Šta je novo?

Elixir Garden [ Stambeno poslovni kompleks | 50 000 m²]

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.650
Pohvaljen
37.326
elixir-garden-3d-01.jpg


Stambeno-poslovni kompleks Elixir Garden na Novom Beogradu nalazi se na idealnoj lokaciji za pravi porodični mir i aktivan savremen način života. Smešten između ulica Tošin bunar, Bulevara heroja sa Košara i buduće Ulice Tadije Sondermajera, u blizini brojnih sadržaja, od poslovnog parka, tržnih centara do obrazovanih ustanova, omogućava vam da jednostavno isplanirate posao, porodične aktivnosti i zabavu.

Stambeno-poslovni kompleks se sastoji od 237 stanova različitih struktura i kvadratura, od garsonjera do šestosobnih, kao i luksuznih premijum stanova raspoređenih u tri lamele. Udoban i funkcionalan životni prostor prilagođen je savremenom načinu života, svim potrebama i generacijama. Svi stanovi su dobro osvetljeni i predstavljaju pravu meru komfora i bezbednosti za život pun pozitivne energije. Osim komfornih stanova, Elixir Garden raspolaže i sa 20 lokala i 4.338 m2 poslovnog prostora. Lokali se nalaze u prizemlju lamela, uvučeni u odnosu na ravan fasade i formiraju kolonadu oko objekta. Lokali su namenjeni uslužnim delatnostima i nemaju pristup dvorištu.

Elixir Garden je kondominijum koncept sa uređenim parkom između lamela površine oko 2.084 m2 na dva nivoa, sa kontrolisanim pristupom, fizičkim i tehničkim obezbeđenjem 24/7. Park sa uređenim vrtom, trim stazom i ostalim sadržajima za vaš odmor, relaksaciju i bezbrižnu igru vaše dece, kompleksu daje posebnu draž. Park je namenjen samo stanarima. Uređen je zelenilom, stazama, klupama, osvetljen visokim i ambijetalnim svetiljkama.
 
Fotografije radova koji su nedavno započeti.

201106-elixir-garden-01.jpg

201106-elixir-garden-03.jpg

201106-elixir-garden-04.jpg

201106-elixir-garden-05.jpg

201106-elixir-garden-05.jpg

201106-elixir-garden-06.jpg
 
Najveca mama ovog kompleksa je (sto se mene tice) mikrolokacija, isto kao I za susedni Exing. Najveci plus - unutrasnje dvoriste, nesecam se da sam na NBG video nesto slicno.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Po meni vrlo los i staromodan projekat. Ovako se gradilo pre desetak godina. Podseca me na novogradnju u Novom Sadu
 
Navedite neki kompleks od prije 10 godina...da ne bude da pričas onako napamet...
Pozitivno iznenađenje je unutrašnje dvoriste na dva nivoa pretpostavljam zbog nastavka na susjedni kompleks...
Nadam se dobrom izboru materija i dobroj realizaciji i da ce se voditi računa o detaljima ...
Da zelenilo na balkonima bude stvarno ...
Nadam se da su klime sakrivene iza svetlo zelenih panela...
 
Ovaj projekat iz nekog razloga debelo kasni sa pocetkom radova. Secam se da su jos sredinom 2019 vec uveliko bili u kampanji prodaje i rezervacija. Jos tada su mnogi stanovi navodno bili rezervisani. Tada se projekat zvao belim garden.
U svakom slucaju razvoj novog tosinog bunara i bloka 65 ide u lepom pravcu
 
Ko smišlja nazive ovih zgrada, da mi je znati...
 
Две ствари ми се не свиђају код овог новог "насеља" у блоку 65. Висина зграда, мислим да је требало да буду ниже, било би много елегантније, у нивоу зграда "запад 65", и друго што ће се нажалост изградити излаз/улаз из насеља у улицу Тошин бунар. Ту ће долазити до загушења саобраћаја, поготово кад возила која буду излазила из насеља и желе да иду лево код семафора, према Бежанијској коси. Мислим да би било сасвим довољно да се користи новоизграђена улица Тадије Сондермајера и да се улази у Тошин бунар код оне кафане.

