Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,1%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 7,9%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,6%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,5%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 44 13,9%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 60 19,0%

  • Ukupno glasača
    316
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797126#p797126:33e4a7fu je napisao(la):
maxx79 » Пет Нов 27, 2020 1:44 pm[/url]":33e4a7fu]
A sad mozemo ovako da furamo sa po 10.000 novozarazenih i "nikom nista"?

Ljudi,da li ste vi imali nekoga od najmilijih koji je zaglavio u bolnicu od ovog virusa?...ili sto mozda sami videli kako to izgleda?.....uostalom,da li ste uopste videli na sta lice bolnice zadnjih dana i nedelja?

”Фурали” смо ове броје заражених тамо у јулу ако се сећаш, само су нам приказивали 3-5х мање бројке јер је ИТ био крив - Др. Кон.
Лично познајем прве званично заражене у Србији из фебруара и почетка марта. Седео са тим људима у истој канцеларији и 1/3 била заражена, остали нису ни тестирани јер нисмо имали никакве симптоме па су нас о****. Прошли људи и Инфективну, Мишовић на па на крају и Сајам.

Да ли си ти видео на шта личе наше болнице годинама уназад? Евидентно да ниси чим се сада оволико зачуђујеш.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797127#p797127:1d51ifsp je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Nov 27, 2020 12:46 pm[/url]":1d51ifsp]Kućni pritvor od 15 dana ne da ništa ne bi rešio nego bi samo dodatno pogoršao stvari. Zato što bi se pravile neopisive gužve i panike, kako pre, tako i posle pritvora. I kad kažem gužve ne mislim samo na redove ispred Maksija. Mislim na opštu pometnju širom zemlje, da ljudi završe i urade ono što neće moći narednih 15 dana. Prodavnice, pošte, banke, računi, kućne opravke, pregledi (ne Korona nego drugih vrsta), sahrane...

A sad mozemo ovako da furamo sa po 10.000 novozarazenih i "nikom nista"?
Čekaj da razmislim...


DA.

A sta ce po tebi zaustaviti virus u narednih 2-3 meseca?....tako sam od sebe?......ili Bozic,Nova Godina?

I kad si razmisljao,da li si uzeo u obzir koliki su kapaciteti u bolnicama,pa da mozemo da izguramo i sa po 10.000 zarazenih svakog dana?.......uostalom,na osnovu cega si doneo tako dubokoumnu odluku da mozemo bez problema da izdrzimo sa tolikim ciframa?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797131#p797131:18amk99j je napisao(la):
niko_bitan » Pet Nov 27, 2020 12:52 pm[/url]":18amk99j]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797126#p797126:18amk99j je napisao(la):
maxx79 » Пет Нов 27, 2020 1:44 pm[/url]":18amk99j]
A sad mozemo ovako da furamo sa po 10.000 novozarazenih i "nikom nista"?

Ljudi,da li ste vi imali nekoga od najmilijih koji je zaglavio u bolnicu od ovog virusa?...ili sto mozda sami videli kako to izgleda?.....uostalom,da li ste uopste videli na sta lice bolnice zadnjih dana i nedelja?

”Фурали” смо ове броје заражених тамо у јулу ако се сећаш, само су нам приказивали 3-5х мање бројке јер је ИТ био крив - Др. Кон.
Лично познајем прве званично заражене у Србији из фебруара и почетка марта. Седео са тим људима у истој канцеларији и 1/3 била заражена, остали нису ни тестирани јер нисмо имали никакве симптоме па су нас о*****. Прошли људи и Инфективну, Мишовић на па на крају и Сајам.

Да ли си ти видео на шта личе наше болнице годинама уназад? Евидентно да ниси чим се сада оволико зачуђујеш.


