Šta je novo?

Crna Gora

Радујем се дану када ћу моћи из Бга до Бара аутопутем за 4 сата.То ће стварно бити лепо! Још лепше ће бити када будемо у једној држави! Само се надам да неће бити Југославија. Србија, Реп. Србска, Цг....па како год име да јој дају, још и Стара Србија...
 
Ko bude išao preko Raške,N.Pazara,Rožaja i Berana,verovatno će biti povoljnije preko Andrijevice do Mateševa.Nisam upoznat sa tim putem,tj. od Berana do Mateševa,preko Andrijevice,ali izgleda da je teška deonica.Zna li neko nešto o deonici autoputa od Mateševa do Andrijevice,tek sa tom deonicom bi put bio drastično skraćen?
 
Ova obilaznica je na jugozapadu Podgorice, bulevarskog je tipa i ide prakticno od aerodroma, presijeca petrovacki put, cetinjski put i izlazi na niksicki.
Ovaj dio autoputa od Smokovca do Farmaka je sjeverozapadna obilaznica i vec su dobijena bespovratna sredstva od EU za izradu idejnog projekta, ali nisam siguran da ce se ona raditi sada.
Posle ove prioritetne ide Matesevo-Andrijevica.
 
Marlon trenutno je tu više od 400metara magistrale, mogu se usuditi da kažem makar 1000m.. evo i foto sa Bemax-ovog videa.. Ovaj Bemax zaista radi sjajan posao.. Iako su im većina tendera namješteni, ali u odnosu na ostale izvođače što traže manje, radije bih platio više samo da bude gotovo na vrijeme ali i prije vremena što Bemax radi... Znam samo da su kroz Golubovce kasnili 20-ak dana i Slijepač most isto tako nešto...

Što se tiče ove obilaznice poenta je što žele lokalne puteve da spoje sa obilaznicom a i firme da dovedu tu... tj moćnici pokupovali zemlju za džabe i sad će da je dobro prodaju, ali nema veze pošto sad je lakše zaobići Podgoricu mnogo lakše nego što je sada... Nije PG velika nego problem je bila zastarjela infrastruktura... dok se nije radiio bulevar kroz Stari Aerodrom, znate kako je teško bilo izaći tim uskim uličicama iz PG...Sad bi trebalo makar za 15 min brzine 70km/h da izađete lijepo... Inače cijena je 10 miliona eura/evra, a most preko Morače košta 4...ali svakako znači da više šleperi, autobusi neće kočiti dio City kvarta (inače najgori dio PG gdje nema nijednog drveta a sve zgrada na zgradu, kvadrat 1500-2000e, gdje komšijama čitaš prevod filmova kroz prozor).... Put Smokovac Farmaci ide sa druge strane tako da nema dodirnih tačaka ali se srijeću na izlazu iz Pg u Donjoj Gorici....

Inače, meni do Kolašina treba 80-85 min bez prekoračenja brzine... da ne pominjem koliko ću rasterećenije da vozim kad se izgradi auto-put....

Što se tiče puta PG-NK kačim linkove, video rekonstrukcije starog puta PG-DG koji će biti glavni kad se zatvori magistrala zbog radova... a takođe kačim i mapu Bar-Boljare, kao i petlju Smokovac koja izlazi na magistralu

https://investitor.me/2018/12/11/buleva ... iona-eura/

https://bemax.me/project/rekonstrukcija ... gami-spuz/
 
SasaKv, put Andrijevica-Tresnjevik- Bare Kraljekse-Matesevo je radjen 20ih godina po nalogu kralja i bio je dugo glavni putni pravac. Nekada se tu i reli vozio. Sem lepog pogleda i prirode ovde nema nicega drugog.
 
Ipak ide preko Skadarskog jezera, moja greska :) :) samo preko malog dijela...
 
Ima li neko plan, bilo kakav. od Đurmana do Bara. Svi navode kao Bar je krajnja tačka, a ustvari ide se do Đurmana.
 
Ja koliko znam odavno je tako samo do Djurmana, ja ne znam ni kuda bi to provukli kroz Sutomore. Jedino da idu tunelom direktno prema Baru, a to nije plan

Послато са SM-G925F помоћу Тапатока
 
Mislim da je plan kod djurmana petlja sa buducom brzom cestom

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока
 
Tako je hromi daba. Kod djurmana ce biti petlja koja cecda se spoji sa brzom cestom koja idecdalje ka baru i ulcinju.
 
Može li neko da na mapi obeleži kuda se gradi jugozapadna obilaznica oko Podgorice. Mismim da sam na snimku video Voli DC kod aerodroma.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657187#p657187:u4kojufb je napisao(la):
Hromi Daba » Čet Sep 05, 2019 11:37 am[/url]":u4kojufb]Mislim da je plan kod djurmana petlja sa buducom brzom cestom

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока

Zar nije kod Djurmana ukrštanje sa budućim Jadranskim autoputem (koji se nastavlja od hrvatskog autoputa, pa dalje ka Albaniji)?
 
Taj autoput bi trebao da se ukrsta na smokovcu ili malo ka jugu sa autoputem koji se gradi

Послато са SM-G925F помоћу Тапатока
 
Nadam se da sam nekako pomogao.. ''JA crtam SAM sve mape'' :D :D brzo ću za kolašin pa ću snimiti :D
 
Да ли постоје уопште најаве за даље радове на АП после Матешева?
 
naravno...kaže premijer Marković nakon što završe ovaj odmah nastavljaju sa mateševo-andrijevica... danas su se malo igrali i zvali u goste britansku građevinsku firmu da vide da li bi oni mogli da rade ostatak puta, čisto da kinezi spuste cijenu.... idem za par dana za kolašin, pa ako bude lijepo vrijeme slikaću Moračicu
 
Супер Ниџо...али мислим да се нису играли, покушавају свуда да истисну кинезе и то не са ценом него са политиком.
 
Благодарим Ниџо...видим спаја се последњи сегмент...завршише мост!
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=B4-U_6pG5Fs[/youtube]
 
Niste mi vjerovali kad sam rekao da će prvi asfalt biti u septembru.. e da su samo nedjelju dana poranili bio bi avgust... ali svaka čast, da se što prije završi
 
Vrh