Неколико слика од 07.11.2020., поглед из Тошиног бунара
IMG_20201107_141804_resized_20201107_065820259.jpg
IMG_20201107_141808_resized_20201107_065820924.jpg
IMG_20201107_141811_resized_20201107_065820600.jpg


На две следеће слике се види улаз у грађевину из Тошиног бунара. Ту ће бити тај улаз/излаз :notok: , кад се изгради насеље.
IMG_20201107_141814_resized_20201107_065821829.jpg
IMG_20201107_141817_resized_20201107_065822423.jpg
IMG_20201107_141832_resized_20201107_065821516.jpg


Слике од 09.11.2020., поглед из Булевара хероја са Кошара
IMG_20201109_112659_resized_20201109_043016543.jpg
IMG_20201109_112703_resized_20201109_043015343.jpg
 
Bice ovde veselo narednih meseci. Kamioni dizalice ulaze izlaze kako im se ćefne. Samo je pitanje kada će neko da se zalepi u njih.
Barem po slikama ovo je ubedljivo najružnija novogradnja na Novom Beogradu, podseća na belvil nakićen jeftinim travama.
 
Pozdrav svima. :)
Pratim objave već neko vreme za razne projekte, i mogu samo da kažem da ste sjajni. Nadam se da ćete biti isto tako aktivni i puni informacija i za ovaj projekat, pošto sam ja jedan od budućih stanara Elixir(Belim) gardena.
Takodje, ako Vas nešto zanima, slobodno pitajte :).
Hvala
 
Postoje razlicite cene u zavisnosti da li se plaća odmah 100% i za keš, dal ide na kredit na 80% izgradjenosti.

U našem slučaju, 20% učešća odmah a ostatak na kraju, na 80% izgradjenosti kroz bankarski kredit. Cena u ovom slucaju je 2250+PDV po m2
Garažno mesto je 15000 eur sa PDVom

Cena za avansno plaćanje (85% kad se overi predugovor a 15% po tehničkom prijemu)-2.000 € / m2 + 10%
Cena za sledeću konstrukciju:-2.150 € / m2 + 10%

20% pri overi predugovora, 20% na koti +/-0.00, 25% prilikom završetka gradnje, 25% prilikom završetka fasade i 10% po tehničkom prijemu

I zadnja opcija, ova naša-20% sad a ostatak na 80% završenosti 2.250 € / m2 + 10% PDV
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=791825#p791825:3p39phas je napisao(la):
molder » 10 Nov 2020 10:25 am[/url]":3p39phas]Bice ovde veselo narednih meseci. Kamioni dizalice ulaze izlaze kako im se ćefne. Samo je pitanje kada će neko da se zalepi u njih.
Barem po slikama ovo je ubedljivo najružnija novogradnja na Novom Beogradu, podseća na belvil nakićen jeftinim travama.

Meni je jedna od najlepsih i sta cemo sada?? Zivim u tom Belvilu godinama unazad i prezadovoljan sam kako kompletno naselje izgleda i funkcionise!! Voleo bih da ti nama sada napises koje je naselje po tebi najlepse na Novom Beogradu da te ne proglasimo za glavnog pljuvaca svega i svacega!
 
Izgleda na kombinaciju Wellporta i Zelene Avenije, barem meni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=791855#p791855:2yx2rygz je napisao(la):
bokili84 » 10 Nov 2020 11:30 am[/url]":2yx2rygz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=791825#p791825:2yx2rygz je napisao(la):
molder » 10 Nov 2020 10:25 am[/url]":2yx2rygz]Bice ovde veselo narednih meseci. Kamioni dizalice ulaze izlaze kako im se ćefne. Samo je pitanje kada će neko da se zalepi u njih.
Barem po slikama ovo je ubedljivo najružnija novogradnja na Novom Beogradu, podseća na belvil nakićen jeftinim travama.