Ne,ovoliko zarazenih nismo imali ni u julu,a ni u martu,aprilu......sada se zaista blizi kolaps zdravstvenog sistema,jer jednostavno mnogo vise ljudi pokusava da dodje do bolnice,a nece biti mesta za sve.....niti imamo dovolno lekara

Video sam na sta lice nase bolnice godinama unazad,ali sada sa ovom koronom su 10X gore.....i za korona pacijente,a i za sve ostale pacijente,sto je mozda i veci problem...tako da je zaista imperativ da se virus sto pre zaustavi i da sistem pocne normalnije da fukcionise.......e sad,da li na neki drugi nacin virus moze da se zaustavi u narednom periodu osim zatvaranjem?
 
Pa neće ga ništa zaustaviti. Neće ga zaustaviti ni ove prve vakcine. Biće zaustavljen, to jest desetkovan, tek tamo krajem sledeće godine, kada budu masovne vakcinacije sa proverenim procedurama i sastojcima.

Tvoj predlog nije nikakvo trajno rešenje. Tvoj predlog o novom kućnom pritvoru od 15 dana u svetskoj pandemiji o kojoj nauka i dalje očigledno nema pojma, nema nikakvog smisla, jer bi se Kurona opet pojavila i rasplamsala u zemlji već svega par dana nakon tog kućnog pritvora i izolacije.

I to sve ako gledamo scenario u kome ne bi došlo do opšte pometnje i panike u danima pre uvođenja 15-dnevnog zatvora. A o tome tek da ne pričam.
 
Nego, evo nam početka decembra, gde nestade grip? Kolko ljudi je zvanično zaraženo? Eto može i od tog Medicinskog faxa pored kojeg ne prolazimo, nek nas neki njijov profesor stručnjak prosvetli.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797135#p797135:qazro8p6 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Nov 27, 2020 1:01 pm[/url]":qazro8p6]Pa neće ga ništa zaustaviti. Neće ga zaustaviti ni ove prve vakcine. Biće zaustavljen, to jest desetkovan, tek tamo krajem sledeće godine, kada budu masovne vakcinacije sa proverenim procedurama i sastojcima.

Tvoj predlog nije nikakvo trajno rešenje. Tvoj predlog o novom kućnom pritvoru od 15 dana u svetskoj pandemiji o kojoj nauka i dalje očigledno nema pojma, nema nikakvog smisla, jer bi se Kurona opet pojavila i rasplamsala u zemlji već svega par dana nakon tog kućnog pritvora i izolacije.

I to sve ako gledamo scenario u kome ne bi došlo do opšte pometnje i panike u danima pre uvođenja 15-dnevnog zatvora. A o tome tek da ne pričam.

A jesi ti mozda cuo da je sada u Evropi ponovo "trend" zatvaranja?

Zasto mnoge zemlje ne samo u Evropi nego i na celom svetu pribegavaju raznim vidovima zatvaranja?.....i zamisli,gle "cuda" kod njih brojke novozarazenih pocinju primetno da padaju.......a kod nas,"zamisli" uskoro cemo postati svetski sampioni u broju novozarazenih u odnosu na ukupan broj stanovnika...

Ili mozda si ti pobornik one struje "turbo Srba"koji uvek radi sve kontra i mimo ostalog sveta.....kad svi rade jedno,e mi onda u inat nesto deseto,jer eto mi smo "najpametniji" na celom svetu... :bash:

Uostalom,sada se i ne moze govoriti o nikakvom trajnom resenju,vec samo privremenom resenju,a privremno resenje je upravo to zatvaranje,jer na zalost ne postoji nista drugo osim toga.....zato se mnoge EU zemlje i zatvaraju....

Ili ti mozda mislis da je "resenje" da imamo po 10.000 novozarazenih svaki dan i ko zna koliko umrlih?
 
Brojke zaraženih padaju, kažeš...? Hm, pa onda da idemo da javimo Johns Hopkins institutu i Worldometer fondaciji da im brojke i izveštaji ne valjaju. :kafa:
WM.jpg


I ne, ne zatvaraju ''mnoge zemlje širom sveta''. Svakako ne na 15 dana kao što ti i drugi ekstremisti predlažete.
 
