Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,1%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 7,9%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,6%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,5%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 44 13,9%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 60 19,0%

  • Ukupno glasača
    316
Ta zdravstvene radnike. Ili je posao u pitanju ili je rečeno da će da prođu ko ovi što su među prvima imali suđenje za prekršenu samoizolaciju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=727399#p727399:fxi8wpw8 je napisao(la):
Earthmoving » 13 Apr 2020 06:46 pm[/url]":fxi8wpw8]Ako je tacno i ako kriju informacije, zbog cega bi se to radilo, da im se medicinski radnici ne razbeze, da zataskaju da ih nisu adekvatno zastitili ili nesto trece ? Koje je misljenje?
Može slobodno da se tipuje na drugo, da zataškavaju jer ih nisu adekvatno zaštitili. Čak je i neko od ovih stručnjaka okrivio lekare da su oni krivi što su se zarazili jer se nisu adekvatno zaštitili. I to je vrlo neodgovorna izjava, s obzirom da svi lekari rade u haosu, malo njih možda i stigne da se zaštiti, a najbitnije od svega je, da li uopšte imaju sredstva za zaštitu. A nešto mi govori da baš i nemaju, jer je jednostavno nemoguće da su svi lekari redom neodgovorni i da nemaju blage veze kako se širi ovaj virus, kao i da su oni glavni potencijalni prenosioci virusa.
 
http://www.politika.rs/scc/clanak/45216 ... dno-stanje

Politika je uspela da uslika basketaše na Košutnjaku, kao i jednu grupu koja nije poštovala maksimalni broj ljudi u grupi.

Slikan je i pun parking.

Ne znam da li ste videli snimak frankfurtske policije koja se zahvaljuje preko megafona ljudima koje bleje u parku jer poštuju mere socijalnog distanciranja.

https://www.facebook.com/zoran.ilic.982 ... 6184192969

Inače, ja sam danas opet bio drukara i prijavio dve grupe ljude koji su blejali na klupama na Bežanijskoj kosi u parku između zgrada. Prvo sam zvao stanicu NBG i oni su mi rekli da zovem stanicu na Bežanijskoj kosi. Ja sam slagao da sam u kolima i da ne mogu da zapišem broj i da me oni prebace ili da im proslede prijavu, ali nisu hteli da se smaraju sa mnom i rekli su mi da zovem 192 pa će me oni proslediti. 192 nisam mogao da dobijem. Dva puta sam zvao i posle 2 minuta čekanja sam odustao. Na kraju sam na internetu našao broj stanice Bežanijska kosa i prijavio.

Tašta gleda na to dvorište i naravno da ih nisu oterali. Ali zato je videla jednu grupu (verovatno jednu od dve koje sam ja prijavio), zajedno za dva policajca u 17:10 ispred trafike (na koju isto ima pogled) kako pričaju i šale se međusobno.

I šta sada ja da radim? Da ih opet zovem, pa da moram da dolazim kod njih u stanicu da dajem izjavu da odustajem ili ne odustajem od prijave (već sam imao takvo iskustvo kada sam prijavio policajce na Adi)?!

Bitno je da oni patroliraju kada je policijski čas, a preko dana haos. I onda naravno da neće da olabave mere. More, da se nose u 3 pi*de mate*ine.
 
Ocekujem da ce sled. nedelje, posle Uskrsa biti proglasena "pobeda" i "pobednik" nad virusom.
Pocece labavljenje.

Naknadne smrti od CV, ako ih bude, pripisace se nekim drugim bolestima.
I svi ce ziveti lepo i srecno.
 
:oops:
2198481_1321321321555_ff.jpg
 
Tok epidemije do sada.

Tok epidemije CoViD-19, 2020.04.13, lin.jpg

Pošto su konferencije za štampu kako vreme prolazi postajale sve nekorisnije, a u poslednje vreme već i zaista iritantne, jedino prestalo sredstvo pomoću koga bar donekle možemo pratiti tok epidemije su podaci predstavljeni na ovim graficima. Od ubistveno monotonih "poučnih priča za mase" ispričanih ravnim robotskim glasovima ljudi koji izgledaju kao da i nisu zasta živi, filovanim realno neostvarljivim apelima, a bez bilo kakvog opšteg pogleda na tok epidemije i još manje ikakve suštinske analize načina širenja virusa, jednostavno nema koristi. Zbog toga evo par slobodnih utisaka koji se namaću iz ovih par brojeva koje ipak znamo.

