Šta je novo?

Elixir Garden [ Stambeno poslovni kompleks | 50 000 m²]

S obzirom na promene u radu kompanija usled korone, potražnja za kancelarijskim prostorom će biti manja neko vreme, pa će se Izraelcima možda i više isplatiti da iznajmljuju garažni nego kancelarijski prostor. Osim Airport city-ja tu u blizini je i stanica bg-voza, tražiće se mesto više na svim parkinzima u okolini kad se bg-voz vrati u normalni režim rada.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=795338#p795338:36a685ll je napisao(la):
nik_ola » Sub Nov 21, 2020 2:25 pm[/url]":36a685ll]Pratim generalno projekte na novom bgu i rekao bih po mome da je ovo jedan od ljepsih.

Vidim da se dosta ljudi zali na to da ima velika kolicina saobracaja, ali zaboravljaju na to da linijom od Lidla u blokovima pa sve do Medigrupa u pariske komune ima zeleni talas. Osim toga, raskrsnica kod kompleksa je prilicno velika i uredjena pa se ne prave bas tolike skandalozne guzve kao sto ljudi pisu. Zivimo u ogromnom gradu i trenutno ne postoji mjesto u kojem nema guzve.

Sto se tice same zgrade ja sam se interesovao na pocetku korone (mart 2020) i tada je bilo 2000e + PDV. Po mome je to previse za kvadrat stana uopste, ali takvo je trenutno trziste tako da nemam sta su da se zalim ili polemisem. :wink: Ocigledno narod ima novaca cim se ovoliki stanovi grade i prodaju prije same izgradnje. S obzirom na lokaciju i lakocu dolazenja do svega u okolini ne sumnjam da ce se stanovi lako prodati. Lijepo je to sto ce imati igraliste u unutrasnjem dijelu, kakvo god ono bilo sigurno ce znaciti roditeljima sa djecom koji budu tu zivjeli.

Nemam nekog iskustva sto se tice kupovine stana, ali citajuci komentare sa foruma poceo sam da obracam paznju na dosta stvari, poput toga da nijedna zgrada nema u planu slobodan parking za goste (to je neko ranije pomenuo). Jel zna neko zasto je tako? Da bi se maksimalno iskoristila povrsina parcele ili sta? Rekao bih da bi svima znacilo (i stanarima i ljudima koji budu radili u objektima na podnozju) kad bi mogli da se parkiraju na brzaka, obave to sto imaju i idu dalje svojim putem.
Postoji zeleni talas, upravo živim blizu kraja Vojvođanske i svaki dan idem tom rutom. Ali, da li ste nekada vozili tuda kada se poremeti zeleni talas? Ili kada ne rade semafori na raksrnici Zemunske i Gandijeve ili, još gore, semafor na raskrnici T.Bunar i Heroja sa Košara. Agonija.... Dobar deo ulice sa dve trake po smeru, a ne zaboravite, tek kreće izgradnja kompleksa na prostoru IMT-a i FOB-a. Da je barem još po jedna traka, ali se bojim da ni to nije dovoljno.
 
Хм, ово "Лековито (Еликсир) блато" :mrgreen: изгледа да некоме и прија, чим га има толико у Булевару хероја са Кошара. "Лековито (Еликсир) блато" се простире скоро па до оног "Товерчићћћа на западу 65" !

IMG_20201128_112721_resized_20201129_030135829.jpg
IMG_20201128_112726_resized_20201129_030136624.jpg
 
Gde samo nalazis tu inspiraciju za nakaradno prevodjenje originalnih naziva na srpski. Svaki novi projekat samo cekam da vidim kako ces ga krstiti.
 
Mislim da bi trebalo pre oni da se zapitaju odakle im inspiracija za nakaradno imenovanje projekta..
 