Па да, то ће тако унедоглед; док се не зарази 11 милиона становника Србије - па опет...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797122#p797122:30i0ii4e je napisao(la):
Bender Rodriguez » 27 Nov 2020 12:30[/url]":30i0ii4e]Evo kompromisnog rešenja: Sixto i Maxxxa se zatvore sami na 2 godine u stan, a mi ostali ćemo dobrovoljno da im doturamo hranu i namirnice kroz mali kran na prozoru. Ko je za, nek digne ručicu. :)
Ja sam pre za tablete vitamica C, D, kalijuma, fosfora, Dulkolaks za probavu... :D

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797116#p797116:30i0ii4e je napisao(la):
Sixto » 27 Nov 2020 12:22[/url]":30i0ii4e]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797011#p797011:30i0ii4e je napisao(la):
solecar » Pet Nov 27, 2020 10:12 am[/url]":30i0ii4e]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=796992#p796992:30i0ii4e je napisao(la):
Zion Williamson » 26 Nov 2020 23:17[/url]":30i0ii4e]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=796988#p796988:30i0ii4e je napisao(la):
solecar » Pet Nov 27, 2020 12:05 am[/url]":30i0ii4e]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=796970#p796970:30i0ii4e je napisao(la):
Дошљак » 26 Nov 2020 22:28[/url]":30i0ii4e]Имунитет је исувише сложен систем да би га појачали само витамински и минерални суплементи. У суштини је свако биће специфично за себе и разни фактори утичу на имунитет.
Redovno, godinama unazad, cedim sokove od voća i povrća zimi, kao i krajem jeseni i poočetkom proleća, i mogu reći, da ništa nije zakačilo ni mene ni moje ukućane. Verujem da to, uz fizičku aktivnost, doprinosi jačanju organizma i da je mnogo bolje nego li raznorazni suplementi. Isto se lečim i jogurtom, umesto tabletama za p'oboljšanje varenja.
Upravo to. 2 hiljade za gospodina
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=796989#p796989:30i0ii4e je napisao(la):
Дошљак » 26 Nov 2020 23:11[/url]":30i0ii4e]Мало људи зна да организам много боље искоришћава витамине и минерале из воћа и поврћа него из таблета.
:kk:
Grupica forumasa 'sa stavom' koji nisu prisli medicini blize od operacije krajnika u mladosti.
O veliki vidovnjače, šta kaže tvoja magična kugla, šta nam je činiti?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797119#p797119:30i0ii4e je napisao(la):
Zion Williamson » 27 Nov 2020 12:26[/url]":30i0ii4e]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797116#p797116:30i0ii4e je napisao(la):
Sixto » Pet Nov 27, 2020 1:22 pm[/url]":30i0ii4e]Grupica forumasa 'sa stavom' koji nisu prisli medicini blize od operacije krajnika u mladosti.
Pa ti slobodno gutaj sve sto se kaze da pomaze i sto je moderno. Kao svi sto kupuju te stvari.
Kazem jedino razumem to ako se hranite smecem svaki dan i niste nimalo aktivni. Mozda pomogne u tom slucaju da se izbalansira.
Ja samo kazem postoje prirodni i bolji nacini od gutanja vestackih prahova i tableta.
Jeo sam sve i svašta i bio u stanju da pojeden pola štapa kobasice za jedan obrok i da i dalje osetim da mogu još. Tamanio sam viršle (kuvane i pržene), pržio kobasice, jeo jela sa zaprškama, parizere i salame "podriguše", znao da zaređam da 20 - ak jaja pojedem u 15 dana, bilo perioda kada sam znao da zaređam sa Fast foodom (doduše ređe)... pa sam na kraju zaradio trigliceride i do 3x veće nego što je normalno. Nakon drastične promene ishrane, za svega 3 meseca sam ih doveo u normalu. Od tada, nekih 15 - ak godina, nijednom nisu bili ni blizu gornjoj granici. Od tada me viršle, kobasice koje se prže, parizeri i "podriguše", kao i zaprške, nisu videli. Fast food u retke petke. Konzumaciju određene vrste namirnica sam promenio. I uopšte ne žalim zbog toga.
Majka ima problem sa štitnom žlezdom pa joj je vitamin D na donjoj granici, vrlo često. Nema šta nije probala od suplemenata, po preporuci doktorke koja je leči i rezultati su bili mizerni. Otišla jedne godine na more sa prijateljicom, i posle toga uradila analizu vitamina D, koji je bio u granicama normalnog, i to negde na sredini. Nakon toga je počela da se što više sunča i izlaže suncu, i rezultati su daleko bolji.
Takođe, mnogi sirupi za iskašljavanje i izbacivanje sekreta, prave se na bazi majčine dušice, jagorčevine, žalfije... Iz nekog razloga smo jedne godine napravili domaći sirup od majčine dušice. Meni se to toliko dopalo da sam ga pio kao sumanut. 20 - ak dana kasnije, krenuo da se otkačinje sekret, i da ga izbacujem u velikoj meri, i to toliko da sam tačno osetio kako mi se pluća čiste i kako bolje dišem, a nisam pušač.
Za sada toliko o mojoj operaciji krajnika. :wink:
 
