Šta je novo?

Cvetni trg

Valjda 1930tih je ukinuta pijaca na Cvetnom trgu.
 

Prilozi

  • cvetni trg.jpg
    cvetni trg.jpg
    378,1 KB · Pregleda: 3.960
Izvor: Novosti.rs

VODOSKOK NA CVETNOM TRGU GOTOV DO MAJA: Bliži se završetak radova na fontani u centru započet još jesenas
80245_cvetni-trg-fontana-290321-1211_f.jpg

FONTANA na Cvetnom trgu, čija je izgradnja počela krajem oktobra, trebalo bi da bude gotova za oko dve nedelje.

Iako je prvobitno rečeno da će radovi biti završeni do februara, kako bi počela da radi 1. aprila, kad i ostali prestonički vodoskoci, razbuktavanje virusa korona usporilo je radove.

Kako nam je rečeno iz gradskog Sekretarijata za komunalne i stambene poslove, do sada su izvedeni radovi na hidrotehničkim, mašinskim i elektroinstalacijama, izrađena je konstrukcija, pod bazena je popločan. Majstorima je ostalo još mnogo posla, ali veruje se da rok za završetak radova neće biti ponovo odložen.

- Postavljeni su i masovni kameni blokovi koji čine skulpturu fontane - objašnjavaju iz Gradske uprave.

- Preostalo je da se uradi popločavanje iznad rezervoara, platoa oko vodoskoka, oblaganje zidova bazena, kao i postavljanje mlaznica i rasvete.

Neobični vodoskok na Cvetnom trgu ima površinu od oko 40 kvadrata i čine ga dve celine.

Posebno atraktivno za posetioce biće hodanje ili sedenje po kockama nove fontane između mlazeva.

Jednu celinu činiće plato sa vertikalnim vodoskocima između kojih može da se prolazi, dok se druga sastoji od kamenih kubusa i pet malih bazena različitih dimenzija sa plitkom vodom. Fontana je projektovana kao prelivna, a mlaznice će biti u tri reda sa po šest, pet i četiri mala, naizmenična vodoskoka. Visina vode koja bude izvirala uvis moći će da se podešava, a režim rada predviđa da mlazevi budu od 30 do 120 centimetara.

https://www.novosti.rs/beograd/vesti/98 ... os-jesenas
 
ne znam nekeko mi onaj stari zeleni trg ravan pa sa zidicem i stepenicama ogradicom...bio bas ususkana smekerica ...ovaj sad ko i svaka betonsta "livada" u gradu beo i ladan bez duse....
 
dade mi kolega ideju na ssc sve vreme razmisljam na sta mi ovo lici pa jos cvece....i setih se! multiple verzija s varijacijom na temu i ime -kuca cveca!
lici nije da nije....a i ime cvetno... :sesir:
 
Могли су да склоне овај кавез кад су већ ту :D
 
А можда живом оградом од бамбуса нпр. да мало заштите тај простор од улице..

plant-a-bamboo-hedge-for-privacy.jpg


Зна да буде бучно ту..

gettyimages-124121483-2048x2048.jpg
 
Две сиве и прљаве фасаде су нешто касније добиле фасаде у окер тоновима и то је изгледало много боље, него што је данас. Пошто је урађена нова фасада ЈДП у сивој боји пре двадесетак година, тако су обојили и једну од те две, ради неког умишљеног слагања, и тако се сивило вратило на Цветни трг.

Невероватно је да неком може да падне на памет да нове или зановљене фасаде боји у сиво у граду у коме је већина фасада пропала до сивила. А како су се осећали они којима је сваки дан у време једног јединог канала, почињао у таквој животној средини, знају они који се још сећају.
 
Тај кавез треба исећи у комаде и отерати у Железник. Потпуно беспотребна и ружна конструкција која као да је заробила предивно дрво. Цевчуге у стилу Лојаница и свих бисера архитектуре грађених у периоду деведесетих и раних двехиљадитих. Или можда боље да преименујемо трг у трг цеви?
 
Da, i ja bi uklonio te šipke od šatre. Ako se dobro sećam originalna trgovina je imala veće staklene površine na fasadi. Ovako izgleda kao bunker i nema puno dnevne svetlosti jer ima samo otvore na prizemlju.
 
Слажем се, баш непримерен објекат. Било би занимљиво да ураде обнову фасаде старе тржнице која је преуређена после у супермаркет.
 
gledam ovu fontanu i stvarno kao da se joza spustio medj srbadiju :) fale samo zlatna slova odgore tita mi....sto miki maus rece "a usto i ne radi"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846354#p846354:10ndvcxe je napisao(la):
Вожд » 30 Apr 2021 06:37 pm[/url]":10ndvcxe]
file.php

Svilajnac u Beogradu. To je trenutni domet gradskih “planera”.
 
Плашим се да ће се по овим ћошковима накупљати смеће и прљавштина.
 
Fontana mi ne pripada ovom trgu. Nisu znali sta da rade s ovom povrsinim pa sada krpe ovakvim improvizacijama. Nista to nece doprineti da taj trg zivne...
 
Vrh