Šta je novo?

Dorćolski projekti

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830029#p830029:11svxf6i je napisao(la):
sergio-m » 10 Mar 2021 09:41 pm[/url]":11svxf6i]cudi me da nisu i ovu podigli u istu visinu....

Kakav odvratan blok, strašno. Kako su krenuli od Beka pa ka Pančevcu bojim se da će celu Dunavsku obalu takvim monstrum zgradama da pokriju. :x
 
Ovaj deo nisu podigli u visinu, jer je objekat "istorijski", niste pazili na casu ;)

novi-dorcol-4.jpg

Novi-Dor%C4%87ol_3-765x510.jpg

google maps: https://www.google.com/maps/@44.8196212 ... 312!8i6656

Sto jeste malo cudo, jer zarad kvadrata se obicno ne mari za staru, napustenu arhitekturu, pogotovu ako nije pod zastitom.
Ovde su se dosetili da ta mala kucica od cigle (ex fabrika) moze da doprinese na atraktivnosti kompleksa.
 
Sta fali tim zgradama? Mozda sam u manjini ali meni se svidjaju jer doprinose "velicini" grada. Nije ruglo kao BW.
 
Prvoj fazi nista ne fali, naprotiv. Problem je u drugoj fazi, objekat prema Dunavskoj. Valjda je to vec ocigledno.
 
Aha, meni najomraženiji beogradski investitor se trza jednom godišnje u zimskom petnaestogodišnjem snu. Da li će se konačno i probuditi?

Odgajili su finu prašumu u srcu Beograda. Regulaciona linija, zbog koje će pešaci hodati kolovozom, ipak nije njegova krivica. Sama zgrada, pak, mi se izuzetno sviđa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830724#p830724:3arwmry6 je napisao(la):
Drakche » 13 Mar 2021 08:32 am[/url]":3arwmry6]Ovaj deo nisu podigli u visinu, jer je objekat "istorijski", niste pazili na casu ;)

novi-dorcol-4.jpg

Sto jeste malo cudo, jer zarad kvadrata se obicno ne mari za staru, napustenu arhitekturu, pogotovu ako nije pod zastitom.
Ovde su se dosetili da ta mala kucica od cigle (ex fabrika) moze da doprinese na atraktivnosti kompleksa.


Pa vidiš da je na novom planu nema i da je tu planirana zgrada

AE06-CC16-1-C86-45-A3-9-F38-0-E38242-DBDB4.jpg


Postoji jedan render dok se ne prodaju stanovi, pa se radi izmena i proširenje kapaciteta, već viđeno u Beogradu...
 
zvinjavam se ta zgradica skroz u dnu je moja fotosop sprdacina na temu kvadrata jer mi je bilo cudno da nisu istu tu nasadili...
to nije projekat koji se radi nego moja fikcija iz straha ...sorry! :) :vops:
 
Hahah :lol: ne pratim dovoljno prethodne strane.

Nemoj da im daješ ideje :mrgreen:
 
Ako se ne javi "Ne davimo Beograd" , onda će da bude opravdana peticija. :wink:
 
Pančićeva 1 by Dark Pale, on Flickr

Posle teretane na otvorenom, zelenilo sad uređuje i ovaj parkić uglavnom namenjen starijim ljubiteljima alkohola i prirode.
Inače onaj parking u Dubrovačkoj je ispao više nego odličan, još uvek je i besplatan, jedino što nije osvetljen, ali to ionako smeta samo kad padne mrak.
 
Gde se tacno nalazi ovaj parkic?

Dole su sve ove bele zgrade manje vise iste i tesko je odrediti konkretnu lokaciju zelene povrsine ili parka.

Hvala.
 
Marc23":279sz7m4 je napisao(la):
Gde se tacno nalazi ovaj parkic?

Dole su sve ove bele zgrade manje vise iste i tesko je odrediti konkretnu lokaciju zelene povrsine ili parka.

Hvala.

Kada se gleda Pančićeva 2 je skroz desno na slici.

Ne znam sa fasadama tih zgrada da li može nešto da se uradi... na nekim mestima stvarno izgledaju loše. Šteta da se nastavi samo sa propadanjem istih.
 