Broj zaraženih ne znači ništa. Veći pokazatelj su brojevi na respiratorima i brojevi umrlih. Broj zaraženih se uvećava kako se povećava i broj ljudi koji se testiraju. A to što su pozitivni, ne znači da imaju i ozbiljne simptome. Gomila ljudi je odavno i preležala Kovid a da nije ni osetila.

A i sa tim brojevima umrlih je večita debata - ne između tebe i mene, nego između lekara i naučnika - šta sve treba voditi kao smrt od Kovida, a šta ne.

Inače mi nismo na 10.000 novozaraženih i 100 umrlih nego na 7.000 novozaraženih i 50 umrlih dnevno.

Neka od rešenja za koja se ja zalažem i podržavam jeste upravo zatvaranje mesta gde se ljudi okupljaju u velikim brojkama a gde je nemoguće držati distancu i kontrolisati kretanje i protok vazduha. Dakle klubovi, stadioni, čuveni splavovi i sve bez čega većina stanovništva može da živi i privređuje. Postojeće rešenje sa zatvaranjem pojedinih objekata posle 18 i 21h je takođe dobra mera jer eliminiše prostor za razna ilegalna majmunisanja i okupljanja (žurke i klubovi) bez ograničavanja ostalih da i dalje kolko tolko normalno funkcionišu i izađu kad moraju.

Meni su ovaj sadašnji tok i sadašnje mere, u našim uslovima, sasvim prihvatljive. I daće još veće rezultate u narednim danima, kako se dnevne brojke budu smanjivale i normalizovale. E sad, to što uvek ima ljudi koji bi da brojke budu 0 novih, 0 na respiratorima i 0 umrlih... Šta da im kažem sem - ''Dream on''...
 
Cuo sam od ljudi koji nisu do sada gresili sa informacijama da se virus na ovaj ili onaj način mora staviti pod kontrolu u narednih 10-ak dana.
Mnogo veliki novac je ulozen u naše planine, od ljudi koji očekuju nesmetanu sezonu, i mora se naci neki model funkcionisanja.
Otvaranje je pomereno za 04.12, a ako pratite izjave naših epidemiologa tada se i očekuje par broja zaraženih. Posle onoga sa izborima mislim da ce lagano izvesti jos jednu obmanu. A mislim da se bas ovih dana sa ovim ciframa radi na tome.
 
Радо би ови увели неке мере и ове јесени, још пре неку недељу, да нису спискали више од пет милијарди евра пролетос, а како нама милијарде евра не расту на дрвећу...

Елем, ови што су их тад подржавали за лудачке пандурске часове од четири дана, треба да разумеју да су заједно оставили земљу са мање маневарског простора у актуелним околностима. Свако разуман је тад постављао питање: "А шта ћемо на јесен?" Болид од др Коња рекао: "Видећемо!" А за мене једнаки болиди му аплаудирали.