Pa svakako bolje zvuce i strani nazivi nego npr. Boške gradnja i slicno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797742#p797742:3134q1qm je napisao(la):
shadestudio » 29 Нов 2020 11:15 am[/url]":3134q1qm]Gde samo nalazis tu inspiraciju za nakaradno prevodjenje originalnih naziva na srpski. Svaki novi projekat samo cekam da vidim kako ces ga krstiti.
Инспирацију налазим у прелепом српском језику и накарадним именовањем пројеката на страним језицима. По неки пут волим и да се нашалим, да се поиграм са именима, па неким грађевинама са страним именима мало и тепем :mrgreen: , као рецимо "Товерчићћћу на западу 65".

И @Џонџула ти је лепо одговорио, зар не.

Боље и "Бошке градња", већина ће разумети о чему је реч, него неко накарадно име на страном језику, где људи неће разумети о чему се ради.

Прочитај мало и тему viewtopic.php?f=13&t=4526
:sesir:
 
DB6A6776-C754-4C74-925F-C674E6C192E3.jpeg
Peru oni, ali kamione i svoj izlaz, a blato i reka teku ka raskrsnici.
DECF2426-4D60-4AE6-8C24-DA5284447DB1.jpeg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=792305#p792305:3m93wdpf je napisao(la):
Krstaja » Sre Nov 11, 2020 9:15 pm[/url]":3m93wdpf]Sarađujem sa njima, aluminijum-drvo je stolarija, a firma jako velika i ozbiljna, tako da verujem da će se još razvijati i poboljšavati u ovoj oblasti.
A da li se zna čiji je sistem aluminijum+drvo? Na sajtu je slika Alumila, koji je verovatno najlošiji sistem na tržištu, i ne mogu da stanu troslojna stakla za koja tvrde da će biti.
 
Pa verovatno misle na lamelirano + kaljeno, troslojna stakla nikada nisam ni vidjao u rezidencijalncijm projektima ovakvog tipa
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799515#p799515:18h1ymzg je napisao(la):
uros92 » Pet Dec 04, 2020 1:11 am[/url]":18h1ymzg]Pa verovatno misle na lamelirano + kaljeno, troslojna stakla nikada nisam ni vidjao u rezidencijalncijm projektima ovakvog tipa
Troslojni staklopaket imaš na A Bloku, Suncity-ju, Kneza Miloša Residence, Merin Hill, Exing zgradi, i na još puno objekata. Doduše, svi pomenuti su drugi sistemi aluminijum+drvo, a ne Alumil.
 
Koliko sam ja ispratio, troslojno staklo je prakticno standard sada za nbg novogradnju. Sve ove novogradnje od preko 2k evra imaju troslojno staklo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799702#p799702:jrkpbxd6 je napisao(la):
mentalnodetoniran » Pet Dec 04, 2020 4:36 pm[/url]":jrkpbxd6]Koliko sam ja ispratio, troslojno staklo je prakticno standard sada za nbg novogradnju. Sve ove novogradnje od preko 2k evra imaju troslojno staklo.
Ne samo za Nbg novogradnju, već generalno. Sad, i kad se menjaju stari drveni prozori na stanu ili kući, sigurno u 60 % slučajeva ide troslojno staklo. I nije vezano za cenu kvadrata, jer troslojno staklo je na nivou 15%+/- skuplje od istih prozora sa dvoslojnim staklom. Investitori to vešto marketinški koriste i naduvaju cenu kvadrata na ime ovakvih stvari koje su u međuvremenu postale standard.
 
