nekoliko osnovnih škola i IX gimnaziju. Ona je nastala tako što je GSP bio u finansijskom problemu (zvanična izjava) da održava školsku liniju iz Radiofara. Takođe, postoji i linija koja povezuje učenike iz Kaluđerice sa srednjim školama i gimnazijom u Grockoj. Po gradu viđam na više mesta kako prolaze ti žuti minibusi i voze decu koja nemaju posebne potrebe.​
 
U internu numeraciju đačkih linija nikada nisam ulazio, odnosno nisam sde bavio tim aspektom u meri kao sa ostatkom gradskom prevoza, tako da za tu tematiku neka odgovori neko upućeniji i stručniji.​
 
Ne razvoze samo učenike sa posebnim potrebama. Linija 613 ima trasu koju ima, i koja ako se pažljivije pogleda, pokriva nekoliko osnovnih škola i IX gimnaziju. Ona je nastala tako što je GSP bio u finansijskom problemu (zvanična izjava) da održava školsku liniju iz Radiofara. Takođe, postoji i linija koja povezuje učenike iz Kaluđerice sa srednjim školama i gimnazijom u Grockoj. Po gradu viđam na više mesta kako prolaze ti žuti minibusi i voze decu koja nemaju posebne potrebe.​

Beli mini busevi voze osobe sa invaliditetom i ostalim smetnjama.

Žuti su za prevoz dece, viđam ih često u Stepi, a razvoze svuda, ima i neka linija do Lazarevca. S obzirom na broj tih minibuseva deluje da je mreža velika.
 
Ја сам виђао и жуте како возе децу са сметњама.
 
Moguće, uvek me je zanimala ta mreža linija, ali ništa ne mogu da nađem o istoj.
 
Moguće, uvek me je zanimala ta mreža linija, ali ništa ne mogu da nađem o istoj.
Odeš na sajt GSP - a i tamo ćeš naći spisak.

Ја сам виђао и жуте како возе децу са сметњама.
Tačno tako, ovde je reč o deci, i to prvenstveno onima sa smetnjama u mentalnom razvoju, a ne o ovima sa fizičkim smetnjama, jer oni ne mogu da koriste ove obične minibuse sa sedištima.​
 
Vrh