Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

Da dam i ja svoja 2 centa: nije kraj sveta ako su od Šapca do Loznice kružni tokovi - mada bih ja radije pravio petlje - ali onda to ne treba zvati brzim putem - to je običan put sa 4 trake, rezervisan za motorna vozila.
 
Hehehehe... Ja se nadam da ce biti put rezervisan za motorna vozila. Ne poznajete vi macvanske seljake.
 
Sve vreme se pitam gde će da zas.....eru na ovom potezu i evo ga - kružni tokovi!
Svaka čast majstori...

Onda lepo padne magla, noć, udari se po gasu, još ako ne poznaješ teren, uletiš u kružni tok sa 110 na sat, pokupiš nekoga usput i karambol završi u njivi.

Ne može kod nas ništa da se uradi do kraja kako treba pa to ti je...
:(
 
Kad lepo padne magla ne treba da udaras po gasu ni na autoputu. Zanimljivo da ce po ovome sto je nikica postavio Macvanska sela bas lepo biti povezana na autoputeve i brze saobracajnice. Bukvalno ce svako selo u Macvi biti na 20ak km od autoputa ili brze saobracajnice. Sto je paradoks jer su putevi u Macvi u katastrofalnom stanju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=872451#p872451:32x1g8gr je napisao(la):
Perkan » Sre Avg 18, 2021 12:57 am[/url]":32x1g8gr]Sve vreme se pitam gde će da zas.....eru na ovom potezu i evo ga - kružni tokovi!
Svaka čast majstori...

Onda lepo padne magla, noć, udari se po gasu, još ako ne poznaješ teren, uletiš u kružni tok sa 110 na sat, pokupiš nekoga usput i karambol završi u njivi.

Ne može kod nas ništa da se uradi do kraja kako treba pa to ti je...
:(
Kakva glupost. Jesi bio na obilaznici oko Subotice? Isto je brza saobracajnica rezervisana za saobracaj motornih vozila sa kruznim tokovima na ukrstanjima. Sve funkcionise, ne vidim problem.
 
кружни ток је најмањи проблем. битно је да има по 2 траке у смеру и да обилази насеља
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=872462#p872462:1tz6jv2b je napisao(la):
blagic » Сре Авг 18, 2021 4:45 am[/url]":1tz6jv2b]Kad lepo padne magla ne treba da udaras po gasu ni na autoputu. Zanimljivo da ce po ovome sto je nikica postavio Macvanska sela bas lepo biti povezana na autoputeve i brze saobracajnice. Bukvalno ce svako selo u Macvi biti na 20ak km od autoputa ili brze saobracajnice. Sto je paradoks jer su putevi u Macvi u katastrofalnom stanju.
Да, буквално ће на пример Мајур, Мачвански Причиновић, Дреновац, Табановић, Штитар и још нека села бити смешно удаљени вожњом од Београда и Новог Сада.
 
Šta je sa Petlovačom, Ribarima, Prnjavorom? Gde tu prolazi put?
 
Oкачен је зип фајл са плановима на претходној страни.
 
Verovatno ce biti ukrstanja sa putem Petlovaca-Zminjak-Bogatic i M. Prnjavor-Badovinci.
 
Prolaze meseci, godina, most verujem napreduje, ali iza mosta i dalje njiva
 

Prilozi

  • 2021_08_21_11_23_20_Sentinel_Playground_Sentinel_Hub_Google_Chrome.jpg
    2021_08_21_11_23_20_Sentinel_Playground_Sentinel_Hub_Google_Chrome.jpg
    70,5 KB · Pregleda: 2.015
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=872957#p872957:29od8w62 je napisao(la):
Дошљак » 19 Aug 2021 10:52 pm[/url]":29od8w62]Oкачен је зип фајл са плановима на претходној страни.
Ne mogu da otvorim sa svog uredjaja.
 
Earthmoving":1nbep2ww je napisao(la):
Prolaze meseci, godina, most verujem napreduje, ali iza mosta i dalje njiva
Polako druze, petlja posle mosta ce biti zavrsena do otvaranja autoputa. Samo pala**** nesto.

Poslato sa STK-L21 pomoću Tapatoka
 
Mi Narod, poslodavci gradnje ovog autoputa, njegovi otplatioci, imamo pravo s vremena na vreme da proverimo preko satelita stanje radova i ocenimo napredak. I treba da kažemo kako smo njime zadovoljni. I ne fali samo jedna petlja posle mosta već trasiranje do Loznice jedno 40tak km brzog puta. Ja trenutno nisam zadovoljan što je od oko 100km ovog autoputa, stepen trasiranosti, uključujući most, svega oko 5% za čak godinu i po dana, i bojim se da neće u obećanom roku biti završen ako se nastavi ovako sporim tempom. A ti naravno kao interesna strana koja prima pare za to, imaš pravo da braniš svoje šefove. Samo bolje argumentima nego tim etiketiranjem tipa pala******. I moraš naučiti osnovnu stvar u poslu: ne ocenjuje radnik dal je zadovoljan radom, već poslodavac, investitor (u ovom slučaju Narod).
 