Cek, cek, da vidim da li sam skapirao dobro - kada pricamo o troslojnom staklu vi pricate o slici 1, a ne slici 2?
Troslojno-staklo.png

Laminated-Insulating-Description.jpg
 
Iskreno,tosin bunar je bio oduvek ruzan,ali sa ovim zgrada na zgradu ce biti katastrofa a plus kvadrat ultra preskup
Ne znam iskreno,bilo koju zelenu povrsinu na Nbg da oslobode ide zgrada 8spratova
Ali opet to je cena beogradizacije srbije,potraznja velika a neme kontrole
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799747#p799747:q6bi3168 je napisao(la):
uros92 » Pet Dec 04, 2020 7:13 pm[/url]":q6bi3168]Cek, cek, da vidim da li sam skapirao dobro - kada pricamo o troslojnom staklu vi pricate o slici 1, a ne slici 2?
Troslojno-staklo.png

Laminated-Insulating-Description.jpg
Pošto mi se ne prikazuje slika 1, komentarisaću sliku 2. To je dvoslojni staklopaket gde je spolja laminirano staklo od dve šestice, sa folijom od 1,52 mm. Preterano. Unutrašnje staklo je obična 6-tica. Međulajsna za staklo je 13,2 mm. Nedovoljno. Sve su mere u inčima, pa pretpostavljam da je ovo skinuto sa nekog američkog sajta, a pogotovo što ovakva stakla, folija i međulajsna za staklo nisu u evropskim standardima. Amerika u proseku zaostaje dosta za Evropom.
Kod nas, ovi troslojni staklopaketi što se ugrađuju su veoma dobri, imaju koeficijent toplotne provodljivosti oko Ug=0,6 W /m2K (plus /minus), a i cena je ok. Može to i bolje, ali cena raste eksponencijalno. I nepotrebno je, jer takvi prozori imaju bolju izolaciju i karakteristike od zida u koji se ugrađuju.
 
Jel vidis sad?
troslojno-staklo.jpg


Ali ok, jasno mi je sta pricas. Moj posao je usko vezan za Americko trziste, tako da se slika 2 kod njih smatra kao triple layered (ili IGU (insulated glass unit)), iako je zapravo spoljni sloj samo lamelirano staklo. Takodje apsolutno se slazem da oni toliko kaskaju za Evropom sto se tice alu stolarije, da je prosto neshvatljivo - npr. lift and slide sistemi su kod njih naucna fantastika...
 
zgrada kao zgrada, srednja klasa novogradnje (na renderu je josh i ok, ali od ovog zelenila nece biti nista, tako da ce izgledati josh obichnije) ali mi je muka od ovog pr teksta i fraze Pravi porodichni mir, koja bash vredja inteligenciju jer se radi o objektu na ukrstanju dve velike saobracajnice, koje ce razvojem IMT placa i josh par objekata duz vojvodjanske biti ludnice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=800002#p800002:1j9nr5lk je napisao(la):
uros92 » Sub Dec 05, 2020 3:21 pm[/url]":1j9nr5lk]Jel vidis sad?
troslojno-staklo.jpg


Ali ok, jasno mi je sta pricas. Moj posao je usko vezan za Americko trziste, tako da se slika 2 kod njih smatra kao triple layered (ili IGU (insulated glass unit)), iako je zapravo spoljni sloj samo lamelirano staklo. Takodje apsolutno se slazem da oni toliko kaskaju za Evropom sto se tice alu stolarije, da je prosto neshvatljivo - npr. lift and slide sistemi su kod njih naucna fantastika...
Da, sad se vidi. I da, to je troslojni staklopaket, sa tim da svaki od stakala /slojeva može biti laminirano, kaljeno, obično ili staklo sa nekim filmom.
Amerika je vrlo čudno tržište - može se naći najskuplji i najzahtevniji projekat sa četvoroslojnim staklopaketom, a sa druge strane velika većina je nekvalitetno drvo sa onim prozorima - giljotinama.
 
Nego, ne odgovori mi krstaja, koji sarađuje sa njima i od svega pominje samo aluminijum +drvo stolariju.....
 
Pozdrav svima. Da nema neko neku noviju sličicu ili informaciju kako se napreduje na gradilištu? Hvala
 
Svakodnevno prolazim pored gradilista i mogu ti reci da se lepo radi, uvek ima aktivnosti... Juce su istovarali segmente krana..
 
Vrh