Шта ћете, саучесници сте, а сада гледајте како да се самозакључате, ако је икако могуће.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797150#p797150:1pwnoq4g je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Nov 27, 2020 1:26 pm[/url]":1pwnoq4g]Broj zaraženih ne znači ništa. Veći pokazatelj su brojevi na respiratorima i brojevi umrlih. Broj zaraženih se uvećava kako se povećava i broj ljudi koji se testiraju. A to što su pozitivni, ne znači da imaju i ozbiljne simptome. Gomila ljudi je odavno i preležala Kovid a da nije ni osetila.

Kako mislis da broj novozarazenih ne znaci nista,pa odakle onda oni sto stizu do respiratora i umiru "dolaze"?... od zdravih ljudi?....da li mislis da je svejedno da li imamo 7000 novozarazenih,10000 ili 1000?

Svakako sto je veci broj zarazenih,vise ce biti i ljudi na respiratorima i umrlih...


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797150#p797150:1pwnoq4g je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Nov 27, 2020 1:26 pm[/url]":1pwnoq4g]Inače mi nismo na 10.000 novozaraženih i 100 umrlih nego na 7.000 novozaraženih i 50 umrlih dnevno.

Samo gledaj narednih dana.....ako ne odluce da primene oproban recepr smanjivanja brojeva,eto nama 10000 zarazenih svaki dan....

Uostalom,i ovih 7000 zarazenih na broj stanovnika koji ma Srbija je katastrofalan...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797150#p797150:1pwnoq4g je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Nov 27, 2020 1:26 pm[/url]":1pwnoq4g]Neka od rešenja za koja se ja zalažem i podržavam jeste upravo zatvaranje mesta gde se ljudi okupljaju u velikim brojkama a gde je nemoguće držati distancu i kontrolisati kretanje i protok vazduha. Dakle klubovi, stadioni, čuveni splavovi i sve bez čega većina stanovništva može da živi i privređuje. Postojeće rešenje sa zatvaranjem pojedinih objekata posle 18 i 21h je takođe dobra mera jer eliminiše prostor za razna ilegalna majmunisanja i okupljanja (žurke i klubovi) bez ograničavanja ostalih da i dalje kolko tolko normalno funkcionišu i izađu kad moraju.

Pa mesta gde se okupljaju u velikim brojevima je javni prevoz....razne fabrike,hale,firme (u kojima se malo koje mere postuju,a nekada nije ni moguce postovati mere)......i sta ti onda vredi sto se neko nece zaraziti u klubu,splavu stadionu kad ce se zaraziti na poslu (ili putu do njega)

A tek skole,fakulteti koji su svojevrsni "rasadnici" virusa.......mala deca i mladji ljudi imaju virus,i raseju po kucama svojim babama,dedama itd,itd...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797150#p797150:1pwnoq4g je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Nov 27, 2020 1:26 pm[/url]":1pwnoq4g]Meni su ovaj sadašnji tok i sadašnje mere, u našim uslovima, sasvim prihvatljive. I daće još veće rezultate u narednim danima, kako se dnevne brojke budu smanjivale i normalizovale. E sad, to što uvek ima ljudi koji bi da brojke budu 0 novih, 0 na respiratorima i 0 umrlih... Šta da im kažem sem - ''Dream on''...

Blago tebi ako ti je ovaj sadasnji tok i mere OK,ispunio si uslove da budes deo kriznog staba....ali evo ima onih strucnijih kojima je ovo daleko od prihvatljivog....

http://rs.n1info.com/Vesti/a677037/Vidn ... pukao.html

"Čujete da sam veoma uzbuđen. Juče sam bio u situaciji kakva se dešavala u Italiji. U svom profesionalnom veku nisam očekivao da ću doći u takvu situaciju, nisam imao mesta za ljude koje mi u medicini smatramo mladima, niti sam imao gde da ih transportujem", vidno potresen kaže Panić koji trenutno radi u "crvenoj zoni" i dodaje da je situacija gora nego u julu, da "kliničke slike pacijenata postaju teže... više je mladih ljudi i ogroman je broj obolelih i nismo baš uspešni u lečenju u intenzivnoj nezi, velika je smrtnost kad pacijent dođe u najteže stanje".

