Šta je novo?

Deponija i spalionica u Vinči

Nasao sam ovaj noviji klip. Mislim da nije vec bio ...

 
ФРАНЦУСКА ДЕЛЕГАЦИЈА ПОСЕТИЛА КОМПЛЕКС ДЕПОНИЈЕ У ВИНЧИ

,, .....Постројење за производњу топлотне и електричне енергије већ ради. У току су завршни тестови у производњи топлотне енергије које „Бео чиста” обавља у сарадњи са „Београдским електранама” како би све било спремно за наредну грејну сезону...... ,,

Izvor današnja Politika
 
Da li se zna kakav je status spalionice otpada u Vinci, trebalo bi da je vec krenulo punim kapacitetom da radi?
 
A otvaranje crkvenim litijama nema ?.Ipak zvanično otvaranje spalionice u odnosu na glavni ul.u Zemunu dugoročno je bitnije za Bgd a nema litija
Verovatno popovski nos je preosetljiv za deponiju al rukama za novac ništa ne smeta uzece i sa deponije toliko su grabežljivi
 
Odlaganje otpada na deponiji i novoj sortirnici spalionici iz ugla vozača kamiona smećara.



Deponija Vinča do skoro

Uhvatio sam pre par meseci (zaboravih da prenesem na forumu) na nekom Diskaveriju (ili sličnom kanalu) gde ide đubre iz Nju Jorka.

Svaki kamion ima vozača i pomoćnika. Njih dvojica sami prazne kante i ubacuju velike kese u kamion. Zatim, kada se napune idu u sabirni centar koji je u gradu. Taj sabirni centar je jedan veliki kao bazen (recimo 30m x 30m jedno 3m dubine). U tom bazenu rade bagerčići koji guraju đubre ka jedno kraju bazena gde se nalazi pokretna traka. Đubre dalje ide u veće kontejnere i tek onda se nosi na deponiju.

edit: Nađoh ovo i to je otprilke to. Nije emisija koju sam gledao, ali prikazuje ceo proces.

 
Трансфер центар. Тако функционише и одношење смећа у Шапцу где камиони за пражњење контејнера довозе смеће у трансфер центар где се исто компресује у већим контејнерима које камион са приколицом вози у регионалну депонију у Јарку. Чуди ме да Градска чистоћа Београд одавно није осмислила исти принцип рада са више трансфер станица, већ се сви камиони троше да оду до Винче.

 
Da bi transferna stanica funkcjonilasa mora da se opremi to je sabijac i kamioni sa rolon kontejnerima zapremine minimum 32 m3 jedan bg kontis obični je valjda 1m3
Nzm zapreminu kamiona u kubicima imaju vise modela
 
Zar naši kamioni ne sabijaju đubre?
 
Проблем је што нема трансфер станица по граду за сваки погон чистоће, па да се нпр. сви камиони за пражњење контејнера за Земун празне ту и да се смеће додатно сабија и пакује у велике рол он контејнете и онда те контејнере да вози камион у Винчу.
 
Ne sabijaju svi kamioni smeće i ne prazne se svi na isti način postoje 3 tipa kamiona od toga dva imaju potisnu ploču
 
Jel moze neko da objasni zasto je los ugovor za ovu deponiju u Vinci sto stoji u naslovu? Nisam nesto pratio ovu temu.
 
Davno beše, ko će sve to popamtiti. Jedino da pročitamo ponovo celu temu. Mislim da je na početku bilo baš štetno i loše, ali da na kraju ipak i nije toliko loše ispalo. Realnost je da ovaj posao nije uopšte toliko isplativ trenutno tako da smo još i dobro prošli.

Mislim da bi trebalo promeniti naslov teme u Deponija i spalionica Vinča.
 
Primer kako radi spalionica u Beču može da se pogleda kroz dve emsiije Jovana Memedovića Sasvim prirodno. Vrlo je poučno
Ovo što je uradjeno u Vinči bi trebalo da je isti princip ako je uradjena po svim EU propisima.

 
Vrh