Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Neki pišu sramota što ste kao mlađi stajali u redu među prvima da je primite a drugi kažu - aaaa koliko si čekao od decembra da je primiš 😄

Šta je tačno herojski a šta kukavički, čekati ili primiti odmah 😄

Ja sam primio u aprilu... To je negde na pola puta 🙂 taman su me svi relavantni faktori uverili da se vakcina pravi od postojećih komponenti kojima nije potreban ne znam koliko dug razvoj i da može za kraće vreme da se testira i odobri pogotovo u kriznim situacijama za hitnu upotrebu i već je dosta ljudi zavrnulo rukav, a s deuge strane nisam se gurao sa gerijatrijom u januaru 🙂 kao neka kukavica...

Tako da je april ispao zlatna sredina 😇

Na ova pitanja da li bi se država umešala kod jače epidemije i propisala vakcinaciju kao obaveznu. Naravno da bi zato organizovana društva i postoje i naravno da treba da interveniše, samo treba ujedno da imamo i ozbiljne i odgovorne ljudi da vode državu, a ne karijeriste (Kisić) i šoumene (Nestor), da steknemo poverenje, dobijemo prave informacije na vreme. To je neki minimum...

Ja sam recimo verovao onom Milanku Šekleru. Prosto mi je negde zvučao razumno i energično delovao i morao sam da se oslonim i presečem. To je nužno kod polaganja vere u lekara.

Inače razumem da je nekima trebalo više kod kovida i poučeni iskustvom života u ovoj državi su oklevali, nisu verovali... al ne razumem za sve ostale vakcine od ranije, to je baš nerazumno skroz...
Lekler je i meni bio zanimljiv :)

Što se vakcinacije tiče, ako već zagovaraš obaveznu (ne ti nego figurativno recimo da postoje takvi ljudi :) ) vakcinaciju, pravo jačeg tj nametanje obavezne vakcinacije protiv kovida onda te očekujem u prvim redovima za vakcinisanje za primer, a ne da se vakcinišeš pola godine kasnije. Onda ništa nisi bolji od tih antivaksera koje prozivaš i ljudi koji su preležali kovid pa nisu imali potrebu da se vakcinišu.
 
Из неког разлога вест је представљена и пренета у медијима и преко активиста на друштвеним мрежама у контексту да су јуче за један дан преминуле четри бебе и да је ситуација више него алармантна

IMG_3186.jpeg
 
Što se vakcinacije tiče, ako već zagovaraš obaveznu (ne ti nego figurativno recimo da postoje takvi ljudi :) ) vakcinaciju, pravo jačeg tj nametanje obavezne vakcinacije protiv kovida onda te očekujem u prvim redovima za vakcinisanje za primer, a ne da se vakcinišeš pola godine kasnije. Onda ništa nisi bolji od tih antivaksera koje prozivaš i ljudi koji su preležali kovid pa nisu imali potrebu da se vakcinišu.

Pa ja sam se vakcinisao čim su me pozvali a prijavio valjda negde u februaru... 🙂
 
Hej @Ljuba82

Neću da filozofiram previše, ali zamisli virus koji napada spermatozoide i čini muškarce sterilnima i epidemija se raširi po čitavoj planeti tako da tek po koji spermatozoid ostane pokretan, tek po kom muškarcu na planeti...

Jel bismo tad bili biološki savršeniji u odnosu na žene? 🙂

Jel bi bilo više vredno, jer je nešto ređe ili bi samo bila veća briga i pažnja i rizici na muškoj strani.. što je danas sve na strani žena... pa su zbog toga vrednija i savršenija bića? Hmmm, razmisli ponovo 😉
 
Auu brate gde ode ti... :ROFLMAO:

Meni je savršeno super uloga (malo slobodnijeg) vektora u ovoj genetskoj lutriji koja je našu svest smestila u ova tela.

A inače cenim da ti odabrani ne bi imali gram sala i da bi bežali na najviše grane...ne bio im u koži. :ROFLMAO:
 
U regionu Beograda od velikog kašlja obolelo je oko 70 dece, od kojih se dve trećine leči u bolnici.

Vukomanović za RTS navodi da je, na žalost, veliki kašalj bio uzrok smrti četvoro dece u Institutu za majku i dete, i da je „jedno dete trenutno na mehaničkoj ventilaciji, na takozvanom respiratoru, što znači da je respiratorno i životno veoma ugroženo“.

On je opasnu epidemiju velikog kašlja pripisao nedovoljnoj stopi vakcinacije, uključujući i odrasle. U Srbiji postoji obavezna vakcinacija protiv velikog kašlja, međutim, sve više roditelja odbija da vakciniše svoju decu, pa i dalje dolazi do izbijanja tog teškog oboljenja disajnih organa, prenosi agencija AFP.