"Ja sve više imam utisak da je Srbija oteta od iskompleksiranih ljudi koji nedvoljno poznaju promišljanje o tome kako odgovorna osoba radi za budućnost nacije. Političari i struka iz štaba su se pravdali da nema mera zbog zaštite ekonomije. Upravo se sada na primeru zdravstvenog sistema vidi šta će biti sa ekonomijom, kada iz sistema ispadne 2.300 radnika", ukazuje Panić.

Navodi da onaj ko razmišlja o ekonomiji, "kada oboli veliki broj ljudi, ako su oni na ključnim mestima, zna da onda cela firma stane. Ako u bolnici stane anestezija, onda nijedna hirurška grana ne može da radi, da vam to plastično objasnim".

"Kada se otvori (bolnica) u Batajnici pitanje je da li će nam trebati kreveti, jer je pitanje koliko li ćemo imati preminulih do tada. Sada se pacijenti vraćaju kući, a da se ne uradi potpuna dijagnostika, prepisujemo terapiju na osnovu iskustva i kliničke slike da bi ubrzali koliko toliko i da bi svi pacijenti mogli da budu pregledani", kaže Panić.
 
Kao što rekoh, bitan je broj koji dobije ozbiljne simptome, završi na respiratoru ili umre. Broj od 7.000 zaraženih na 20.000 testiranih ne govori mnogo.
Uostalom,i ovih 7000 zarazenih na broj stanovnika koji ma Srbija je katastrofalan...
Pa i nije.
Pa mesta gde se okupljaju u velikim brojevima je javni prevoz....razne fabrike,hale,firme (u kojima se malo koje mere postuju,a nekada nije ni moguce postovati mere)......i sta ti onda vredi sto se neko nece zaraziti u klubu,splavu stadionu kad ce se zaraziti na poslu (ili putu do njega)

A tek skole,fakulteti koji su svojevrsni "rasadnici" virusa.......mala deca i mladji ljudi imaju virus,i raseju po kucama svojim babama,dedama itd,itd...
Sve što si nabrojao je neophodno za opstanak i funkcionisanje, ne samo ekonomije nego i društva u celini. Takve stvari se ne mogu i ne smeju zatvarati.
S tim što izuzimam škole, fakultete i vrtiće, oko čega sam neutralan jer zavisi od okolnosti. Plus, nastava se lako može prebaciti onlajn, dok promet ljudstva i dobara, kao i proizvodnja - ne mogu.
Blago tebi ako ti je ovaj sadasnji tok i mere OK,ispunio si uslove da budes deo kriznog staba...
Neka hvala.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797158#p797158:2al7s4tj je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Nov 27, 2020 1:48 pm[/url]":2al7s4tj]Kao što rekoh, bitan je broj koji dobije ozbiljne simptome, završi na respiratoru ili umre. Broj od 7.000 zaraženih na 20.000 testiranih ne govori mnogo.

Pa svaki dan imamo podatke da je sve vise ljudi na respiratoru...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797158#p797158:2al7s4tj je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Nov 27, 2020 1:48 pm[/url]":2al7s4tj]Pa i nije.

Kako nije?....a koji,po tebi,je veliki i katastrofalan broj novozarazenih u Srbiji?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797158#p797158:2al7s4tj je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Nov 27, 2020 1:48 pm[/url]":2al7s4tj]Sve što si nabrojao je neophodno za opstanak i funkcionisanje, ne samo ekonomije nego i društva u celini. Takve stvari se ne mogu i ne smeju zatvarati.
S tim što izuzimam škole, fakultete i vrtiće, oko čega sam neutralan odnosno zavisi od slučaja i od okolnosti.

Ali ti ne shvatas da jedna zemlja kao Srbija ne moze normalno funkcionisati ako ima po 7,10,15 hiljada novozarazenih svaki dan....kako ce u takvim okolnostima da funkcionise zdravstveni sistem?....kako ce do lekara da stizu nekorona pacijenti?

