Šta je novo?

Formula 1 / Moto GP

Dali je ovo prvi put da Ferrari u oba bolida ima vozace sa manje od 25 godina?
Bice ovo zanimljivo.
 
Najmlađi tandem u poslednjih 50 godina, oni su to napisali.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nisam video da su to napisali. A Rikardo ode u Meklaren. Hamiltonu istice ugovor ove godine, Toto Wulffu istice ugovor ove godine, tako da mozda vec sledece godine mozemo ocekivati Meklaren-Mercedes i tandem Hamilton - Ricardo.
Da ponovim bice zanimljivo :D
 
Iskreno ne očekujem još neki veliki bum, pošto izgleda da nema ništa od Fetela u Mercedesu, jedino da Nando potpise za Reno, ali to ćemo da vidimo.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Verujem da će Fetel da sačeka godinu dana i mesto u Mercedesu. Ne verujem da će gasiti tim, već su deo istorije, bila bi gre'ota.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ho4F3MPIB4s[/youtube]
 
Mercedes ima Rasela koji verujem da bi već sada mogao da preuzme Botasovo mesto, ali Mercedes ne želi da uništi trenutnu harmoniju u timu.
Ono što Ferari ne razume jeste to koliko je Mercedes dominantan pa ima luksuz da nema 2 vrhunska vozača (uz svo poštovanje prema Botasu). Hamilton je tu da osvaja titule, a Botas siguran vozač koji uzima poene i pobede kad prvi nije u mogućnosti. Da je Rozberg ostao tokom 2017/18 Fetel bi možda dodatno ugrozio Mercedes i čak pobegao s titulom jer znamo kakve su varnice bile 2014 i 2016.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mislio sam na to da će Fetel sačekati da li će Hamilton ostati ili ne. U slučaju da Hamilton ne ostane u Mercedesu, moguće da uskoči tu. Iako mislim da bi mu bilo najbolje da se penzioniše.

Bilo bi interesantno videti Alonsa sa Okonom u Renou.
 
Zanimljivo. Gde misliš da bi Hamilton otišao?
Mesta u Ferariju su zauzeta do 2023., Red Bull je nerealna opcija zbog Maksa a drugi timovi jednostavno nisu mesto za Hamiltona. Jesi mislio na povlačenje?


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mislim da bi se Ferari odrekao Sainca u poslednjoj godini ugovora, ne bi me čudilo da imaju to u ugovoru možda čak. Kako bi to funkcionisalo sa Leklerom, pitanje je. Ali mislim da bi bili ludi da propuste Hamiltona, ako se ukaže bilo kakva šansa.

Ako uspe Reno da iskoči, i postanu konkurentni sa novim pravilima, to je jedno mesto koje bi moglo da se otvori i naprave rokade slične ovogodišnjim po kojima bi mogao Luis u Ferari.

Realno, mnogo je gimnastike potrebno, ali bilo bi preludo da dođe Hamilton u Ferari.
 
Alonso is ‘detoxed’ and ready for Formula 1 return

Fernando Alonso has detoxed himself and is ready to return to Formula 1, according to his manager Flavio Briatore.

With the 2021 merry-go-round in full effect, Alonso was tenuously linked with the Ferrari seat but the stronger and more realistic rumour is a potential return to Renault for a third time now that Daniel Ricciardo is McLaren-bound. His former McLaren boss, Zak Brown, did cast doubt on whether Alonso would have the desire and hunger to return to Formula 1 with a team that are incredibly unlikely to challenge for World titles soon. The two-time World Champion, of course, retired from the sport after the 2018 season having grown disillusioned with the predictability and the clear pecking order that exists in Formula 1.

But Briatore thinks Alonso’s mindset is actually the opposite and a year off has worked wonders for him, paving a way for a comeback.

“Fernando is motivated,” Briatore told Gazzetta dello Sport.

“A year out of Formula 1 has done him good. He has detoxed himself and I see him more serene and ready to return.”

As for Flavio’s thoughts on Carlos Sainz’s move to Ferrari, well that has only provided him with more evidence that Charles Leclerc is the chosen one at the Scuderia.

“He [Sainz] is a good driver, and he had a good championship in 2019 if we consider the car he had available,” he added.

“The situation seems clear to me: Ferrari is betting everything on Leclerc and it is good because, as I had the opportunity to say last year, he is a future star.”

“Similarities with Alonso and Schumacher? You can see the good drivers right away. I remember well the numbers that Michael did, even if he was still very young, with Benetton. There were also the calls from Giancarlo Minardi to tell me about the young Alonso.”

“You understand immediately if one is special, and Charles is.”

https://www.planetf1.com/news/fernando- ... -return-2/
 
Upravo na CineStar 1 film Rush (2013) by Ron Howard, ko može da vrati a nije gledao, odlična ekranizacija velikog rivalstva James Hanta i Niki Laude, sredinom 70-ih.. :kk:
 
Pozitivno je da su nastavljene trke NASCARa bez publike ali sve ostalo je isto :). Nocas ide druga trka u Charlotte "Alsco Uniforms 500" 8:00 PM tj. u 02 h
Evo i raspored narednih osam nascar trka
 

Prilozi

  • Screenshot_2020-05-27 2020 NASCAR Cup Series.png
    Screenshot_2020-05-27 2020 NASCAR Cup Series.png
    11,3 KB · Pregleda: 2.485
Најбржи циркус на свету се враћа!