Hrvatska se takođe bori sa velikim kašljem. I tamošnje zdravstvene vlasti navode da kao jedan od uzroka vide pokret protiv vakcinacije u zemlji.

Ali, čak i pre nego što se pojavi tipičan kašalj, oboleli mogu da prenose zarazu – a to se dešava brzo. Oko 70 do 80 odsto onih koji dođu u kontakt sa zaraženom osobom i sami se zaraze.

 
Kada se gledaju podaci o velikom kašlju u svetu (još prošle godine sam to krenuo da pratim) ne može se izvući neka zakonitost gledajući samo statistiku.

Koliko se sećam bile su dve godine sa većim skokom zaraženih, ali tipa 2016. i 2020.

Bilo bi zaista lepo da neko izađe u javnost sa detaljima - koliko su stari oboleli, vakicnalni status roditelja, braće i sestara i obolelih.
 
Tako je. Mi imamo tako loš demografski trend da bukvalno polako izumiremo, pa bi jedan od sasvim očiglednih prvih koraka bio da se spreči da se bar ne umire sasvim nepotrebno, da imamo sveobuhvatnu i modernu strategiju borbe protiv svih zaraznih bolesti. Dakle neku koje je prilagođena digitalnom dobu, eri Interneta i sasvim novim načinima na koji se ljudi informišu. Osnova za njeno formiranje je postojanje zaista detaljnih analiza toka raznih prošlih zaraza, pogotovo ovog haosa sa kovidom. A za to su neophodni podaci. Treba nam raspodela zaraženih i umrlih po starosnim grupama, po socijalnom i obrazovnom statusu, po stepenu prisutnih komorbiditeta, pokušaj da se razume koji su sve njihovi izvori informisanja, kakve su promene u uobičejenom ponašanju usvojili tokom epidemija, ako su ga uopšte menjali, i na kraju niz ambicioznih anketa o tome zašto se jesu ili nisu vakcinisali, kome najviše veruju, šta je na kraju bilo presudno za njihovu konačnu odluku, itd. Zatim online, real-time baza podataka o trenutnom broju zaraženih za SVE zarazne bolesti. Bez svega ovoga je iluzorno očekivati da bilo ko može da smisli nešto pametno i korisno za našu konkretnu situaciju kakva zaista jeste, a ne kakva neko misli da jeste. To je nemoguće pa makar bio i najveći stručnjak. Sve se svodi na pogađanje. A i dalje za pandemiju kovida nismo videli skoro ništa od svega ovoga.
 
Jeste ozbiljno. Ali u kom periodu četvoro dece?

Evo sad sam našao, u prethodnih 13 meseci. Mislim poražavajuće je i to. Ali trebalo bi da piše u prvoj ili drugoj rečenici, a ne sakriveno unutar dugačkog teksta...
Овде се каже једно у јануару и три у децембру.
 
Poslednja izmena:
A sada izgleda krećemo ponovo, u sledeći ciklus. Tačno sam znao da nas ovo čeka posle cele one priče o vakcinaciji, a naročito savršeno iste reakcije na nju i posle dve godine. Uvek je kriv neko drugi, naravno ... :(



 
Poslednja izmena:
A zašto su male boginje po nas postale veoma "nezgodne" posle one sage sa kovidom, vakcinacijom i kolektivnim imunitetom? Zato što je to jedna od najzaraznijih bolesti koje postoje, a to baš nikako ne ide zajedno sa "sumnjom" u vakcine. Sećate se onog čuvenog "Baznog reprodukcionog faktora" ? Measles su male boginje. Reprodukcioni faktor 9. A kovid samo 2,8.

Average-basic-reproduction-number-R0-of-most-common-viruses.png


A to onda ima za posledicu da je procenat za tu bolest potrebnog kolektivnog imuniteta (procenat zaštićenih u populaciji) nestvarno veliki. Što je za nas SADA verovatno nedostižno. Pogledate šta je na vrhu krive neophodnog praga kolektivnog imuniteta ...

Herd_immunity_threshold_vs_r0.svg.png
 

COVID vaccines linked to slight increases in heart, brain, blood disorders: study​

The study, which was published in the journal Vaccine last week, found the vaccines were linked to a slight spike in neurological, blood and heart-related medical conditions.

 
Korona još nije završila sa nama. Otišla je Slađana Milošević. Infekcija pluća i korona.

 
Evo kako se gubi poverenje, ne samo u farmaceutske kuće i medicinu, nego u sve(t) generalno:

Farmaceutske kompanije prodaju lekove za dijabetes po ceni skoro 400 puta većoj od nivoa neophodnog za ostvarivanje profita, navodi se u novoj studiji organizacije Lekari bez granica (MSF).


Posle će opet sa bude isčuđavanje što ljudi veruju u teorije zavere i mrze korporacije...
 
Vrh