Šta je novo?

Curenje od komšije iznad

Ako ispod prizemlja imate garaže ili podrumske prostorije, tamo je obično gola situacija bez pokrivenih cevi i sve lepo možete da vidite šta odakle ide.
Ako je cev pukla onda ceo tvoj tavan mora da ide, da bi ljudi mogli da priđu cevima kako treba, posebno sko nešto budu morali da greju, pa da ti ne bukne sve ako je od trske. Ja sam imao situaciju sa podplafonskim cevima i moralo je od mene da se radi, njemu je išla samo pravo dole priključna cev iz odvoda i to je to
 
Pošto je komšija izmestio kuhinju prvo treba proveriti mesto gde se spajaju stara i nova cev, a to mora biti u njegovom stanu.
 
Kako su mu razlupali stab?
Da li su provalili?
Da razvalili vrata posto su bila stara i polupali ajde da kazem pola stana(polupali su jer je njihov stan unisten i digli su kredit da ga celog renoviraju i sje*******e im ventil od 250 din sve kao sto sam napisao da se ne ponavljam). Nikom nista na kraju svako svoje placao renovirao :)
 
Da razvalili vrata posto su bila stara i polupali ajde da kazem pola stana(polupali su jer je njihov stan unisten i digli su kredit da ga celog renoviraju i sje*******e im ventil od 250 din sve kao sto sam napisao da se ne ponavljam). Nikom nista na kraju svako svoje placao renovirao :)
skrti komsija nije dalje eskalirao sukob i nije ih tuzio?
 
@MC_ Secam se da mi je drugar kada je renovirao stari babin stan i hteo da menja cevi isao direktno u katastar po plan zgrade u arhivu, i tako skontao gde se nalaze cevi, posto niko nije znao da mu kaze pouzdano. Postoji i ta mogucnost
 
Posle 10tak dana je stigla odšteta Dunav osiguranja od 20.000 dinara zbog curenja vode od komšinice. Njoj su dali oko 35.000 a šteta joj je bar 5-6 puta toliko. Podvlačim da je samo ona imala osiguran stan preko Infostana dok moj nije bio osiguran.
 
Inače, sa komšijama nikada ne znas..
Komšija kukao da mu curi od nas, mi mu nismo verovali ali posle par dana stvarno nadjemo gde je pukla cev (polupali par pločica).

Isti taj komšija je već x puta dolazio sa se zali kod nas ranijih godina.
Jednom smo mi bili krivi što je njemu kupatilo mokro, sve dok nas majstor nije otišao do njihovog kupatila i video da ima problem sa crevom koje ide sa bojlera (prska tanak mlaz).
Drugi put je išla voda iz ventilacije, ali je i to bio naš problem da rešimo pošto smo mi na poslednjem spratu. Kada trebaju da se skupe pare da se renovira krov ili makar zaštite za ventilaciju svi ludi.
Već 3x lupali pločice da bi kod njega bio problem na kraju, nije renovirao kupatilo od kako se uselio.

Ne znam zašto ali mislim da je podela stanova u doba komunizma napravila čitavu generaciju vlasnika stanova koji nemaju dodira sa realnošću...Za sve im je neko drugi kriv.
Eto mogli smo stvarno pustiti da ostane tako i da ne pogledamo sa pretpostavkom da nas opet zavlači. Ali pošto smo već zbog prethodnog (bespotrebnog) razbijanja napravili "portal" ispod kade lako videli da je malo vlažno pa krenuli u dalju istragu...
 
Poslednja izmena:
Zanima me ta prica o pucanju ventila.
Cest je slucaj. Video sam jedan potpuno poplavljen stan zbog toga.
U stanu nije niko ziveo, a ipak je pukao ventil.

Kako i zasto pucaju ventili?
 
