Šta je novo?

Cvetni trg

Trg je pod nagibom i to mu daje na autentičnosti da ne bude kao i svaki drugi a bela boja se odlično uklopila sa staklima pozorišta i crnom fasadom Beograđanke. Fontana je umerena i ne štrči od trga, salivena je sa njim. I spomenik se lepo uklopio.
Istina autentičan je sterilnošću koju si prećutao i nagibom koji odvodi ljude sa njega kao vodu. Uostalom to malo ljudi je selo na ravniji deo kod fontane. Javni WC sa kabinom za invalide nema rampu niti prostora da se ona dodatno ugradi.
 
Ljudi sede na tribinama ako ćemo o tome.
Nego imam jedno pitanje, kako je izgledao gornji deo sa kafićima dok je bila ona pijaca cveća, jel ovako bilo posećeno za vreme buvljaka ako uopšte neko od vas zna kako je bilo pre rekonstrukcije??
Jel se seća neko kako je BMW utovarao kola unutra pa kad dođu kamioni...
 
Hlada (i ljudi) bez
cvetni 2.jpg
cvetni 1.jpg
 
Moglo bi se to i spasiti nekako. Prvo da se poruse kiosti i spoje stepenista. Onda da se posece kavez prema supermarketu i uradi stepeniste i prema njemu sa samog trga. Ovo ovako je ruglo. Umesto ovih saksija nega dozvole tezge sa prodavcima cveca prema samoj ulici. Fontanu treba ugasiti.

cvetni-1-jpg.139944
 
Od Cvetnog trga do imitacije sarkofaga iz Kuće cveća....
 
Tezge na Cvetnom ćeš videti kad Beogradom bude vladao Zelenov(sk)ić znači nikad :)
Bas me cude ljudi koji bi da vrate grad 30 godina unazad... Tezge u 21 veku i slicno... Za zelene si upravu videli smo sta ti zeleni prave po svetu, sva sreca pa smo pametan narod te takvi nikad doci nece)
 
Paradoksalno, nisu ih izabrali (barem u Bg), što pokazuju i rezultati izbora, ali je sistem takav da i pored toga, imaju većinu u gradskom parlamentu.
 
Sreća što mi živimo u 21. veku za razliku od na primer Bolcana



bolzano_1.jpeg
I sta je tu plus drzati tezge po sred setalista? Meni je zao iskreno ljudi koji zive tu. Sa desne strane mogu zamisliti kakav roj musica osica i td se skuplja ( stroke ispod tezgi posto je voce takvo da curi ) dok sa leve strane ajde manje vise cvece je uredu donekle ( isto stalno vlazno i td ). Samo zamislimo ovu ulicu sa dekorativnom rasvetom u sredini, saksijama sa cvecem, i klupama koliko bi lepse bilo..
 
Zamislimo samo koliko bi grad bio lepši bez pijaca...
I koliko bi tek bila lepša ova ulica kada bi postala park, sa zasađenim drvećem i klupama pored.
 
Зато сада нема ни људи на тргу а камоли мушица

Решење против штеточина на јавним просторима је да се простор учини толико непривлачним да га и људи и животиње заобилазе
 
Vrh