Šta je novo?

Expo 2027

Ми ћемо радити фасаде у Сурчину.

Za početak trotoar.

20240116_131856.jpg
 
Београд на води ради - ЕХПО се гради.
 
Kada mrznja nadvlada zdrav razum.

Tako ste pricali i za beograd na vodi,govorili ste-ne davite Beograd!!!Eno sve se otimaju burzuji za stanove,nema nikakvog davljenja beograda,sada je to naj lepsi deo grada.

Tako ce biti i za stadion,expo i taj akva centar.Pa ne postoji bolji deo grada za to sve izgraditi.Sa jedne strane aerodrom,sa druge sava sa novim pristanom,i brza pruga i auto put.Toga nema na teritoriji Beograda nigde.
Može li neki argument za tvrdnju da je Bnv najlepši deo grada? Prilično sam siguran da bi NBgd blokovi bili viša liga kada bi fasade zgrada bile obnovljene i kada bi javni prostori bili sređeni, trotoari popločani a zelenilo održavano redovno. Možeš li izložiti argumente za tvrdnju da je bolje izgraditi sajam van grada zbog železnice, aerodroma, pristaništa i autoputa, nego zadržati postojeći sajam koji je bio tik uz trasu pruge, i koju je još uvek moguće osposobiti, tik uz reku i u blizini najvećih i najprometnijih saobraćajnih čvorišta i pravaca u gradu.
 
Poslednja izmena:
Može li neki argument za tvrdnju da je Bnv najlepši deo grada? Prilično sam siguran da bi NBgd blokovi bili viša liga kada bi fasade zgrada bile obnovljene i kada bi javni prostori bili sređeni, trotoari popločani a zelenilo održavano redovno. Možeš li izložiti argumente za tvrdnju da je bolje izgraditi sajam van grada zbog železnice, aerodroma, pristaništa i autoputa, nego zadržati postojeći sajam koji je bio tik uz trasu pruge, i koju je još uvek moguće osposobiti, tik uz reku i u blizini najvećih i najprometnijih saobraćajnih čvorišta i pravaca u gradu.
Ako tebi nije najlepsi deo grada,tvoj problem.Da ti objasnjavam osnovne stvari,stvarno ne zelim.

A za sajam,pa samo zamisli na vec opterecenu gazelu i to malo ulica oko sajma,pa koji bi to kolaps bio nevidjeni.I ovako je krkljanac.

Mislim ja shvatam da vama beograDZanima koji ste blizu i sajma,marakane,zeleznicke stanice,klinickog centra,centra grada,kalemegdana i svega moguceg bitnog i manje bitnog,sada vam neko otima iz kruga dvojke neki bitan objekat,a tako ste lepo navikli da vam je sve na dohvat ruke.E bas mi vas je zao!Evo ronim suze.Cak cete jadni morati da malo produzite u njive,cak desetak minuta duze nego sto ste navikli.....buhuuuu,kuku lele!

Napredak se ne moze zaustaviti,kukali vi ili ne.Tako su kukali i za novi beograd kada se gradio,u barama i mocvarama.A vidi sad.Ali to je napredak.
 
Ako tebi nije najlepsi deo grada,tvoj problem.Da ti objasnjavam osnovne stvari,stvarno ne zelim.

A za sajam,pa samo zamisli na vec opterecenu gazelu i to malo ulica oko sajma,pa koji bi to kolaps bio nevidjeni.I ovako je krkljanac.

Mislim ja shvatam da vama beograDZanima koji ste blizu i sajma,marakane,zeleznicke stanice,klinickog centra,centra grada,kalemegdana i svega moguceg bitnog i manje bitnog,sada vam neko otima iz kruga dvojke neki bitan objekat,a tako ste lepo navikli da vam je sve na dohvat ruke.E bas mi vas je zao!Evo ronim suze.Cak cete jadni morati da malo produzite u njive,cak desetak minuta duze nego sto ste navikli.....buhuuuu,kuku lele!

Napredak se ne moze zaustaviti,kukali vi ili ne.Tako su kukali i za novi beograd kada se gradio,u barama i mocvarama.A vidi sad.Ali to je napredak.
Ne znam koje su to osnovne stvari, ali ako misliš na poklanjanje najvrednijeg gradskog zemljišta, urbanistički nesklad u odnosu na okruženje ,nepostojanje glavne železničke stanice i preko potrebnog dela železničkog čvora, onda nema potrebe za objašnjenjem.
Gazela je i ovako opterećena, a promet je još veći od kada je tu otvoren ogromni tržni centar i od kada je izgrađeno naselje bez adekvatnog javnog prevoza.
Vozom će se do tamo stizati za oko 20 minuta, a treba i sačekati voz do tamo, kao i doći do železničke stanice. Kapacitet tog voza koji treba da poveže grad sa budućim sajmom je upitan, jer treba da opsluži Obrenovac, Nacionalni stadion sa sajmom (ekspo kompleksom), kojima gravitira više hiljada ljudi dnevno u vremenu održavanja sportskih dešavanja i izložbi, i aerodrom, koji koriste hiljade ljudi, što putnika, što radnika (direktno i indirektno). Kada dodamo još i nova naselja uz autoput kod aerodroma i kod nacionalnog stadiona, četvorodelna garnitura sa taktom koji uslovljava dvokolosečna pruga, može se zaključiti da bi tu pomogle garniture sa deset vagona sa desetominutni taktom, jer aerodrom treba povezati i sa ostatkom grada, ne samo sa Novim Beogradom i Prokopom.
 