Zanima me ta prica o pucanju ventila.
Cest je slucaj. Video sam jedan potpuno poplavljen stan zbog toga.
Kako i zasto pucaju ventili?
Zato sto se ugradjuju kineski koji ne mogu da izdrze toliki pritisak vode, ili su potpuno pogresne namene, ili su jednostavno lose ugradjeni. U mom slucaju je bila ova zadnja opcija s obzirom da sam ja kupio kvalitetne ventile, a suster lose ugradio.
 
Zato sto se ugradjuju kineski koji ne mogu da izdrze toliki pritisak vode, ili su potpuno pogresne namene, ili su jednostavno lose ugradjeni. U mom slucaju je bila ova zadnja opcija s obzirom da sam ja kupio kvalitetne ventile, a suster lose ugradio.

Kako prepoznati te kineske ventile?
 
@MC_ Ne znam sta da ti kazem osim da se izbegavaju one'pijaca' varijante i nabavljati u specijalizovanim radnjama,Delta term,Doming,Etaz...oni imaju kvalitetnu robu.
Inace ja sam sam sebi uradio ovo sr@nje sa slike,spolja zuto kao mesing a u stvari cist spialter,pri zavrtanju mi tockic ostane u ruci. Pokusam da ga skinem,puce i telo ventila pa sam imao celodnevnu zabavu dok nisam izvadio parcice iz zida.




rezervni dio ventila.jpg
 
@MC_ Ne znam sta da ti kazem osim da se izbegavaju one'pijaca' varijante i nabavljati u specijalizovanim radnjama,Delta term,Doming,Etaz...oni imaju kvalitetnu robu.
Inace ja sam sam sebi uradio ovo sr@nje sa slike,spolja zuto kao mesing a u stvari cist spialter,pri zavrtanju mi tockic ostane u ruci. Pokusam da ga skinem,puce i telo ventila pa sam imao celodnevnu zabavu dok nisam izvadio parcice iz zida.
sta je spialter?
 
Posle 45 dana od prekida curenja mi javlja majstor da je plafon i dalje mokar i da mora da donese kalorifere da bi osušio plafon i grede... Odoše mi radovi u nebesa a osiguranje to ne zanima.
 
Posle 45 dana od prekida curenja mi javlja majstor da je plafon i dalje mokar i da mora da donese kalorifere da bi osušio plafon i grede... Odoše mi radovi u nebesa a osiguranje to ne zanima.

Trebao bi komsija odozgo da plati to, barem pola.
Boze kako je to strasno.
Zelim ti da resis problem nekako sto pre.
 
Imao sam slicnu situaciju, komsiji iznad je pukla cev u kupatilu i napravila poplavu. Platio sam krecenje plafona jer nije bilo druge stete kod mene a troskovi su bili mnogo nizi od potencijalno narusenih komsijskih odnosa.
 
Nisi, desilo se isto i meni.
Počelo da curi na spojevima cevi i komšiji bio mokar plafon.
Sreća, da cevi nisu zabetonirane, nego pokrivene gipsanim pločama, pa smo brzo ustanovili gde je problem.
Nisam mogao da spavam dok čoveku nisam doveo plafon u prethodno stanje.
Sve troškove sam snosio ja, jer je problem i bio u mojim instalacijama.
 
Iako je proslo vec mesec dana, u mom slucaju ni traga ni glasa od komsije. Plafon je suv.
Da li je popravio ili se iselio iz stana, ne znam.
To su bogati ljudi koji poseduju vise stanova.
 