Da li je veliki problem kašnjenje rezultata testova koje izgleda za manji procenat testova još postoji? Nije, budući da su se rezultati ustalili, i da manje pomeranje dela rezultata po vremenskoj osi ne menja opšti trend kada se posmatra više dana, a ako su brojevi pozitivnih na testu još iz dana u dan skoro isti, a jesu, ne menja se baš ništa.

I tu dolazimo do glavnog problema. Kako je to moguće da već neverovatnih 8 DANA broj novozaraženih bude svaki dan skoro isti, da se vrti oko 250 (±30)? Tu nešto nije jasno. Niti raste niti se smanjuje. Inače, to vredi i za današnji dan ako oduzmemo 144 zaražena u staračkom domu u Nišu kao ipak vandredni događaj neobično velikog obima (424-144=280).

Virus se u svom slobodnom režimu ne širi tako. Ako naprimer jedan čovek zarazi dvojicu, a svako od njih još dvojicu, to je eksponencijani rast. Ako nasuprot tome svaki zaraženi uspeva da zarazi prosečno manje od jedne nove osobe, opet je to eksponencijana zakonitost, samo što sada broj zaraženih opada po toj istoj pravilnosti. Ali da svako zarazi tačno jednog novog, i da to traje 8 dana, to zahteva neki novi mehanizam koji je različit od ovakve spontane reporodukcije.

Prvo pada na pamet recimo ulaz u Srbiju konstantnog broja u istom procentu zaraženih gastarbajtera, koji se odmah izoluju. Onda bi imali svaki dan isti broj novozaraženih koji su došli spolja. Ali granice su zatvorene, pa nije to u pitanju.

Jedini drugi mehanizam linearnog generisanja istog broja zaraženih dnevno bi mogo biti sledeći. Više skoro i da ne postoji spontano umnožavanje virusa u opštoj populaciji (jer je ono izvor eksponencijalne zakonitosti promene, čega nema), već prisustvujemo nizu sukcesivnih lokalnih epidemija u radnim kolektivima. Svaki dan, ili par dana, virus prodre u neki kolektiv i zarazi veći broj ljudi. Onda ih naše ekipe za traženje kontakata pohvataju i izoluju skoro sve (sem jednog ili dva koji se provuku i ne budu izolovani). Sledeći dan ili par dana, iz manjeg ali i dalje postojećeg osnovnog fonda zaraženih u opštoj populaciji, virus opet prodre u novi kolektiv, pa opet imamo novu lokalnu epidemiju, koju opet uskoro (skoro kompletno) izoluju. I tako se u pravilnom i linearnom vremenskom redosledu (bez multiplikacije slučajeva) krećemo kroz niz malih lokanih epidemija koje nisu dovoljne da ponovo pokrenu eksponencijalni rast, ali su dovoljne da održavaju fond zaraženih u narodu koje ostaje na nekom stalnom nivou.

Naravno, ova fina ravnoteža koja proizvodi skoro konstantan broj dnevno novih slučajeva ne može baš dugo trajati, ali je ipak verovatnije da je to izvor linearne zakonitosti nego inherentno eksponencijalni mehanizam slobodnog umožavanja virusa u opštoj populaciji gde je broj novih slučajeva uvek broj starih POMNOŽEN nekom konstantom zaraznosti. Dok sada baza za računanje novih slučajeva više nije broj slučajeva juče, nego prosto dnevna verovatnoća greške nekog rukovodioca (što je linearan proces zavistan samo od vremena, a ne od broja već zaraženih u populaciji).

Ukratko, zaključak je da narod više nema nikakve moći da JOŠ VIŠE smanji broj dnevno zaraženih jer to više NE ZAVISI OD NJEGA. Osnovni mehanizam preostale reprodukcije virusa su nesavesni rukovodioci radnih kolektiva svih vrsta koje ne sporovode mere zaštite svojih ljudi koji su u velikim grupama, pa su time i daleko podložniji virusu nego slučajne osobe u populaciji i njihove nove "social distancing" navike. Naravno, ako narod popusti u tim navikama, ponovo može postati glavni faktor širenja, kao u početku, ali on to SADA više nije.