Ako tebi nije najlepsi deo grada,tvoj problem
O ukusima ne vredi raspravljati, jer lepota je u oku posmatrača.

Da ti objasnjavam osnovne stvari,stvarno ne zelim.
Kada se ostane bez argumenata, obično se poteže za ovakve stvari.

Mislim ja shvatam da vama beograDZanima koji ste blizu i sajma,marakane,zeleznicke stanice,klinickog centra,centra grada,kalemegdana i svega moguceg bitnog i manje bitnog,sada vam neko otima iz kruga dvojke neki bitan objekat,a tako ste lepo navikli da vam je sve na dohvat ruke.E bas mi vas je zao!Evo ronim suze.Cak cete jadni morati da malo produzite u njive,cak desetak minuta duze nego sto ste navikli.....buhuuuu,kuku lele!
To što je meni igrom slučaja na pešačkoj udaljenosto dosta navedenog, ne znači da mi je problem da putujem i u udaljenije delove grada. Nikada nisam patio od tog sindroma Kruga dvojke i Dedinja. Da idem do Sajma u Surčinu, ne pada mi na pamet, ali da idem (što sam i radio) do rasadnika koji je na lokaciji udaljenijoj od Surčina, apsolutno nije problem. Isto tako ne želim ni da idem da se lečim po prigradskim naseljima zato što je nekome zinulo da gradi gomilu višespratnica, stambeno - poslovnog prostora na području kompleksa KCS. Dalje, do buvljaka u bloku 42 sam zahvaljujući železničkoj stanici ispred nosa, stizao za 10 - 15 minuta, a sada mi treba daleko više vremena do Miljakovca, što ne znači da do istog neću više ići. Ovo su samo neki od primera.

Da li će se do te famozne 2027. godine desiti pruga koja obilazi pola grada da bi te dobacila da Surčina ili će me voziti specijalizovana autobuska linija gradskog prevoza, ne znam, ali znam da je rešenje za voz :rolleyes: . Takođe, iako su me neki ubeđivali kako nisam u pravu, i dalje stojim pri stavu da neko ko živi u istočnom delu Beograda (delovi Zvezdare i Voždovca, te stanovnici Grocke) sigurno neće trošiti pola dana da bi došli do Sajma na Surčinu, da bi tamo proveli daleko manje vremena na samom dešavanju. Takođe se slažem i sa konstatacijom @mihajloboric87 .

P. S.
Samo da dodam da ovo što je pisao mihajloboric87 se apsolutno može primeniti na sve delove grada.​
 
Poslednja izmena:
U vezi Expa ...

Četri i po meseca od svetskog prvenstva u veslanju u Beogradu još uvek nismo isplatili dugove stranim učesnicima zbog čega je Srpskim veslačima zabranjeno učestvovanje na Olimpijskim igrama u Parizu.

Koliko ono milijardi košta Expo?

 
U vezi Expa ...

Četri i po meseca od svetskog prvenstva u veslanju u Beogradu još uvek nismo isplatili dugove stranim učesnicima zbog čega je Srpskim veslačima zabranjeno učestvovanje na Olimpijskim igrama u Parizu.

Koliko ono milijardi košta Expo?


U toku je završavanje finansijske procedure i isplata obaveza za Svetsko prvenstvo u veslanju koje je održano u našem glavnom gradu, koja je kasnila iz administrativnih razloga, a što je automatski dovelo do privremene suspenzije našeg saveza. Ministarstvo sporta Republike Srbije odobrilo je isplatu, ubrzano radi na rešavanju problema i obaveze će da budu ispunjene u najkraćem mogućem roku.
Šta drugo reći nego Srbija i sramota.

Dakle, trenutno je u pitanju samo dinamika izvršavanja obaveza, koja mora da prođe kroz strogu zakonsku, ali i proceduru koju zahteva Svetska veslačka federacija.
Svet nije navikao na Srpsko "papir trpi sve" i "platiću ti majke mi" :)
 
"O ukusima ne vredi raspravljati, jer lepota je u oku posmatrača."

