Šta je novo?

Falkensteiner - Blok 11a - [ Hotel Poslovni objekat | 24 200kvm ]

mekbejn":1496ysfn je napisao(la):
Jbš mi mater, meni je ovaj blok odvratan! Sve nešto natrpano, možda će biti lepše kad se sve izgradi, ali mi smrdi na nafuranost a sprčenost novijih blokova kod Arene.
To je to. Jos cemo mi da uzdisemo i zalimo za nekadasnjim planiranjem Novog Beograda.

Mene nervira to sto (a to je ocekivano za svakog investitora) pokusavaju da uguraju maksimum volumena u date limite spratnosti. Da se ogranici volumen po bloku ali ne spratnost, mozda bi najzad videli neku lepu vertikalu, uz dodatni bonus da bi oko nje bilo praznog prostora tako da niti bi ona nesto preterano zaklonila niti bi iz nje zaklanjale pogled druge visoke zgrade kao sto je slucaj na Menhetnu. Novi Beograd stvarno postaje monoton, a to je velika steta.
 
26.10.2011

261020111035.jpg


261020111036.jpg
 
Hotel će biti lep, ali sve mi se čini da će skroz zatvoriti onu stambenu zgradu iza kao i zgradu Energoprojekta?!
 
Nick Slaughter":3oz7323a je napisao(la):
Hotel će biti lep, ali sve mi se čini da će skroz zatvoriti onu stambenu zgradu iza kao i zgradu Energoprojekta?!

Najcudnije je da isti ti kojima ce zgrada biti zaklonjena za te iste stanove traze 2700-3000eur/m2 :o
 
JT pa to je cena a la Kopenhagen, a gde su njihove plate? Nije cudo sto je trziste u Beogradu prilicno mrtvo.
 
Pegasus":2vc10xi3 je napisao(la):
Nick Slaughter":2vc10xi3 je napisao(la):
Hotel će biti lep, ali sve mi se čini da će skroz zatvoriti onu stambenu zgradu iza kao i zgradu Energoprojekta?!

Najcudnije je da isti ti kojima ce zgrada biti zaklonjena za te iste stanove traze 2700-3000eur/m2 :o
Preterao si, gde si to cuo? nemoze u ovom trenutku biti vise od 2200e
 
nebojša te zgrade iza gradi imperijal gradnja idi na njihov sajt pa zovi i pitaj za cene.

iznenadićeš se.
 
Nemam zelju da ih zovem, to je IMBECILIZAM! Ovo je Beograd, nije ni Pariz ni London ni Bec, ko u ovom trenutku da te pare za stan u toj zgradi, na toj lokaciji, kakav god bio, taj nije normalan.
 
Ovo je kapitalizam,svaka roba ima svog kupca,samo treba naci pravu cenu.Meni je glavno da se naprave lepe arhitektonske zgrade,a iskreno mi je svejedno koliko ce investitor da zaradi ili izgubi novca.
 
Nebojsa":ktgzp1li je napisao(la):
Nemam zelju da ih zovem, to je IMBECILIZAM! Ovo je Beograd, nije ni Pariz ni London ni Bec, ko u ovom trenutku da te pare za stan u toj zgradi, na toj lokaciji, kakav god bio, taj nije normalan.

Stanove u tim zgradama su kupili Mladjan Dinkic i Tomislav Nikolic :laugh:
 
Homer Jay":3o6x09jq je napisao(la):
Stanove u tim zgradama su kupili Mladjan Dinkic i Tomislav Nikolic :laugh:

u onim zutim, ili bas toj rozoj, sto je naspram hotela?

one zute, najmanji stan je 160 kvm, ali je vecina 250-350 kvadrata. ona roze (ili koja je to vec boja) ima normalne stanove (ono 60-70 kvm).
 
vucko":2dviwfle je napisao(la):
Ovo je kapitalizam,svaka roba ima svog kupca,samo treba naci pravu cenu.Meni je glavno da se naprave lepe arhitektonske zgrade,a iskreno mi je svejedno koliko ce investitor da zaradi ili izgubi novca.