Ovo objašnjenje mi je palo na pamet još pre neki dan, jer zaista ne vidim kako drugačije objasniti ovako stabilnih 8 dana, pa mi današnja zaraza u staračkom domu u Nišu izgleda kao neka vrsta provizorne dodatne potvrde da je to zaista slučaj. Setite se i zaraze u vojnoj kasarni, u dugačkom nizu bolnica, u drugim domovima za stare ili ometene u razvoju, u fabrici Jura, itd, sve su to neki kolektivi sa puno ljudi koji su zajedno i čije ponašanje ne biraju oni sami nego neki rukovodilac za njih. Pa se džabe apeluje na narod. Treba iskontrolisati procedure zaštite u svim tim kolektivima, ostalo je sada već gubljenje vremena.
 
Ima jos jedno objanjenje - neregularnost podataka.
Da li ti kao strucnjak mozes da izvedes neki zakljucak na osnovu grafika o samim podacima?
 
Ako se podaci nameštaju i ako to radi neko ko to zna, onda se naravno ne može zaključiti baš ništa.

Međutim ne vidim neke očigledne znake da se to radi, pa verujem da su podaci dobri.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=727485#p727485:25ff61vt je napisao(la):
Darko78 » Pon Apr 13, 2020 9:53 pm[/url]":25ff61vt]:oops:
file.php

Od broja zaraženih bolje je da stoji broj tzv aktivnih slučajeva, trenutno bolesnih a ne ukupan broj bolesnih, ozdravelih i nažalost preminulih. Nemačka nema skoro 130 000 već 62000 od toga 5000 težih bolesnika. Italija umesto 160 000 ima 100 000, Švajcarska ima 11609 a ne 25688 itd. Ne vidim razlog za isticanje brojeva koji će uvek rasti, pa čak i sledeće godine.
 
Vrhovni komandant najavljuje još duži policijski čas uz standardno prenemaganje na televiziji. Do sada sam mislio da on to samo glumata, ali sve više liči na ozbiljne psihoze.
Da li u ovoj zemlji postoji neka smislenija mera od policijskog časa?
 
Da malo skratim za slučaj da je logika u poruci sa dijagramom dugačka i nezgodna za praćenje.

Opisao sam razmišljanje koje vodi do hipoteze da je trenutni broj zaraženih na dnevnom nivou sada već posledica isključivo niza malih lokalnih epidemija u radnim kolektivima (bolnice, fabrike, vojska, biznis, domovi za stare ...).

Zatim, da su za to krivi rukovodioci tih kolektiva, a da navike i ponašanje ostatka stanovništva, onda kad su van svojih radnih mesta, kao privatna lica, u ovoj fazi represivnih mera više nemaju bitnog uticaja na generisanje novih zaraženih.
 
BS.jpg

China accused of faking coronavirus death tally – True number 40 times higher

CHINA has been accused of covering up its coronavirus death toll, with suggestions the true number could be 40 times higher than official figures. Citizens in Wuhan, where the outbreak began in December, believe the real figure could be about 120,000 fatalities, instead of the reported 3,339.

- - -
"The figure of 3,000 deaths is absolute bullshit"

"Based on the world average and Italy's ratio, I believe there have been dozens of thousands of deaths at least.
"It is possible there have been hundreds of thousands of deaths."

Another source in Guangxi province, south-west China, said: "Some people say this number should be multiplied by 10. Others say it should be multiplied by 40.

"They delivered 40,000 funeral urns to Wuhan, so everyone knows the government figure is a lie."


https://www.express.co.uk/news/world/12 ... mes-higher
 
Treba takođe uzeti u obzir da je trenutno u toku jedna tako gigantska propagandna operacija Američke desnice, da se ja ne sećam da sam ikada video nešto iole slično, sudeći po broju očigledno botovskih poruka koje su preplavile Internet. Njihov smisao je da se i pažnja publike i krivica preusmeri na Kinu koja bi se pretvorila u glavnog krivca za masovni pokolj Amerikanaca, uz svesrdnu podršku Republikanskih političara sa teorijama da "ekonomija mora da bude na prvom mestu", čak i po cenu tuđih života. Tu smo slušali recimo čak i patetične populističke izjave da je izvestan političar "u svakom trenutku spreman da umre za ekonomsko blagostanje njegovih unika" itd, itd. Sada treba naći krivca i nekoga da se glupava masa zgražava nad njim i misli na nešto drugo, a ne na to šta je Tramp do nedavno pričao. I ta meta je sada Kina.

