Šta je novo?

Fruška Gora

Mali Princ

Intermediate
Učlanjen(a)
23.06.2020.
Poruke
219
Pohvaljen
652
Otvaram temu gde ćemo postavljati dešavanja sa Fruške gore. S obzirom da se dosta projekata radi, a da nemamo posebnu temu, smatram da će doprineti forumu i ljudima koje zanima ova regija.

Na ovom postu ću postaviti samo rendere od nekih projekata koji se rade ili su nedavno završeni.

Hopovska dolina, investitor Limont bosske.
Screen Shot 2024-01-24 at 2.30.11 PM.png
Screen Shot 2024-01-24 at 2.30.32 PM.png
Screen Shot 2024-01-24 at 2.30.18 PM.png
Screen Shot 2024-01-24 at 2.29.55 PM.png
Screen Shot 2024-01-24 at 2.30.24 PM.png

Screen Shot 2024-01-24 at 2.30.32 PM.png


Royal residences Popovica, investitor sweet life gradnja.
Screen Shot 2024-01-24 at 2.54.28 PM.png

Screen Shot 2024-01-24 at 2.54.40 PM.png
Screen Shot 2024-01-24 at 2.54.15 PM.png
Screen Shot 2024-01-24 at 2.54.07 PM.png


Vrdnik, vile sa bazenom i teniskim terenom.
vrdnik-up.jpeg
vrdnik-up-03.jpeg
vrdnik-up-04-2048x1157.jpeg
vrdnik-up-02.jpeg


Springside apartments, Vrdnik.
springside.jpeg
springsides.jpeg
springside ap.jpeg


Vrdnik residences
vrdnik-residence-render1-e1697189757155.jpeg


Dunavski visovi, Belegiš (ne znam da li Belegiš spada u obronke Fruške gore, znam da Slankamen spada)
Dunavski-visovi-0001-1200w.jpeg
2A_1-pozqlq2vfsvw2hwd73dg4bgxfmzknvp7tlnudnq8bk.png
01b.jpeg


Vrdnik, pobeglo mi je ime projekta i investitor.
Screen Shot 2024-01-24 at 2.24.57 PM.png
Screen Shot 2024-01-24 at 2.24.50 PM.png


Limont bosske, Irig.
limont IRIG.png
Limont-Bosske-11276-11279-Irig_2211-1600x1200-2.png
Limont-Bosske-11276-11279-Irig_2522.png


Alma mons Vrdnik (izgrađeno)
2-4-2048x1158.jpeg
Slika-za-dve-strane-1-scaled.jpeg
Slika-za-1-i-po-stranu-1-2048x1639.jpeg


Fruške residence, izgrađeno.
fruske.jpeg
fruskes.jpeg



Ubuduće ću postavljati i fotke samih gradilišta pa da pratimo kako teče, takođe se gradi i dosta vinarija, ugostiteljskih objekata itd.. Ovo su neki projekti koje sam zapazio, da započnemo temu. Nadam se da će se i ostali forumaši priključiti.
 
Atelje vina Šapat u Slankamenu. Posle promene vlasničke strukture vinarija je nadograđena, prošireni su kapaciteti i otvoren je elitni restoran "Fleur de Sel" koji je ozbiljan konkurent za prvu Michelinovu zvezdicu u Srbiji. Najavili su i gradnju spa centra sa bungalovima. Ova donja parcela ispod vinarije na slici sto je okrcena je njihova, to je pokupovano od ljudi i spojeno u kompleks vinarije. Sad da li će tu da zasade novi vinograd ili će tu da idu neki objekti, ostaje da vidimo.
Screen Shot 2024-01-25 at 12.02.33 PM.png

foto: sapat.rs
 
Мени је изузетно жао што се не ради на обнови ТВ торња на Иришком венцу, а заиста има велики туристички потенцијал.
 
Мени је изузетно жао што се не ради на обнови ТВ торња на Иришком венцу, а заиста има велики туристички потенцијал.
Šta je zapelo? Problem u vlasništvu ili nešto drugo?
 