Kod mene je suprotan slucaj. Mi smo u potkrovlju zgrade ispod nas je komsija iz pakla. Pre 3 god kad smo se uselili, kompletno smo ga renovirali. Pod nase terase je plafon njegove dnevne sobe. Sve je bilo okej, do prosle godine kada su bile one obilne padavine njemu se pojavile dve tackice na plafonu. Dovodili smo majstore svi su nam govorili da nije problem kod nas. On pozove gradsko stambeno, oni dodju i kazu sve je okej kod nas i njemu obiju malu rupu u plafonu gde je cev od kisne vertikale da vide u cemu je problem. Mi pustimo vodu na terasi, njemu curi. Okej, kod nas je ali gde. 10 majstora prodje kroz stan sa sve onim sto detektuju vlagu..itd i niko ne zna gde je problem sem da je jednostavno ploca negde pukla i voda nadje put. Mi podignemo krov,zatvorimo terasu potpuno. Da mu nijedna kap nikad ne procuri. I on se javi posle 4 meseca i zahteva da mu se da minimum 400 eur za troskove stete. Pritom nije zvao nilog od nas kad je navodno majator bio, tu rupu sto mu je GS napravilo i trebalo da pokrpi on je odbio jer je ocekivao od nas da mu i to platimo. Kada smo mu trazili specifikaciju troskova po kojoj je dosao do te cifre on je odbio i poceo najstrasnije da preti.
On je po definiciji pravi komsija iz pakla. Znaci dali smo sve od sebe da resimo problem, resili ga o nasem trosku i to velikom a on se nije udostojio ni da nas pozove kad je majstor bio niti da nam da ucis u procenu stete. Naravno nase majstore odbija.
Ocajna sam, razmisljam o prodaji stana ali onda je on uspeo u svojoj nameri.
Kako se izboriti sa ovakvim komsijom? On je po definiciji pravi komsija iz pakla.
 
@MC_ Secam se da mi je drugar kada je renovirao stari babin stan i hteo da menja cevi isao direktno u katastar po plan zgrade u arhivu, i tako skontao gde se nalaze cevi, posto niko nije znao da mu kaze pouzdano. Postoji i ta mogucnost

Epilog. Komsija je sve popravio odozgo, nije cak ni bilo nekog znacajnog rusenja kod njega.
Pritisak da dozvolimo rusenje naseg plafona je bio samo njegov blef.
Sama ideja da bi moglo da se nesto kvari kod njega, navela ga je da prv o pokusa s blefom i natera nas da dozvolimo rusenje naseg plafona. Cak i da se to dogodilo, bilo bi besmisleno jer je kvar bio gore.

Dobar pouka za sve u smislu kakav je ovo pokvaren narod.
 
Kod mene je suprotan slucaj. Mi smo u potkrovlju zgrade ispod nas je komsija iz pakla. Pre 3 god kad smo se uselili, kompletno smo ga renovirali. Pod nase terase je plafon njegove dnevne sobe. Sve je bilo okej, do prosle godine kada su bile one obilne padavine njemu se pojavile dve tackice na plafonu. Dovodili smo majstore svi su nam govorili da nije problem kod nas. On pozove gradsko stambeno, oni dodju i kazu sve je okej kod nas i njemu obiju malu rupu u plafonu gde je cev od kisne vertikale da vide u cemu je problem. Mi pustimo vodu na terasi, njemu curi. Okej, kod nas je ali gde. 10 majstora prodje kroz stan sa sve onim sto detektuju vlagu..itd i niko ne zna gde je problem sem da je jednostavno ploca negde pukla i voda nadje put. Mi podignemo krov,zatvorimo terasu potpuno. Da mu nijedna kap nikad ne procuri. I on se javi posle 4 meseca i zahteva da mu se da minimum 400 eur za troskove stete. Pritom nije zvao nilog od nas kad je navodno majator bio, tu rupu sto mu je GS napravilo i trebalo da pokrpi on je odbio jer je ocekivao od nas da mu i to platimo. Kada smo mu trazili specifikaciju troskova po kojoj je dosao do te cifre on je odbio i poceo najstrasnije da preti.
On je po definiciji pravi komsija iz pakla. Znaci dali smo sve od sebe da resimo problem, resili ga o nasem trosku i to velikom a on se nije udostojio ni da nas pozove kad je majstor bio niti da nam da ucis u procenu stete. Naravno nase majstore odbija.
Ocajna sam, razmisljam o prodaji stana ali onda je on uspeo u svojoj nameri.
Kako se izboriti sa ovakvim komsijom? On je po definiciji pravi komsija iz pakla.
ponudite mu 200E. To je jeftinije od selidbe. Prikazite mu troskove koje ste imali.
 
Vrh