Da li su Kinezi smanjili broj žrtava? Verovatno jesu za neki broj daleko manji nego što im pripisuju.

Da li su lokalni Kineski političari u samom početku pokušali da prikriju bolest? Jesu, ali je to trajalo vrlo kratko, ali su zato posle toga Kinezi svetu učinili čitav niz ogromnih usluga koji su samo oni mogli da izvedu. Da se virus pojavio bilo gde drugde, bilo bi DALEKO gore po sve nas.

Da li su Kineske početne greške NA BILO KOJI NAČIN negativno uticale na kasnije šanse zapada da se bori protiv epidemije?

Apsolutno NISU. Pošto su posle Kineskog obaveštavanja WHO u januaru, izgubili još čitava dva ili tri meseca. nadmoćno se smejući Kinezima i ne verujući im čak i za čitav niz osnovnih činjenica poput asimptotskog prenošenja, itd. Ne možeš nekoga kriviti da ti je ukrao nedelju ili dve dana, ako si posle TI sam bacio dva meseca. Čitava priča je skoro apsurdna.

I to je sve što o tome ima smisla reći. Čitav ostatak sveta, sem Britanaca, je recimo odbio da ovaj virus nazove "Vuhanski virus" ili "Kineski virus" kao Tramp, nasuprot jasnim pravilima imenovanja WHO, jer ne želi da učestvuje u degutantnim i providnim populističkim igrama iz Američke kuhinje.
 
800 ljudi prekrsilo najduzi policijski cas :(
https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1675044
Strasno kako ljudi ne postuju Zakon. Nadam se najstrozim kaznama za pocinioce.

Glavni epidemiolog napusta funkciju :(
https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1675141
Epidemiolog dr Predrag Kon smatra da je vreme da se povuče i "prepusti boljima da vode pandemiju".
Ovo je ocigledno zbog hejterskih komentara na internetu. Ja sam se i ranije zalagao da negativno anonimno komentarisanje mora za sobom da povlaci neku sankciju/kaznu ali izgleda da jos nismo dosli dotle. Tj izgleda da je drustvo nezrelo za tavke mere/Zakone a ipak mislim da je kontrola negativnih komentara neophodna.
 
Bilo je samo pitanje kada će dr Kon napustiti Krizni štab.

Sve je počelo sa izlaganjem glodura Inf***era koji je onomad lajao, a sutradan i ona mafijašica iz Stinka.

Radikali će imati MNOGO TOGA da objasne kad pandemija prođe.
 
Прво је било вухански крематоријум раде непрекидно
Па су рачунали да је било 46000 умрлих само нзм како сваки крематоријум не спаљује сваки сандук посебно притом не говорећи колико би људи регуларно преминуло да нема вируса
Сад одједном знају да има 21 мил телефон картица мање ок Кинези сигурно шминкају податке а ко то неради шта Запад као сав транспарентан убило се ми исто.Радобић би да контролише интернет
Не напушта се функција тек тако у сред борбе има ту нека позадина .Замјерио се биће вођи неком изјавом...
 
Možda je Konu već preko glave da daje izjave pored jednog Lončara ili Vučića.

Možda se stvarno uvredio.

Možda mu se više ne ćuti jer mora da pravda nesposobne.

Možda je to samo igra, pa da ga Vučić vrati.

Realno, Konu narod najviše veruje (najmanje ne veruje), pa nije baš svejedno kada se ovo desi.
 
Privešće ga samo ako je u tim psovkama bilo elemenata antisemitizma, i to možda. Za vređanje po društvenim mrežama se odavno ne privodi, čak ni u ovoj neopašićevskoj džamahiriji.
 
Dajte ljudi, ko daje ostavku zbog komentara nekog anonimusa na Fejsu ili Tviteru?!

Sada mi pada na pamet ideja da se dozvoli odlazak u crkve na Uskrs. Kon je izričito protiv toga, pa je moguće da je to kap koja je prelila čašu strpljenja kod njega jer se vrši pritisak da struka to dozvoli.

Nestorović će sigurno to podržati uz bogat repertoar nekih gluposti.
 
Vrh