Šta je novo?

Dorćolski projekti

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=714704#p714704:2junw44s je napisao(la):
GOJE » Pet Mar 06, 2020 9:16 am[/url]":2junw44s]GP Napred u Cara Uroša 37
Više puta pominješ Cara Uroša broj 37, ali zar Napred nije na broju 57? A 37 je ona druga parcela gde se isto gradi, koja izlazi na Cara Dušana.
 
Samo testiram da li neko čita šta pišem ili samo gleda slike.

Šalim se, hvala na ispravci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=714526#p714526:xpmtu08k je napisao(la):
spatiotecte » 05 Mar 2020 06:21 pm[/url]":xpmtu08k]Nece ovih 20 projekata da bitno menja duh Dorcola, ostace tu i dalje ogroman broj prizemnih objekata.
Ono sto je najvise unistilo Dorcol je ona brutalistička prefabrikovana novogradnja koja je počela 1978 godine.
Tu je stradalo mnogo lepih predratnih kuća i malih zgrada samo sto se toga skoro niko ne seća.

dd63b891068c11897e7d70f0247e929e.jpg


Ove 3 prve zgradice ne postoje vise, srusene su da bi se izgradila jedna od zgrada onog post-modernistickog naselja koje svi poznajemo.
Levo od slike je skolsko dvoriste osnovne škole Braće Baruh.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Ovo bas boli. Sta uradismo od 1945, naruzili smo grad kako god da okrenes...

Sem NBGD-a koji cenim zbog mora zelenila i prostranstva, ovaj urbicid i zlostavljanje starog dela Beograda je neoprostivo !
 
A da nismo gradili Nbg samo bi još više naružili stari grad.
 
Tacno, dokrajcili bi stari deo grada.
 
Hvala @draganu za otvaranje teme, i @Igoru za presipanje odgovarajućih postova na ovo mesto. Sada Dorćol ima temu kakvu zaslužuje, a tema "Razni projekti" može da bude olakšana za ovu lokalpatriotsku diskusiju. Prihvatio sam i neke predloge da uvrstim i projekte sa Gornjeg Dorćola, što nije bilo naročito teško, jer je taj kraj značajno uređeniji, i samim tim nema previše aktivnosti. I dalje sam ka istoku ograničio mapu Francuskom ulicom, jer delovi grada Skadarlija, Šipka, Bajloni, Viline Vode... mogu da se gledaju izdvojeno od Dorćola, a neki imaju i svoje teme.
Untitled.jpg
 
Још једна у Милорада Гавриловића
 
Pitam se koja će od ovih silnih zgrada koje se istovremeno zidaju u krugu od 100m dostići veću nelegalnu spratnost? Moderna zagonetka.
 
Milorada Gavrilovića postaje kanjon, tesnac, procep, možda i tunel - videćemo. Kad završe iživljavanje, Imaće sunca oko 45 minuta dnevno, jer tako su u mogućnosti. A u poslednjih 48 sati, još jedno novo gradilište u Cara Uroša (ugao sa Skenderbegovom):
20200309_193323.jpg


Radujem se novim komšijama, oživljavanju staračkog kraja, ali bojim se da će ta radost biti kratkog daha.
 
Ovo je isti investitor Concord west kao i 50 metara iznad na uglu sa Cara Dusana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715761#p715761:2jk9d5ab je napisao(la):
GOJE » 09 Mar 2020 02:39 pm[/url]":2jk9d5ab]Hvala @draganu za otvaranje teme, i @Igoru za presipanje odgovarajućih postova na ovo mesto. Sada Dorćol ima temu kakvu zaslužuje, a tema "Razni projekti" može da bude olakšana za ovu lokalpatriotsku diskusiju. Prihvatio sam i neke predloge da uvrstim i projekte sa Gornjeg Dorćola, što nije bilo naročito teško, jer je taj kraj značajno uređeniji, i samim tim nema previše aktivnosti. I dalje sam ka istoku ograničio mapu Francuskom ulicom, jer delovi grada Skadarlija, Šipka, Bajloni, Viline Vode... mogu da se gledaju izdvojeno od Dorćola, a neki imaju i svoje teme.

file.php

Твоја карта застарева из часа у час! :D
 
D'izvine Milorad Gavrilović, ali ja budući izgled ove ulice moram nazvati procepom Milorada Gavrilovića:
mgavrilovica.jpg
 
Nećete verovati - dorćolske svaštarije novotarije, i bonus zeka!!!