За почетак ће бити довољно да се споји само Шабац. То ће значајно растеретити Сремска села.
 
Земљани опаска ти је потпуно на месту, ево како изгледају мостови из комшилука ближег и даљег!

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WVfMVg7UeKo[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4G_tCKTqxO8[/youtube]
 
Evo par slika od pre petnaeatak dana kako Turci rade taj most preko Dardanela od Galipolja do Lapsekija pored Čanakakalea. Istovremeno, na evropskoj strani se gradi nastavak brzog puta koji će biti veza mosta sa ostalom mrežom: gradom Kešan gde je raskrsnica za Jedrene (bugarska granica, ka Evropi), Istanbul i granični prelaz Ipsala ka Grčkoj.
Čini se, u prolazu gledano, da će to biti pravi autoput. Poznajući tursku praksu, svi ti novi veliki objekti poput novog mosta na Bosforu iznad Istanbula ili Evroazija tunela ispod Bosfora, biće pod HGS naplatom, pa će zato i prilaz mostu, tih 10km biti pravi ap.
Turci su poprilično visoko postavili lestvicu u gradnji putne infrastrukture i teško će je ijedna okolna zemlja moći u dogledno vreme da dosegne.
Po stanju na oba kraka k10 i MV reklo bi se da nismo loši, ali padamo na stanju mreže nižeg nivoa. Mada, i na k10 na mnogo mesta nedostaje po traka. Ne znam da li sam negde napisao komentar mog dvanaetogodišnjeg sina posle prolaska Turske, Grčke, Makedonije i Bugarske: "Što svi oni ne puste Turke da ih opet okupiraju ba jedno 5-6 godina dok im ne naprave puteve, pa onda neki novi Balkanski rat?"
 

Prilozi

  • Screenshot_20210822-184407.jpg
    Screenshot_20210822-184407.jpg
    311,4 KB · Pregleda: 1.631
  • Screenshot_20210822-184418.jpg
    Screenshot_20210822-184418.jpg
    240,4 KB · Pregleda: 1.628
  • Screenshot_20210822-184334.jpg
    Screenshot_20210822-184334.jpg
    450,3 KB · Pregleda: 1.627
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=873377#p873377:37kar6j3 je napisao(la):
inzenjer10 » 21 Aug 2021 11:41 am[/url]":37kar6j3]
Earthmoving":37kar6j3 je napisao(la):
Prolaze meseci, godina, most verujem napreduje, ali iza mosta i dalje njiva
Polako druze, petlja posle mosta ce biti zavrsena do otvaranja autoputa. Samo pala**** nesto.

Инжењеру, хвала пуно за све корисне информације и фотографије са градилишта и не дај се депримирати због ових који ****муде.
Једноставно игнориши. Очекујемо нове изештаје, јер то је једино вредно због чега пристојни људи долазе на форум :sesir: :kk:
 
Pa ja i ignorišem, vi citirate moje postove, ne ja vaše. Sačekaćemo mesec dana pa ću opet ako niko ne stavi, staviti stanje sa satelita, pa ću opet komentarisati kakav je napredak radova, kolko god vi vrištali. Ako bude napredka pohvalićemo, ako i dalje bude u njivu kljucaćemo pametnjakoviće.
 
Биће петља одмах по завршетку мостовске конструкције на Мачванској страни са путем Шабав-Дреновац-Сремска Митровица.
 
Ali kako je ovo bilo super, kako je u momentu slagao, to je bilo jače od njega. Kad je pomenuo Loznicu, rekao je " evo, za dan dva krećemo.." pa se onda setio da tamo seljaci blokiraju pa se ispravio na "mesec-dva" :)

Ali za šipove kod budućeg ulaza u tunel je tačno. Video sam juče da su dovukli dosta gradje, mnogo šume je posečeno. Konačno se nešto pomera sa mrtve tačke.
 
Ko nije vozio putem od Rumske raskrsnice do Loznice ne može da priča da li je bolja petlja ili kružni tok. Na žalost veliki broj vozača, zbog nelogičnog označavanja naseljenih mesta, za svaki slučaj vozi 60 na sat celom deonicom. Kroz mesta 10 kmh brže a izmedju 20 kmh sporije, da ne misle da li ima radar. Često sam išao preko Mačvanske Mitrovice i Drenovca, jer time obilazim Šabac i tri Sremska mesta i ako je 15 km duži put.
 
Vrh