Kako ce onda i te fabrike,hale da rade i funkcionisu ako npr cetvrtina ili trecina radnika oboli,zavrsi na bolovanjima,izolacijama,respiratorima,bolnicama ili na onom svetu?
 
Иначе, Словачка је успорила заразу тестирањем целокупног становништва антигенским тестовима. Зашто то не урадимо, ако је фрка, ако треба предах, да се смањи притисак на болнице?

Да није: Зато што смо неспособни? Па реците тако, браћо и сестре, што се плашите? Пустите другог, ко је способнији.

Ево, да дам конкретан предлог, по узору из савремене историје Србије: као што је Недићева власт поставила најспособнијег менаџера у предратној Југославији да се брине о прихвату избеглица из НДХ, нешто слично нека учини и режим Ане Брнабић. А не да нам шаље резервне официре да нам слине како нешто не може и како ћемо сви помрети и пропасти - за то се у рату стреља.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797160#p797160:3sswvy8f je napisao(la):
maxx79 » Pet Nov 27, 2020 1:55 pm[/url]":3sswvy8f]
Pa svaki dan imamo podatke da je sve vise ljudi na respiratoru...
Da, što je i bilo očekivano. Ne samo u Srbiji nego svuda. Otud i termin ''treći talas''.
Kako nije?....a koji,po tebi,je veliki i katastrofalan broj novozarazenih u Srbiji?
Desetine hiljada dnevno sa preko 100.000 testiranih.
Ali ti ne shvatas da jedna zemlja kao Srbija ne moze normalno funkcionisati ako ima po 7,10,15 hiljada novozarazenih svaki dan....kako ce u takvim okolnostima da funkcionise zdravstveni sistem?....kako ce do lekara da stizu nekorona pacijenti?

Kako ce onda i te fabrike,hale da rade i funkcionisu ako npr cetvrtina ili trecina radnika oboli,zavrsi na bolovanjima,izolacijama,respiratorima,bolnicama ili na onom svetu?
Zdravstvo zavisi od ekonomije i funkcionalnosti društva. A oni zavise od prometa ljudstva i dobara, i privređivanja.

Ključ uspeha je naći balans između opterećivanja zdravstva i umanjivanja socio-ekonomske štete.
A da je po vama ekstremistima što biste sve da zatvorite, mi bismo i proleće dočekali utamničeni u kućama a kad bismo izašli na ulice, sačekale bi nas urušene države i društva sa građanskim ratovima, glađu, siromaštvom i opštom panikom i depresijom jer se ništa nije radilo i privređivalo 6 meseci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797163#p797163:3kry6194 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Nov 27, 2020 1:59 pm[/url]":3kry6194]
Zdravstvo zavisi od ekonomije i funkcionalnosti društva. A oni zavise od prometa ljudstva i dobara, i privređivanja.

Pa evo imamo primer da nam zdravstveni sistem puca....on ni ranije nije bio u nekom ne znam kakvom sjajnom stanju,ali sada je katastrofa sto vidimo iz izvestaja svakog dana....

Ti verovatno ne radis u tom sistemu ili nekoj bolnici,pa ti je OK ovako kad pogledas na TV-u ili net-u,ali onim jadnim zdravstvenim radnicima nije bas lako i pitanje je koliko ce izdrzati ako se ovako nastavi....

I sta nam onda vredi sto ekonomija "kao" funkcionise,a zdravstevni sistem pukne zbog nemogucnosti da primi i leci sve novoobolele?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797163#p797163:3kry6194 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Nov 27, 2020 1:59 pm[/url]":3kry6194]Ključ uspeha je naći balans između opterećivanja zdravstva i umanjivanja socio-ekonomske štete.
A da je po vama ekstremistima što biste sve da zatvorite, mi bismo i proleće dočekali utamničeni u kućama a kad bismo izašli na ulice, sačekale bi nas urušene države i društva sa građanskim ratovima, glađu, siromaštvom i opštom panikom i depresijom jer se ništa nije radilo i privređivalo 6 meseci.

