Šta je novo?

"Central Garden" [ Stambeno Poslovni kompleks ]

Ovaj render je validan, kao što se može videti sa terena radovi prate render.
 
Bajat render, pogledaj malo bolje. Poslovna zgrada ce imati 16 spratova.
 
koliko ja primecujem treba kula da se gradi na kraju a ne kockasta zgrada?
 
Ja vam okacio fotku sa javnog uvida a pojedinci i dalje o bajatom renderu
 
Хвала на доприносу овој теми. Но, не могу баш најбоље да се орјентишем са ових рендера. Да ли ће будућа пословна кула (да ли је уопште сигурно да ће бити пословна?) бити на месту некадашњег показног стана или још низ улицу, на углу Старине Новака и Далматинске?
 
Da poslovna zgrada (13 spratova), a ako je nazovemo kula, onda ćemo morati i ostale okolne zgrade iste spratnosti zvati kule. Na mestu nekadašnjeg pokaznog stana će biti pjaceta.
 
Хвала на информацији (+ укњижен). Да ли је изградња пословне зграде планирана у овој сада фази или некој каснијој? Како мислите околне зграде, пошто са слика које је начинио директор на јавном увиду не видим ниједан виши објекат, пословна кула дефинитивно доминира (тј. ће доминирати) над целим комплексом са својих 61,2 метра висине?
 
Dakle izmenili su projekat u korist zelenila u kompleksu što je vrlo dobra ideja.
 
Zaza Bg":p4p1m7ki je napisao(la):
Хвала на информацији (+ укњижен). Да ли је изградња пословне зграде планирана у овој сада фази или некој каснијој? Како мислите околне зграде, пошто са слика које је начинио директор на јавном увиду не видим ниједан виши објекат, пословна кула дефинитивно доминира (тј. ће доминирати) над целим комплексом са својих 61,2 метра висине?
У непосредној близини су Инекс зграда и још 2-3 високе стамбене зграде, леп мали "кластер" ће направити :D

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=388405#p388405:3t9l2ws1 je napisao(la):
Somi303 » Sub Maj 28, 2016 3:47 pm[/url]":3t9l2ws1]
Zaza Bg":3t9l2ws1 je napisao(la):
Хвала на информацији (+ укњижен). Да ли је изградња пословне зграде планирана у овој сада фази или некој каснијој? Како мислите околне зграде, пошто са слика које је начинио директор на јавном увиду не видим ниједан виши објекат, пословна кула дефинитивно доминира (тј. ће доминирати) над целим комплексом са својих 61,2 метра висине?
У непосредној близини су Инекс зграда и још 2-3 високе стамбене зграде, леп мали "кластер" ће направити :D

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Ма знам, него рекох, можда су убацили још неку високу зграду у пројекат :D И мени је то пало на памет, фино ће изгледати уз Инексову зграду.
 
Коначно у Београду да урбанисти на првом месту, а онда и инвеститори сконтају да добијају исти број квадрата ако иду у висину а не у ширину, а да притом добијају пријатније просторе и вредније квадрате.

Ово је за сада једини пример који је изменама пројекта отишао корак даље, а не корак назад.
 
Lepe fotografije, dakle šipovi se stavljaju za sledeću fazu.
 
Sve izgleda jako lepo i uzbudljivo...ako se posmatra iz daljine i sa fotografija. Sasvim je drugačije kada živiš u kući napravljenoj s početka prošlog veka (zidanoj bez cementnog maltera i sa drvenom "armaturom") koja se nalazi tik uz jedini preostali, ruševni, zid bivšeg IKL-a. Upravo mi teške građevinske mašine rade na pola metra od spavaće sobe, sve se ljulja, pada prašina sa plafona, lamperija krcka... Ništa tragično (za sada) ali neprijatno i čini mi se nepotrebno. Kako sam razumeo ovaj "skroz dobar blokić" će na uglu sa Dalmatinskom ulicom ostati omeđen udžericama i potleušicama starijim od 100 godina. Tu vrstu nove "estetike" ne razumem, kao što ne razumem zašto nas jednostavno nisu otkupili i raselili. Ovako smo osuđeni da živimo na obodu gradilišta, u iščekivanju da nam sasvim nenamerno i slučajno oštete imovinu ili nešto još gore...
 
Dobro dosao na forum hvala na iznosenju vaseg problema Da li ste razgovarali sa investitorom mozda
Da li vam se neko obracao u vezi buke i svega sto trpite
 
Hvala na dobrodošlici. Razgovarao sam sa odgovornim inženjerom, gospodinom Nikolajem Malkovom i i gospođicom Anom Dozet, koja je čini mi se PR. Bili su veoma uslužni, ljubazni i profesionalni. Kuću mi je dva puta (krajem 2014. i pre nekih mesec dana) temeljno pregladao i snimio sudski veštak koga je angažovao Direct Capital. Prilikom rušenja stare hale IKL-a u decembru 2014. godine krov moje kuće je pretrpeo manja oštećenja koja sam sam odmah sanirao, ne čekajući i ne tražeći reakciju investitora. Međutim, i dalje stoji ono što sam napisao. Kuće u Dalmatinskoj 32 i 34 su pre neki dan srušene, iako je od početka poznato da će tuda proći saobraćajnica. Ljudi koji su tamo živeli bili su poslednjih gotovo dve godine na gradilištu, a nisu morali. Zato se i pitam - da li će isti slučaj biti sa kućama u Dalmatinskoj od broja 42 do 48? Nekoliko godina života na gradilištu, pa potom raseljavanje. Ili ćemo ostati kao ružna bradavica na licu novog stambenog bloka. Niko i nikada me nije kontaktirao u vezi otkupa ili mogućeg raseljavanja. Buka, prašina i vibracije cele kuće i svega u njoj se valjda podrazumevaju, ako već živite na gradilištu...
 
Investitor je svakako na gubitku ako se ne dogovori sa vama Mozda vagaju i cekaju da se vi njima prvi obratite zauzimaju se startne pozicije
 
Sitne smo mi ribe, mada naravno da je moguće da ima ljudi sa nezasitim apetitom koji i pokušali a iskoriste priliku i unovče svoju udžericu. Opet, naglašavam da me baš niko nije zbog toga kontaktirao, a da me informacije koje sam dobijao tokom razgovora sa gore navedem uposlenicima investitora navode da oni uopšte nisu zainteresovani za otkup.
 
Vrh