Meni je jedna od najlepsih i sta cemo sada?? Zivim u tom Belvilu godinama unazad i prezadovoljan sam kako kompletno naselje izgleda i funkcionise!! Voleo bih da ti nama sada napises koje je naselje po tebi najlepse na Novom Beogradu da te ne proglasimo za glavnog pljuvaca svega i svacega!
NIsam napisao koje je najlepse, nego koje je najružnije, što implicira da su sve ostale novogradnje lepše od ovoga pa izaberi po želji jednu nećeš pogrešiti.
O funkcionisanju nisam pričao već isključivo o izgledu. Ne znam što te toliko to pogađa, imaš svoje mišljenje i drži se njega, ne nameći drugima stav pogotovo ako je nakaradan. Eto i ja imam nekretninu u Belvilu, iako ne živim tamo, ali isto tako imam i oči i ne mogu da kažem da je belvil nešto lep vizuelno, pogotovo ne one limenke na ulazu iz agostina neta. Fali nama kao društvu objektivnosti definitivno.
 
Nama kao drustvu treba da prekinemo biti najveci pljuvaci svega i svacega. Ne radi se ovde samo o jednoj zgradi vec uopsteno... koju god temu da otvoris oko 90% su negativni komentari, ne valja ovo, ne valja ono, ovo je najruznije, ovo ima samo kod nas, kod nas je najgore zdravstvo na svetu, najgore pravosudje... decenijama slusam kako nista ne valja i uzivo a i po foruma. To me je pocelo uzasno zamarati... Ako si se osetio uvredjenim izvini..
 
Što neko reče već, izgleda kao novogradnja po NS. Poređenja radi, slično izgleda Kraljev park.
 
Evo i videa ako nekoga zanima.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=THWFZZcA1_c[/youtube]
 
Znaci ispada da je od 500-700 eura jeftiniji kvadrat od drugih u ovom delu Beograda. Onda je ok ako je ova cena. Bas sam i hteo da komentarisem da ovo ne bi smelo da bude iznad 2000 eura po kvm.
Sa ozbirom na cenu, to je to. Ne mozes dobiti vise za ove pare. Izgleda da nisu hteli da forsiraju fensi look sa modernom fasadom za 3000 eura. :D
Ne kontam samo sta znaci poslovni apartman i koja je razlika njega u odnosu na obican stan.
Nadam se samo da nece biti bela pvc stolarija :(
 
Ajde malo pocitaj sta pises: kazes ne sme da ide preko 2000, a lepo napisa covek (zena?) da je cena 2250+pdv? 500-700 evra jeftinija od cega? Cena je prakticno ista kao susednom Exing-u, Savadi 3, New Minel-u, neznatno jeftinija od Zeptere.
I sta znaci ne moze bolje za te pare, jel se doslo dotle da za 2500 evra treba ocekivati pvc stolariju i demit fasadu (btw ako dobro sam video na sajtu pominju aluminijum drvo, smart home itd, ne znam odakle ideja da ce biti nizak kvalitet).
Ajde malo realnosti: radove izvodi Brigate, investitor je Elixir grupa (kupili Zorka djubriva, to im je sada glavna delatnost), projekat je bivsi Belim garden (neko mi je svojevremeno pricao da je taj Belim onog Slobinog Veselina Sljivancanina, ne znam koliko je to tacno) ali je Belim ispao iz igre pa je sada tu samo Elixir. Rok zavrsetka radova kraj 2022.
 
Evo detalja oko stolarije za zainteresovane na jedan klik da li je toliko bilo tesko

Materijali korišćeni u gradnji prvoklasnog su kvaliteta i predstavljaju kombinaciju vrhunske tehničke opremljenosti i savršenog dizajna, tako da pružaju puno estetsko i funkcionalno zadovoljstvo. Troslojna stakla koja su ugrađena u najkvalitetniju aluminijum-drvo stolariju pružaju odličnu zvučnu i termo izolaciju. Hrastov parket prve klase vašem domu daje posebnu notu topline i elegancije, a prvoklasna italijanska i španska keramika poseban šarm. Sigurnost vašeg doma obezbeđuju ulazna vrata renomiranog proizvođača.

https://www.ekapija.com/news/3009616/ko ... garsonjera
 
Vrh