Slazem se sa ovim drugim ali ne i onim prvim. Imacemo kapitalizam kada svaki Pera ili Zika bude pod istim uslovima mogao da dobije gradjevinsku dozvolu i da ga drzava onda pusti da radi, dok god se postuju sve urbanisticke, sigurnosne, i druge norme. Kod nas dozvole dobijaju samo odabrani a parcele se dobijaju ispod stola, cesto u sumnjivim privatizacijama. Da je taj sektor otvoren i da svaki tim arhitekata i gradjevinara moze da oformi firmu i udje u biznis bez spoticanja, cena kvadrata u Beogradu bi bila puno niza i imali bi TRZISTE. Gradjevina je kod nas zabran mafije i vlasti, sto je u ovoj nesrecnoj zemlji i tako jedno te isto. Svaka cast relativno malom broju legitimnih, uglavnom stranih, investitora, a i za njih sumnjam da su cesto prinudjeni da rade stvari koje radje ne bi. To NIJE trzisni kapitalizam.
 
Homer Jay":1887q9ch je napisao(la):
Nebojsa":1887q9ch je napisao(la):
Nemam zelju da ih zovem, to je IMBECILIZAM! Ovo je Beograd, nije ni Pariz ni London ni Bec, ko u ovom trenutku da te pare za stan u toj zgradi, na toj lokaciji, kakav god bio, taj nije normalan.

Stanove u tim zgradama su kupili Mladjan Dinkic i Tomislav Nikolic :laugh:
Pa daj reci koji je ulaz da intervenisem s..u im j.... :rant: :grand:
 
novice":419in9qh je napisao(la):
Homer Jay":419in9qh je napisao(la):
Stanove u tim zgradama su kupili Mladjan Dinkic i Tomislav Nikolic :laugh:

u onim zutim, ili bas toj rozoj, sto je naspram hotela?

one zute, najmanji stan je 160 kvm, ali je vecina 250-350 kvadrata. ona roze (ili koja je to vec boja) ima normalne stanove (ono 60-70 kvm).
U žutim zgradama su kupili stanove.
A hotel će potpuno zakloniti vidik ovoj drugoj stambenoj zgradi što se naslanja na VIG Plazu, a i Energoprojektu će većim delom zakloniti...
 
Bravo Nurko! Jos malo pa ce i hotel i kulica pod krov :) Drago mi je sto se i ova zgrada iza hotela zavrsava, a nadam se da ce i Intesa uskoro poveti izgradnju.
 
Zahvaljujuci reportazi Beobuilda, imamo priliku da vidimo da se hotel Falkensteiner polako stavlja pod krov i nema sumnje da ce sve biti gotovo u roku - do leta naredne godine. Svaka cast na brzini radova:

111218-FKST-01.jpg


Galeriju zaista ekskluzivnih fotografija sa ovog gradilista pogledajte u vesti na naslovnoj strani Beobuilda.
 
Dokle se stiglo sa ovim projektom? Ima neka live kamera koja hvata ovaj blok.
 
Nažalost, mislim da nema live kamere. Nešto pre ovog ledenog doba (pre otprilike dve nedelje) sam prolazio pored Falkensteinera i mogu ti reći da sjajno napreduju. Ceo kompleks je stavljen pod krov - grubi građevinski radovi su, dakle, manje više gotovi. Na kulu su postavljeni i testeri staklenih panela za fasadu i verujem da će početi da je postavljaju čim se, što se kaže, steknu vremenski uslovi. Ako budu radili dosadašnjim tempom, nema sumnje da će objekat završiti do leta :)

Još jedan utisak je da objekat baš dominira i da bi utisak bio još impresivniji da je kula viša za 3-5 spratova. Kada na ćošak čučne Intesa (koja bi trebalo da bude iste visine, možda čak i viša) ta raskrsnica će poprimiti sasvim drugačiji oblik. Sam prilaz Bulevaru Mihaila Pupina iz pravca kružnog toka će ostavljati utisak da ulazite u moderan poslovni distrikt (taj utisak će se, Bože zdravlja, samo pojačavati kada krene izgradnaj u bloku 26).
 
Sjajan webcam za finale na Falkensteineru i praćenje izgradnje banke "Intesa".
 
Izgleda da su poceli sa pripremom za izgradnju intezine zgrade na uglu. Zurio sam pa nisam stigao vise da slikam, veceras ili sutra cu da okacim vise slika.
Ova sprava nije za pobijanje sipova, ali vrse neka busenja sa njom


postavili su i kontenjere za potrebe gradilista
 
Vrh