Мени је изузетно жао што се не ради на обнови ТВ торња на Иришком венцу, а заиста има велики туристички потенцијал.
Bolnica na vencu koja vec dugo stoji zapustena je kupljena i planira se renoviranje i isto neki tip spa centra/hotela, video sam projekat na netu, izgleda ozbiljno, ako nadjem okacicu.
 
Onda definitivno ima šanse da naprave restoran koji dobija Michelin star jer realno to znači da imaju praktično neograničen budžet i da mogu da idu tako da sve bude top top u rangu najboljih restorana
Da, doveli su kuvare i menadzere koji su radili u Michelinovim restoranima po Francuskoj/Americi dugi niz godina. Bilo bi lepo da konacno i mi dobijemo takav restoran, a ovaj deluje da ima potencijal, ko je bio zna o cemu se radi.
 
Ja navijam za što više restorana van BG-a u Michelin vodiču, pa što da ne i sa zvezdicama.

Evo skoro sam tražio da li postoji neki fine dining restoran u Čačku, Kragujevcu i Nišu, i bukvalno ništa, mrka kapa Da li uopšte postoji i jedan pravi fine dining restoran u centralnoj i južnoj Srbiji?

P.S. drugar mi preporučio neki restoran Ambasador u KG, kao to je "fine dining", al to nema F od fine dininga, mislim čim imaš picu u meniju i doručak koji se služi do 12h, to nema dodirne tačke sa menijem u fine dining restoranu
 
Pre par nedelja sam prvi put šetao po Fruškoj gori. Koga zanima šetnja od par sati, na 1h kolima od Beograda, Fruška gora je savršena destinacija.

Od manastira Novo Hopovo, pa pored Starog Hopova, pa uzbrdo ka Iriškom vencu postoji jedna od mnogih staza kroz šumu. Kada se dođe do asfalta, to je valjda Iriški venac, tu imamo spomenik Sloboda. Ne znam za vas, ali ništa novo napravljeno ne može da pobudi osećanja kao ti "stari" spomenici koji nas podsećaju na borbu u velikim ratovima.

Od propalog radničkog odmarališta staza ide nazad ka Novom Hopovu.

Opet, ništa ne budi pomešana osećanja kao kada vidimo stare objekte koji propadaju kao to odmaralište.

Sve u svemu, stekao sam utisak i osnovnu orijentaciju, tako da u narednom periodu sledi upoznavanje i ostalih staza.

Mapa staza ima dosta, evo samo jedne.

plakat_staza_planinarskog_maratona.jpg
 
Šta se događa sa izgradnjom hotela, inače mađarske neke firme, iznad Sremskih Karlovaca?
 
Pocelo je poplocavanje najpopularnije staze na Fruskoj gori, na Strazilovu. Poplocavanje ce biti kamenim kockama.
 
Odlicno. A mogli bi i Karlovacke ulice malo dovesti u red. To bi bio pravi iskorak.
 
Šta se događa sa izgradnjom hotela, inače mađarske neke firme, iznad Sremskih Karlovaca?
Гради се. Стигли су до крова. Чини ми се да је изградња преко зиме мало утихнула.
Pocelo je poplocavanje najpopularnije staze na Fruskoj gori, na Strazilovu. Poplocavanje ce biti kamenim kockama.
Невероватно страшно! А то што Стражилово нема скоро никакав садржај, што је мобилијар на њему девастиран и пут до њега катастрофа, то ником ништа. Битно да се има 40 милиона за поплочавање шумске стазе гранитом. Па где то још има!?

Na Vencu sam video stazu za žutom podlogom. Gde ona počinje?
Ако мислиш на стазу која је посута малчом и пиљевином, почиње код инфо пулта на раскрсници Партизанског пута и пута Нови Сад - Рума. Стаза има два круга. Један од 3 km и други од 5,5 km. Уз стазу има неколико справа за вежбање, едукативних табли, води поред споменика Слобода и до дрвеног видиковца са погледом на Нови Сад. Свака препорука за обилазак стазе.
Ево неколико корисних веза са описом и трасама стаза на Фрушкој гори и неизоставни сајт Фрушкаћ.
НП Фрушка гора кружне стазе за пешачење
Трим стаза Фрушка гора
Фрушкаћ
 
Vrh