Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

Juče sam prošao oko 13h. Ogroman broj kamiona sa asfaltom na samoj petlji. Asfaltirali su deo od naplatne rampe prema mostu. Nisam usepeo da slikam. Nisam siguran da li je i most asfaltiran. Delovalo mi je da su asfaltirali prilazne rampe kao i onaj deo uz sam autoput.
Na naplatnoj rampi Ruma nema još kućica, dok su na naplatnoj rampi Hrtkovci postaljvene kućice.
Moja procena je da oni ovo puštaju u oktobru 2023.
 
Izbacili su na instagram i facebook (AzVirt) i deo video snimka sa mostom. Jedan deo mosta, pre Save u smeru ka Šapcu još nisu asfaltirali?


Ne mogu dočekati brzi put do moje Loznice, vidim da nisu još trasirali posle petlje Šabac posle mosta.. valjda će stići do oktobra 2024.
 
Za ljude koji putuju iz pravca Loznice,gde je nabolje da se skrene sa magistrale LO-Ša i produži ka uključenju na most?
 
Први семафор код Шапца лево, па скроз право (два кружна тока и један пружни прелаз између) па на Т раскрсници лево.
 
Izgleda da krecu i kod Iriga
IMG_5702.jpeg
IMG_5703.jpeg
 
Da li se zna koju će A oznaku da dobije taj autoput?
 
Da li se zna koju će A oznaku da dobije taj autoput?
A8. Није спомињано званично (барем ја нисам нашао), али је тако означено на знаковима на овом делу пута што се још ради, види се на дрон снимцима.
 
rokaju na više lokacija od ulaza u tunel do raskrsnice puteva ruma-irig i ruma-rivica-vrdnik
Znam da rade od tunela taj potez, ali uz sam Irig mislim da je ovo do sada najblize sto su poceli. Meni deluje da ce mozda da urade celu tu deonicu do tunela pre zavrsetka samog tunela. Jer bas ozbiljno rade.
 
jel se znaju neki rokovi?
ovo prvo - Km25+025 do Km28+800 je deonica koja se radi i vidi se na snimku koji je vlad okačio juče, km28+800-km34+700 je kraj deonice 2 - odnosno ide do početka obilaznice oko rume, koja je deonica 4.
 
Poslednja izmena:
Trebali su poceti deonicu 4 (obilaznica oko Rume) pa da imamo odmah nastavak ali oni nekako uvek neke sredine zapocinju :D.

Evo kljucne recenice:
Početak izgradnje mostova br. 8-10 se očekuje u junu s rokom od 5 meseci, dok će mostovi 11-12 početi da se grade u julu, a završetak je planiran u roku od 22 meseca.
Mostove na deonici ce zavrsiti u maju 2025, ako sve bude kako treba. Ovo naravno ne znaci da ce cela deonica 2 biti gotova tad ali sigurno nece pre tog datuma.
 
Trebali su poceti deonicu 4 (obilaznica oko Rume) pa da imamo odmah nastavak ali oni nekako uvek neke sredine zapocinju :D.

Evo kljucne recenice:
Početak izgradnje mostova br. 8-10 se očekuje u junu s rokom od 5 meseci, dok će mostovi 11-12 početi da se grade u julu, a završetak je planiran u roku od 22 meseca.
Mostove na deonici ce zavrsiti u maju 2025, ako sve bude kako treba. Ovo naravno ne znaci da ce cela deonica 2 biti gotova tad ali sigurno nece pre tog datuma.
s tim da je deonica 4 najmanje zahtevna
 
Tako je. Ti šahtovi su namerno tako postavljeni da se ni jedan ne može promašti. Svaki je nivelisan na poseban način. Svaki ima jedinstvana ulegnuća i ispupčenja i svira poseban zuk kad se nagazi. Ne samo što čujete zvuk nego i posebne vibracije u automobilu i unutrašnjim organima. To je jedinstven osećaj. Ti šahtovi su trebali da sviraju melodiju nešto kao ovaj put u Mađarskoj.


Međutim, pošto su potrošili gomilu para na superkompjuter koji su koristili da izračunaju kako postaviti šahtove da se ne mogu promašiti, nije im ostalo para za štimera da naštimuje šahtove, pa muzika i nije nešto.
 
Put hiljadu šahtova. :ROFLMAO:
Знам, тај пут је очајан од како је изграђен. Могли су лепо да направе праву саобраћајницу за индустријску зону, са 4 траке, тротоаром за пешаке и бициклистичком стазом. И сада су могли да га прошире и изместе шахтове, али је урађено само пресвлачење асфалта.
 
Vrh