A kako ces naci onaj "kljuc"?....tako sto ce restorani,kockarnice i trzni centri, raditi do 6 sati uvece,a sve ostalo ostaje,manje-vise,normalno?.....iako su dosta nenormalne okolonsti...
 
7000 zarazenih dnevno na 7 miliona je 0.1% stanovnistva dnevno, od tih 0.1% "zarazenih" petina ce morati biti hospitalizovano iliti 0.002% stanovnistva dnevno
Ako zdravstveni sistem ne moze da podnese mesec dva tako iliti .6-1.2% za DVA MESECA tesko bolesnih mi ne treba da postojimo onda i dokazuje da imamo mnogoooo vece probleme od corone
I naravno da sam protiv zaustavljanja zemlje i svega zbog uglavnom ljudi koji nece i ne znaju da se cuvaju. Cuvajte se i upotrebite logiku, dobro cete proci
 
Ne puca nista jos uvek. To te samo vlast zamajava da skine odgovornost sa sebe. Jos u junu su na 300 zarazenih i 3 mrtva dnevno pricali kako je sve pred pucanjem. I opet posle odrzali Derbije, Adrije, izbore...
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797165#p797165:r7kkrjt5 je napisao(la):
maxx79 » Pet Nov 27, 2020 2:06 pm[/url]":r7kkrjt5]

A kako ces naci onaj "kljuc"?....tako sto ce restorani,kockarnice i trzni centri, raditi do 6 sati uvece,a sve ostalo ostaje,manje-vise,normalno?.....iako su dosta nenormalne okolonsti...
Da.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797175#p797175:ran9aelo je napisao(la):
Zion Williamson » 27 Nov 2020 14:16[/url]":ran9aelo]Cuvajte se i upotrebite logiku, dobro cete proci.
Samo još kada bi određeni broj njih znao gde da nađe tu logiku.
 
Kon je izjavio da na broj pozitivnih ide x10 broj zarazenih.
Verujući njihovoj matematici to bi značilo sto hiljada po danu. Što ce reći da bi ovim tempom za 20-ak dana , racunajuci i sve ranije zarazene, svi u Beogradu (a i ustatku Srbije)već dobili koronu. I onda ne bi imali više briga.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797143#p797143:2xdtvayw je napisao(la):
maxx79 » Пет Нов 27, 2020 1:15 pm[/url]":2xdtvayw]Evo ti primer Austrije koja je par nedelja imala najdrasticnije mere zatvaranja...

https://www.blic.rs/vesti/svet/duplo-ma ... ji/ywvp4js

Skoro da su prepolovili broj zarazenih.....

Mada,a koje je tvoje resenje,sta predlazes?.....mislim,da li je 10.000 novoobolelih i po 100 umerlih po tebi ok scenario?
Одличан пример, Аустрија. Ако ниси узалудан одштампај њихов график па повуци пресек датума када су уведене ове оштре мере. Да помогнем, у питању је прошли уторак. Тек ћеш онда приметити да ово што си написао није узрочно-последично исправно написано. Тренд опадања је почено неких 5 дана пре увођења мера, тако да то нема везе са мерама. Исто уради и са графицима у Француској, Белгији и Чешкој и доћи ћеш до истих резлтата. Иначе ове земље су имале најизраженији пик у односу на број становника и сад из тог разлога имају најоштрији пад. Не говорим да је то добро јер плаћају у великом броју жртава, који је још увек доста већи него код нас, само да садашњи пад броја заражених код њих нема веза са поменутим драстичним затварањем.
 
Austrija je u prošli utorak uvela OŠTRIJE mere, a još pre 4-5 nedelja manje oštre mere koje su i kao takve bile oštrije od onih koje trenutno važe kod nas. Tako da je taj pad o kom ti govoriš rezultat prvih mera, a ove druge će se tek dodatno odraziti na dalju pad u narednih nedeljama.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Vrh