Šta je novo?

Cene nekretnina

Svi stranci koje sam upoznao da žive i rade u BG su neki ili viši menadžment kompanija ili diplomatsko osoblje. Svi naravno izuzetno dobro plaćeni.

Naravno da će oni da pričaju da je sve super, kada su apsolutno preplaćeni za lokalni standard.

Običan čovek će moći da prenese iskustvo mnogo više autentično nego što će neko ko je plaćen 5-10k EUR mesečno i ko provodi vreme na potezima Dorćol-Vračar-Stari grad-NBG.
 
Po meni trebalo bi otvoriti temu gde će se deliti ovakvi klipovi i generalno pozitivna iskustva stranaca koji borave ili žive u Srbiji jer smatram da bi takva pozitivna propaganda o prednostima života u Srbiji iz ugla stranaca (idealno ako su to stranci iz zemalja koje su u našem mentalitetu ukorenjene kao nekakav ideal života, što znači zapadna Evropa, USA i slično) makar jednom delu ljudi koji razmišljaju u pravcu "svugde je bolje nego ovde" uspela da otvori oči i da im prikaže prednosti (da ne kažem lepote) života u Srbiji koje su možda oni svesno ili nesvesno zapostavili, dozvolivši sebi da na život u Srbiji gledaju samo iz negativnog ugla.

Jednostavno mislim da nam treba neka vrsta "dehejterizacije" da bismo kolektivno bili srećniji. Moramo se otrgnuti od tog emotivnog crno-belo pogleda na svet oko nas da bi nam dugoročno kao naciji bilo lepo u svojoj koži.

Znam da će me sada isprozivati pola foruma kako sam bot i kako sam ovakav ili onakav, ali ja zaista volim Beograd i Srbiju i srećan sam što živim ovde.
Pazi sad ovaj mindfuck, znaci vidi ovo, neko te je poslusao i pre 15 godina otvorio temu


A ima i ovo


A tebi bih savetovao da izadjes malo iz Srbije da vidis da nije napolju dno dna, a i da nismo najbolji na svetu. Samo pazi da te ne uhapse za prekoracenje brzine. Nije tamo bas kao kod nas.
 

@beli labud kolega, bice para za praznike od rente :)
@vradovic kad stizes makar da obidjes sume i imanje :)
Iz dana u dan sve više vozila, nadam se da će uskoro krenuti i krak autoputa do samog Zlatibora kako bi i bezbednost bila bolja, tada ima da vidiš 5-6 puta više gostiju!
Najjači su ovi autistični doktori nauka sa podkast i sl medija što govore kako je sve stalo :ROFLMAO:

Po meni trebalo bi otvoriti temu gde će se deliti ovakvi klipovi i generalno pozitivna iskustva stranaca koji borave ili žive u Srbiji jer smatram da bi takva pozitivna propaganda o prednostima života u Srbiji iz ugla stranaca (idealno ako su to stranci iz zemalja koje su u našem mentalitetu ukorenjene kao nekakav ideal života, što znači zapadna Evropa, USA i slično) makar jednom delu ljudi koji razmišljaju u pravcu "svugde je bolje nego ovde" uspela da otvori oči i da im prikaže prednosti (da ne kažem lepote) života u Srbiji koje su možda oni svesno ili nesvesno zapostavili, dozvolivši sebi da na život u Srbiji gledaju samo iz negativnog ugla.

Jednostavno mislim da nam treba neka vrsta "dehejterizacije" da bismo kolektivno bili srećniji. Moramo se otrgnuti od tog emotivnog crno-belo pogleda na svet oko nas da bi nam dugoročno kao naciji bilo lepo u svojoj koži.

Znam da će me sada isprozivati pola foruma kako sam bot i kako sam ovakav ili onakav, ali ja zaista volim Beograd i Srbiju i srećan sam što živim ovde.
Voliš Srbiju!? Kako te samo nije sramota da to izjaviš! Baš si staromodan! :cool: Sledeći put kad se budeš rodio prvo da zavoliš Švedsku, Beč i Cirih pa tek onda svoju zemlju gde si rođen :love:
 
Svi stranci koje sam upoznao da žive i rade u BG su neki ili viši menadžment kompanija ili diplomatsko osoblje. Svi naravno izuzetno dobro plaćeni.

Naravno da će oni da pričaju da je sve super, kada su apsolutno preplaćeni za lokalni standard.

Običan čovek će moći da prenese iskustvo mnogo više autentično nego što će neko ko je plaćen 5-10k EUR mesečno i ko provodi vreme na potezima Dorćol-Vračar-Stari grad-NBG.
Da ali ti stranci koji si upoznao koji su viši menadzment i sa većim platama oni će i kupovati stanove u BG-u i dovesti verovatno i porodicu da žive ovde.
 
Svi stranci koje sam upoznao da žive i rade u BG su neki ili viši menadžment kompanija ili diplomatsko osoblje. Svi naravno izuzetno dobro plaćeni.

Naravno da će oni da pričaju da je sve super, kada su apsolutno preplaćeni za lokalni standard.