Skenderbegova:
20200312_082856.jpg

Mike Alasa odozgo (nije moj pogled):
20200315_074246.jpg

Pogled odozdo (levo je vojno-samački hotel koji se rekonstruiše):
Pogledajte prilog 4
A čiji ulaz izgleda apokaliptično:
20200315_074640.jpg

Pogled uz Dubrovačku i napušteni projekat Enmona:
20200315_075043.jpg

Najnoviji projekat u Cara Uroša međ' simpatičnim barakicama:
20200315_172836.jpg

A koji je ovog preplašenog zeca ostavio beskućnikom:
20200313_191759.jpg


Uz bonus zeku, uhvatih na jednoj od slika i svoju pokretnu imovinu :bg4:
 
napravili su kanjonsku ulicu u MIke Alasa.
 
Goje, sudeci po tvojim slikama, vozis ili punta ili mercedes A klasu ili Passata.
 
Dobar pokušaj, ali pogrešan trag.. a ono što je posebno intrigantno je činjenica da su moj auto i tvoja zgrada na istoj fotografiji, iako se ne poznajemo niti sam ja siguran koja je tačno tvoja zgrada.

No, smatram da je i bolje da ostane misterija....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=718010#p718010:4apkou5w je napisao(la):
GOJE » Pon Mar 16, 2020 1:21 pm[/url]":4apkou5w]
Pogled odozdo (levo je vojno-samački hotel koji se rekonstruiše)

Vec dugo skele stoje na tom samckom hotelu, ali se nista konkretno tu ne desava. Uvek kad prodjem stoje skele, a radnika nigde? Neki update o tome?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=718010#p718010:8i9vrmqf je napisao(la):
GOJE » Pon Mar 16, 2020 1:21 pm[/url]":8i9vrmqf]
Pogled uz Dubrovačku i napušteni projekat Enmona

Sta se desava sa tim i zasto je napusten? Samo fali jos neki "skelet" koji ce tako ogoljen godinama stajati tako. :bash:
 
Uhvatio Goje svoju pokretnu imovinu, deku kako se vraća sa pijace ;)
 
Drago mi je da ima publike na ovoj temi, jer ne volim previše dugačke reportaže da kačim, te sam onda ostao dužan sledećih nekoliko fotki, i pojašnjenja:

Prvo kalkan samačkog hotela, gde se (ispod ove koprene) baš dok sam slikao, razbija fasada. Zaista prošlo je već pola godine, a oni su i dalje u fazi ogoljavanja, ali gradilište je definitivno aktivno:
20200315_074716.jpg

Zatim, u neposrednoj blizini, par slika iz Solunske ulice, i alternativno pozorište Kosmodrom:
20200315_075404.jpg

I do njega niz simpatičnih prizemljuša, uskoro bivše, a jedna je i naslov knjege Dr. Neleta Karajlića. Na njih se nastavlja GP Napred projekat, i skroz na kraju, levo, je hotel Mona.
20200315_075419.jpg

A imam i kontra fotku, ispred Mone - niz (ili uz, kako kome volja) Solunsku:
Pogledajte prilog 1
I za kraj projekat GP Napred, gde su pre neki dan skinuli skele, pa postavili nove, iz nekog meni neobjašnjivog razloga:


A za projekat u Dubrovačkoj smo već odgovorili ranije da je lokacija ukleta, i da je to verovatni razlog stopiranja projekta. Nakon skoro 20 godina parloženja, pa uklanjanja starih temelja, mučnog problema podzemnih voda, zidanja nelegalnog sprata i obaranja skele od strane majke prirode, zaključak se sam nameće.
 

Prilozi

  • 20200315_075419.jpg
    20200315_075419.jpg
    87,8 KB · Pregleda: 4.895
Zastrasujuce je na sta to lici. To su uske ulice, sada unistene. Uvek iste zgrade, polusprat.
Suzenost.
Uvek jasno vidljiv odraz odvratnog piljarskog mentaliteta i arhitekti i investitora i kupaca tih stanova.
 
Vrh