Једна од најзанимљивијих ствари је да је Мерцедесов болид црн и то ће бити први пут да Хамилтон вози болид који није сив откад је у Ф1 односно од 2007. године.
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    95 KB · Pregleda: 1.619
  • 1.jpg
    1.jpg
    113,9 KB · Pregleda: 1.634
Izgleda merc opet dominira ili Italijani kriju performanse. Zvuk ferarija mi je u odnosu na ostale u najmanju ruku cudan... Inace komentator nije zapazio kad je reditelj vracao snimak mercedesa, videlo se kako koriste DAS
 
После квалификација које су "обећавеле" досадну трку, испаде ипак занимљива трка, додуше захваљујући одустајањима и возилима безбедности, али без обзира било је занимљиво гледати. Једино ми је још жао што Алборн није напокон доспео на подијум, дечко је заиста заслужио.
 
Katastrofalni Ferari nekako završio na 2. mestu, svaka čast Lekleru na onom preticanju, prelepo. Šteta za Albona, iako ne znam koliko je Hamilton mogao da se dodatno skloni. Šta god da su odlučili bilo bi diskutabilno. A Lando Noris, čoveče, svaka čast. Poslednji krug, juriš 0,7 sekundi i uspeš sa najbržim krugom trke.
 
Koliko sam samo srećan što je konačno Mclaren osvojio podium, msm i Sainz je osvojio u Brazilu prošle godine i tu sam se baš radovao, ali ipak Lando mi je omiljeni vozač. A inače danas sam baš imao neku inspiraciju pa sam zamišljao gde i kako bi nekako mogla da se održi trka F1 u Srbiji. Staza u Beranovacu je najbolji izbor, duga je 5,2 km i realno najbolja staza u Srbiji, a ipak najbolja staza nam se raspada jer niko ne ulaže u nju. Stvarno šteta, koliki potencijal ima samo ta staza, kad bi uspeo da se nadje bar neki investitor.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754291#p754291:1vb0og5s je napisao(la):
Trejsi » Пон Јул 06, 2020 11:30 am[/url]":1vb0og5s]Katastrofalni Ferari nekako završio na 2. mestu, svaka čast Lekleru na onom preticanju, prelepo. Šteta za Albona, iako ne znam koliko je Hamilton mogao da se dodatno skloni. Šta god da su odlučili bilo bi diskutabilno. A Lando Noris, čoveče, svaka čast. Poslednji krug, juriš 0,7 sekundi i uspeš sa najbržim krugom trke.
И ако изузетн ценим Хамилтона и његову борбеност овде је исправно кажњен. Могуће да у самом тренутку контакта није могао да реагује боље, али морао је да види да је Албон испред њега на време успори и не оде овако широко како је ишао и избаци колегу са стазе. Албон је извео врло храбар маневар, ушао у кривину пре Хамилтона и ишао широко колико је год могао, и у овој ситуацији онај који други улази у кривину мора да се прилагоди. Унутрашњи део кривине је остао потпуно празан. Могуће да Хамилтон није очекивао да ће Албон први ући у кривину, али то је опет његова кривица, лоша процена. Мислим да је казна могла да буде и већа с обзиром да је у питању завршница трке, борба за места на подијуму, чак и за победника, а при том је ово други пут да избацује Албона у сличној ситуацији.
 
Да, и Розберг је јуче за немачки РТЛ рекао да је превише ризиковао, прерано додао гас и био преблизу Албону и да је казна скроз заслужена. Иначе Хорнер је рекао да ће сада и Ред Бул да направи свој ДАС и то још агресивнији с обзиром да редари немају ништа против (нису прихватили жалбу Ред Була)
 
Kazna zasluzena, opet se pravi cvecka. Po meni on je time sacuvao mercedesu pobedu. Da nije bilo toga Albon p1 (da je izdrzala Honda, a mozda bi i izdrzala da nije bilo kontakta). Bio sam za 10s kazne ili prolazak kroz pit, jer vec drugi put "slucajno" izbacuje lika sa staze. Ego mu je takav da ne moze njega neko sa spoljasne strane da pretekne - ponizi. Mozes misliti... Postao mi je odvratan stvarno. Prosli put je bar priznao gresku a sad kao trkacki incident. Da je Albon isto uradio njemu, sta bi bilo? Kad se takmicio sa Nikom poceo je bio da kuka kao baba kao kako to da bas njegov bolid otkaze svaki put...
A Albon je tek posebna prica. Mnogo glup decko. Izjavio je za medije da je prosli put krivica bila 50:50 u Brazilu i time zapravo omalovazio sudije i samog sebe. Dobro je rekao na pocetku intervjua da je bolje nista da ne govori
 
Druže, malo pogledaj snimke, imaš par njih na reditu pa proceni tad situaciju. Hamilton je ostavio sasvim dovoljno mesta, Lekler je u istoj situaciji pretekao Norisa, a Albon jednostavno nije iskoristio sav prostor koji je imao. Što bi mu Hamilton ostavljao više prostora nego što mu treba? Ne vidim ni da je Luis nešto preterano kukao, i onako će da briše pod sa konkurencijom od naredne trke, živi bili pa videli.
Što se tiče Rozberga, jako čudan lik. Povukao se iz F1 da bi bio s porodicom a sve više i više je tu, svačiju grešku dočeka i odma popljuje, nisam čuo da je za bilo koga imao reči hvale.
Jedna jako zanimljiva vest: Alonso potpisao sa Renoom ugovor 2021-2023. Poslednja šansa, kocka se očigledno za 2022. gde se nada da će mu Reno dati dovoljno konkurentan bolid.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pogledao sam. Bolje pogledaj i analizu na skyF1, Hamilton je koristio normalnu putanju kojom je isao i Botas, nije se ni malo pomerio iako je video bolid pored sebe. Imao je Hamilton gde da ode pre koju godinu kad je udario u Rozberga u zadnjem krugu pa nije. Ovde je covek bio potpuno ispred, udario ga je i izbacio, tu je kraj price.
 
Vrh