Običan čovek će moći da prenese iskustvo mnogo više autentično nego što će neko ko je plaćen 5-10k EUR mesečno i ko provodi vreme na potezima Dorćol-Vračar-Stari grad-NBG.
Novac ne kupuje sreću i zdravlje...
 
Novac ne kupuje sreću i zdravlje...
Ti stranci sa visokim platama koji dodju ovde verovatno vrlo cesto imaju velike plate i ko zna koje benefite. Firma im verovatno placa i smestaj i privatno zdravstveno i ko zna sta sve ne, pa se verovatno bukvalno osecaju kao u nekom balonu odvojeni od realnosti, i normalno da im je super.
 
Da ali ti stranci koji si upoznao koji su viši menadzment i sa većim platama oni će i kupovati stanove u BG-u i dovesti verovatno i porodicu da žive ovde.

Pa nek dovede, i treba. Samo sam hteo da kažem da njihovo iskustvo nije baš autentično zbog uslova koje imaju.
 
Ti stranci sa visokim platama koji dodju ovde verovatno vrlo cesto imaju velike plate i ko zna koje benefite. Firma im verovatno placa i smestaj i privatno zdravstveno i ko zna sta sve ne, pa se verovatno bukvalno osecaju kao u nekom balonu odvojeni od realnosti, i normalno da im je super.
To i jeste vrlo čest slučaj, imaju i privatno osiguranje za sebe i porodicu(tako da neće ići u javno naše zdravstvo), verovatno su i u nekom kompleksu gde ima i privatno zabavište i svi neophodni sadržaji za život.
 
Pa nek dovede, i treba. Samo sam hteo da kažem da njihovo iskustvo nije baš autentično zbog uslova koje imaju.
Pa ok i jeste i nije i oni su sada naši sugradjani jer je po meni svačije mišljenje važno ko živi/ trenutno živi u Stbiji, postoje i drugi stranci koji su došli da rade kod nas koji ne mogu ni da sanjaju da će ovde živeti a hteli bi, nego su došli da bi zaradili i slali svojima novce za preživljavanje ili da možda zarade da kupe u svojoj zemlji stan, oni su takodje naši trenutni sugradjani...
 
Ti stranci sa visokim platama koji dodju ovde verovatno vrlo cesto imaju velike plate i ko zna koje benefite. Firma im verovatno placa i smestaj i privatno zdravstveno i ko zna sta sve ne, pa se verovatno bukvalno osecaju kao u nekom balonu odvojeni od realnosti, i normalno da im je super.
Isto tako su i naši u inostranstvu koje firma zaposli i uveze ih u neku zemlju. Žive u balonu i zato im je i na Zapadu sve super. E tek onda kad dodje otkaz pa krenu na lokalno tržište onda vide ralealnost.
Svaki expat ima ista iskustva.
 
I udišu poseban vazduh dostupan samo oko strane firme i rezidencije.

Beograd je grad gde ne možeš da džogiraš ili voziš bicikl u dobrom delu godine.
Kod nas možeš da voziš bicikl 360 od 365 dana u godini. Šta bi tek Holandjani rekli kad te ubi vetar i kiša svaki dan a voze bicikle non stop. Samo kad padne sneg kod nas ne možeš da voziš. Sve ostale dane možeš. Čak je i bolje nego u EU.
 
Kod nas možeš da voziš bicikl 360 od 365 dana u godini. Šta bi tek Holandjani rekli kad te ubi vetar i kiša svaki dan a voze bicikle non stop. Samo kad padne sneg kod nas ne možeš da voziš. Sve ostale dane možeš. Čak je i bolje nego u EU.
Netačno. Od novembra do marta je zagađenje toliko prekomerno da ćeš imati problema sa grlom naredna 24h posle tročasovne vožnje.

Da ne pričam o taloženju pm čestica duboko u organizmu i šta će to da ti učini, ako to praktikuješ redovno.
 
Isto tako su i naši u inostranstvu koje firma zaposli i uveze ih u neku zemlju. Žive u balonu i zato im je i na Zapadu sve super. E tek onda kad dodje otkaz pa krenu na lokalno tržište onda vide ralealnost.
Svaki expat ima ista iskustva.
Razlika je samo u tome sto nasi i nakon "pucanja tog balona" ostanu tamo, a ovi stranci koji dodju kod nas se vrate tamo odakle su dosli :)
 
Kod nas možeš da voziš bicikl 360 od 365 dana u godini. Šta bi tek Holandjani rekli kad te ubi vetar i kiša svaki dan a voze bicikle non stop. Samo kad padne sneg kod nas ne možeš da voziš. Sve ostale dane možeš. Čak je i bolje nego u EU.

mislim, nisam od likova koji mrace, ali stvarno ne moze. mislim ja idem stalno na trcanje, i iqair mi na mobilnu prva provera kakav je vazduh. kada krene grejanje, prestao sam ujutru da trcim uopste. i onda idem popodne, ako bude ok. decembar vec krecem da trcim na traci u tereatni, ali toliko je smor, da na kraju i odustnem i prestanem da trcim do fazon marta.

doduse ova zima i prosla zima su malo blaze, pa je tih dana za trcanje bilo vise, ali dve zime pre toga je bilo poginuce
 
Sva priča o nekom patriotizmu prestaje kada se susretneš sa:
1. Srpskim zdravstvom
2. Srpskim sudstvom
3. Srpskim školstvom

Do tada je sve ona lagana priča, lepo je ovde, dobra klopa, mediteranska kultura, jeftina dobra vina itd. Kada dodje stani-pani, svi bismo više voleli da smo napolju.
 
