Šta je novo?

Cvetni trg

Kad se več menjaju imena ulica
što ne i ime ovog trga
jer davno nema nilakve veze sa cvečem
A u ime
,, Kafedjiski trg ,,
kojih vec ima mnooogo . Ime bi odgovaralalo pravom stanju i kafedjiskoj ideji ljubitelja Vracara koj su imali samo jedmo na umu ....
:sesir:
 
Plus što se oko Maxija svakodnevno može videti barem jedan beskućnik / pijanac, koji smara za siću...
 
Jel zna neko zasto je plato raskopan? Proleteo sam samo, nisam uspeo da vidim sta rade
 
Renoviranje prije vremena....

cvetnitrg01-2020-10-30-20-52-35.jpg
 
Jeste fontana. Postavljena je i tabla, neko je već okačio na SSC forum.

Sent from my ART-L29 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789018#p789018:1bv4ja6p je napisao(la):
zexland » 30 Okt 2020 22:49[/url]":1bv4ja6p]A da nije ona fontana?
Koja "ona"? Već imamo jednu kod početka stepenica, na delu bliže Njegoševoj.
 
Začudio bi se da arhitekte naprave nešto lepo, nešto vredno, a ovo da kopaju svež trg i bacaju tuđe pare, da ispadaju glupi pričajući da će zaživeti trg koji neće zaživeti... se uklapa u njih, njihov Arhitektonski fakultet (koji je najkorisnije zatvoriti) i vlast sa kojom šuruju da ih angažuje. Mi amateri šta smo imali, rekli smo ovde na temi pre par godina, i bili u pravu.
 
To su ti pokušaji da na silu prave neke urbane džepove. Uglavnom se svodi na promašaj. Lepo će izgledati ta fontana, ali radije ću da sedim u Manježu nego tu uz prometnu ulicu.
 
Не знам која је дефиниција урбаног џепа, али је стари Цветни трг био једна од ретких оаза у граду, управо због своје одвојености од улице. Кад видим овакав сељаклук естетске и употребне вредности нула који служи само да би бос из кафића могао да види куј то иде по улице, дигне ми се коса на глави. Немам појма што улазим у овај тред :)
 
Urbani džep treba da bude manji ozelenjeni prostor, kao mini oaza, na mestima gde nije moguće da pravi parkić, igralište i sl. , a koji su uglavnom neuređeni / zapušteni. Na kraju smo od najava Vesića i drugih dobili velikom većinom izbetonirane prostore, sa po dve tri biljke, po kojom klupicom i tu i tamo česmom.
Što se tiče sedenja, toliko me i ne iznenađuje taj trend sedenja velikog broja ljudi u kafićima koji su uz sam kolovoz ili su okruženi kontejnerima iz kojih zna i te kako da izbija smrad. Sigurno će se neki naljutiti, ali to je taj "Ibarski" mentalitet, kako je neko jednom prilikom na forumu definisao, koji se češće može videti u Beogradu, jer su ljudi navikli da sede uz kolovoz i udišu isparenja iz aspuha, začinjena sa mirisom stajskog đubriva.
Da li će biti ikoga ko će sedeti pored te fontane, ne verujem, pre svega jer nema bašte kafića. Ono što je primetno je da Cvetni trg prilikom svake rekonstrukcije gubi jedan deo zelenila, a betonski deo se proširuje. Prosto mi je fascinantno da vidim da se poštuje zakon i ne dira se ono zaštićeno stablo na uglu sa Njegoševom. Da nije bašti kafića, ne znam da li bi se iko tamo zadržavao. Izuzimam beskućnike / pijance koji su stalni deo dekora ispred ulaza u Maxi i koji pitaju da im daš sitno.
 
Pre je bio javni wc ispod, ali pošto je doktrina Malog/Vesića - profitabilnost, oni su smislilu lukav plan. Ukineš javni wc, a ko hoće da piša u gradu, usmeriš ga da okolnim kafićima da kupi neko piće/hranu kod njih i onda mu oni dozvole korišćenje svog wc-a. Znači pišač ostavi pare kafiću, kafić plati u Vesićev budžet i lukavstvo je uspelo. Ko hoće besplatno da piša, njemu kazna jer ne sme na javnom mestu. Ili plati ili u gaće, ili u stubište okolne zgrade...
 
Katastrofa je fontana, pogrešna i na pogrešnom mestu i sve je pogrešno.
 
Весић: Београд на Цветном тргу добија фонтану од 40 квадратних метара, почели припремни радови.

Zahuktalo se. Porezi rastu. Budet se puni. st*** uziva.
 
Када су ту булдожери таман би могли да поруше ове киоске на степеницама јер се сама идеја показала као фијаско. Такође на страни према максију не би било лоше направити степенице, па ће макар људи моћи да седе поред фонтане.
 
Значи ова тема може опет у "пројекте у изградњи".

На шта ови идиоти троше наше паре. Не знају ни да украду како треба, него нас праве будалама на наше очи са овим глупавим фонтанама на сваком ћошку.
Ако толико воле фонтане нека купе хектар земље и нека направе педесет идиотских фонтана за себе и своје идиотске другове.
 
Vrh