Bukvalno sam ovo hteo da napisem,ali rekoh ne zelim,glupo je objasnjavati neke stvari.
Kada se ostane bez argumenata, obično se poteže za ovakve stvari.

I te kako ima argumenata,ali kao sto rekoh nisam hteo da objasnjavam.Ali se tu uvek nadje neko "pametan" da objasni.


Dok god se ovde budu kacili samo prilozi sa N1,sve je jasno.Sreca nasa sto takvi kao vi nemaju nikakvog udela u odlucivanju oko planova i programa za buducnost.Izbori su prosli,sve se zna.


"To što je meni igrom slučaja na pešačkoj udaljenosto dosta navedenog"

Tacno sam znao.Kukaju samo takvi kao ti.Nije vas tesko provaliti.Samo zamisli da sada treba da se gradi novi beograd,ista bi prica bila."Otkud tamo u bare"!!!
 
Нови Београд је био логично позициониран између Земуна, Бежаније и Београда са друге стране Саве. Грешке су тад направљене што је игнорисана предратна мрежа шинских система у корист лењир урбанизма.
Са друге стране ЕХПО праве на периферији не Београда, него периферији Сурчина. А могли су лепо да искористе остатак Савског амфитеатра, када је већ протраћен простор где је месна заједница Београд на води. Могли су да рашчисте сва ругла по граду и на њиховим местима дигну објекте за ЕХПО, и у исто време среде све постојеће спортске и сценске објекте у граду, заједно са Сајмом.
 

Vidi se da nisi bio skoro na Novom Beogradu. Ovo ne rešava kanta farbe, već buldožer.
Uz odgovarajuć mobilijar, sređene staze, održavano zelenilo, komunalni red ( parkiranje, reklame, kućice, bilbordi, kiosci i divlje nadogradnje), sređene fasade ( uklanjanje divljih nadogradnji i unificiranje prizemlja zgrade i standardizovane dimenzije ( više njih) oglasa, natpisa i reklama, uklanjanje splavova, gradnju par podzemnih garaža, uređene biciklističke staze i razvijen sistem vrtića, prosvetnih i javnih ustanova Novi Beograd može biti jedno od najfunkcionalnijih naselja u Evropi, pogotovo zato što ima predispozicije za sve navedeno (široke ulice, velike javne površine, dugačak priobalni pojas, uslove za širenje tramvajske mreže, širenje železničke mreže). To sve se može primeniti i na ostale delove grada, kao što je @solecar napisao.
 
Bukvalno sam ovo hteo da napisem,ali rekoh ne zelim,glupo je objasnjavati neke stvari.


I te kako ima argumenata,ali kao sto rekoh nisam hteo da objasnjavam.Ali se tu uvek nadje neko "pametan" da objasni.


Dok god se ovde budu kacili samo prilozi sa N1,sve je jasno.Sreca nasa sto takvi kao vi nemaju nikakvog udela u odlucivanju oko planova i programa za buducnost.Izbori su prosli,sve se zna.


"To što je meni igrom slučaja na pešačkoj udaljenosto dosta navedenog"

Tacno sam znao.Kukaju samo takvi kao ti.Nije vas tesko provaliti.Samo zamisli da sada treba da se gradi novi beograd,ista bi prica bila."Otkud tamo u bare"!!!
Ako imaš argumenata napiši.

Ne kače se prilozi samo sa N1, ja npr. volim da iskoristim primere iz Moskve, naročito za temu o K distriktu i Bnv. Evo i sada ću.
Screenshot_20240123-104654~2.png

Mi smo mogli dobiti ovo na mnogo većoj površini, sa muzejima, operom i uklopljenom železničkom stanicom, ali smo ipak dobili ovo:
Screenshot_20240123-104840~2.png

Naselje koje ne prati urbanističko uređenje okolnih kvartova, bez javnog prevoza i javnih sadržaja.

Ne kukaju samo ljudi koji žive bliže sajmu, a i to nije uopšte pogrešno ili zabranjeno da i oni iskažu svoj stav. Evo i ja neću sajam u njivama na obodu gradu, a ne živim u krugu dvojke već 90km od Beograda.
 
Poslednja izmena:
Ako imaš argumenata napiši.
Pa trebalo bi mi dosta vremena da napisem kilometarski tekst,koji ionako nece niko citati.Tako da namam nameru.

Ma vidim ja da ste vi napravili ovde mali kruzok hejtera i "Djilas lovera",i toliko ste zacementirani u mrznji,da mi je prosto simpaticno da ponekad dodjem ovde i citam kako pizdite i koprcate se a u sustini ste nemocni.Kao sto su i izbori pokazali.Bitno je da se radi i gradi a vi...ostanite u vasem malom svetu mrznje.Pozz.
 