Poslednja izmena:
Sva priča o nekom patriotizmu prestaje kada se susretneš sa:
1. Srpskim zdravstvom
2. Srpskim sudstvom
3. Srpskim školstvom

Do tada je sve ona lagana priča, lepo je ovde, dobra klopa, mediteranska kultura, jeftina dobra vina itd. Kada dodje stani-pani, svi bismo više voleli da smo napolje.
... dok se ne sretneš sa bilo kojom institucijom u Srbiji koja ravnom linijom vodi propadanju društva.
 
mislim, nisam od likova koji mrace, ali stvarno ne moze. mislim ja idem stalno na trcanje, i iqair mi na mobilnu prva provera kakav je vazduh. kada krene grejanje, prestao sam ujutru da trcim uopste. i onda idem popodne, ako bude ok. decembar vec krecem da trcim na traci u tereatni, ali toliko je smor, da na kraju i odustnem i prestanem da trcim do fazon marta.

doduse ova zima i prosla zima su malo blaze, pa je tih dana za trcanje bilo vise, ali dve zime pre toga je bilo poginuce
Isto iskustvo i jako negativno mi to utiče na život.

Zanimljivo kako inicijalni predlog nije bio da se nešto preduzme, da se popravi u lokalnoj sredini, nego kako da širimo propagandu kako je u Beogradu i Srbiji super i nikad bolje.
 
Poslednja izmena:
Običan čovek će moći da prenese iskustvo mnogo više autentično nego što će neko ko je plaćen 5-10k EUR mesečno i ko provodi vreme na potezima Dorćol-Vračar-Stari grad-NBG.

Ti stranci sa visokim platama koji dodju ovde verovatno vrlo cesto imaju velike plate i ko zna koje benefite. Firma im verovatno placa i smestaj i privatno zdravstveno i ko zna sta sve ne, pa se verovatno bukvalno osecaju kao u nekom balonu odvojeni od realnosti, i normalno da im je super.
Zar nije narativ na forumu da bez obzira koliko zaradjujes ne mozes da budes izistinski zadovoljan u Srbiji? Ja sam 100x pricao da mnogo ljudi u BG upravo ovako zivi (dobri prihodi, privatno zdravstveno, dobar lifestyle) ali su mi neki forumasi stalno spocitavali da to nije prava sreca i da bez obzira na to ne moze da ti bude super.

U tom slucaju ili su stranci mnogo u krivu (zaslepljeni povrsnim vrednostima) ili su zapravo dobri prihodi, mikro okruzenje i kvalitetan lifestyle najbitnije stvari koje omogucavaju da budes srecan u Srbiji, nebitno da li si stranac ili domaci.
 
Mislim da se cak nekoliko puta na ovoj temi provuklo da je Srbija ok ko ima velika primanja i ne nedostaju mu institucije. Niko nije spomenuo drugacije, a to za srecu je relativan pojam. Neko je srecan sa 500e, a neko nesrecan sa 5000e. Stvar psihe. Ono sto je skorije pisano je da pare i stanovi u centru ne mogu da ti pomognu ako si seljober u dusi.
 
Zar nije narativ na forumu da bez obzira koliko zaradjujes ne mozes da budes izistinski zadovoljan u Srbiji? Ja sam 100x pricao da mnogo ljudi u BG upravo ovako zivi (dobri prihodi, privatno zdravstveno, dobar lifestyle) ali su mi neki forumasi stalno spocitavali da to nije prava sreca i da bez obzira na to ne moze da ti bude super.

U tom slucaju ili su stranci mnogo u krivu (zaslepljeni povrsnim vrednostima) ili su zapravo dobri prihodi, mikro okruzenje i kvalitetan lifestyle najbitnije stvari koje omogucavaju da budes srecan u Srbiji, nebitno da li si stranac ili domaci.
Neko teorijski moze da bude srecan i u najlosijoj zemlji na svetu ako se dovoljno izoluje od losih stvari u toj zemlji, ali za to je potrebno puno novca, a opet ne mozes da se izolujes 100% (recimo los vazduh). Ako moras da budes u balonu da bi ti bilo lepo u nekoj zemlji, onda ta zemlja nije dobra za zivot. Poenta je da ne moras da budes u balonu da bi ti bilo lepo. Samim tim, to sto postoje ljudi (nebitno da li su domaci ili stranci) koji imaju dovoljno para da ne zavise od sistema (ili su deo sistema) ne znaci da je ta zemlja dobra za zivot. Ne znaci ni da je losa, ima i mnogo losijih, ali ne znaci ni da je u rangu nekih evropskih, a mislim da ima smisla da se poredimo samo sa evropskim zemljama, a ne sa africkim ili azijskim.
 
Vrh