Untitled.jpg

Najnovija mapa. :sesir: Parkić u Pančićevoj predstavlja desni centar (tipa DSS). :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=833903#p833903:2o7d4mzs je napisao(la):
Posmatrač » Uto Mar 23, 2021 8:13 am[/url]":2o7d4mzs]
Marc23":2o7d4mzs je napisao(la):
Gde se tacno nalazi ovaj parkic?

Dole su sve ove bele zgrade manje vise iste i tesko je odrediti konkretnu lokaciju zelene povrsine ili parka.

Hvala.

Kada se gleda Pančićeva 2 je skroz desno na slici.

Ne znam sa fasadama tih zgrada da li može nešto da se uradi... na nekim mestima stvarno izgledaju loše. Šteta da se nastavi samo sa propadanjem istih.

Hvala puno na odgovoru. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=833598#p833598:2q13ghyn je napisao(la):
Berislav » Pon Mar 22, 2021 12:08 pm[/url]":2q13ghyn]
Posle teretane na otvorenom, zelenilo sad uređuje i ovaj parkić uglavnom namenjen starijim ljubiteljima alkohola i prirode.
Inače onaj parking u Dubrovačkoj je ispao više nego odličan, još uvek je i besplatan, jedino što nije osvetljen, ali to ionako smeta samo kad padne mrak.

U ovom delu ima dosta ovakvih neuredjenih zelenih povrsina...Kada bi se stanari i grad udruzili, ceo taj kraj bi mnogo lepse izgledao.

Onaj deo na uglu Dubrovacke i Solunske preko puta hotela "Mona Plaza" je uredjen zahvaljujuci intervenciji stanara, medju kojima je i zamenik predsednika opstine A.T., uz malu pomoc Momirovica, koji su na zahtev stanara takodje ucestvovali jednim delom u obnovi parkica.
 
I među stanarima ima Momirovića :) Lepo je kad imamo uticajne komšinice, kao što često napominjem.

A sada nešto sasvim drugačije - gornjodorćolske magle i vidici:
20210325_085155 (1).jpg
 
lepa ova kontejner bastica samo ce kolega zbog crne boje imati 50 stepeni leti....al to vec nije moj problem...
iskreno ovaj deo i ne izgleda tako unakazeno kao slicne krovne panorame bgda....ima tu jos spasa...
 
Kakva dominacija Dobračine i Dunavske. Hvala najlepše za sliku. A da bih se odužio, morao sam čtavu reportažu da spremim:
Ugao Cara Uroša i Mike Alasa:
20210325_171635.jpg

Isti ugao, ali obnovljena fasada vojnog hotela - stoji već dugu ovako:
20210325_171642.jpg

CU57, bez struje:
20210325_171905.jpg

Otvorena IDEA, ali nije 'tela da se uslika u punom sjaju, jer ne beše struje:
20210325_172028.jpg

A onda, sretoh poznanika koji je zakupio parking u dvorištu, hitno je krenuo negde, ali rampa ne radi - nema struje :bash: :bash: :bash: Inače zgrada ima agregat, i liftovi za garažu su radili:
20210325_171934.jpg

Novi parkić, sređen, zbog uticajne komšinice:
20210325_163322.jpg

Novi parking, sređen zbog uticajne komšinice:
20210325_163223.jpg

Inače je parking servirs samo asfaltirao i iscrtao blatnjavu parcelu, po nalogu uticajne komšinice, da bi parkiranje ostalo besplatno:
20210325_163138.jpg

I, za kraj, parkić u Pančićevoj, pogađate na čiju inicijativu:
20210325_163049.jpg
 
@goje lepo si to spremiJo vrlo ukusna reportaza zelimo repetu!
iz iste mogu zakljuciti da je uticajna komsinica prilicno uticajna u kraju....
ostaces diskretan ili ces i nas male naivne gastarbajterske veverice informisati o kojoj uticajnoj komsinici se radi :)
zbog ovolikog direktnog uticaja mislim da se ne radi o bilo kojoj komsinici ...
prosto da svako pozeli ovakvu komsinicu u svom kraju....cisto da utice na okolis... :kum:
 
Vrh