Pa trebalo bi mi dosta vremena da napisem kilometarski tekst,koji ionako nece niko citati.Tako da namam nameru.

Ma vidim ja da ste vi napravili ovde mali kruzok hejtera i "Djilas lovera",i toliko ste zacementirani u mrznji,da mi je prosto simpaticno da ponekad dodjem ovde i citam kako pizdite i koprcate se a u sustini ste nemocni.Kao sto su i izbori pokazali.Bitno je da se radi i gradi a vi...ostanite u vasem malom svetu mrznje.Pozz.
Upravo sam uredio prethodni post sa dve slike, pa te molim da ih pogledaš. Rado ću pročitati kilometarski tekst ako će biti napisani argumenti koji potkrepljuju tvrdnju o neophodnosti Bnv.

Kada pišem o projektima, dizajnu i urbanizmu, trudim se da izbegavam političke teme. Đilas je takođe svojevremeno izjavio da podržava Bnv, tako da ne vidim potetrebu da pišem o njemu kao osobi koja bi mogla da uradi nešto bolje, kako po pitanju savskog amfiteatra, tako i u domenu nacionalnih interesa i po pitanju vođenja države uopšte, jer se ideološki sa njim i njegovom strankom i partnerskim strankama i ideološki sličnim partijama i pokretima ne slažem.
 
Dok god se ovde budu kacili samo prilozi sa N1,sve je jasno.Sreca nasa sto takvi kao vi nemaju nikakvog udela u odlucivanju oko planova i programa za buducnost.Izbori su prosli,sve se zna.
Samo da te obavestim da sam i te kako imao udela u odlučivanju, jer sam direktno učestvovao u borbi i na kraju se i izborio da se ne grade soliteri u mom kraju, na klizištu.

Kome smetaju prilozi ili vesti sa N1, slobodno može da kači vesti sa preostalih 99% medija koji su po njegovom ukusu. Na ovom forumu to nije zabranjeno. ;)

"To što je meni igrom slučaja na pešačkoj udaljenosto dosta navedenog"

Tacno sam znao.Kukaju samo takvi kao ti.Nije vas tesko provaliti.Samo zamisli da sada treba da se gradi novi beograd,ista bi prica bila."Otkud tamo u bare"!!!
Nije teško ni provaliti takve kao ti, koji pred spavanje puštaju govor predsednika (metafora) i izvlače stvari iz konteksta, radi dokazivanja kako su oni u pravu...

Nema potrebe da zamišljam da treba sada da se gradi NBG, kada u realnosti imam taj scenario u starom delu Beograda, a u poslednje vreme i Zemunu, al' sa malim obrtom u celoj priči, na infrastrukturi iz XIX i prvoj polovini XX veka. Čak imam i najlepše naselje, kako neki rekoše, izgrađeno na barama.
Ma vidim ja da ste vi napravili ovde mali kruzok hejtera i "Djilas lovera",i toliko ste zacementirani u mrznji,da mi je prosto simpaticno da ponekad dodjem ovde i citam kako pizdite i koprcate se a u sustini ste nemocni.Kao sto su i izbori pokazali.Bitno je da se radi i gradi a vi...ostanite u vasem malom svetu mrznje.Pozz.
Da se malo našalim jednom malom parodijom, pošto se vidim ima potreba da se ponavlja mantra o najčistijim i napoštenijim izborima.

Da trezveno razmišlja bio je sprečen,
gutac Pink, Happy i ostalih TV - a i novina,
mozak mu je konstantno ispečen,
ne trazi se zamena...
Ne kukaju samo ljudi koji žive bliže sajmu, a i to nije uopšte pogrešno ili zabranjeno da i oni iskažu svoj stav. Evo i ja neću sajam u njivama na obodu gradu, a ne živim u krugu dvojke već 90km od Beograda.
(y)
 
U vezi Expa ...

Četri i po meseca od svetskog prvenstva u veslanju u Beogradu još uvek nismo isplatili dugove stranim učesnicima zbog čega je Srpskim veslačima zabranjeno učestvovanje na Olimpijskim igrama u Parizu.

Koliko ono milijardi košta Expo?

dace bog da bude vise takvih situacija. sportovi su veoma vazno propagandno uruzje rezima
 
Đilas je takođe svojevremeno izjavio da podržava Bnv, tako da ne vidim potetrebu da pišem o njemu kao osobi koja bi mogla da uradi nešto bolje, kako po pitanju savskog amfiteatra, tako i u domenu nacionalnih interesa i po pitanju vođenja države uopšte, jer se ideološki sa njim i njegovom strankom i partnerskim strankama i ideološki sličnim partijama i pokretima ne slažem.
Djilas je lopov kao i radikali.
 
Vrh